Автор Тема: Марс  (Прочетена 273775 пъти)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Марс
« Отговор #855 -: Август 03, 2015, 01:56:01 pm »
Утре и вдругиден е екшъна с Луна в Овен ;).
:72: :72: То тр. Марс прави квадрат с мой натален, а като и Луната мине към последните градуси на овен ... ще убивам хора.  :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #856 -: Август 03, 2015, 02:24:26 pm »
Да, Хепи, заради наталните предпоставки-те са важни, това имаш , с това се справяш при буря, нали ?!?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Purple

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Марс
« Отговор #857 -: Август 03, 2015, 04:17:11 pm »
Да споделя - от последния възврат на Марс ми щукна ново 20  :012: Натален Марс квадрат Слънце и опозиция Уран,Нептун. Като стана възврата в Рак реших да започна да тичам. От доста време се занимавам със спорт, но в последния месец имам енергия за 3-ма и тренирам интензивно. Разбрах се с един друг ентусиаст като мен да тичаме заедно - ще имам качествен контрол. Надявам се до догодина да съм подготвена за някой по-кратък маратон(спортувам от доста време и си мисля, че ще мога да се подготвя). Ако не друго, то имам ентусиазъм за 5-ма  :57: (това нормално проявление на навалицата в 6 дом ли е?  :017: Щото всички мои близки ме обявиха за ненормална)
"In life we will die over and over again, until the day that we can walk the earth with only our immortality left. "

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Марс
« Отговор #858 -: Август 03, 2015, 08:28:28 pm »
Да споделя - от последния възврат на Марс ми щукна ново 20  :012: Натален Марс квадрат Слънце и опозиция Уран,Нептун. Като стана възврата в Рак реших да започна да тичам. От доста време се занимавам със спорт, но в последния месец имам енергия за 3-ма и тренирам интензивно. Разбрах се с един друг ентусиаст като мен да тичаме заедно - ще имам качествен контрол. Надявам се до догодина да съм подготвена за някой по-кратък маратон(спортувам от доста време и си мисля, че ще мога да се подготвя). Ако не друго, то имам ентусиазъм за 5-ма
Нормално е при квадрат на тр Марс със Слънцето да отделяш повече енергия, както и при съвпад на тр Марс с наталния да кипиш от енергия и поздравления, че я насочваш в полезна изява- както за здравето, така и за егото- редовно се провеждат мини маратони, наскоро имаше в нашия град, а съвсем наскоро даваха интервю и с една мацка, която с гаджето си тичаха в борисовата градина и беше спечелила някакво маратонче.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Марс
« Отговор #859 -: Август 20, 2015, 03:01:15 pm »
Опозицията на трз Марс към собственото си място т.г. не ми донесе спад на енергията.Чувствам се съвсем нормално и в пълна кондиция.Имаше дребни заговори в работата,но тях не ги броя,защото постоянно някой недоволства,заплашва ме с уволнение и се оплаква от мен.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #860 -: Август 20, 2015, 03:40:02 pm »
При мен опозицията на Марс към наталното му място е своеобразен пик, кулминация. Но по това време застава на МС, има логика.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Марс
« Отговор #861 -: Август 20, 2015, 04:32:55 pm »
тр Марс в 11д ще квадратира на 1-ви септември наталния в 3д, както и нат. У7 там

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Марс
« Отговор #862 -: Август 20, 2015, 05:15:09 pm »
Марс транзитира по време на опозицията през 1Д/Лъв,вероятно това е причината да нямам загуба на енергия и ентусиазъм,пък и като Управител на Слънцето и в натален секстил с него,в Лъв не е на "вражеска територия".Подобно спокойствие съм наблюдавала когато минава през 4Д/Везни и прави опозиция на стелиума ми.Първо има тригон към К4,второ управлява Венера и също е в секстил с нея.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Марс
« Отговор #863 -: Август 21, 2015, 09:47:01 am »
някой наблюдавал ли е действието на тр. Марс в аспект към куспидите на останалите домове ,не само към асц.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Марс
« Отговор #864 -: Август 21, 2015, 12:28:26 pm »
Аз сега, вчера точен съвпад, изживявам преминаване през к6 и... имам работа, но не е като да давам заето от преработване. Освен това не се изгърбвам и както и видно, форумствам в работно време, а бюрото се трупа. Снощи имах интензивна тренировка в спортна зала, рядко го правя напоследък, но връщането може на това да се дължи. Дискомфорт в стомаха, мъжа за пръв път ми каза снощи да ям по-малко.  :57: ???

Happy58

  • Гост
Re: Марс
« Отговор #865 -: Август 21, 2015, 01:22:30 pm »
някой наблюдавал ли е действието на тр. Марс в аспект към куспидите на останалите домове ,не само към асц.

сега като погледнах - в момента е точно върху К2, а наталния Марс е във 2. дом. От вчера ръся пари наляво и надясно заради маман, или по-точно, заради собственото ми разбиране/ценности за здраве. Не знам докъде ще издържа финансово ... Марс е У10 от включен Овен там, но нещо особено по тези теми не виждам - може би едно нещо, но резултата ще е другата седмица, иначе започна вчера - малко преди тр марс върху куспидата.

брат ми тръгна за Германия в деня, в който Марс беше върху К9 при него.

ако се сетим, ще продължим да следим, но си има логика - все пак той е "предизвикача" на действието :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #866 -: Август 21, 2015, 01:46:57 pm »
При мен опозицията на Марс към наталното му място е своеобразен пик, кулминация. Но по това време застава на МС, има логика.

Насочваш ми вниманието към моята карта :) При мен Марс е най-ниско долу в тъмното - на 2 градуса преди IC - не съм изследвала аспекти , а е чудесна идея :) Още повече, че сега мие много активен и като прогрсия, дирекция ....  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #867 -: Август 21, 2015, 01:51:27 pm »
И при мен е на 2 гр. преди ИЦ, аспектите на прогр. Луна към него работят като по часовник. Обикновено са свързани с промяна в статуса/професията.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Марс
« Отговор #868 -: Август 21, 2015, 02:15:06 pm »
Безценна подсказка, Lilla  :) благодаря, че споделяш опита си :) Аз толкова съм вторачена в проргесивното новолуние, че всичко друго ми се размива на хоризонта :)

Но, ето, прогресивната Луна сега  ще мине през Слънцето за новолуние и после след 10 градуса ще направи тригон към натален Марс. Точно след година се пада.

И точно тогава - след година - освен тригон на пр.Луна към нат. Марс има и:

2. Ингрес на пр.МЦ от козирог във водолей
3. Ингрес на дир.Луна от Дева във Везни
4. Ингрес на дир. Венера от Стрелец в Козирог
5. Съвпад на дир. Венера с натално Слънце в 10 натален дом
6. Съвпад на дир. Марс с нат. Сатурн (У11) в 5 натален дом в Лъв - на втория градус - ингресът на дир. Марс е сега.

Изобщо - догодина ще е голямо разместване на плочите :012:

Спомням си, че Соларна Венера ми лягаше на соларния асцендент и заедно правят съвпад с натална Венера. И още слънчево-венерини истории. Започнах да чета темата за възвратите от раздела със статиите, но нали трябва ида осмислям всичко - не е само четене  :)
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Марс
« Отговор #869 -: Август 21, 2015, 02:23:17 pm »
някой наблюдавал ли е действието на тр. Марс в аспект към куспидите на останалите домове ,не само към асц.
като мина над Иц ключа ми заяде в патрона на бравата  :)
« Последна редакция: Август 22, 2015, 08:04:14 am от akruks »