Автор Тема: Лунните възли  (Прочетена 41095 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Лунните възли
« Отговор #30 -: Април 22, 2015, 09:42:47 pm »
Ето и пример за ЮЛВ в Скорпион - исках да отговоря на акрукс в темата за общите хорари, но докато ми зареди страницата, романтика си е пуснала въпрос. И аз се отказах от отговора, защото така ще пресека вниманието към нейния въпрос :)

Happy58

  • Гост
Re: Лунните възли
« Отговор #31 -: Април 22, 2015, 09:44:40 pm »
Аз така мога до утре да си говоря във форума, но СЛВ Телец иска да се грижа за физическото си тяло/благоденствие/удобство, затова .... пожелавам ви лека и приятна нощ и .... до утре ... отивам в удобно легълце :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Лунните възли
« Отговор #32 -: Април 22, 2015, 09:59:02 pm »
Сама  пътувам по-удобно, Рени  ;) Но в този живот съм си избрала друго, иначе ми аварират превозните средства, или магистралата се оказва недовършена  :012:
А моите възелчета се оказаха не чак толкова слаби, колкото ми се сториха на първо четене  :017:

Когато човек си позволи да е сам, не се разсейва и сам намира посоката, това е смисълът на нодалната ос в картата. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Лунните възли
« Отговор #33 -: Април 23, 2015, 03:39:41 pm »
 А когато има лунация върху възлите? 
Пълнолунието на 02.07 е точно върху моя СЛВ в Козирог 11 дом. Управител на СЛВ е Сатурн и в натала е точно върху ИЦ.

Happy58

  • Гост
Re: Лунните възли
« Отговор #34 -: Май 02, 2015, 06:03:56 pm »
Получих си новата книжка за възлите от Германия  :38: :38:

Трудно се чете, но ... ще съм упорита. Принципно, информацията не е много по-различна от това, което го има в книгите, преведени на български, + книжката на Селесте Тил в нета (на руски), но има отделна част, която дава инфо за планети, които са в квадрат с нодалната ос (около 3гр орбис). Мога да споделям постепенно, ако някой има желание.

Това, което обаче за момента ми се струва интересно е следната теза: докато работим по ЮЛВ, нещата не вървят (това е ясно). Но, ако започнем да действаме съгласно знака на СЛВ и се постараем да комбинираме с дома, ще ни се предоставят възможности, в които безболезнено и успешно ще можем да прилагаме талантите/уменията/даденостите на ЮЛВ. Това за мен е много ценно като информация на практическа основа. Не ми се занимава сега да сравнявам с другите книги, но по този начин не е описвано никъде и аз имах доста питанки досега :).

И, естествено, когато намеря отговора на един въпрос, веднага ми изниква следващия :) Сега трябва да разбера, какво точно да правят тези със съвпад на някой от възлите с някой от тримата големи - то там са си доста народ - не е като при персоналните планети - кратко, ясно и конкретно :)

Приятно и ползотворно четене на Хепи, в случай че пропуснете да ми пожелаете :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лунните възли
« Отговор #35 -: Май 02, 2015, 06:19:15 pm »
А за квадратите с нодалната ос какво казват - проблематична ли е изявата на тази планета или е някак подсилена и представлява предизвикателство за натива, някакъв житейски фокус?

Моя близка имаше Слънце в точен квадрат /или в същия градус, или с 1 гр. орбиса/ с Лунните възли. Изявата на Слънцето  беше проблем, най-вече проблем със себеутвърждаването, макар и да се намираше в първи дом.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Лунните възли
« Отговор #36 -: Май 02, 2015, 06:32:45 pm »
За планета в квадрат с нодалната ос казват, че е пропуснат урок, missed step, но аз някак не го възприемам това насериозно.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Лунните възли
« Отговор #37 -: Май 02, 2015, 07:08:31 pm »
Значи не търсиш като хората. Другият вариант е само на думи си търсила  :d030:

http://static.ozone.ru/multimedia/book_file/1004759065.pdf

Стар, що така все с рогата напред ....  ???

тази книжка е много малка - само 31 стр, а тя е 278

Happy58

  • Гост
Re: Лунните възли
« Отговор #38 -: Май 02, 2015, 07:23:39 pm »
За планетите в квадрат има различни мнения - според автора. Общото е, че си е все прецакване :) - перифразирам с по няколко думи :

- Мартин Шулман - знаете го
- Джеф Грийн - това е нещо, което в продължение на няколко живота си избягвал/заобикалял по всякакъв начин и сега е време да го свършиш - поправителни вече няма - последен шанс
- Трейси Маркс - като Джеф Грийн, но насочва, че поради Т-квадрата с възлите тази планета става най-кармичното и трансформиращо тяло в картата
- Селесте Тил - наподобява съвпад с ЮЛВ, но в по-лека степен
- Верена Бахман - според нея, не е планетата не е свързана с минали животи, но отработването на нейната енергия ще бъде принудително в този живот (тук нещо ми се губи причината за принудата :) ). Но тя разглежда квадрата като "ляв" и "десен" - нещо, свързано с цикличната астрология на Дейн Ръдиар - още не съм го разучила обаче. Ценното за мен е, че дава пояснения за всяка една планета.

Happy58

  • Гост
Re: Лунните възли
« Отговор #39 -: Май 02, 2015, 07:25:32 pm »
А за квадратите с нодалната ос какво казват - проблематична ли е изявата на тази планета или е някак подсилена и представлява предизвикателство за натива, някакъв житейски фокус?

Моя близка имаше Слънце в точен квадрат /или в същия градус, или с 1 гр. орбиса/ с Лунните възли. Изявата на Слънцето  беше проблем, най-вече проблем със себеутвърждаването, макар и да се намираше в първи дом.

определено проблематична - аз си имам един такъв Марс и вече цяла година му се чудя, как точно да го проявявам .... сега вече ми се изясни ситуацията.

Лили, а в индийската астрология на такова положение отдава ли му се значение?

Happy58

  • Гост
Re: Лунните възли
« Отговор #40 -: Май 02, 2015, 07:28:41 pm »
На вас определено ви липсва чувство за хумор.  ;)

не знам за хумора, но ... книжката наистина ли е само 30 стр или при мен се отварят само толкова?

Happy58

  • Гост
Re: Лунните възли
« Отговор #41 -: Май 02, 2015, 07:31:26 pm »
Щом казваш, че са повече страниците, значи този пдф файл е само част от нея.

ок, тогава ще опитам да я кача от компютъра ми.

Happy58

  • Гост
Re: Лунните възли
« Отговор #42 -: Май 02, 2015, 07:33:58 pm »
Ето - Лунните възли в хороскопа - Селесте Тил - на руски

(благодарение на нашата мила Mayflower)

http://dox.bg/files/dw?a=a7762054da      -    до 16 май 2015

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лунните възли
« Отговор #43 -: Май 02, 2015, 07:47:45 pm »
Лили, а в индийската астрология на такова положение отдава ли му се значение?

Не, в индийската астрология има съвсем друга система за отчитане на аспекти.

Има понятие "планета в кендра /или кона/ -ъглов дом- от Луната", на която се придава специфично значение /когато е в знак на екзалтация или собствен/, но за планета в ъглов дом от възлите /конкретно говорим за квадрати, не съвпади/ никъде не съм чела при индийците.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Лунните възли
« Отговор #44 -: Май 02, 2015, 08:05:42 pm »
За планета в квадрат с нодалната ос казват, че е пропуснат урок, missed step, но аз някак не го възприемам това насериозно.

защо? какво му е на пропуснатия урок?