Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1037986 пъти)

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Общи хорари
« Отговор #6105 -: Август 25, 2017, 07:06:25 pm »
А какъв орбис използвате при хорарни карти? Аз мислех, че е 5*, но прочетох 8-10*. Замислих се заради това, което написа Акрукс
Луната У10 е извършила квадрат с негов У4, което показва, че не е напускал населеното място по работа.
Също така някъде четох, че Слънцето се смята за допълнителен сигнификатор на квезита, ако питаме за мъж. Това вярно ли е?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #6106 -: Август 25, 2017, 07:16:46 pm »
А какъв орбис използвате при хорарни карти? Аз мислех, че е 5*, но прочетох 8-10*. Замислих се заради това, което написа Акрукс Също така някъде четох, че Слънцето се смята за допълнителен сигнификатор на квезита, ако питаме за мъж. Това вярно ли е?
Акрукс написа, че Луната е извършила квадрат, нали в хорарите се проследява движението на Луната и сключените от нея аспекти докато се намира в знака, в който е когато е зададен въпроса. Това не е натална карта, макар да е построена като такава, за да се разглеждат орбисите на аспектите. Гледат се разходящи и сходящи аспекти на Луната, и на основните сигнификатори на въпроса.
Слънцето отразява мъжа в събитийна карта на брак, в хорарите мъжът е представен от управителя на 7-ми дом, като партньор на питащата. Ако питаш за мъжа на сестра си, ще е представен от у-ля на 9-ти дом, и те така...

irko_birko

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 228
Re: Общи хорари
« Отговор #6107 -: Август 25, 2017, 07:56:40 pm »
Благодаря ти много за разяснението  :)  Сега схванах нещата.

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Общи хорари
« Отговор #6108 -: Август 28, 2017, 11:54:13 am »
Малко по-дребен въпрос, но ме интересува: Отказал ли се е Х да ми пише за да се уговорим? Или може би просто е забравил?
« Последна редакция: Септември 02, 2017, 11:39:53 pm от Aquarius »

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Общи хорари
« Отговор #6109 -: Август 28, 2017, 03:45:15 pm »
Зравейте,

може ли някой да погледне този хорар, става дума за катастрофа и блъснат човек. В момента положението му е тежко. Въпросът ми е: Ще оцелее ли?


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6110 -: Август 28, 2017, 04:07:30 pm »
Въпросът ми е: Ще оцелее ли?

По име ли си го назовала? Питам, защото понякога ситуацията може да се разгледа и по първи дом, дори ако се пита за друг човек.
Но в случая на условията за радикалност, т.е. съответствие с естеството на въпроса, отговаря 7 дом – отразява ситуацията.

Квезитът е представен от тронов Меркурий, но ретрограден, невидим, затиснат между Слънцето и Марс. Организмът му се бори, но наистина е критично положението.
Луната е косигнификатор – намира се в знак на падение и в 6 дом на квезита. Кофтито е, че последният ѝ аспект е бил квадратура с Марс, а след това не предстоят други аспекти – безкурсна позиция.

Според мен на този етап положението остава критично, с остра заплаха за живота и здравето. Дай Боже да оцелее, но е възможно да изпадне и в кома за известно време. 

Ако прескочи трапа сега, в интензивното, критични ще са първите няколко дни от септември. Тогава има стационарност на Меркурий, по същото време ще направи и съвпад с Марс. Не е изключено това да е решаващо за по-нататъшния изход.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Общи хорари
« Отговор #6111 -: Август 28, 2017, 04:14:56 pm »
Не зная името на пострадалия... Зададох въпроса от мое име: Ще оцелее ли?
В момента е в мозъчна кома... Дано Господ е с него

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #6112 -: Август 28, 2017, 04:32:31 pm »
Мисля, че ще се стабилизира, но може да има проблеми с предвижването после. Трудно ще е възстановяването.

Дано Господ му помогне

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Общи хорари
« Отговор #6113 -: Август 28, 2017, 04:48:42 pm »
Благодаря ВИ! Ще дам ОВ щом имам новини.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6114 -: Август 28, 2017, 05:29:01 pm »
А пострадалият мъж ли е или жена? Питам, защото набързо дръпнах и Таро.

Картата сигнификатор е Кралица чаши. Но може и да е обвързан човекът, във връзка. Също така тази карта се свързва с безсъзнателни състояния, припадъци. В случая – изпадане в кома.

Другите две карти също не ме обнадеждават особено – обърната Петица мечове и Глупакът.

Петица мечове говори за критично състояние, заплаха за живота или най-малкото за здравето. Изтеглих я по въпроса дали ще живее. Има риск, сериозна травма. Бих казала, че има много сериозна заплаха за живота. Но ако оцелее, ще са му/ѝ необходими много сили, за да може организмът да се възстанови.

Глупакът се падна по въпроса за тайминга, т.е. дали да очакваме скорошен изход от ситуацията. И ако оцелее, как ще рефлектира преживяното върху здравето, могат ли да се очакват някакви последици. Според тази карта душата на пострадалия в момента пребивава в едно безвремие, лута се между двата свята. Намира се на символичен кръстопът, предстои избор накъде да потегли. Тази карта дава следната прогноза. Възможно е да остане в състояние на кома. Но ако оцелее и дойде в съзнание, има вероятност да бъде засегната висшата нервна дейност, някой мозъчен център. В песимистичния си вариант тази карта предполага или засягане на психиката в резултат на преживяната травма, или загуба на социална адекватност, т.е. пострадалият да бъде зависим от хората, които полагат грижи за него, или да се стигне до намалена трудоспособност. Дано не съм права.





Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

rodopis

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 306
Re: Общи хорари
« Отговор #6115 -: Август 28, 2017, 05:44:21 pm »
Лили, за съжаление може да се окажеш права... Травмата е в малкия мозък, мозъчна кома.. От женски пол е лицето, млада жена...  :(

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6116 -: Август 28, 2017, 05:49:54 pm »
Травмата е в малкия мозък, мозъчна кома.. От женски пол е лицето, млада жена...  :(

Съжалявам! Значи и картите ясно отразяват ситуацията. И според хорара, и според тарото пострадалият в момента е на ръба. Избира.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Общи хорари
« Отговор #6117 -: Август 28, 2017, 07:33:18 pm »
Кой я е блъснал?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #6118 -: Август 28, 2017, 07:58:08 pm »
Мисля, че кверентът няма отношение, макар че наистина изглежда притеснен – Сатурн в първи дом, Луна в падение.
Позицията на Луната на върха на 12 дом на кверента ли ви се струва подозрителна?
 
Сигнификаторът на кверента е Юпитер – перигрин, което за един бенефик не е чак толкова зле. Ако не помага, то поне не вреди. А в случая следва да се отчете, че Юпитер се намира във въздушния триплицитет, на който един от тригонократорите е Меркурий. Изглежда загрижен за квезита, но вероятно не му е близък и случилото се за него не е лична трагедия. Липсва и аспект между сигнификаторите на кверента и квезита.

Сигнификаторът на квезита тъкмо е изгорял и при това е ретрограден, това не е добър знак за него. Мисля, че от Слънцето е представен този, който го е травмирал. И вероятно е било непреднамерено, по непредпазливост. В знак, управляван от Слънцето, се намират Марс и Раху – не е изключено да е било поради несъобразена скорост, необмислено поведение на пътя, проблем с реакциите. Може и поради неспазване на някое от правилата за движение на пътищата. Последният аспект на Луната е бил именно с тях – квадратура. Луната е и часови управител на въпроса.

« Последна редакция: Август 28, 2017, 08:04:12 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #6119 -: Август 29, 2017, 12:11:20 am »
Зравейте,

може ли някой да погледне този хорар, става дума за катастрофа и блъснат човек. В момента положението му е тежко. Въпросът ми е: Ще оцелее ли?
Луната е безкурсна, в картата е У2 на К6, а 2д в хорари показва физическите възможности и потенциал на човека, извършила е квадрат с Марс У6, У10- здравето и лечението, на практика такова няма, Меркурий У1 скоро ще извърши квадрат с К9, 9д е производен 4-ти от 6-ти, едва ли ще се възстанови, но дано, дано да греша, все пак млад човек.