Автор Тема: Финансови възможности в наталната карта  (Прочетена 4081 пъти)

Revolution

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
Привет на всички :Р Как виждате финансовите възможности по тази карта ? За момента си работя и си изкарвам добри пари, не съм оставала чак без стотинка, но виждате ли възможности за по - сериозно богатство и по кой дом ?
Гледам, че в домовете ми на пари има добре поставени планети, но пък не знам дали зависи само от това... Прави ми впечатление, че и домовете ми са във взаимна рецепция, ако така е правилно да се каже.

https://www.astro.com/cgi/chart.cgi?showgif&lang=e&gif=astro_w2gw_vicktoriya.59823.11958.png&res=75

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Финансови възможности в наталната карта
« Отговор #1 -: Май 04, 2023, 07:55:50 pm »
Не се вижда картата, или аз не мога да я отворя🙄

Revolution

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
Re: Финансови възможности в наталната карта
« Отговор #2 -: Май 04, 2023, 08:08:15 pm »
« Последна редакция: Май 07, 2023, 11:35:27 am от Revolution »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Финансови възможности в наталната карта
« Отговор #3 -: Май 04, 2023, 11:10:31 pm »
Големите пари обикновено са по връзката юпитер-плутон. В тази карта парите са от партньорства, показва добри умения за управлението им

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Финансови възможности в наталната карта
« Отговор #4 -: Май 05, 2023, 06:16:42 am »
писах,писах снощи,но нещо се бъгна и писанията ми липсват.Неподвижни звезди на к2/к8 ,във връзка с управителите на финансовите домове ,са указание за богатство.В картата тронова Венера в 8ми дом-интерес към чужди пари,банки,вложения и т.н.Силен 2ри дом ,с Плутон доколкото помня във връзка с Уран/Нептун.Марс упр.на 2ри е на трон ,в нулев градус,пионер,рисков играч.Сега лунацията е задействала куспида на 2ри дом.Помня,че дневно раждане е натива,но рецепция не видях.Луната е неаспектирана,в 9ти дом,упр.на 10-като статус има нещо странно,или родител,произход.Планети по ъгли носят видимост,Юпитер в 1ви дом в марсово/плутонов знак и Венера в 8ми,домът на чуждите пари,ще работят в тази насока-финансова стабилност .

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 312
Re: Финансови възможности в наталната карта
« Отговор #5 -: Май 05, 2023, 07:41:05 am »
Картата е изтекла, качването й като свален преди това файл дава възможност да се разглежда спокойно. Венера в Телец в 8 дом (това запомних аз от картата) е знак за добри финансови възможности.

Revolution

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
Re: Финансови възможности в наталната карта
« Отговор #6 -: Май 05, 2023, 08:39:33 am »
Благодаря на всички за включването  :)

Сафо, кои са тези неподвижни звезди ?
Относно нещо странно - определено е произхода ми... аз съм от смесен брак и изглеждам доста екзотично, различно ^^
Под рецепция имах предвид, на всички домове естествените им управители и знаци са в противоположния... например Венера и Телец ест. упр. на 2дом при мен са в 8... И съответно ест. упр. на 8дом Плутон и Скорпион са ми във 2дом.  Нептун ми е в знака на Сатурн, и обратното. Не знам има ли някакво значение това ?

Има ли значение и когато човек отиде да живее за малко в друга страна ? Почти година ми се наложи да живея в БГ, за да гледам болен родител и честно казано не се чувствах кой знае колко ок... И чисто емоционално и като отношения с хора и като пари. Знам, че местейки се на други места се променят градусите на куспидите и по тази причина планетите попадат в други домове. Дали това не е причината ?


terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 312
Re: Финансови възможности в наталната карта
« Отговор #7 -: Май 05, 2023, 09:13:11 am »
Революшън, а вие само си изследвате картата или реално имате/развивате бизнес или инвестирате?


Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Финансови възможности в наталната карта
« Отговор #8 -: Май 05, 2023, 10:35:13 am »
Revolution, Юпитер, Марс и Плутон имат допир с неподвижни звезди при теб.
Напиши в Гугъл - неподвижни звезди в астрологията и прочети, че не помня всички като градуси и имена. Колкото е по-близък съвпадът с планета, или куспида на дом, толкова е по-силно действието. Можеш да разгледаш и мидпойнти съвпад с неподвижни звезди дали има. Това е средна точка на планети, има опция в астроком.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Финансови възможности в наталната карта
« Отговор #9 -: Май 05, 2023, 08:37:47 pm »

Revolution, финансови планети са Венера и Юпитер. Тук Венера е силна като компетентност, но е и у1, в осми знак от АСЦ и в 8 ми дом, парите идват след кризи, ситуации на оцеляване, след разпад; дългове, данъци, заеми, загуби, пари, дължими на други;  принадлежащи на партньор, съпруг или друга страна; от наследство, от спонсор/-и.. Юпитер няма достойнства, в дневна карта е под хоризонта, но е ъглов и вижда у 1 и у8, със силен диспозитор, Марс в Овен, в секта, в дом на радост, всеки път, когато дойде неговия период, си във възможност за големи пари. Локус Фортуна е в Стрелец, което е добре, във 2-ри дом, също, но нейния упр. Юпитер не я вижда. В 4-ти знак от нея е Сатурн, който не е добре поставен и периодично "основният/-ите ти спонсори" да налагат вето. Луната е в седми знак от Фортуна, растяща,вижда АСЦ и е у10, с диспозитор Марс у2- при правилно образование, нотариус е една добре и доходна професия. Марс е рисковият играч, но е точно срещу АСЦ, откъм 6-ти дом, заедно с Меркурий, по-лесно ти е да правиш бързи пари, които не винаги са "чисти". Няма силна връзка между Венера, Марс и Юпитер, няма и толкова големи пари, лични. Фортуна също не е топ, но не е и толкова зле, винаги ще финансови възможности, но ти не можеш да ги видиш/ Юпитер е в 12 знак от нея/, но Луната отсреща позволява, чрез някой друг.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Финансови възможности в наталната карта
« Отговор #10 -: Май 05, 2023, 08:54:57 pm »
Привет на всички :Р Как виждате финансовите възможности по тази карта ? За момента си работя и си изкарвам добри пари, не съм оставала чак без стотинка, но виждате ли възможности за по - сериозно богатство и по кой дом ?
Гледам, че в домовете ми на пари има добре поставени планети, но пък не знам дали зависи само от това... Прави ми впечатление, че и домовете ми са във взаимна рецепция, ако така е правилно да се каже.
Имам също опозиция между Венера и Юпитер, само че наобратно –Юпитер е в 8д, а Венера във 2-ри, и също не съм останала без пари, но не съм и богата – Сатурн У5, У6 във Водолей е връзката между тях и парите ми са от работа, не падат от небето. При теб имало ли е повече пари преди около 2г., когато по дирекция Юпитер е бил на Плутон? При обратния вариант, дирекционен Плутон  У4 на Юпитер, таткото на внука ми е направил първия милион. Имаш звездата на милионера на северния лунен възел, но Агена носи големите пари на МС, в съединение с Меркурий , за възела не знам какво проявление има.
« Последна редакция: Май 05, 2023, 08:57:07 pm от akruks »

Revolution

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
Re: Финансови възможности в наталната карта
« Отговор #11 -: Май 05, 2023, 09:56:29 pm »
terrarossa, интересуват ме финанси като цяло... при мен всичко досега беше като въртележка... От тегави периоди, през лотария, фалирал собствен бизнес,до голямо наследство - единият ми родител почина внезапно. Във връзка с чужди пари - гледам да не разчитам много много на други хора, било то приятели, съдружници или половинки. Иска ми се да съм независима в това отношение...може би гордостта ми е в повече... а и нямам чак толкова стабилни хора на които да се доверя за това.

akruks, преди близо две години си получих наследството. Възможно ли е да се променят възможности, ако замина да живея в друга страна и планетите попаднат в други домове ? Не очаквам парите да падат от небето, но искам стабилност определено.

Рени, Фортуна в кои знаци е силна ?
« Последна редакция: Май 05, 2023, 10:00:08 pm от Revolution »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Финансови възможности в наталната карта
« Отговор #12 -: Май 05, 2023, 10:20:46 pm »
akruks, преди близо две години си получих наследството. Възможно ли е да се променят възможности, ако замина да живея в друга страна и планетите попаднат в други домове ? Не очаквам парите да падат от небето, но искам стабилност определено.
Съболезнования! Плутон е У4, имах предположение за наследство, но не посмях да попитам.
Може би не съм се изразила правилно като написах, че не ми падат от небето парите – имах предвид, че са пари от работа/заплата, а не от бизнес и други да работят за мен. С работа по 6-ти дом се става гърбат, а не богат  :)
Релокацията (смяна на родното място) няма да промени заложеното по рождение, нали се изследва потенциала на рождения хороскоп за това какво му е драснато на човек Отгоре... Има опция в астроком, където може да си построиш карта Травел и там отстрани излиза описание на планетата по меридиана, който минава през дадена територия.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Финансови възможности в наталната карта
« Отговор #13 -: Май 06, 2023, 10:37:25 am »
Revolution, логично е в местата, където Венера и Юпитер имат достойнства. Но, ако управителят на Фортуна не я вижда, човека не може да види и той възможностите, които са му дадени свише.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

crazylady

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 75
Re: Финансови възможности в наталната карта
« Отговор #14 -: Май 07, 2023, 11:19:40 am »
Akruks на няколко места споменава за Agena. Моя роднина, омъжена за милионер, има точен съвпад на звездата със съвпада на Венера и Луна,също точен, а Слънцето е на 2 градуса от тях.