Автор Тема: Ведически карти  (Прочетена 80105 пъти)

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Ведически карти
« Отговор #120 -: Август 05, 2014, 12:43:15 pm »
При мен в момента тр.Сатурн е в 12 от Луната-да,засегна близкото ми обкръжение.
Луната ми У5 е в Стрелец-9.26 гр.съвпад с Нептун, в 9 дом .
Прочетох ,че нат.Луна в знак на Юпитер има неговото "покровителство" и не се усеща чак толкова силно Саде сати-то. Но за това мога да говоря догодина,когато Сатурн ще транзитира в  1-ви  от Луна.
Ако някой има наблюдения върху това,нека сподели.
Според ведическата- сега съм в махадаша на Венера,антардаша-Сатурн
« Последна редакция: Август 05, 2014, 02:24:57 pm от rroza »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ведически карти
« Отговор #121 -: Август 05, 2014, 02:11:42 pm »
При мен също наталния Сатурн е в 9-ти, Луната - в 8-ми. В  кой планетарен период си била тогава?

При мен в западната карта са така, във ведическата се местят съответно в 9 и 10 дом.
Не помня в кой период, трябва да погледна. От 2003та съм в махадаша на Сатурн, трябва да видя каква антардаша е било.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Ведически карти
« Отговор #122 -: Август 05, 2014, 03:17:11 pm »
При мен в западната карта са така, във ведическата се местят съответно в 9 и 10 дом.
Не помня в кой период, трябва да погледна. От 2003та съм в махадаша на Сатурн, трябва да видя каква антардаша е било.
Значи, уроците / изпитанията по Сатурн са приключили успешно през първите два периода на Саде Сатито и в третия береш плодовете на добре свършената работа - така си го обяснявам. Предполагам е бил добър период по отношение на кариера / реализация?

Сега разглеждах Тити Правеша картите и съответните даши - това нещо като солара в западната астрология ли е? Има много точни съответствия, но трябва да разгледам повече карти. Например - вимшотари даша Раху / Юпитер - раждам сина ми. В Тити правеша картата за годината, асц е Лъв, Юпитер в Стрелец, 5-ти, забременяла съм в даша на Юпитер / в Тити правеша даша /.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ведически карти
« Отговор #123 -: Август 05, 2014, 03:28:58 pm »
Беше добър период за отношенията – интимни, приятелски... А най-силният период за кариерата започна от 2007 – ингрес на Сатурн в знака на МС и преминаване през 10 дом, в опозиция с нат. Марс. Но във ведическата карта е бил в 11. Тогава положих основите на това, с което се занимавам през последните няколко години. В момента бера плодове от положените усилия, най-вече в материален план, не толкова в кариерен и социален (не като професионален статус и ниво в йерархията).
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Ведически карти
« Отговор #124 -: Август 05, 2014, 03:36:45 pm »
Лагнеш (управителя на АС, нали така?) в Навамша е Меркурий и е в 8 в Д-9, но в Раши е в 6 дом, това сега значи ли, че може да овдовея? Срещнах такова тълкуване някъде.

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Ведически карти
« Отговор #125 -: Август 05, 2014, 03:37:55 pm »
Беше добър период за отношенията – интимни, приятелски... А най-силният период за кариерата започна от 2007 – ингрес на Сатурн в знака на МС и преминаване през 10 дом, в опозиция с нат. Марс. Но във ведическата карта е бил в 11. Тогава положих основите на това, с което се занимавам през последните няколко години. В момента бера плодове от положените усилия, най-вече в материален план, не толкова в кариерен и социален (не като професионален статус и ниво в йерархията).
За взаимоотношенията си го обяснявам с това, че от 10-ти е аспектирал 7-ми. Но защо възхода в кариерата да е започнал при Сатурн в 11-ти, по логично е да е по 10-ти дом  :017:. Кои домове управлява във ведическата карта?
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ведически карти
« Отговор #126 -: Август 05, 2014, 03:39:34 pm »
В някои източници съм чела, че Меркурий в 6 дом дава предразположеност към спорове и дебати, но може да даде и дар слово, умение да убеждаваме (зависи от аспектите  и силата му).
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Ведически карти
« Отговор #127 -: Август 05, 2014, 03:41:38 pm »
Лагнеш (управителя на АС, нали така?) в Навамша е Меркурий и е в 8 в Д-9, но в Раши е в 6 дом, това сега значи ли, че може да овдовея? Срещнах такова тълкуване някъде.
Според мен е много крайно това тълкуване. Трябва да се разгледа и 7-ми дом в Раши / Навамша, както и сигнификаторът на съпруга / Юпитер, ако не се лъжа, в женска карта /.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Ведически карти
« Отговор #128 -: Август 05, 2014, 03:57:55 pm »
както и сигнификаторът на съпруга / Юпитер, ако не се лъжа, в женска карта /.

Моят ще да е някой учен-окултист – в 8 дом в раши и в съвпад с Меркурий в 10 дом в навамша в една от накшатрите, които предполагат такива занимания.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Ведически карти
« Отговор #129 -: Август 05, 2014, 04:02:09 pm »
Моят ще да е някой учен-окултист – в 8 дом в раши и в съвпад с Меркурий в 10 дом в навамша в една от накшатрите, които предполагат такива занимания.  ;D
Може и да е някой известен, с добро положение в обществото - щом съвпада е в 10-ти дом, а може и да е по-млад от теб заради Меркурий  ;D.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Ведически карти
« Отговор #130 -: Август 05, 2014, 04:27:17 pm »
Разгледах картата Тити правеша за 2013 год. на Шумахер. По вимшотари даша е бил в период Венера / Юпитер. В Тити правеша картата за 2013-та, асц е във Везни, Раху и Сатурн са на асц-та. Юпитер, управляващ 3-ти и 8-ми се явява малефик и аспектира асц-та от 9-ти. Самият инцидент се случва в период на Юпитер - според Тити правеша дашите.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Ведически карти
« Отговор #131 -: Август 05, 2014, 11:30:13 pm »
Според мен е много крайно това тълкуване. Трябва да се разгледа и 7-ми дом в Раши / Навамша, както и сигнификаторът на съпруга / Юпитер, ако не се лъжа, в женска карта /.
И на мен ми се стори крайно. Вярно е обаче, че съм малко потайна и не му казвам всичко. Това дали би важало за всеки мъж, с който живея, или само за първия? Както и да е. В Раши Слънцето е в 7 във Водолей, а Сатурн във 2 в Дева, докато в Навамша в 7 ми е самият Юпитер в Риби в аспект със Сатурн в 1 в Дева. Та така, това не ми се струва като на овдовяване.  :) Знам, че не е и само това, гледа се силата на планетите и кои са функционални малефици и бенефици, но тая част още я уча. Луната, Венера и Меркурий в Козирог в 6 в Раши са си малефици, следя го по различни начини. Но в един калкулатор пишеше, че благоприятни планети са Марс, Юпитер и Слънце, наготово ги броя за бенефици, докато успея да си ги преценя сама. :)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ведически карти
« Отговор #132 -: Септември 21, 2015, 08:05:33 pm »
 :41: Не мога да се оправя с тази карта!Всеки път като започна да чета ведическата и в мозъка ми става каша и се отчайвам,че не възприемам.Какво ми правят Слънце и Венера в Риби в 12Д и аз какво да правя с тях там?Сатурн във 2ри Телец.Марс/Юпитер в 10 в Козирог.Юпитер там паднал ли е,а на Марс добре ли му е,а на двамата заедно?Какво да правя с тази грозна карта?  :33: И какво значи?Поне Луната си ми е в Овен.
 По тази грозна карта писано ли ми е повишение?  O:-) :96:
« Последна редакция: Септември 21, 2015, 09:27:25 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Ведически карти
« Отговор #133 -: Септември 21, 2015, 08:26:05 pm »
Да,с Луната на асц  :'(
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Happy58

  • Гост
Re: Ведически карти
« Отговор #134 -: Септември 21, 2015, 08:30:39 pm »
:41: Не мога да се оправя с тази карта!Всеки път като започна да чета ведическата и в мозъка ми става каша и се отчайвам,че не възприемам.Какво ми правят Слънце и Венера в Риби в 12Д и аз какво да правя с тях там?Сатурн във 2ри Телец.Марс/Юпитер в 10 в Козирог.Юпитер там паднал ли е,а на Марс добре ли му е,а на двамата заедно?Какво да правя с тази грозна карта?  :33: И какво значи?Поне Луната си ми е в Овен.
 По тази грозна карта писано ли ми е повишение?  O:-) :96:

добре ме разсмя :) :) :) - как може да си позволява някой да ти мести планетите :) :) :)