Автор Тема: Лунните възли  (Прочетена 47890 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лунните възли
« Отговор #150 -: Юни 23, 2016, 03:34:20 pm »
На мен мненията по картата на bast, ми звучат малко като развален телефон.

Честно казано, вече не помня какъв е бил първоначалният ѝ въпрос. Дори не е питала за наталната си карта, а ние я изпросимхе да бъде предоставена на показ. Но винаги е интересно да има упражнения по някой реален казус - да се види кои теории дават резултат на практика и кои са само учебникарски обяснения.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12604
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Лунните възли
« Отговор #151 -: Юни 23, 2016, 03:36:57 pm »
За малко да изпуснем съвпада Юпитер/СЛВ с квадрат Меркурий у СЛВ -"печелившите" с натални същите конфигурации и планети, точки в 16*, могат да споделят за срещи, раздели, възможности.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Лунните възли
« Отговор #152 -: Юни 23, 2016, 03:50:26 pm »
При мен днес съвпада тр.Юпитер/тр.СЛВ в/у ДСЦ се прояви като лупа -разгледах тази област в тригон с тр.Плутон в 11д-с плутонов привкус в астрологичен форум ;) За Венера говорих,но е тръгнало от активирания ДСЦ пак в тази връзка ,тр.Меркурий в 3д квадрат е провокирал,писането,изказването вероятно.Дано да се активират и по-материалните изражения на Венера ,нещо по-практично и материално ::)
« Последна редакция: Юни 23, 2016, 04:01:58 pm от Bin »

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Лунните възли
« Отговор #153 -: Юни 24, 2016, 03:01:58 pm »
За малко да изпуснем съвпада Юпитер/СЛВ с квадрат Меркурий у СЛВ -"печелившите" с натални същите конфигурации и планети, точки в 16*, могат да споделят за срещи, раздели, възможности.  :)

Във втори дом, образува куинконс с натален Юпитер - У5, от миналата седмица преобразих взаимоотношения и сега свиквам с новата обстановка.  Ограничих  забавленията,  разкарах и нахалната колежка.
Все пак проумях,  че всеки трябва да живее собствения си живот и никой не е нечие притежание и нямаме право да го променяме.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1599
Re: Лунните възли
« Отговор #154 -: Юни 24, 2016, 10:53:07 pm »
За малко да изпуснем съвпада Юпитер/СЛВ с квадрат Меркурий у СЛВ -"печелившите" с натални същите конфигурации и планети, точки в 16*, могат да споделят за срещи, раздели, възможности.  :)
При мен е в 11д. Мисля, че се проявява по 5д.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12604
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Лунните възли
« Отговор #155 -: Юни 24, 2016, 11:03:00 pm »
При мен е в 11д. Мисля, че се проявява по 5д.

Там не беше ли у на транзитния в момента СЛВ и на 9-ти  ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1599
Re: Лунните възли
« Отговор #156 -: Юни 24, 2016, 11:41:22 pm »
Да, там е, и на 9 и на 11д, в 7ми градус, взаимна рецепция, ретро опозиция. Но аспектът с него тепърва предстои. Ама той е най-малкият ми проблем в момента. Чака ме след това неприятен транзит през стелиума. Мисля, че ще прекратя отношения, които влача с тодини.
« Последна редакция: Юни 24, 2016, 11:43:55 pm от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Лунните възли
« Отговор #157 -: Юни 25, 2016, 12:15:36 am »
За малко да изпуснем съвпада Юпитер/СЛВ с квадрат Меркурий у СЛВ -"печелившите" с натални същите конфигурации и планети, точки в 16*, могат да споделят за срещи, раздели, възможности.  :)

При мен са на ДС. А  сега Меркурий вече в в съвпад с Марс на ИС - утре ще кръщаваме малкия в един манастир и после с кумовете/кръстници ще се качим в планината до понеделник :)

Меркурий ми е семейната планета - У4 и У7
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12604
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Лунните възли
« Отговор #158 -: Юни 25, 2016, 12:18:55 am »
Да, там е, и на 9 и на 11д, в 7ми градус, взаимна рецепция, ретро опозиция. Но аспектът с него тепърва предстои. Ама той е най-малкият ми проблем в момента. Чака ме след това неприятен транзит през стелиума. Мисля, че ще прекратя отношения, които влача с тодини.

