Автор Тема: Общи хорари  (Прочетена 1037266 пъти)

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Общи хорари
« Отговор #1350 -: Юли 13, 2014, 02:40:49 pm »
Предполагам тригона Меркурий Нептун ще се задейства и ще си намериш скоро жилище. :) А и секстила Луна Уран, за който спомена Лили и той ще помогне. ;)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #1351 -: Юли 13, 2014, 02:41:11 pm »
Сега разгледах по-детайлно: въпросът е зададен в час на Сатурн - това загатва, че кверентът е притеснен във връзка с въпроса. Луната - сигнификаторът на въпроса - ще направи квадрат със Сатурн, но от друга страна сигнификаторът на кверента ще направи тригон с него. Изчакай твоят сигнификатор да излезе от ретро сянка, малко остава. Оттам нататък може нещо да изскочи като възможност, но може да е със съквартиранти, да не е изцяло самостоятелна квартира.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Общи хорари
« Отговор #1352 -: Юли 13, 2014, 08:34:49 pm »
Благодаря ви за отговорите!

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #1353 -: Юли 14, 2014, 10:30:18 am »
Два конкретнии въпроса по общите хорари:
1. Отслабването по кой дом се гледа? 6?
2. И самочуствието също? При въпрос от рода на "ще ми се повиши ли самочувствието?"

Присъединявам се към отговорите до момента. С уточнението, че лично аз винаги разглеждам въпроси за състоянието на кверента по управителя на асцендента. Не толкова като домова позиция, най-вече като есенция. Приема се, че за да е в най-добрата си форма и значи - здрав, уверен и т.н. трябва да е в знак, съвместим с есенциалната му природа. В случая - Слънцето изисква горещ и сух знак, а е в студен и мокър. Може да се предположи задържане на течности, забавен метаболизъм - изстудяването, освен това водата гаси "храносмилателния" огън, вероятно оттук хормонален дисбаланс - разстроено е производството на определени ензими, емоционални блокажи - воден знак, нежелание да се "пусне" миналото - Рак + 12, позиция, която също говори за такъв тип психологически препятствия и депресия.

Кога би могло да се очаква промяна на положението на Слънцето - лесният отговор е като отиде в Лъв  :012:. Това не е толкова далече, но не означава човек да седи и нищо да не прави. Огънят се пали чрез действие, трябва тук холера, не флегма. Какво да се прави и кое може да помогне - търсят се онези планети, които са в знаци на достойнство на Слънцето, тоест, падат си по него и биха искали да му помогнат - в случая Луната изглежда е във Водолей в хорара (?) - определено няма да помогне на Слънцето, по-скоро да му навреди, управителят на шести дом е ретрограден и затлачен на дъното на хороскопа в студен и влажен, чак заблатен Скорпион - диетите и хранителният режим отпадат; Марс - физическата активност/спорт/движение до изтощение - намира се в знака на падение на Слънце - изобщо няма да свърши работа също, а и самото Слънце му връща рецепцията по падение с все квадратурата - не изглежда кверентът да тачи тези марсиански занимания изначално.

Ако ползваме транссатурновите - един Уран в Овен би бил добро начало за промяна на "чипа" - така че някаква по-екстремна и революционна промяна на нагласите, навиците и т.н. не е лоша идея, там е и Кету, между впрочем, та по-скоро да се върне кверентът към някоя изоставена мания и страст в живота си, която не си е позволил или е преустановил преди. Но с Уран и Кету няма как да получиш гарантиран резултат и не се знае какво ще извикаш в живота си. А и по принцип екзалтацията е хлъзгаво и неконтролируемо нещо - има опасност ефектът за Слънце да е твърде драстичен.

Другият жокер е евентуално Юпитер - той вече е в последните минути на Рак и скоро ще отиде в знака на Слънцето. Управлява пети и осми дом, а ако го съчетаем с Кету и Уран в девети дом - що да не вземе кверентът да попътува малко, да се поскита, да попилигримства из духовно зареждащи (сухи и топли :012: ) места, малко а-ла Керуак - с празна глава и пълно сърце.

Може и да не стане работата с поклонническото пътешествие, защото асцендентът е твърде стар, Луната твърде млада, а Парсът съвпада с ретроНептун в Риби и седми дом, обаче пък тогава ако вземем тривиалните сигнификации на домовете, управлявани от Юпитер - малко любов и повече секс докато Слънцето влезе във форма няма да навредят.

Така горе-долу бих разглеждала такъв въпрос. И за физическото и за психическото състояние.
De omnibus dubitandum est

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Общи хорари
« Отговор #1354 -: Юли 14, 2014, 10:35:29 am »
Ще си намеря ли скоро квартира? В София е направо кошмарно да търсиш жилище  :91:

Скоро не. Освен ако нямаш предвид точно определена квартира, която вече си оглеждала и си преговаряла за нея.

ПС. Сама ли си търсиш квартира, или през брокер/агенция?
« Последна редакция: Юли 14, 2014, 10:41:37 am от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #1355 -: Юли 14, 2014, 12:44:31 pm »
Не се предлагат достатъчно жилища под наем или повечето са с неудобна локация и скъпи?

Предполагам, че си задала някакви критерии и затова срещаш трудности с търсенето.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #1356 -: Юли 14, 2014, 01:04:46 pm »
Във Варна са същите, няма никаква разлика. Но това е цената на живота в големия град.  ;)

Тогава може би ще трябва да потърсиш вариант със съквартиранти, да си споделяш с някой наема. Но като знам колко е трудно да делиш един покрив с чужди хора... Понякога приятели и близки ни изненадват, какво да говорим за непознати.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Общи хорари
« Отговор #1357 -: Юли 14, 2014, 10:36:31 pm »
Дияна, искам да ти кажа едно голямо браво за анализа "наум" на хорар, който не си виждала! Което си написала е съвсем вярно. И също едно голямо благодаря за усилието! Ето го и хорарът. Не исках да го пускам, да ви ангажирам, но вие се ангажирахте. Допълнително ще допиша след малко обратна връзка.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Общи хорари
« Отговор #1358 -: Юли 14, 2014, 11:02:24 pm »
Обратната връзка (няма да цитирам, че става много дълго).
Храносмилането и метаболизмът - съвършено позна! Емоционален блокаж - също. Единствено депресията не е налице, понеже Слънцето е в 11, а не в 12, и през това време, когато пуснах хорара, бях на сватба в Германия, с много приятели. Но ти това нямаше как да го установиш. Аз също мисля, че трябва холера да се вложи в този флегматизъм, но в басейна, за друго нямам хъс. За диетите и спорта също си съвсем права. Уран вече задейства щуротията си и открих, че умствено съм претоварена, а това по един може би не чак толкова мистериозен начин е свързан с разбутаното храносмилане. Затова реших да спра да чета, за да ми се оправят и други работи. В момента все едно живея в главата си, а тялото е откъснато и има собствен живот, който не мога да управлявам, затова спирам с умствените дейности, за да се върна в тялото. Точно това, което ти написа, това правех - пилигримствах, с празна глава и пълно сърце, обаче не по топли и сухи места, а по студени и влажни. Не може Слънцето да си излезе от знака, а и Юпитер е още там. Но пак беше супер, промени ми перспективите и ме освежи, особено откъм нови приятели, нови идеи и нови гледни точки. Само това със секса и любовта няма да стане - нито едното, нито другото са на разположение, но пък кверентът има доброто желание, хахахаха! Благодаря ти, Диянка! :) Срам ме е да изнахалствам с още един хорар за работа, защото цялото това състояние е свързано и с липсата на ходене на работа, по натал Слънцето ми е 6-домно, и усещам, че това е едната причина да не съм в релси. Но още не ми е дошла музата за този хорар, още установявам какво точно искам да попитам.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #1359 -: Юли 15, 2014, 01:12:54 am »
Ето го и хорарът. Не исках да го пускам, да ви ангажирам, но вие се ангажирахте. Допълнително ще допиша след малко обратна връзка.
При въпрос "Ще ми се повиши ли самочувствието?", като гледам картата питам на свой ред колко още да се покачи, след като Слънцето У1 е в знаков съвпад с Юпитер У5, но явно проблемът при теб е на психична/емоционална основа и това може да се задълбочи- Луната У12 в 6д в сходящ квадрат със Сатурн У6 в 3д, съвпад с Иц. Може би все пак ще намериш начин да излезеш от сатурновата дупка, защото Слънцето У1 е в разходящ хармоничен аспект със Сатурн У6, който е ретро, така че ако си предприела мерки за отслабване, макар и мислено, то ще има връщане към тях и ще са успешни- Луната ще извърши тригон с Венера У10 в 10д.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Общи хорари
« Отговор #1360 -: Юли 15, 2014, 01:34:30 am »
При въпрос "Ще ми се повиши ли самочувствието?", като гледам картата питам на свой ред колко още да се покачи, след като Слънцето У1 е в знаков съвпад с Юпитер У5, но явно проблемът при теб е на психична/емоционална основа и това може да се задълбочи- Луната У12 в 6д в сходящ квадрат със Сатурн У6 в 3д, съвпад с Иц. Може би все пак ще намериш начин да излезеш от сатурновата дупка, защото Слънцето У1 е в разходящ хармоничен аспект със Сатурн У6, който е ретро, така че ако си предприела мерки за отслабване, макар и мислено, то ще има връщане към тях и ще са успешни- Луната ще извърши тригон с Венера У10 в 10д.

Това е интересно. За какъв период ще бъде това задълбочаване? Струва ми се, че всичко това е свързано с някакви минали неща, които се връщат, но като че ли с цел да ги видя по-ясно, да ги осъзная и да се освободя от тях. Мисля си го това, понеже реални причини да се чувствам така нямам, може би освен от рязката промяна в поведението на един близък човек. Иначе все едно чувството или мислите напират и си търсят повод да се залепят за него, естествено, намират си. Но нямат реална външна причина. Всъщност не преживявам истинска депресия, каквато беше миналата година, мога да се радвам на живота, просто имам този фон на умерен (авто)тормоз, свързан с преживяването на отхвърляне. Това ми е проблем още от началото на живота и се справям като го оборвам логически, като търся факти, които да го оборват или подкрепят. Засега работи методът.

Колкото до отслабването, новината е много добра, но мисля да не оставам само с мислите. Утре сабале банските, очилата и хавлията. За режим на яденето не знам дали ще успея, но да почна отнякъде.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #1361 -: Юли 15, 2014, 01:59:24 am »
Възможно ли е брат ми да е в село Пордим, Плевенско? 23:09
Луната е без курс, последно е извършила тригон с Венера У1 за брат ти, като Венера попада в твоя 4д, така че брат ти е у вас или поне в населеното място, където си ти, а самия ти нещо укриваш в тази връзка- Нептун У1 за тебе в твоя 12д, а може просто да показва затрудненията ти със скритите от теб неща, защото Нептун е ретро.
Луната е У3 за брат ти в негов 10д, твой 12д- въпросът ти е свързан с нещо, което не знаеш, а искаш да узнаеш за негово пътуване, но ако е имало такова е в минало време, защото по картата излиза, че брат ти не е далеко от дома ви, може да има гадже- Венера у1 за брат ти наскоро е извършила тригон с Марс У7 за него в негов 5д

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #1362 -: Юли 15, 2014, 02:16:12 am »
Всъщност не преживявам истинска депресия, каквато беше миналата година, мога да се радвам на живота, просто имам този фон на умерен (авто)тормоз, свързан с преживяването на отхвърляне. Това ми е проблем още от началото на живота...
Ето ти го Антарес на Иц в действие- страх за цял живот, свързан с изоставяне, отхвърляне в детството, понеже и аз го имам този съвпад съм наясно с нещата...
Моята майка нали е стискала 5-те лева за аборт на два пъти пред кабинета на доктора, но се е уплашила, като е чула жените в кабинета как викат от болка, тогава са ги правили без упойка абортите, след това се е мъчила да ме махне с инжекции, но съм оцеляла, а тя не пропуска и до ден днешен да ми натяква, че съм била нахална и съм се родила, за да ѝ тровя живота, а де факто тя трови живота на всички около нея, а най-вече самата себе си, но не може да го/се осъзнае! За мен оставя болката, която едва ли някога ще бъде заличена изцяло, от това, че не съм отраснала с майчина любов и топлота, а с постоянни упреци и натрапване за вина от нейна страна. На моменти съм си мислела дали да не пусна обява, че си търся осиновителка- не заради имот, а само за едно топло отношение и уважение  :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Общи хорари
« Отговор #1363 -: Юли 15, 2014, 08:20:59 am »
Какви са тия майки  :o, просто в ума ми не се побира... извинете за офтопка в хорарната тема, не се сдържах.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Общи хорари
« Отговор #1364 -: Юли 15, 2014, 10:55:40 am »
Благодаря много, акрукс!
Не укривам нищо, но една гадателка ми каза за това село и затова реших да попитам.
Сега на гатателки ли тръгна да пълниш джобовете  :)
По-добре потърси опитен радиестезист, с махало може да открие местонахождението му и не казваш полицията какво направи по въпроса.