Автор Тема: Венера  (Прочетена 170567 пъти)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Венера
« Отговор #795 -: Декември 15, 2021, 03:50:11 pm »
Благодаря ви. Опитваме се да си изкараме приятно. Кой колкото може  :D :-*
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #796 -: Декември 17, 2021, 05:10:44 pm »
Ретро Венера в Козирог 2022 г- Колко /ще/струваме ?!

След 8 г,  Венера  по традиция е редно да спре в Козирог,
за  ангажира света със себе си и собствената си природа.
Кое е ценно за нас ?
Колко струваме ?
Колко ще ни струва да бъдем ценни ?
Къде си струва да ценим другия, другото ?
Например: Родените с АСЦ Везни, сега ретро Венера в Козирог  ще ги накара да се заинтересуват, лично, кое е по-ценно за тях- здравето или красотата ?
Родените с МЦ в Телец-  струва ли си  професионалния  статут в обществото- сивото , "студено" ежедневие ?
Жените, родени с Венера в аспект със Сатурн- колко /още/, /до/кога, къде и защо, трябва да платя, за да ме об/л/ичат ?
Това е т.нар. "период на бившите".
Сега започват да се задават въпроси от типа на :" Ще се върне ли Х.?", "Ще ми върнат ли... ?", "Ще се върна ли на/при...?"

Венера е стационарна в критичен градус 26 * Козирог/16-21.12/ .
Доста силни ще са Венерините аналогии тези дни и ще се усетят, там, където са активирани местата 25-27 * в кардиналните знаци, по-слабо в същите градуси на Риби, Скорпион, Дева, Телец; по-опасни за Лъв, Близнаци, Водолей, Стрелец.
Домовете с Телец, Везни, в дневна карта с Риби, Скорпион, Рак, търпят криза, в периода 18.11.2021-2.03.2022 г
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Венера
« Отговор #797 -: Декември 18, 2021, 12:48:56 am »
Рени, много хубаво си го написала, браво!
Даже се върнах 8 години назад и с изненада установих, че по време да предния ретро период съм имала много хубав период в тогавашната ми връзка.
Смея да кажа/ пу, пу, пу/, че след година и половина драми, стрес, лутане, обвинения и милион пъти премисляне се отървах от спомените и болката. Мислех, че никога няма да дойде този момент, но аз съм си такава- бавно се случват нещата- и хубавите , и лошите по Венера.
И да, почнаха да се завръщат разни стари “ кадри”, с които съм си мислела, че мога да се пробвам и съм ги държала като резерва/ разбирай поддържала съм някаква кореспонденция , телефонни разговори, обещание за среща/ и разбирам колко нелепо е това, реагирам остро и вече съм  - 1 обожател от снощи. :D
ХИч не ща да ме обичат, искам да се заобичам самата аз и да си простя.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #798 -: Декември 18, 2021, 11:18:33 am »
Корея, от споделеното, значи си в синхрон с периода.  ;)
+1
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Венера
« Отговор #799 -: Декември 18, 2021, 04:14:21 pm »
Ретро Венера в Козирог 2022 г- Колко /ще/струваме ?!

След 8 г,  Венера  по традиция е редно да спре в Козирог,
за  ангажира света със себе си и собствената си природа.
Кое е ценно за нас ?
Колко струваме ?
Колко ще ни струва да бъдем ценни ?
Къде си струва да ценим другия, другото ?
Например: Родените с АСЦ Везни, сега ретро Венера в Козирог  ще ги накара да се заинтересуват, лично, кое е по-ценно за тях- здравето или красотата ?
Родените с МЦ в Телец-  струва ли си  професионалния  статут в обществото- сивото , "студено" ежедневие ?
Жените, родени с Венера в аспект със Сатурн- колко /още/, /до/кога, къде и защо, трябва да платя, за да ме об/л/ичат ?
Това е т.нар. "период на бившите".
Сега започват да се задават въпроси от типа на :" Ще се върне ли Х.?", "Ще ми върнат ли... ?", "Ще се върна ли на/при...?"

Венера е стационарна в критичен градус 26 * Козирог/16-21.12/ .
Доста силни ще са Венерините аналогии тези дни и ще се усетят, там, където са активирани местата 25-27 * в кардиналните знаци, по-слабо в същите градуси на Риби, Скорпион, Дева, Телец; по-опасни за Лъв, Близнаци, Водолей, Стрелец.
Домовете с Телец, Везни, в дневна карта с Риби, Скорпион, Рак, търпят криза, в периода 18.11.2021-2.03.2022 г
В съвпад с Нептун(2ри дом) и опозиция съвпадът Венера/Марс (8ми дом),в картата на сина ми.Има случки около него.
И здравословно-пищят му ушите,но от месец назад.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #800 -: Декември 18, 2021, 07:42:36 pm »

