Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 304534 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #825 -: Януари 14, 2016, 03:21:01 pm »
Да, а освен това тя, и без да е бременна, е много притеснителна, чувствителна и нервозна, има тенденция към тревожност и депресии. Изглежда, че по-трудно се справя с урановите енергии - Уран е в съвпад със Слънцето /част от стелиум/ и опозиция с Луната, много силен акцент на мутабелни знаци.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #826 -: Януари 14, 2016, 03:24:22 pm »
А Сатурн в стрелец като и активира пълнолунието, какво ли ще стане...
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #827 -: Януари 14, 2016, 03:29:31 pm »
Той вече го активира. Бременността и бракът също бяха по сатурнов транзит към двете светила. Съпругът ѝ също е със Слънце в Стрелец, но пълни данни нямам.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #828 -: Януари 14, 2016, 09:28:59 pm »
Точно в този градус - 23-я на Дева ми е ЮЛВ и К9. Разни теми с уроци и учители от миналото мога да отчета засега.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #829 -: Януари 15, 2016, 10:40:25 am »
На мен на 24:15 в Дева ми е Вертекс. Хм, значи там е започнал новия цикъл, сега там са Юпитер и СЛВ, а в точен тригон е Слънчо, в комплект с Меркурий :)
Над силата е само умението да я владеем!

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #830 -: Февруари 12, 2016, 09:53:05 am »
Имате ли идеи защо Юпитер действа като малефик в картата ми, не е супер в натала, но не е и чак толкова зле  :017:

Някои по-големи събития
Смърт на дядо- квадрат на Юпитер към Слънце /тр. Сатурн по това време е в Козирог/
Баща ми изчезва от живота ми- квадрат на Юпитер към Слънце /тр. Сатурн върху Слънце/
Смърт на другия дядо- квадрат на Юпитер към Слънце /тр. Сатурн в Лъв/
Смърт на близка жена- тригон на Юпитер към Луна /тр. Сатурн върху Луна/
Смърт на баба- опозиция на Юпитер към Слънце  /тр. Сатурн в Стрелец, далеч е от аспект със Слънцето/
Невъзможна любов довела до депресия- започнала съвпад на Юпитер със Слънце /тр. Сатурн в опозиция със Слънце /

Има и още.....


Сатурн ясно, че е ми действа зле, ама защо и Юпитер... вярно че няма особени достойнства, но в радост по дом, държи Слънцето, вижда асц и У1, най-високо е в картата /ако изключим трассатурновите/, ама в знак на Сатурн /не ми се връзва само това да е проблема/, а носи загуби откъдето и да го погледне човек.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #831 -: Февруари 12, 2016, 10:25:26 am »
Сатин, ето една идея за обмисляне - тъй като Юпитер отговаря и за риби, преди да "изсипе" благото по Стрелец, е необходимо да "разчисти" място за него. Не може на място, където е затлачено, да се дава благодат - иска се почистване преди това. Рени смята, че това е свързано и с факта, че за да се зарадваш на нещо, трябва да си свободен от старото, което пречи (перифразирам)

Така както аз го виждам - мисля, че Юпитер ти е в квадрат с нодалната ос, а Слънцето е в точния й градус и в добри аспекти. За съжаление, комбинацията ти е много сложна за мен (предвид и намесата на Плутон при ЮЛВ) и не смея да давам тълкувание. Но като схема мисля, че е правилно. Като цяло, Юпитер по характеристики в натала "изисква" да бъде проработен и за тази цел те поставя в "тежки" ситуации, за да обърне внимание върху себе си.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #832 -: Февруари 12, 2016, 10:35:54 am »
Satin, в твоя случай бих разгледала цикъла Юпитер-Сатурн - къде в натала ти започва и къде попадат мажорните аспекти, до колкото разбирам събития има, когато в аспектите между двете планети се включат и светилата.
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #833 -: Февруари 12, 2016, 10:39:05 am »
В знак на Сатурн - в козирог ли ти е Юпитер, Сатин?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #834 -: Февруари 12, 2016, 10:40:57 am »
В знак на Сатурн - в козирог ли ти е Юпитер, Сатин?

Водолей, 11 дом

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #835 -: Февруари 12, 2016, 10:43:55 am »
Цитат
Сатин, ето една идея за обмисляне - тъй като Юпитер отговаря и за риби, преди да "изсипе" благото по Стрелец, е необходимо да "разчисти" място за него. Не може на място, където е затлачено, да се дава благодат - иска се почистване преди това. Рени смята, че това е свързано и с факта, че за да се зарадваш на нещо, трябва да си свободен от старото, което пречи (перифразирам)

А това много философско и оправдателно ми звучи, не ми допада, пък дори да приема теория, тя не действа.
За Сатурн го приемам, взима за да даде, но при Юпитера ми не е така, нищо не дава тоя стиснат балон, само подлъгва при добрите аспекти и като минат ти просветва, че е било прах в очите .

Цитат
Така както аз го виждам - мисля, че Юпитер ти е в квадрат с нодалната ос, а Слънцето е в точния й градус и в добри аспекти.

Квадрата е само знаков-не мисля, че това е проблема.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #836 -: Февруари 12, 2016, 10:46:07 am »
В знак на Сатурн - в козирог ли ти е Юпитер, Сатин?

Ако беше в Козирог щеше да е по обяснимо, но е Водолейски.

Във ВЗ е с Уран в Стрелец 9-ти дом.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #837 -: Февруари 12, 2016, 10:50:53 am »
В такъв случай като гледам събитията, които си описала по-скоро Сатурн носи загубите, Юпитер в картинката дава по-леко справяне с тях. Ако го погледнеш от този ъгъл, какво мислиш?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #838 -: Февруари 12, 2016, 10:56:58 am »
В такъв случай като гледам събитията, които си описала по-скоро Сатурн носи загубите, Юпитер в картинката дава по-леко справяне с тях. Ако го погледнеш от този ъгъл, какво мислиш?

Това си помислих, че някой оптимист ще напише :D
Ама не е съвсем така, не умея леко да приемам нещата :)
Юпитер действа в комбина със Сатурн, това ясно, но само утежнява положението.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #839 -: Февруари 12, 2016, 11:07:59 am »
Щом е намесен Сатъра, няма леко. Не знам с каква психика трябва да е човек, че да му изтърпи всичката гадория.