Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 305036 пъти)

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #165 -: Юли 13, 2014, 10:52:31 pm »
Честито на огнените,и на тези с огнени АСта. :)
Както и планети в огнени знаци.
Аз имам нептун в стрелец,меркурий в овен и АС лъв, така че би трябвало и аз да се радвам на благини :)

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #166 -: Юли 13, 2014, 10:53:39 pm »
Още един тригон, който не проработи, този с нат. Сатурн. При мен явно най-доброто му проявление е нищо да не прави. Като влезе в Лъв ще квадратира Луна/Плутон и тригон към Меркурий, тригона съм го отписала, да видим какво ще свърши квадратурата, със сигурност няма да ми е приятно  :)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #167 -: Юли 13, 2014, 11:01:31 pm »
Ааа, Сатен, не бъди сигурна, на мен точно на твърди аспекти ми излизат хубавите неща, тригоните и секстилите  са ми бозичка.  :012:

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #168 -: Юли 13, 2014, 11:15:58 pm »
На тоя лицемер Юпитер не съм му симпатична. По скоро от Сатурн очаквам нещо хубаво, нищо че ме бие яко с тоягата напоследък, отколкото от Юпитер. Гледах му транзитите назад, хубаво не е дал тая гад. А наталният не е лошо поставен-Водолей, 11-ти дом, нали там уж се радва. Пълен шарлатанин  ;D

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #169 -: Юли 13, 2014, 11:19:43 pm »
Среща се и това при юпитеровите - фалшиво човеколюбие, а загрижеността понякога си е чиста проба куртоазия.

Юпитеровият транзит през важни радикални точки, ако се съчетае със сатурнови аспекти, може да донесе видима промяна. Но тя ще е от дългосрочните - не са неща, които се случват от днес за утре или чудо за три дни.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #170 -: Юли 13, 2014, 11:39:02 pm »
Среща се и това при юпитеровите - фалшиво човеколюбие, а загрижеността понякога си е чиста проба куртоазия.


 :85:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #171 -: Юли 13, 2014, 11:46:21 pm »
Какво да се прави, житейски наблюдения.  ;D

Понеже по-горе спомена за "лицемерния" Юпитер, сетих се за един рускоезичен форум по ведическа - имаше последовател на някакво религиозно направление, отричаше някои от най-изтъкнатите юпитерови добродетели, свързваше го с "лицемерна вяра". И се беше разразил такъв спор сред джйотишите, но доста интелигентен и аргументиран, типично в техния стил.

Не мога да се изкажа по въпроса за вярата, но често съм го наблюдавала, а и в днешното общество това широко се прокламира... Човек не може да се сеща, че трябва да е добър само по Коледа или да се погрижи за духовната си чистота само по време на великденските пости.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #172 -: Юли 13, 2014, 11:49:13 pm »
не разбрах аналогията

юпитер в радост по дом, съуправител на водолей, в терма на меркурий и секстил с него
но да, собствените наблюдения са доста добър критерий

опс, пропуснах секстил с асц

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #173 -: Юли 13, 2014, 11:52:39 pm »
В момента чия карта коментираме?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #174 -: Юли 14, 2014, 12:02:44 am »
Среща се и това при юпитеровите - фалшиво човеколюбие, а загрижеността понякога си е чиста проба куртоазия.

ти кои юпитерови имаше предвид?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #175 -: Юли 14, 2014, 12:06:31 am »
Юпитерови проявления по принцип, ако негативното надделее.

Например, според индийците транзитът му през знака на нат. Луна се счита за сложен период. Имам наблюдения върху доста карти, че такъв транзит не носи само благинки. И като че ли дотук оставам с по-положителни впечатления за транзита му през знака на Асцендента, макар че пак зависи от доста фактори. Моя близка при транзит на Юпитер в съвпад с Меркурий в първи дом "отпътува", но имаше други тежки транзити (плюс прогресии и дирекции).
« Последна редакция: Юли 14, 2014, 12:08:58 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #176 -: Юли 14, 2014, 12:20:32 am »
а, ти по принцип, не съм те разбрала

ами не знам, много по-вероятно ми се струва юпитер да се изрази лошо ако има силно място, а няма есенциални достойнства, или примерно е ранен от диспозитора си по знак или терма

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #177 -: Юли 14, 2014, 12:46:08 am »
При нея в западната карта беше сравнително силно поставен - в Лъв, ъглов, рецепция със Слънце в Риби, диспозитор на Луната и МС (Стрелец), но имаше и опозиция с Меркурий. Трябва да видя в коя терма и фас. Смъртта се случи в юпитерова антардаша, а аз се притеснявах следващата (сатурнова) да не я отнесе.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #178 -: Юли 14, 2014, 12:49:08 am »
за анартдашите не знам, само за профекциите :)

транзит на някоя планета не може да е отговорен за смърт, сам по себе си, така че - няма особено значение

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #179 -: Юли 14, 2014, 12:53:26 am »
Да, там факторите бяха комплексни, със сигурност не е от единия юпитеров транзит.

Предстоят ми хубави юпитерови дирекции - дир. Юпитер в съвпад с нат. Луна и дир. Венера в съвпад с нат. Юпитер, плюс тригон на транз. Юпитер към петодомното стелиумище - да взема да се пробвам с тотото?  ;D

Съвпада му със стелиума в 5 дом изтървах, а и тогава беше пълен застой, не се случиха никакви събития.
« Последна редакция: Юли 14, 2014, 01:01:09 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui