Автор Тема: Ведически карти  (Прочетена 85647 пъти)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Ведически карти
« Отговор #240 -: Април 12, 2016, 04:44:32 pm »
Благодаря ви, Сатин и Лили! :58:

За Ревати си помислих и аз, понеже природата й е мека.

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Ведически карти
« Отговор #241 -: Април 20, 2016, 01:02:34 am »
Съвсем съм се объркала явно - в три програми имам записани три различни вида данни с твоето име там  :012:. В ягата излезе карта с Лагна във Вишакха на Везни и Венера заедно с Юпитер в девети дом в накшатра на Раху (Ардра), а в Навамша Венера е в десети, екзалтирала. Учебникарското твърдение е, че даша на лагнеш не носи негативи. Личният ми опит не го подкрепя стопроцентово, но цялостната оценка за периода е много позитивна.
В твоя случай, ако имам вярна карта, има достатъчно допълнителни показатели за благотворността на Венера и периодите ѝ трябва да са най-добрите  :012:. Ако часът ти е по-ранен, Кету изкопчва още няколко месеца (но не повече от 2-3 за десет минути корекция на часа), за да зловреди. И при мен близка жена имаше near-death experience в началото на Венерината даша, но всичко се размина своевременно и благополучно, а и периодът съвпадна с последния етап на Саде Сати, затова предпочитам да го отдавам на него и деабилитираната ми Луна, а не на хубавата ми Венера.

ПП. А за кариерния трясък - Сатурн през МС или аспект с управителя на МС? Или отново към Луна като управител на десети дом във ведическата ти карта (ако е тази, де)?

Ди, извинявай за ужасната комуникация с мен. Нека все пак да отговоря.

Да, звучи като описание на моята карта.
И дааа, коя съм аз да оспорвам такава обещаваща цялостна равносметка за периода, макар да има време. ; ))
То аз като се обърна назад и тегля чертата, все си го оценявам хубаво и за добро.  :012:
Но признавам, че на моменти се учудвам в какви крайности са оцветени венерините сюрпризи. Повечето заплетени ситуации и казуси все пак успяват внезапно да се избистрят и завършват толкова озаряващо положително, че няма как да не го отбележа. Понякога те не са чак с такива впечатляващи мащаби (по нечии чужди стандарти), но са си пак значими за мен.

За работата: Сатурн беше в 17 гр. Везни по западната.         
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ведически карти
« Отговор #242 -: Април 20, 2016, 01:11:17 am »
И при мен АД /в пряк и преносен смисъл  ;D/ на Венера свърши най-много поразии, тогава имах чувството, че камъни валят от небето. Но като разгледам нещата в ретроспекция, като преосмисля тогавашните събития и обстоятелства, разбирам че в някакъв смисъл е било за мое добро. Е, да, можеше да не е чак толкова нехуманно и брутално, а и аз не съм свикнала хората и съдбата да ме галят с перце. И все пак...
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ведически карти
« Отговор #243 -: Април 24, 2016, 01:17:48 pm »
Броих колко йоги имам.  ;D Ами преброих няколко добри и лоши.Вие какви йоги си имате?  ;)
Странното е,че на някои успешни звезди,са тълкувани йоги по господарите на западната карта,сигурно и те работят,но фактите са показателни,че работят.  :017:
« Последна редакция: Април 24, 2016, 01:20:33 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2102
Re: Ведически карти
« Отговор #244 -: Април 24, 2016, 04:00:00 pm »
Добре , каква е разликата между картите rasi, lagna и navamsa?
Някой ако може съвсем просто да обясни, за лагна знам, че е АЦ , но другите не ги зная.
А са три коренно различни карти.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ведически карти
« Отговор #245 -: Април 24, 2016, 04:55:46 pm »
Добре , каква е разликата между картите rasi, lagna и navamsa?
Някой ако може съвсем просто да обясни, за лагна знам, че е АЦ , но другите не ги зная.
А са три коренно различни карти.
Аз нищо не знам за тези имена.  :D


Във ведическата карта имам съвпад на У11 и У10 и била много хубава йога,пък  :57:
В западната същите две планети са ми У5 и У9 и още не са проработили,а пише,че работят много мощно дори в 8Д с добри аспекти  :017:
А в 10 знак от Луната същите тези две са ми У1 и У9,в съвпад в 10Д и какво/Кога ще мъцнат да му се невиди?Бях в период на Марс и не отлепиха йогите.
И искам да питам по-вещите във ведическата:логично ли е добрите йоги да неутрализират лошите и за това да е такъв буксир? Защото съм чела,че в една карта всички аспекти действат и се изразяват според силата си и не се неутрализират.Друг е въпросът,ако планетите ми(ни) нямат никакви достойнства и сила-това да е причина за посредствените  постижения,в темите,по който работим.Но съм сигурна,че има успели хора с всякакви слабости по знаци и домове.  ;D
Имам и У2 съвпад с У11 в западната в 10Д,като съвпадът между У5/У9 е управител и какво-не съм богата,освен духовно,нито съм признат авторитет!  :91: :D Във ведическата екзалтиран Марс У11 е диспозитор на У2 и в квадрат с него(значи имат връзка кендра ли беше) и пак същото  :017:
 Днес пак ми се мрънка на тема 10Д.  :29:   

Открих едно несъответствие според писанията,което гласи,че ако У2 е в 10Д богатството  :043:  ще дойде чрез професията.Ами въобще няма начин да забогатявам със заплатата,която получавам :d030:       
« Последна редакция: Април 24, 2016, 05:12:05 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Ведически карти
« Отговор #246 -: Април 24, 2016, 05:18:26 pm »

 Днес пак ми се мрънка на тема 10Д.  :29:  - Дракониада както разбирам те интересува кариерното развитие по 10д-по западна трябва да се гледат Сатурн,у10д,козирог,10д какви ги правят,по индийска-арудна лагна,и особено от йогите кои са ,,раджа йогите,,-като имаш планетен период /маха даша /на някоя планета  участваща в раджа йога .Не правят натива цар/махараджа/,но поне някакво шефче-гарантирано!       
[/quote]

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Ведически карти
« Отговор #247 -: Април 24, 2016, 05:26:11 pm »
Добре , каква е разликата между картите rasi, lagna и navamsa?
Някой ако може съвсем просто да обясни, за лагна знам, че е АЦ , но другите не ги зная.
А са три коренно различни карти.----Аз съм новобранец в индийската но това е елементарното-rasi e основната карта,лагна е асцендента в нея,всички други са производни по определена тема,първите 12 -отговарят на домовете,като навамша е най-важната понеже е производна на 9д,който е дом на бога,на истината-дава настройката в зряла възраст-определя и в най-голяма степен силата на планетите-ако в навамща са силни-това неутрализира дебилитирането в раши,не и обратно .

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ведически карти
« Отговор #248 -: Април 24, 2016, 05:28:46 pm »
Днес пак ми се мрънка на тема 10Д.  :29:  - Дракониада както разбирам те интересува кариерното развитие по 10д-по западна трябва да се гледат Сатурн,у10д,козирог,10д какви ги правят,по индийска-арудна лагна,и особено от йогите кои са ,,раджа йогите,,-като имаш планетен период /маха даша /на някоя планета  участваща в раджа йога .Не правят натива цар/махараджа/,но поне някакво шефче-гарантирано!     
СатурнУ7/У8 е господар на У10в западната и в сходящ тригон с него.А във ведическата Сатурн Телец е У8/У9 е в сходящ секстил с Управителят си Венера/Риби(У5,У12).  :'(
Тригонът е в земни знаци,знам,че не са много бързи,но ми писва.  :d030:
Благодаря ти,Опозит,утешително е някой да се навърта като ме хване десетодомният бяс.   :043::08: :38:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2102
Re: Ведически карти
« Отговор #249 -: Април 24, 2016, 06:13:53 pm »
Благодаря, Бин!
Сега си качвам навамша картата- каква е?
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Ведически карти
« Отговор #250 -: Април 24, 2016, 07:22:43 pm »
Добре , каква е разликата между картите rasi, lagna и navamsa?
Някой ако може съвсем просто да обясни, за лагна знам, че е АЦ , но другите не ги зная.
А са три коренно различни карти.


http://astra.la/forum/index.php?topic=919.msg101610#msg101610
De omnibus dubitandum est

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Ведически карти
« Отговор #251 -: Април 24, 2016, 07:43:25 pm »
Корея,не е зле-мисля периодите под управление на някаква комбинация Юпитер,Венера,Меркурий ще са добри,обаче трябва да се погледне и силата по шатбала поне .Аз тепърва ги изучавам ,сложна работа е,обаче вече има доста материал особено ако се разбира английски .

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ведически карти
« Отговор #252 -: Април 24, 2016, 08:06:44 pm »

http://astra.la/forum/index.php?topic=919.msg101610#msg101610
Чудесно,но като се зачетох намерих странни разлики спрямо западната астрология.
В Телец Слънцето и Сатурн са бенефици,Юпитер,Венера и Луна не са благоприятни.В Телец защо Венера не е на трон,а Луната в екзалтация и защо нанася щети?  :017:

В Козирог Луна,Юпитер и Марс са благоприятни.марс добре,а другите как така?като Марс можел да причини смърт?

В Рак Марс,Юпитер и Луната са благоприятни.И на друго място прочетох,че Марс в Рак е благоприятен,а трябваше да е паднал.

В Скорпион Юпитер и Луната са бенефици.



« Последна редакция: Април 24, 2016, 08:10:03 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ведически карти
« Отговор #253 -: Април 24, 2016, 08:09:06 pm »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030: