Автор Тема: Лунните възли  (Прочетена 40577 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Лунните възли
« Отговор #15 -: Април 22, 2015, 08:01:50 pm »
При мен СЛВ е в 3 дом и явно трябва да уча цял живот,а и общуването нещо ми куца,нищо,че 3-ти дом ми е навалица  ;D Засега най-голямата ми спънка е притеснението ми да говоря пред много хора.По едно време бях почнала да чета приложна психология,за да си помогна,ама човек се вкарва в такива филми там,че не е истина.Яко учене ще пада с моя СЛВ  ;D

Хауърд Саспортас е с такова положение - той е заеквал като малък. Но в един момент вече става световноизвестен лектор :)

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Лунните възли
« Отговор #16 -: Април 22, 2015, 08:10:45 pm »
В училище бях една от отличничките,но винаги се панирах,когато трябваше да разказвам някой урок.Сега в университета е същото,ненавиждам устните изпити.Може би Сатурн е виновен.Дано с времето нещата се оправят.  :)

Happy58

  • Гост
Re: Лунните възли
« Отговор #17 -: Април 22, 2015, 08:13:28 pm »
Ама точно това ми е трудното  :'( Да се опра на 7-ия си дом за мен означава да "изгубя себе си" ::)
Най-лесно ми е да кажа: на мен не ми се предлага помощ. Ама и това няма да е вярно, държа да съм обективна все пак  :012: По-точно е, АЗ не искам помощ  ::) или поне се чувствам по-удобно, когато не ми се налага да искам.
Абе ще ги разплета  :97: възелчета :P

е нали точно това казвам де - ще ти е трудно, със сигурност. Но пък, ти си вече на пътя, стига да не се откажеш. Когато направиш първите няколко опита, насила, съзнателно, умишлено и видиш/усетиш резултата, ще разбереш, за какво става въпрос :)

Предполагам, набавила си си книжката на Жан Спилър - всеки път, когато имаш трудност да проявиш СЛВ, се обърни към нея - тя дава безценни съвети, КАК се правят нещата с прохождането на СЛВ :)

Happy58

  • Гост
Re: Лунните възли
« Отговор #18 -: Април 22, 2015, 08:15:10 pm »
В училище бях една от отличничките,но винаги се панирах,когато трябваше да разказвам някой урок.Сега в университета е същото,ненавиждам устните изпити.Може би Сатурн е виновен.Дано с времето нещата се оправят.  :)

Споко, ти си още в началото :) имаш достатъчно време да осъзнаеш и предприемеш нещо. В момента още нямаш достатъчно опит, на базата на който да разбереш, че по ЮЛВ не е удачния вариант. А този опит е много необходим.

Happy58

  • Гост
Re: Лунните възли
« Отговор #19 -: Април 22, 2015, 08:16:18 pm »
Много съм активна в тази тема и може да досаждам, ама толкова ги обичам тези възли .... :) :) :) - и то няма как да не е така де - силно натоварена ос :)

Happy58

  • Гост
Re: Лунните възли
« Отговор #20 -: Април 22, 2015, 08:20:50 pm »


Тр. Уран ми взривява 12-ият дом, там в съвпад с пр. Слънце и Меркурий скъсява пътищата и ми праща факсове от време на време  :012:
Обичам Уран   :1rij:
С възлите и мистър Спилър се запознах миналата година, когато ми се отвориха портите 12-домни  :012: и когато тръгвайки от АС-та за два дни си разчетох наталната карта без хабер да имам от астрология. Разчетох е малко силно казано, разбира се, но за лаик като мен си беше постижение. На третия ден гледах картите на приятели и познати  :043:

Браво на теб!  :08: :08: даже си имаш и помощници :) - значи, аз май съм писала напразно :)

Спилър е мис или мисиз - не знам подробности :)

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Лунните възли
« Отговор #21 -: Април 22, 2015, 08:25:51 pm »
Хепи, един знаещ човек никога не досажда  :)

Happy58

  • Гост
Re: Лунните възли
« Отговор #22 -: Април 22, 2015, 08:26:05 pm »
Уич, какви са им знаците на възлите при теб?

