Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 304592 пъти)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #465 -: Ноември 15, 2014, 03:50:04 pm »
В мъжка карта как може да се прояви обръщането на Юпитер ретро през асц и СЛВ на асц? И то при положение, че Юпитер е диспозитор на Слънцето в Рак (11 дом) и се намира в 1 дом? На мен ми изглежда като поява на добри възможности за разрастване на партньорства - приятелско-работни. Обаче обръщането през асц. и възела...хм..нещо може би няма да стане както е изглеждало.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #466 -: Ноември 15, 2014, 03:53:36 pm »
В момента транзитният Юпитер ми е в точен тригон с нат. Венера в 5 дом - абсолютно нищо по аналогиите на дома и аспекта.

Каквато съм широкопръста, да не вземе пак да ме подтикне към необмислени и излишни харчове.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #467 -: Ноември 15, 2014, 05:11:41 pm »
Каквато съм широкопръста, да не вземе пак да ме подтикне към необмислени и излишни харчове.
А, разточителството е при опозиция и квадрат, аз нали съм с опозиция Венера-Юпитер по натал и до преди да започне световната криза бях необмислено щедра дори с хора, които реално не заслужават едно здрасти, та може да се каже, че кризата ме отрезви да не се раздавам напразно, както имах навика от дете до... включително урановата опозиция (да не цитирам възраст)  :29:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #468 -: Ноември 15, 2014, 05:15:37 pm »
Тр.Юпитер съвпад АЦ-вече и въздуха ми се отразява на  килограмите.  :'(

Ти си Слънчев Телец,Юпитер влезе ли вече при теб в градуса на нат. Венера и Марс как е активиран в периода ?
И Сатурн през АСЦ наслагва килограми, така че не обвинявай Юпитер, той разширява ако има какво, къде и при кого. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #469 -: Ноември 15, 2014, 05:24:25 pm »
При мен тр юпитер е квадрат венера.
Спазвах си умерен режим,чувствах се добре.
Но в следствие премахнатия мъдрец и операцията на окото, от стрес ям много ???
Ужасно много, както и сладко.

Надявам се новата седмица, болежките да почнат да спадат една по една и да започна да си влизам в релси,защото ми е много нервно :-X

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #470 -: Ноември 15, 2014, 05:34:34 pm »
В момента транзитният Юпитер ми е в точен тригон с нат. Венера в 5 дом - абсолютно нищо по аналогиите на дома и аспекта.

Каквато съм широкопръста, да не вземе пак да ме подтикне към необмислени и излишни харчове.

Лили, нали сподели, че си на нова, по-лъскава работа и с международно "звучене",отразяваща твоите желания в периода и ценз; приключила като късметлийка" предходната без да дължиш или да ти дължат нещо - Венера у6/11-ти в 5-ти , Юпитер у2/4-ти в 7-ми,тр. Юпитер в 9-ти ?!?  При теб и Венера, и Юпитер няма как да донесат типичните "подаръци" по техните аналогии, защото знаеш как са поставени в натала, но в началото на декември има вероятност да те зарадват предколедно същите-Юпитер спира ретро почти в градуса на твоята Венера,а тя също е ретро.Късмет от мен тогава !  :38:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #471 -: Ноември 15, 2014, 05:53:06 pm »
В мъжка карта как може да се прояви обръщането на Юпитер ретро през асц и СЛВ на асц? И то при положение, че Юпитер е диспозитор на Слънцето в Рак (11 дом) и се намира в 1 дом? На мен ми изглежда като поява на добри възможности за разрастване на партньорства - приятелско-работни. Обаче обръщането през асц. и възела...хм..нещо може би няма да стане както е изглеждало.

Аз, аз и пак аз. Юпитер не е настроен партньорски, а когато е ретро е безверник. Ще се идентифицира с някой, нещо по-голямо от самия него или ще има прекалена увереност да се утвърди в област, която отразява там където попадат Стрелец и Риби в натала,  а ако има и планети в същите знаци прекалена експанзия там. Щом като мъжа е Слънчев Рак за него ще е по-продуктивен ретро периода на Юпитер, защото може да се Усмихне с по-широка усмивка на вътрешният си живот и да  излезе  нещо  голямо на пролет.
The_One, мнението им е за общо положение, не знам как е поставена картата. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #472 -: Ноември 15, 2014, 05:53:32 pm »
Мен ме отрезви сатурновата опозиция към Венера. Е, беше си болезнен, но полезен урок.

Хубаво е усещането никому с нищо да не си длъжен.  :)

Да видим какво ще се случва предколедно, не остана много време дотогава, дано Рени се окаже права.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #473 -: Ноември 15, 2014, 06:11:18 pm »
Бенефик, дръжки. Това нещо ми е минало през нат. Луна наскоро. Освен с много работа за лудо, с друго не го свързвам.

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #474 -: Ноември 15, 2014, 08:23:50 pm »
Транзитен Юпитер в момента е на градус от съвпад с натален Сатурн в 10-ти дом. В натала Юпитер и Сатурн са управител и съуправител на 3-ти дом, дали да чакам подаръци? Нещо не ми изглежда двамцата да се разбират при съвпад, но пък интерпретациите за този транзит конкретно са повече от положителни...ще видим!

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #475 -: Ноември 15, 2014, 08:35:52 pm »
Ти си Слънчев Телец,Юпитер влезе ли вече при теб в градуса на нат. Венера и Марс как е активиран в периода ?
И Сатурн през АСЦ наслагва килограми, така че не обвинявай Юпитер, той разширява ако има какво, къде и при кого. ;)

Натална Венера-23гр.овен,а тр.Марс към момента образува тригон към МЦ.Рени,благодаря ти за включването. :-*
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #476 -: Ноември 15, 2014, 09:01:10 pm »
А аз по никакъв начин не усетих опозицията на тр сатурн с венера тази година.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #477 -: Ноември 16, 2014, 01:16:42 am »
Транзитен Юпитер в момента е на градус от съвпад с натален Сатурн в 10-ти дом. В натала Юпитер и Сатурн са управител и съуправител на 3-ти дом, дали да чакам подаръци? Нещо не ми изглежда двамцата да се разбират при съвпад, но пък интерпретациите за този транзит конкретно са повече от положителни...ще видим!

Успех под формата на някакъв писмен документ, награда, сертификат,пост/титла, но по-скоро бляскаво за пред хората, на сцена, а зад " кулисите "ще е значимото. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #478 -: Ноември 16, 2014, 10:40:40 am »
Бенефик, дръжки. Това нещо ми е минало през нат. Луна наскоро. Освен с много работа за лудо, с друго не го свързвам.

Според индийците съвпадът на транз. Юпитер с нат. Луна се счита за труден период.
А при теб по същото време Сатурн минава през нат. Марс и активира наталната т-квадратура.

Юпитер в тригон към нат. Меркурий ми донесе успех на конкурс за работа и впоследствие преминаване на друга работа. Всичко се случи с голяма лекота и съобразно моите планове. Но след започване на нова работа започнах да изпитвам противоречиви чувства и не съм сигурна дали това място е за мен и колко време ще остана, има ли някаква перспектива там или всичко е работи за лудо. В момента по никакъв начин не усещам тригона (точен!) на Юпитер с нат. Венера, вкл. и във финансов план - наскоро не съм вземала по-висок хонорар, засега не се и очертава, от старата работа не получих нито премия, нито обезщетение, на новата работа не съм договорила по-висока заплата - работиш с удължено работно време и в отровен колектив за същите пари, психическото натоварване е в пъти по-голямо, най-вече заради негативизма на обкръжението.



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #479 -: Ноември 16, 2014, 11:13:16 am »
Според индийците съвпадът на транз. Юпитер с нат. Луна се счита за труден период.
А при теб по същото време Сатурн минава през нат. Марс и активира наталната т-квадратура.

Юпитер в тригон към нат. Меркурий ми донесе успех на конкурс за работа и впоследствие преминаване на друга работа. Всичко се случи с голяма лекота и съобразно моите планове. Но след започване на нова работа започнах да изпитвам противоречиви чувства и не съм сигурна дали това място е за мен и колко време ще остана, има ли някаква перспектива там или всичко е работи за лудо. В момента по никакъв начин не усещам тригона (точен!) на Юпитер с нат. Венера, вкл. и във финансов план - наскоро не съм вземала по-висок хонорар, засега не се и очертава, от старата работа не получих нито премия, нито обезщетение, на новата работа не съм договорила по-висока заплата - работиш с удължено работно време и в отровен колектив за същите пари, психическото натоварване е в пъти по-голямо, най-вече заради негативизма на обкръжението.
Проявлението е подобно. Принципно, нямам проблем с многото работа "за лудо" ако видя в един по- дълъг хоризонт някакви перспективи, а точно те ми се губят и пренебрегвайки други свои задължения, само трупам  чувство за вина.