Сафо, ако Венера има отношение към здравето, при сина ти, от 16.11. Венера е в предретро сянка. Венера връща стари заболявания, ако е сигнификатор на здравето в картата.
Иначе, общо за всички: проблеми с кожата, гърло, гласни струни, гласни струни, бъбреци, хормони, яйчници, долна челюст.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Венера
« Отговор #801 -: Декември 18, 2021, 07:54:22 pm »
Рени,да.Венера е у6,у11 домове при него.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Венера
« Отговор #802 -: Декември 19, 2021, 06:36:19 am »

Сафо, ако Венера има отношение към здравето, при сина ти, от 16.11. Венера е в предретро сянка. Венера връща стари заболявания, ако е сигнификатор на здравето в картата.
Иначе, общо за всички: проблеми с кожата, гърло, гласни струни, гласни струни, бъбреци, хормони, яйчници, долна челюст.
[/color]При мен е у6,и 12домове-бях на зъболекар тези дни.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Венера
« Отговор #803 -: Декември 19, 2021, 12:46:12 pm »
 На 9-ти януари 22г. е второто съединение на ретро Венера и Слънце от 8 годишния цикъл, заформящо пентаграма на Венера. Слънце- ретро Венера на 18º43' в Козирог , при мен в 5д. близо до южния възел

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Венера
« Отговор #804 -: Декември 19, 2021, 01:08:04 pm »
Акрукс,вероятно ще е важно за тези,които имат точки/планети в този градус.Преди колко години този цикъл е бил в козирог?
При мен к9 е в 16/17 *.
Гледам предишният в близнаци,точно върху Слънцето на лелята на мъжа ми,след около два месеца почина жената.Сега и другата му леля с такова заболяване.Той е с Венера в 18*на скорпион,12дом,опозиция Сатурн, прогресивен Юпитер съвпад нат.Венера.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Венера
« Отговор #805 -: Декември 19, 2021, 01:55:30 pm »
Преди 8 години ,по време на това ретроградие Михаел Шумахер претърпя инцидентта ,което много ме разтърси.Венера му е у1,ас  в критичен градус,слънчев Козирог.Слагам си тук карта от деня на инцидентта,за да се подсетя да разгледам и търся нещо.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Венера
« Отговор #806 -: Декември 19, 2021, 02:52:56 pm »
Акрукс,вероятно ще е важно за тези,които имат точки/планети в този градус. Преди колко години този цикъл е бил в козирог?
Венера е била ретро в Козирог през 22.12.2013 - 1.02.2014, преди това от 24.12. 2005  – 03.02.2006г
На 11 януари 2014г ретро Венера-Слънце на 21° в Козирог, при мен също в 5д, а при водолейката на натален съвпад Венера/Сатурн в края на 8д., тогава караше магистратура, която беше платила есента на 2013г. с 4 хиляди € назаем от свекървището, а след това ѝ ги върна с двете степендии- едната от университета, другата от краля, беше горе-долу в този период на 2014
През 2006г ретро Венера-Слънце на 14 януари в 23°40' Козирог, за мъжа ми беше силна финансова година, узакони престоя си в Испания, тогава още не бяхме в ЕС, той е с Венера и със Слънце 26° в Козирог

 За лелята на мъжа ти едва ли този съвпад е причина да умре, имало е такъв в Близнаци и преди това, пък си е била жива, нали? Венера става ретроградна и се среща със Слънцето (долен съвпад) в знаците Близнаци, Козирог, Лъв, Овен и Скорпион , като при всеки нов цикъл това се случва с около 2 градуса по-рано.
Естеството на този съвпад е друго- съединението дава сила на чувствата, любов към живота, радост, оптимизъм, желание за веселие и развлечения, красота и изящество, способности в изкуствата...

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #807 -: Декември 19, 2021, 03:47:58 pm »
Ребека, вероятно Венера се е скрила в Телец, в 12 -ти дом, при Шумахер, в аспект с Марс, у12 . Сатурн е управител на Венера, тогава, който също е върху Марс. Това че, Венера е стационарно-диерктна върху Слънце в 9-ти дом, а Слънце е у5, едва ли е причина за катастрофата, но за други последващи неприятности- да. Луната също е активирана от ретро Венера, а тя има по-добър статут да управлява АСЦ.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Венера
« Отговор #808 -: Декември 19, 2021, 03:56:13 pm »
Преди 8 години ,по време на това ретроградие Михаел Шумахер претърпя инцидентта ,което много ме разтърси.Венера му е у1,ас  в критичен градус,слънчев Козирог.Слагам си тук карта от деня на инцидентта,за да се подсетя да разгледам и търся нещо.
О,да ,Ребека.Венера в квадрат с асц.Упр.на 8ми дом(инциденти),Юпитер,Слънце и Сатурн.Слънцето по дирекция/прогресия е съвпад нат.Венера.Нат.Слънце е активирано от Плутон и задейства опозицията с Луна.И Марс трябва да участва.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Венера
« Отговор #809 -: Декември 19, 2021, 04:00:01 pm »
Акрукс,благодаря!