На есен с песен. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1599
Re: Лунните възли
« Отговор #159 -: Юни 25, 2016, 07:53:58 am »
На есен с песен. :)

Дааа докъм юни догодина :-))) ще наблюдавам и ще разказвам. Многоаспектно ще е  :85:
18г връзка - време е да приключи.
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12604
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Лунните възли
« Отговор #160 -: Юни 26, 2016, 10:29:55 am »
Yaya, виж при какви тенденции са започнали отношенията, които искаш да финализираш и какво от картата ти е било активирано, така ще имаш отговор "към" кога ще приключат същите, ако са изчерпани или няма желание от двете страни за развитие. Напр.  Преди 18 г. е била на дневен ред следната звездна картина : Венера - Марс, Юпитер -нодална ос, Нептун -Слънце , които отразяват същите такива в твоята карта и активират Венера/Марс, оста АСЦ/ДСЦ, нодална ос и виж дали към момента се случва същата звездна картина и не без участието на прогресивна и дирекционна такава. Необходимо е да има започнат процес, да има последователност,  в случая даден тип взаимоотношения, за да се акцентира кога е старта, кулминацията, развръзката и края, тогава човек може да разбере във времето какво му се е случило, как (са) се развиват нещата, какво преживява и защо. Спонтанността, импулса да се наруши тази последователност, да се преобърнат нещата, се случва обикновено при активиране на/към Марс, Уран, Сатурн, Плутон, понякога и при Юпитер. За да се вземе, онова решение, което е "мъдро" да речем , е добре да се случи при леки аспекти Меркурий/Сатурн, нодална ос.
18, 9 г,. е цикълът на нодална ос- така че, има база, върху която да правиш избор. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1599
Re: Лунните възли
« Отговор #161 -: Юни 27, 2016, 12:00:04 am »
Yaya, виж при какви тенденции са започнали отношенията, които искаш да финализираш и какво от картата ти е било активирано, така ще имаш отговор "към" кога ще приключат същите, ако са изчерпани или няма желание от двете страни за развитие. Напр.  Преди 18 г. е била на дневен ред следната звездна картина : Венера - Марс, Юпитер -нодална ос, Нептун -Слънце , които отразяват същите такива в твоята карта и активират Венера/Марс, оста АСЦ/ДСЦ, нодална ос и виж дали към момента се случва същата звездна картина и не без участието на прогресивна и дирекционна такава. Необходимо е да има започнат процес, да има последователност,  в случая даден тип взаимоотношения, за да се акцентира кога е старта, кулминацията, развръзката и края, тогава човек може да разбере във времето какво му се е случило, как (са) се развиват нещата, какво преживява и защо. Спонтанността, импулса да се наруши тази последователност, да се преобърнат нещата, се случва обикновено при активиране на/към Марс, Уран, Сатурн, Плутон, понякога и при Юпитер. За да се вземе, онова решение, което е "мъдро" да речем , е добре да се случи при леки аспекти Меркурий/Сатурн, нодална ос.
18, 9 г,. е цикълът на нодална ос- така че, има база, върху която да правиш избор. :)

Добре, а за край на връзка какви аспекти да търся? То аз си ги имам - Уран на К7, Сатурн върху Нептун У5, нодалната ос... знам, че често освобождаване става при хармонични аспекти, възможно ли е един секстил или тригон да ми прекъсне връзката?
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12604
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Лунните възли
« Отговор #162 -: Юни 27, 2016, 12:16:26 am »
 Yaya,възможно е, при леките аспекти ситуацията идва от само себе си, разбирай чувството е на лекота и освобождаване, докато при тежките е по-често по принуда и има един горчиво-възкисел привкус-това е разликата. Ако темперамента /натала са силно динамични, тази динамика се повтаря при всяка  житейска ситуация, в противен случай, натива няма да я отрази и да разбере какво се случва и обратно. И все пак, има едно "но", или преценка защото човек в днешно време съзнателно израства не във всички сфери, но в повечето е така. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Лунните възли
« Отговор #163 -: Юни 27, 2016, 11:31:30 pm »
За малко да изпуснем съвпада Юпитер/СЛВ с квадрат Меркурий у СЛВ -"печелившите" с натални същите конфигурации и планети, точки в 16*, могат да споделят за срещи, раздели, възможности.  :)

Съвпадът Юпитер/СЛВ се случва при мен в 1 дом, в куинконс с натална Венера в 8, в Овен. Юпитер е управител на 7 дом, Венера на 3-ти. Това, което се случи, е прекрасна почивка на морето в страхотна компания. :)
По първи дом се сдобих с много приятен, шоколадов тен :)

Транзитната нодална ос е на 5* от наталната ми, но обърната.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12604
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Лунните възли
« Отговор #164 -: Юни 27, 2016, 11:44:02 pm »
Делфин, поздравления за приятната отмора.  :08: :38:

Но прекрасната почивка може да случиш и след 3 месеца отново и догодина , и след 3 г и същата няма да  е проява на Юпитер/СЛВ в 1-ви дом. Юпитер преминава през АСЦ и 1-ви дом на всеки 11-12 г. приблизително, но в съвпад със СЛВ , доста по-рядко, да не кажа само веднъж. Помисли върху това и ще има тепърва да откриваш какво (ще) се случва. Ако наближава съвпад на тр. СЛВ с нат. ЮЛВ имап реверс на възлите или вече се е случило, също интересен момент, след като в периода у на  нат. СЛВ Юпитер сега отново е съвпад с тр. СЛВ -виж колко вълнуващи моменти ти предстоят, които може да се случат по време на лятна почивка, но тя е само фона.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“