Happy58

  • Гост
Re: Лунните възли
« Отговор #23 -: Април 22, 2015, 08:27:26 pm »
Хепи, един знаещ човек никога не досажда  :)

ее, аз само някои неща знам :) ... :) и чакам още една нова книжка за възлите от Германия - да видим, дали ще пише нещо интересно там :)

Happy58

  • Гост
Re: Лунните възли
« Отговор #24 -: Април 22, 2015, 08:40:46 pm »
СВ - Скорпион, Южен - Телец. И Уран опасно близо до СЛВ :012:

:) - аз съм обратно - мога да ти изнасям лекции за възел в Скорпион оттук до края на света :)  :57: :57: обаче Телеца ми е труден, да му се не види :)

Сега се сетих да ви кажа нещо за възлите, щом сте ги захапали - вижте си къде в картата ви седят управителите им и им обърнете внимание - те подсказват как и къде най-лесно се проявяват :) - но не приемам въпрос за съвпад между двата - досега отговор в книжките не съм намерила - изследвам го върху себе си :)

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Лунните възли
« Отговор #25 -: Април 22, 2015, 08:43:48 pm »
При мен СЛВ е в козирог и Сатурн е в 3,а ЮЛВ е в рак,а луната ми е в 4-абе да не изплащам някаква карма свързана с чужбина????

Happy58

  • Гост
Re: Лунните възли
« Отговор #26 -: Април 22, 2015, 09:16:19 pm »
При мен СЛВ е в козирог и Сатурн е в 3,а ЮЛВ е в рак,а луната ми е в 4-абе да не изплащам някаква карма свързана с чужбина????

айде сега .... не се филмирай ... ще го измислиш .... ама го давай по 3 дом и Козирог - стабилна, реална информация, факти ...

Happy58

  • Гост
Re: Лунните възли
« Отговор #27 -: Април 22, 2015, 09:21:53 pm »
Я си пиши без да ги мислиш останалите 

Уич, според мен, ето това изказване си е по Телец, 1 дом .... не е казано, че ще си чичо Скрудж. А Венерка там горе сигурно казва, че обществото няма нищо против него - може би даже му харесва

Happy58

  • Гост
Re: Лунните възли
« Отговор #28 -: Април 22, 2015, 09:23:15 pm »
Интересно, че южния не си го усещам :017: Нямам силно развити собственически инстинкти, в картата ми липсва земя, а оттам тотална непрагматичност  :012: да не говорим за залитания към материалното. Виж, ако изместим призмата към натрупванията по-общо, може би емоционални по-скоро. Не се противя на промяната, напротив търся я и със сигурност цикля, като се застоя на едно място.
Упр. на СВ - в 6-ти, изключително приятно аспектиран  :012: само един квадрат с МЦ. Съвпад с Вертекс  :017: това е другото нещо, дето не съм го измислила съвсем. Ама за него ще питам по-нататък  :012:
Венерката в 10-ти  :017: Тук може и да има нещо, доколкото винаги съм се разбирала изключително добре с разни виШестоящи  :012: ...получавала съм подкрепа и отношенията винаги са били по-скоро приятелски. Но пък тя и в 10 предполага някакви такива неща, та не зная  ::)

пише го в книжката на Селесте Тил - на руски

Happy58

  • Гост
Re: Лунните възли
« Отговор #29 -: Април 22, 2015, 09:40:38 pm »
Хвана ме  :012: Ама в картата ми, където и да бръкнеш ще намериш поводи за подобни изказвания, та едва ли е само по ЮВ  :012:

е, целта не беше да те хващам, а само да ти помогна да се разбереш - нали понякога отстрани е по-лесно да се види нещо.

Иначе, Саспортас казва, че всъщност, нодалната ос, с всичките й компоненти, повтаря важните показатели на картата - един вид, дори и само нея да гледаш, пак ще получиш сентенцията. И мисля, че е прав - поне това, което аз съм наблюдавала. Затова го виждаш и в другите показатели от картата.