Автор Тема: Марс  (Прочетена 273827 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Марс
« Отговор #690 -: Май 27, 2015, 09:46:27 am »
Търсих тема за 7-ми дом, но не намерих, така, че реших, че тук е удачно да попитам.

Имам марс в 7ми дом, няма достойнства в знака. За това положение  казват, че натива има нужда от енергията на другите и при мен е вярно (но имам и други натални положения подкрепящи това). Интересно ми е обаче дали по същия начин се проявява тронов марс в 7ми дом, защото хем не е добре поставен по дом, хем е в собствен знак и е силен. Или пак му е необходимо нещо "отвън, от другите" за реализация?

При това положение, ако десцедентът е овен или съответно скорпион, марс е и управител на дома. Някъде бях чела, че планета в дома, който управлява води до разрушение на сферата на живота, относима към този дом в натала.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Марс
« Отговор #691 -: Май 27, 2015, 10:23:15 am »
И аз имам Марс в 7 дом, но е във Везни, а Слънцето управлява 7 дом всъщност. Това, че индивидът има нужда от енергията на другите е вярно и при мен, но много често в отношенията се стига до скандали, понякога от независещи от него причини. Тронов Марс в 7 дом не съм виждал, но би било интересно да се види проявлението му.

Happy58

  • Гост
Re: Марс
« Отговор #692 -: Май 27, 2015, 11:11:23 am »
Търсих тема за 7-ми дом, но не намерих, така, че реших, че тук е удачно да попитам.

Имам марс в 7ми дом, няма достойнства в знака. За това положение  казват, че натива има нужда от енергията на другите и при мен е вярно (но имам и други натални положения подкрепящи това). Интересно ми е обаче дали по същия начин се проявява тронов марс в 7ми дом, защото хем не е добре поставен по дом, хем е в собствен знак и е силен. Или пак му е необходимо нещо "отвън, от другите" за реализация?

При това положение, ако десцедентът е овен или съответно скорпион, марс е и управител на дома. Някъде бях чела, че планета в дома, който управлява води до разрушение на сферата на живота, относима към този дом в натала.

Марс в 7 дом - човек има способността да влага енергията си в осъществяване на партньорства. В зависимост от знака ще е и начина, по който го прави. Когато е в собствен знак, Марс ще е много силен, настойчив, властен,и т.н,  което не е много подходящо - оттук явно идва и мнението, че разрушава. Но си мисля, че ако човек осъзнае тази даденост, обръща внимание на този силен Марс и го използва подходящо, би имал много добри партньорства. Или може би би могъл да използва силната си енергия, за да подпомага партньорите си.
Просто силния Марс притежава силна енергия и в зависимост от това, за какво я използваш, идват и резултатите.
Разбираш ли ми логиката?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Марс
« Отговор #693 -: Май 27, 2015, 11:17:35 am »
Да, разбирам ти логиката. Като зададох въпроса имах предвид конкретен човек и от познанството си с него съм видяла точно обратното - нерешителност и липса на инициатива в отношенията. Но може разбира се да бъркам асцедента тъй като нямам час на раждане. Пък и инициативата е при кардиналните знаци, не при неподвижните, каквато доминанта има той.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Марс
« Отговор #694 -: Май 27, 2015, 11:23:20 am »
Да, разбирам ти логиката. Като зададох въпроса имах предвид конкретен човек и от познанството си с него съм видяла точно обратното - нерешителност и липса на инициатива в отношенията. Но може разбира се да бъркам асцедента тъй като нямам час на раждане. Пък и инициативата е при кардиналните знаци, не при неподвижните, каквато доминанта има той.

е да, има и други фактори в картата. Да не би Овен/Скорпион да е вмъкнат знак?
При доминантен неподвижен - добре, ама все пак 7 дом е кардинален ... + знак, ако е Овен ...

виж и аспектите - при мен Марс е в Лъв, но пък в красив квадрат с Нептун. И после виж Слънцето ... нали Марс изпълнявал желанията на Слънцето. Ако то няма особени мераци, този силен Марс направо си е пропилян :), предполагам.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Марс
« Отговор #695 -: Май 27, 2015, 12:21:56 pm »
Хм, да - ако предположението ми за асцедента е вярно, овен е интерсептиран. Марс е с квадратура към Сатурн, но над допустимия орбис.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Марс
« Отговор #696 -: Май 27, 2015, 01:16:06 pm »
Хм, да - ако предположението ми за асцедента е вярно, овен е интерсептиран. Марс е с квадратура към Сатурн, но над допустимия орбис.

това обяснява нещата и поставя задачка за решаване пред човека.

това долу съм го копирала от един сайт, който май Папи беше дала. Може да провериш в темата за интерсептираните знаци.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Марс
« Отговор #697 -: Май 27, 2015, 03:15:18 pm »
Много е добра тази статия за интерсептираните знаци, благодаря Хепи! Почти всичките ми близки са с интерсептирани знаци и пише доста верни неща.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #698 -: Май 27, 2015, 03:20:06 pm »
Марс в 7-ми дом е "без фалос",преглъщайки собствената си агресия, сексуален инстинкт , отразявайки същите на партньора; непрекъснато воюва с другия/-ите. Ако Марс е в собствен знак,тук - ще " знае какво иска и какво да направи за да го получи",но ще го прави на неподходящото място и в неподходящото време. В женска карта , много често се стига до истерии в интимните партньорства, както и до физическо насилие, защото жената меко казано дразни с поведението си, в мъжка карта, мъжът -миротворец, мъжът -сянка, отразяващ поведението на баща под чехъл или обратно.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Марс
« Отговор #699 -: Май 27, 2015, 08:13:20 pm »
Марс в 7-ми дом е "без фалос",преглъщайки собствената си агресия, сексуален инстинкт , отразявайки същите на партньора; непрекъснато воюва с другия/-ите. Ако Марс е в собствен знак,тук - ще " знае какво иска и какво да направи за да го получи",но ще го прави на неподходящото място и в неподходящото време. В женска карта , много често се стига до истерии в интимните партньорства, както и до физическо насилие, защото жената меко казано дразни с поведението си, в мъжка карта, мъжът -миротворец, мъжът -сянка, отразяващ поведението на баща под чехъл или обратно.
Имам приятелка с Марс на ДСЦ в Козирог.Първо се омъжва много рано,веднага след училище за 20г по-възрастен мъж от нея,силно изразен Марсов тип.Полово мощен,агресивен и т.н.т.След близо 15г брак се развежда с него.Той не я е пускал да работи,но след развода тя си намира работа и е много старателен служител.Преди 2 години се омъжи за много възпитан  мъж.Марс в 7Д по моите наблюдения НЕ е без фалос нито образно,нито директно казано.Моят Марс съвпада с К8 от 7Д и на теория трябва да влияе и на двата дома.НЕ съм съгласна,че имам нужда от енергията на другите,за да се движа.  ;)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #700 -: Май 27, 2015, 08:23:30 pm »
За Марс в 7 дом в женска карта имам наблюдения, че дори когато са привидно зависими, умеят да подчинят мъжа. Не е манипулативност, нещо друго ще да е.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Марс
« Отговор #701 -: Май 27, 2015, 08:25:02 pm »
За Марс в 7 дом в женска карта имам наблюдения, че дори когато са привидно зависими, умеят да подчинят мъжа. Не е манипулативност, нещо друго ще да е.
Да,има нещо такова.3 години след като се разведе с него той и беше любовник и редовно и пълнеше хладилника.  :012:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #702 -: Май 27, 2015, 08:26:20 pm »
И редовно й пълнеше хладилника - как прозвуча само! Прагматици такива!  :29: :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Марс
« Отговор #703 -: Май 27, 2015, 08:33:56 pm »
Полудях по "палачинки" от типово брашно.Сама ги измислих.  :d030: Преди малко приключих с тях.Сложих алуминиево фолио на котлона(за да не го цапам  :d030: ) и започнах да пека разточените "палачинки".Много лошо си опарих пръста няколко пъти.Заради трз Марс е и защото не ставам за готвачка.  :96: Болииииии  :91:
Да,но Марс не ми прави точен аспект  :72: :19:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Марс
« Отговор #704 -: Май 27, 2015, 08:53:51 pm »
В края на миналата година, когато транзитен Марс мина през АС-то ми, си изджасках много лошо горната част на крака в ръба на едно бюро. Имах подутина цяла седмица и синина месеци наред. :)