Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 304530 пъти)

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1185 -: Октомври 24, 2016, 10:29:30 am »
Айде бе - съвпад слънце Юпитер е един от най-хубавите аспекти, които можеш да имаш в натала. Следващият е венера тригон Юпитер!

Terry, от Слънце съвпад Юпитер хич не се оплаквам  ;)
Наблюдавам го и при околни хора. Съвпадът често се проявява в "да минеш на косъм", "малкият дявол" и прочее щастливи стечения на обстоятелства.
Но, за жалост никой не е ударил джак-пот или да му върви с луд късмет.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1186 -: Октомври 24, 2016, 10:34:30 am »
Lina, много често този съвпад се среща в карти на популярни хора. Те не точно са спечелили лотария, но явно с труд и късмета на Юпитер постигат много.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1187 -: Октомври 24, 2016, 10:41:34 am »
страх ме лови от такива постове:) не че няма  духовна храна, но проработка, наработка, изработка - няма, та  как духовно юпитер се е плъзнал през 2  :012: аз съм като черната златка "так- так"  :012: :012: искам събитие  не нюанс:)

имам тлъст екзалтирал юпитер и  през 10 - нищо само мераци, но често  юпитер дава  резултат,  след като напусне някой дом, тааа в 11  имаше реализация на 10

а ти откъде знаеш, че е ТОЧНО така .... сигурно си тук, на Земята, на санаториум? Или?

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1188 -: Октомври 24, 2016, 10:48:00 am »
страх ме лови от такива постове:) не че няма  духовна храна, но проработка, наработка, изработка - няма, та  как духовно юпитер се е плъзнал през 2  :012: аз съм като черната златка "так- так"  :012: :012: искам събитие  не нюанс:)

имам тлъст екзалтирал юпитер и  през 10 - нищо само мераци, но често  юпитер дава  резултат,  след като напусне някой дом, тааа в 11  имаше реализация на 10

Абсолютно съм съгласна Kaya  :72:

Не бих търсила Юпитер по въпросите за духовното израстване и проработка  :08:
Или поне не само него.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1189 -: Октомври 24, 2016, 02:36:57 pm »
често  юпитер дава  резултат,  след като напусне някой дом, тааа в 11  имаше реализация на 10

Дано, от транзита му през 10 дом нищо не усетих. Но всъщност е бил в 11ти във ведическата карта.

Юпитер не е само по духовните неща, много често такива хора са успели материално.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1190 -: Октомври 24, 2016, 02:51:38 pm »
А аз моя много добре си го усещам, откъдето минава, хем е малко вързан  :012:  .

Сега транзитният предстои да направи съвпад с нат.Плутон и опозиция на наталния  Юпитер. Иначе участва в големия огнен тригон, в интерсептиран знак е с акцентиран диспозитор по знак,  управлява 2 ъгъла и интерсептиран дом. Последното ми прозрение е, че по натал е директен, но в първи крачки след ретроградие, т.е. бавен. Дадох  си равносметка - от къде идва големия юруш, а после спирачки  ;D :29: Енергията идва от фигурите, в които участва, знак и акцентиран управител по знак, а спирачките от интерсептирания знак и бавния ход при раждането ми. Има баланс така  :engel016:
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1191 -: Октомври 24, 2016, 04:47:32 pm »
Аз имам слънце на 21 риби, що?

Сетих се заради антисията на Юпитер, нали? Днес беше много интересен ден и бих казала плодотворен в общуването. Тр. Юпитер ми е в трети дом, не знам как изчисляваш в кои домове би трябвало да се прояви ефекта.
« Последна редакция: Октомври 24, 2016, 04:55:12 pm от Terry »
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1192 -: Октомври 24, 2016, 05:16:05 pm »
Днес ми удариха едно рамо по служебен въпрос - промоция на личността, тъй да се каже. Но не ми е дошло като манна небесна и незаслужено добро - просто ми връща жеста човек, за който съм правила подобни услуги. Дърт Рибок с Асцендент и Луна в средата на Овен, случаен познат от нета. Интересно, но хора, които не са ми връстници, а са на годините на моите родители, много ми помагат с чистосърдечни приятелски жестове. :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1193 -: Октомври 24, 2016, 05:24:32 pm »
По заслуги в резултат на мои минали услуги. Просто съм от хората с широките жестове. Логично е поне една стотна да ти се върне, някой ден.  ;)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1194 -: Октомври 24, 2016, 05:50:16 pm »
Днес ми удариха едно рамо по служебен въпрос - промоция на личността, тъй да се каже. Но не ми е дошло като манна небесна и незаслужено добро - просто ми връща жеста човек, за който съм правила подобни услуги. Дърт Рибок с Асцендент и Луна в средата на Овен, случаен познат от нета. Интересно, но хора, които не са ми връстници, а са на годините на моите родители, много ми помагат с чистосърдечни приятелски жестове. :)

И при мен е същото. Най-добрата ми приятелка бих нарекла една колежка пред пенсиониране, а един вече пенсиониран колега, към който изпитвам дълбоко уважение и благодарност, ми е помагал неведнъж. С колежката всеки ден си правим дребни услуги, а като се наложи - и едри.

И двамата са зодия Риби (какво съвпадение :012:).
« Последна редакция: Октомври 26, 2016, 01:03:33 pm от Mirabella »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1195 -: Октомври 24, 2016, 05:57:46 pm »
Мдаа, такива хора не стават за кафе и шопинг, но са много по-ценни като приятели.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1196 -: Октомври 24, 2016, 06:07:47 pm »
А може би логиката е по-елементарна, отколкото си мислим. И за да започне да работи Юпитер по линия на социалния и материалния успех, трябва да споделяме ценностите и възгледите на хора, които успяват по юпитерова линия в това направление. Ако не си готов да приемеш начина на мислене на "успяващите" хора, значи техният успех не е за такива като теб.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1197 -: Октомври 24, 2016, 09:19:55 pm »
Иначе си права, само хората, които те разбират, твоите възгледи т.е. близки са им, могат да ти окажат подкрепа, съдействие.

Или такива, които са били ако не на същия, то поне на подобен хал. Ситият не разбира гладния. По същия начин и човек, на който нещата са му се нареждали с повече късмет и лекота, няма да разбере ситуации на траен невървеж и сизифов труд при друг, който може да полага в пъти повече усилия. Даже бих казала, че това е основното. Понякога и хора, с които имаш съществена разлика във възгледите, също помагат.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

lina

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 320
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1198 -: Октомври 25, 2016, 12:43:56 am »
Lina, много често този съвпад се среща в карти на популярни хора. Те не точно са спечелили лотария, но явно с труд и късмета на Юпитер постигат много.

Terry, много се надявам да е така.
И пак това само доказва, че с единия Юпитер нищо не става.
За всичко си трябва труд, постоянство, търпение, разбиране и мъдрост кога, как и какво :72:
Доста други влияния и комбинации са нужни, нали?
« Последна редакция: Октомври 25, 2016, 12:46:11 am от lina »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #1199 -: Октомври 25, 2016, 08:10:53 am »
Нужна е среда. Според Оксфордския речник по биология  :) за да се развият напълно качествата на даден генотип е необходима подходяща среда. Същото е и с астрологичните положения.
Frankly, my dear, I don't give a damn.