Автор Тема: Лунните възли  (Прочетена 47942 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Лунните възли
« Отговор #180 -: Юли 19, 2016, 10:01:54 am »
в натала слънце съвпад юлв /мъжки хороскоп/,предаван в поколениета за какво иде реч

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3358
Re: Лунните възли
« Отговор #181 -: Юли 19, 2016, 10:10:21 am »
в натала слънце съвпад юлв /мъжки хороскоп/,предаван в поколениета за какво иде реч

В колко поколения се предава? Все в мъжки хороскопи ли?

Знаеш го- планета съвпад ЮЛВ е затъмнена, отслабена.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12604
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Лунните възли
« Отговор #182 -: Юли 19, 2016, 01:28:30 pm »
в натала слънце съвпад юлв /мъжки хороскоп/,предаван в поколениета за какво иде реч

Може да е свързано с вид оцеляване, както и това че човек, хората рядко да са успели или успяват да посрещат своите стандарти. Разчита се на един вид на "стара слава" а, реално човек/ поколението е като на път без изход. При Слънце съвпад ЮЛВ, човек отказва да избере  себе си и по-скоро имитира или реагира на знака( на завареното към момента), в който се случва съвпада. Стреличка, ако поставиш карта/и ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лунните възли
« Отговор #183 -: Юли 19, 2016, 01:35:34 pm »
Според кармичната астрология планета в съвпад с ЮЛВ може да сочи качествата, които по някакъв начин са били най-силно развити, акцентирани в миналото /по ЮЛВ са и талантите - онези, които са ни даденост/. Ако наистина има такива повторения в семейството, значи вероятно става въпрос за родова програма. Но за това се гледа допълнително друга /производна/ карта.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Лунните възли
« Отговор #184 -: Юли 19, 2016, 04:35:47 pm »
А какво ще рече ЮЛВ съвпад Нептун в 4д?

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4553
Re: Лунните възли
« Отговор #185 -: Юли 19, 2016, 05:51:44 pm »
Може да си била моряк русалка алкохолик ловец на тюлени дресьорка на делфини рибарка Луи Пастьор удавничка или художник маринист но е възможно и прозаично луд .

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Лунните възли
« Отговор #186 -: Юли 19, 2016, 06:37:25 pm »
Все в мъжки хороскопи ли?

Знаеш го- планета съвпад ЮЛВ е затъмнена, отслабена.
в мъжки,родени близо до пълно сл.затъмнение ,съответния цикъл сорос не знам до колко е определящ

Може да е свързано с вид оцеляване, както и това че човек, хората рядко да са успели или успяват да посрещат своите стандарти. Разчита се на един вид на "стара слава" а, реално човек/ поколението е като на път без изход. При Слънце съвпад ЮЛВ, човек отказва да избере  себе си и по-скоро имитира или реагира на знака( на завареното към момента), в който се случва съвпада. Стреличка, ако поставиш карта/и ?
свързано е с оцеляване и тежко детство
за надскачането на възможностите има такъв момент,но ми е интересно каква е разликата в мъжки хороскоп,баща и син с такива съвпади,с повтаряне на грешни избори

и аз съм родена с такъв съвпад,с по голям орбис, чела съм ,че е свързано с разпилян род по света,при мен е така и понеже е на К4 винаги ,когато постигна някаква сигурност ,стабилност ,я губя, заради родата, бащината фигура липсва


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12604
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Лунните възли
« Отговор #187 -: Юли 19, 2016, 07:08:13 pm »
Стреличка, интересно споделено в последното изречение от теб, благодаря. Ако прецениш пусни карти, за да разгледаме как това резонира с останалото в картите, защото темите по възлите ще са различни.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13605
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Лунните възли
« Отговор #188 -: Юли 19, 2016, 11:30:50 pm »
в натала слънце съвпад юлв. предаван в поколениета за какво иде реч
Южный Узел в соединении с Солнцем

Опасность, что внешние обстоятельства не дадут выразить себя, сужение власти, препятствия не дадут осуществиться желаниям, человек не сможет собрать плоды своих усилий. Эта кармическая ситуация означает, что в прошлых воплощениях человек эгоистически преследовал свои цели за счет своих близких. Теперь он на своем опыте узнает, что значит, когда поведение других людей мешает развиваться. Но этот аспект мажет также означать, что человек владеет всем, что находится в его распоряжении, в совершенстве.

в превод: Опасност от това, че външни обстоятелства не позволяват на човека да изрази себе си, ограничена власт, препятствия пречат за осъществяване на желанията, човек не успява да събере плодовете на своите усилия. Тази кармична ситуация означава, че в предишни въплащения човек егоистично е преследвал своите цели за сметка на своите близки. Сега той от своя опит ще разбере какво е другите с вмешателството си да му пречат на развитието.  Но този аспект също така може да означава, че човек владее всичко, което се намира под негово разпореждане, в съвършенство.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1599
Re: Лунните възли
« Отговор #189 -: Август 14, 2016, 09:46:07 pm »
Разкажете ми, моля, как премина възврата на възлите ви? При мен е свързан с отношенията и затова се притеснявам, още повече, че сега възвратът почти ще съвпадне с прогресивната Луна там. Имам стелиум в 10д: Юпитер, СЛВ, Марс по посока на движение на оста.

През 1998г по възврат:
Юли 1998 - съвпад на СЛВ с Юпитер в 10 - кандидатстудентски изпити;
Ноември 1998 - възврат - скъсване с дългогодишна връзка и среща с нов човек, който ми рови душицата и досега;

Квадрат през 2007:
Ноември 2006 точна опозиция със Сатурн в 11д и съвпад с дир. СЛВ/Марс - бременност;
Юли 2007 - точен съвпад с Меркурий в 5д - раждане;
Декември 2007 -  точна опозиция - осъзнах, че с брака ми всичко е приключило.

Сега ме чака нов възврат....
Декември 2016 - опозиция с Меркурий (след бременността 2007 ще наблюдавам този аспект) и съвпад с дир. МЦ в 11д вече;
Април 2017 - съвпад с Юпитер и съвпад с пр. Луна пак там;
Юни 2017 - точен съвпад на тр СЛВ с рожден стелиум в 10д при точен съвпад на пр Луна с дир МЦ.
И всичко това при транзит на Сатурн върху Нептун У5 в2д и Уран върху Луната ми на К7.

Моля, дайте обратна връзка при възврат и съвпад с планета. Как се е проявило?
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13605
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Лунните възли
« Отговор #190 -: Август 14, 2016, 10:31:42 pm »
Не мога да ти бъда от полза, понеже нямам планети по възлите, а самата нодална ос квадратира опозицията ми Венера-Юпитер, самата ос е разположена в други домове, намира се в различни знаци от на твоята, което прави нещата да са индивидуални. При последния възврат тр. Венера е била съвпад с ЮЛВ, който е в самото начало на 5д на градус от К5 - помня, че тогава имах финансови затруднения, че нали Венера е У2 и нодалната ос я квадратира, заедно с тр Венера, освен това личния живот беше провал, на практика нямах личен живот, бях погълната от гризи с децата и изкарване на насъщния. Обаче когато за пръв път съм имала възврат на нодалната ос, тр Сатурн е бил върху Венерата ми, което означава квадрат с възлите, тр Плутон и той е бил на два градуса от Венера- това беше силен и запомнящ се период, наситен с много събития, постижения, незабравими емоции, но в личния живот и тогава провал- момчето, по което си падах не ме отразяваше и аз страдах насаме със себе си.
С второто ми дете имаме обърната носална ос- тр. Слв е бил на моя ЮЛв в 5д когато съм я родила, а преди 6г като имах пак обърната транзитна ос, отработих транзита по други теми на 5д.- несподелена любов, възпята в стихове- тогава тр Юпитер съУ7 в 7д в риби, мокрех калъфката напоително, като разбрах колко лъгана съм била.


Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1599
Re: Лунните възли
« Отговор #191 -: Август 14, 2016, 10:55:04 pm »
Тоест, Акрукс, при единия възврат Венера е отразявала финансови теми, а при първия - любовни?
Споделеното от теб ме кара да мисля, че винаги възвратът на осите е свързан с напояване на възглавницата. При мен и опозицията беше така, и възвратът.
При мен и в звата случая беше по любовни теми. Рени го беше обяснила с Марса ми, но не го запомних :-)))
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Лунните възли
« Отговор #192 -: Август 14, 2016, 11:05:16 pm »
При мен в натала е в съвпад с Венера.При първия възврат напуснах окончателно дома на родителите. Имах си квартира от няколко години, но нощувах при тях. Обаче след един конфликт - повече не се върнах и не поддържах връзка няколко месеца.

При втория възврат сега - рязка и внезапна смяна на работата - за добро и после бременност.
Над силата е само умението да я владеем!

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1599
Re: Лунните възли
« Отговор #193 -: Август 14, 2016, 11:10:32 pm »
Венера кои домове ти управлява, Алена?
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13605
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Лунните възли
« Отговор #194 -: Август 14, 2016, 11:20:18 pm »
Тоест, Акрукс, при единия възврат Венера е отразявала финансови теми, а при първия - любовни?
Споделеното от теб ме кара да мисля, че винаги възвратът на осите е свързан с напояване на възглавницата. При мен и опозицията беше така, и възвратът.
При мен и в звата случая беше по любовни теми. Рени го беше обяснила с Марса ми, но не го запомних :-)))
при всичките случаи са намесени любовни теми, с изключение когато родих, но тогава пак имаше сълзи и драма- майка ми и свекървата ми вгорчиха живота последния месец на бременността, а като родих и всеки като видя бебето, като го показвах на прозореца в родилното, и се подиграваше, че не му се виждали очите от големите бузи, накрая се разплаках и спрях да им го показвам- ама ха, ще ми обиждат бебето на бузи  :012:  :012: