Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1038938 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #4635 -: Декември 21, 2015, 09:20:01 pm »
Моля ти се, не си прави грешни изводи!
Типично по стрелец- все едно слушам майка си с това изказване, която я имам на видео от сватбата ми, как казва с иронична усмивка, че майката вече не била нужна и още куп глупости надрънка, за да ми вгорчи деня, че нали тя не е имала сватба навремето, що пък аз да имам и да съм щастлива?
Извинявай, че писах така! Въобще не съм имал предвид теб.
Все пак, ако стане така, че за дълго време остана без компютър и достъп до интернет, искам да благодаря на всички, които ме подкрепяха през годините и ми помагаха!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #4636 -: Декември 21, 2015, 09:31:37 pm »
Няма никаква драма. Ако откриваш драми навсякъде, не знам, не е много добре.  :-X

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #4637 -: Декември 21, 2015, 09:34:21 pm »
По-скоро, е реалистично, защото и това не е изключено като вариант.
Преди години имаше много интернет зали, сега знам една, която затваря след седмица.
Както и да е.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #4638 -: Декември 21, 2015, 09:40:07 pm »
Има лаптопи втора ръка по 200 лв.: http://laptop-magazin.com/

Има и нови на по-ниски цени, предлагат се на изплащане - за тези, които нямат възможност да платят цялата сума наведнъж.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #4639 -: Декември 21, 2015, 09:41:35 pm »
Между другото, платиха ни заплати, но за коледни добавки така и не споменаха.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4640 -: Декември 21, 2015, 09:42:58 pm »
По-скоро, е реалистично, защото и това не е изключено като вариант.
Преди години имаше много интернет зали, сега знам една, която затваря след седмица.
Както и да е.
на работата нямаш ли компютър или интерет, кото да ползваш с телефона?

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #4641 -: Декември 21, 2015, 09:45:03 pm »
на работата нямаш ли компютър или интерет, кото да ползваш с телефона?
Компютър има, но няма как да се влиза в интернет с него, забранено е.
А относно телефона, много стар модел е, нямам такива екстри.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #4642 -: Декември 21, 2015, 09:45:17 pm »
В много малко фирми дават премии, особено ако си в частно дружество. На държавна работа вземат разни надбавки.

В последната ми служба за Коледа не получихме нито стотинка, а заплатата за декември взехме чак на около 20 януари, обикновено ги даваха в началото на месеца. Предполагам, че ви е ясно какво се случва през януари след празниците, повечето хора са с продънен бюджет.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #4643 -: Декември 23, 2015, 12:31:06 am »
Ще успея ли да се освободя от изпит по Математика първа част?  :57: Трябва много да ми се усмихне, късметът, защото ограждах отговори без да чета въпросите - карах само на предчувствия, но предния път по същия начин изкарах 5.  :043: Паднаха ми се отвратителни преподаватели ... нито обясняват нормално материала, нито пускат нормални контролни, нито пък дават да препишеш нещо ... Лошото е, че всеки въпрос има 5  възможни отговора и при грешка се взима точка, така че ако не ми е работила правилно интуицията имам шанса да съм с брой минус 12 точки.  :043: Последното контролно беше на 2 части - едното задачи и едно теория. Трябва да имам 5 и 2 или 4 и 3, за да се освободя с 4.

Надеждата умира последна .... положението е много зле

Марс У1, У8 в разходящ квадрат с Меркурий У3 в 10д- рискувал си, но не е дало положителен резултат (този път) и по мое виждане ще го вземеш втория път. Но дано греша!

пп Сега с четворка ли освобождават, по мое време с петица и то пълна, а не 5 на релси  :)

Акрукс позна, не успях да се освободя.  :012: Броят на освободените е тревожно нисък ... някъде около 10%. Ние се водим най - силното поднаправление по математика в университета. Доцентката е превъртяла ...  :o :o
Не знам какви оценки съм изкарал точно на последното контролно, но сбора им е по - малък от 7 (те са 2 оценки).  :012: Дано го изкарам януари ...  :012:


Как ще се справя на изпита по информатика във вторник? Трябва ми 4 или поне 3, за да се освободя с 5-ца, че януари на изпита няма да ми гледат оценките по практика и е ужас.  :-X :lol_hitting: :lol_hitting:
Днес ми съобщиха крайната оценка - 6-ца!  :cheer: :cheer:
« Последна редакция: Декември 23, 2015, 12:35:43 am от Теодор »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4644 -: Декември 23, 2015, 11:43:19 am »
Ние се водим най - силното поднаправление по математика в университета. Доцентката е превъртяла ... 
Не е превъртяла, това е политиката навсякъде-Power in the money, money in the power, както пее Coolio още миналия век  :012:
Нали им плащат отделно на преподавателите за провеждане на всеки изпит, за консултации, ако освобождаваха всички наред, как ще си изкарат тези допълнителни пари, мм?

Честито за шестака по предния въпрос!

WhiteRose

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Общи хорари
« Отговор #4645 -: Декември 23, 2015, 01:59:02 pm »
Х. -  ще ме потърси ли до края на януари?

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Общи хорари
« Отговор #4646 -: Декември 23, 2015, 06:44:15 pm »
Ще започна ли работа до края на годината?

Хорарът е на 213 стр. Започнах работа, след хиляди мъки и лутания. Засега мога да кажа, че ме удовлетворява и ми харесва, след НГ ще подпиша договор, а и съм на път да стана главен редактор другия месец, така че Юпитеровия ми възврат си работи ( само за протокола го споменавам).
 

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #4647 -: Декември 23, 2015, 08:35:00 pm »
Хорарът е на 213 стр. Започнах работа, след хиляди мъки и лутания. Засега мога да кажа, че ме удовлетворява и ми харесва, след НГ ще подпиша договор, а и съм на път да стана главен редактор другия месец, така че Юпитеровия ми възврат си работи ( само за протокола го споменавам).
При мен 213-та страница е от 2013-та година, настройките ми са отгоре да ми излизат новите коментари, т.е. в момента пиша на 1-ва страница.  Честито за работата!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Общи хорари
« Отговор #4648 -: Декември 31, 2015, 08:44:03 am »
Относно лаптопа: оказа се, че тъчпада и мишката не са работили, понеже зарядното се е било повредило поради токов удар. Сега съм с ново зарядно и си работят. Проблемът със записвачката си остана и при нова и се предполага, че изчезва от време на време заради дъното. Ще се наложи да не я ползвам повече и да следя за евентуални други проблеми с устройства, които се надявам да не се появяват.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Общи хорари
« Отговор #4649 -: Януари 01, 2016, 02:05:05 pm »
Честита Нова година , здраве и успех на всички!
Влизам с един хорар:
Ще се върне ли / намери ли/ Боби?
Боби е куче, което го няма от вчера, дворно е и в момента е разгонено, бяха две,от две седмици обикалят по улиците, предната нощ едното е било блъснато от кола и предположенията ни са, че това е видяло и се е скрило от страх.
Обаче и кучето на съседа липсва, та не е изключено и да са убити или прибрани за улични.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...