Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 304570 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #360 -: Август 20, 2014, 03:04:09 pm »
Рени, много голям орбис - за прогресии 3 гр са си 2-3 години.

По-скоро Юпитер би подпомогнал тригона с МЦ (особено пък ако МЦ е в Стрелец), а съвпада - нещо друго ще трябва да го задейства след 2 години някъде.

Права си ,Happy-затова предложих да си  пожелае  нещо за в бъдеще . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #361 -: Август 20, 2014, 04:27:05 pm »
Благодаря ви за разясненията :58:
Ще чакам да се задейства тригона на Венера към МЦ (в Стрелец е)Когато дирек.Венера е била на куспидата на 6 дом съм започнала първата си работа...може би  пак нещо в тази насока

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #362 -: Август 20, 2014, 04:40:52 pm »
Права си ,Happy-затова предложих да си  пожелае  нещо за в бъдеще . :)

така погледнато, разбирам идеята ти зад израза "да, може". Иначе, за моята дева 3гр е много време за събитийност :)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #363 -: Август 20, 2014, 04:42:16 pm »
Благодаря ви за разясненията :58:
Ще чакам да се задейства тригона на Венера към МЦ (в Стрелец е)Когато дирек.Венера е била на куспидата на 6 дом съм започнала първата си работа...може би  пак нещо в тази насока

Може би сега работата ще е по-престижна, ще те "видят". А пък що да не завържеш и един любовен роман с шефа ти :)

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #364 -: Август 20, 2014, 05:01:22 pm »
Може би сега работата ще е по-престижна, ще те "видят". А пък що да не завържеш и един любовен роман с шефа ти :)
Ммм добре звучи ..... ;)

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #365 -: Август 20, 2014, 10:21:59 pm »
Марс / Сатурн сега са на К3, не вярвам да е от това.
Иначе, предпоставки има много - транзитен Уран е на К8, съвпад с Хирон. Плутон е близо до опозиция към Слънцето. Прогресивната Луна е в Скорпион. В натала Меркурий / Марс в Лъв са в квадратура към осмодомна Луна, като Марс е У8. Сега Юпитер в Лъв и Марс в Скорпион активират конфигурацията. Има и разходяща опозиция от Сатурн към осмодомната Луна, много фактори.

Дано е най-малкото зло, Таня. Забелязала съм, че и при мен понякога юпитер, понеже е У6, действа раздуващо в негативен смисъл, ако има проблем по темите на дома. Много често именно замесен юпитер се вижда при заболявания- най-вече тумори ( май туморите са по плутон, но юпитер нали е растеж , кофти комбинация са тия двамата). Понякога и венера -юпитер може да даде подобни проблеми.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #366 -: Август 20, 2014, 10:28:13 pm »
На скоро видях, че сестра е имала съвпад пр. Слънце нат. Венера, вече разходящ повече от градус и чак сега се прояви

Пр. Слънце е на 3гр от нат. Венера, не мисля, че ще има нещо преди точния съвпад
За сестра ти ли става въпрос?
И как точно се прояви,разкажи бегло ,че и мен ме чака в необозримото бъдеще :012:

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #367 -: Август 22, 2014, 04:50:03 pm »
Транзитен Юпитер квадрат Плутон-реших,че мога насила да променя бабките във входа и да вкарам безотговорниците в ред.Да ама не!С прост човек иди се обясни. :91:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #368 -: Август 22, 2014, 05:26:21 pm »
Транзитен Юпитер квадрат Плутон-реших,че мога насила да променя бабките във входа и да вкарам безотговорниците в ред.Да ама не!С прост човек иди се обясни. :91:

Насила ,когато е тиражът Марс/Плутон  ;)

Сега ,в периода Юпитер/Плутон ,се увери ,че можеш да погледнеш на бабките във входа под друг ъгъл и това е техният,твоят на опозиция.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #369 -: Август 28, 2014, 11:58:05 am »
Тоя Юпитер ми строви живота последмата седмица като прави квадратура със Слънце У5. Донесе ми много скука и ограничения и точно като транзита стане разходящ няма да ме тормози същия проблем. :) Транзитира през 4-ти дом - повече седене на едно място отколкото ми се иска!  :91: а толкова хубаво ми се отрази като мина куспида на 4-ти дом.  :012:
До края на месеца ще има спам и гледане на филми, за да излъжа скуката.  :91:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #370 -: Август 28, 2014, 12:00:24 pm »
И на мен нищо не ми е донесъл в тригон със Слънцето и съвпад със Сатурн, но може да е начало на нещо ново. Ако беше само аспект със Слънцето, хич нямаше да го броя, но при аспекти Юпитер-Сатурн обикновено полагам основите на нещо съвсем ново, сменям поприща и приоритети.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #371 -: Август 28, 2014, 12:10:44 pm »
И на мен нищо не ми е донесъл в тригон със Слънцето и съвпад със Сатурн, но може да е начало на нещо ново. Ако беше само аспект със Слънцето, хич нямаше да го броя, но при аспекти Юпитер-Сатурн обикновено полагам основите на нещо съвсем ново, сменям поприща и приоритети.

Малко след като мина в Лъв и пр. Луна отиде в Стрелец, ми се избистри пред погледа, май се връщам към предишната си същност (пу-пу да не урочасам работата). Имат тригон към нат. Меркурий, сега ще го видим към асц, Уран, после Венера и Марс, не вярвам да се прояви материализиращо, ама и само да се отърва от психическия дискомфорт ме задоволява  :)

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #372 -: Август 28, 2014, 12:16:05 pm »
Като достигне 12 гр. Лъв, Юпитер ще заформи тригон към наталния Уран, куинконкс към наталната си позиция и квадратура към Венера / Сатурн. Интересно, дали ще има някакви събития при толкова много аспекти  :017:.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #373 -: Август 28, 2014, 02:33:11 pm »
Който пише редовно писъмца на Дядо Коледа ,с ( по)желания,ще получава и вести (подаръци ) от него,ако не -си остава с очакванията за същите .Няма как да се надяваш на печалба от тотото ,ако не пуснеш фиш . ;)

Там ,където е Юпитер в картата,показва ,къде очакванията ни са завишени и живеем с  трайната надежда,за нещо по-добро точно зад ъгъла ,пропускайки хиляди възможности ,така е и при транзитите на същия в /към съответната област/точка .Юпитер не чака ,той минава , пуска стрелата и ако си достатъчно авантюристично настроен и уверен в целите си ,я ловиш ,иначе си оставаш с очи пълни ,ръце празни. Там където  минава Юпитер ,получаваш нагласа за бъдещето -време е да развиеш съответната област и/или природа на планетата ,активирани от него.Няма как да се радваш на Юпитеров транзит ,ако се страхуваш ,мънкаш,съмняваш се ,не искаш да видиш истината за случващото се в периода. Трябва да си толкова безпощадно честен със себе си ,колкото очакваш от другите .
И тогава ще има подаръци за всички от сърце ,с любезното съдействие на Могъщият. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #374 -: Август 28, 2014, 03:44:13 pm »
тр Юпитер от 11д в момента е в секстил с моя Слънчо, след като преди малко повече от градус беше в тригон с Луната ми- пари, подаръци, добро отношение от страна на близките жени в реалния ми живот, както и от страна на моя съпруг, накратко- доволна съм от Юпито в лъв
 :08: