Автор Тема: Лунните възли  (Прочетена 41235 пъти)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Лунните възли
« Отговор #210 -: Август 25, 2016, 03:37:53 pm »
Ако възлите са в падащ, следващ знак/дом какво събитие голямо да чакате?
Чак сега смилам какво ми донесе опозиционния възврат на възлите. Бедно откъм събития, защото Слв е в подвижен знак, фиксиран дом.
Но някои разочарования от хора ми помогнаха да стана по-конкретна и катогерична в отстояването на моята територия.
Последните 10 разговора на живо, или по телефон, интернет бяха с искания, към мен нямаше въпрос-как си? Остта ми е в 8/2 домове, Риби/Дева. Сега ползвам опцията-Абонатът не желае да бъде избран, о колко енергия ми се освободи! Сама стоявам, но контакти без взаимен обмен не искам вече, това ми е урок за учене откак се помня.
Имам юпитеров възврат, той е диспзитор на СЛВ, донесе много пари, които не ми се харчат, нямам желания. Много искам да питам тази Гошка-как й се промени животът с тези милиони, макар да знам отговора.Може би ранните години са ми оставили отпечатъка, че малкото е повече. Имам една интуиция, че ще се разправям с течове на ретрохода на мерка, проблемът не е решен, та в ремонт ще си отидат париците, той нептун в 4 ми е обещал такива изпълнения до края.
Доколкото 2 дом е и ценностната система, промених някои възгледи, като се обърна назад разликата е голяма.
« Последна редакция: Август 25, 2016, 03:40:52 pm от enigma »

anabel

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 50
Re: Лунните възли
« Отговор #211 -: Юни 26, 2017, 01:52:22 pm »
Чета "Астрология на душата" на Жан Спилър. Доста обстойно описано всичко. Но той разглежда лунните възли само по знаци. При мен установих, че работят повече по ос-та на домовете. СЛВ във 2Д, ЮЛВ в 8Д. Като имам само един аспект /тригон/ на СЛВ с Плутон, който ми е кацнал точно на MC. И Плутон е на трон в Скорпион. У2 също е в секстил с Плутон. Аз обаче вместо да извлека ползите от този поток на енергия, правя точно обратното. Точно заради грешки от втородомни въпроси, загубих и двете си стабилни работи до момента. Това брои ли се като "опит за работа" по СЛВ? Неуспехите ме тласнаха към 8Д. Започнах да се интересувам от астрология, йога, духовни направления, да търся по-дълбок смисъл, защото материалното ми донесе разочарования. Все още си изследвам нодалната ос.

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Лунните възли
« Отговор #212 -: Юни 26, 2017, 02:15:19 pm »
СЛВ в аспект с Плутон и Плутон на МЦ, дама катарзис- това е дълбока промяна, умираш и пак се раждаш като Феникс, с по-доброто си "АЗ". По втори дом би следвало да се справяш сама, да не чакаш помощ от другите, втори дом са постъпления, обаче касаят само теб.

anabel

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 50
Re: Лунните възли
« Отговор #213 -: Юли 13, 2017, 01:23:03 pm »
СЛВ в аспект с Плутон и Плутон на МЦ, дама катарзис- това е дълбока промяна, умираш и пак се раждаш като Феникс, с по-доброто си "АЗ". По втори дом би следвало да се справяш сама, да не чакаш помощ от другите, втори дом са постъпления, обаче касаят само теб.
Чувствам го, че трябва да се случи този катарзис, но ми липсва  началния тласък. Въпреки тежките последни години явно момента още не е узрял. Или не знам и аз още какво трябва да ми се случи и да преживея, че да се обърне каруцата. До преди няколко години много си ценях независимостта и свободата. Сама се справях с финансите, цялото си следване сама платих, работех и на няколко места едновременно. Това ми даваше самочувствие. Към днешна дата след поредица от събития, решения нещата са точно наобратно. Получих помощ, финансова от доста хора, близки разбира се. Те ме измъкнаха от калта, в която се бях вкарала сама. Цялото това биене в гърдите: "Ето мога сама, не ми трябва никой!", увисна. Живота ми натри носа. 

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Лунните възли
« Отговор #214 -: Юли 13, 2017, 02:03:37 pm »
Възлите трябва да са в баланс, ако залитнеш твърде много в един от тях и пренебрегнеш другия може да се получи този ефект.  :)