Автор Тема: Транзити на Юпитер  (Прочетена 305152 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #720 -: Септември 21, 2015, 07:03:42 pm »
Тони, сега се вижда по-добре :)

Самия секстил едва ли ще "донесе" нещо - двете планети са в Ин-знаци, което означава, че твоите мисли или действия ще създадат възможност нещото да се случи - това означава, наблюдавай се, накъде ти върви мисълта относно другите хора (7дом), във връзка със секс, пари, договори (8 дом).

По-интересното за мен при теб в момента е друго. Ти имаш Сатурн квадрат ос на възлите, в момента тр Сатурн е върху СЛВ, а наталния СЛВ е в Стрелец, с диспозитор Юпитер. Много силен акцент върху изискването към теб, да бъдеш отговорна/дисциплинирана спрямо приятели, работата, другите хора. Тр Юпитер е в Дева по време на транзита - отново се иска внимание от твоя страна. На мен ми се струва, че ще има ситуация, свързана с някакъв групов проект, при който ще се иска твоята ангажираност и отговорност, твоята креативност. Всъщност, те транзитите са в действие - би трябвало нещо вече да се подготвя ...

Нумерологично - ти си мислиш за някакви цуни-муни-гуни, но всъщност, е дошло време да проявиш по-голямо постоянство, да се съобразиш с някаква по-висша идея, да си довършваш нещата, и при целия този процес да използваш професионализма си. В резултат може след няколко месеца да получиш и някакво повишение - това, ако си свършиш горе-описаната работа.

Сори, че вкарах и нумерологията, но правя упражнения ... надявам се, че няма проблем. :) Единственото, което не ми се връзва е, че нумерологично се дават някакви изненади ... а Уран вече е ретро и се отдалечава от квадрата към себе си ... има ли някакви промени в кариерата ти, статуса ти в обществото?

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #721 -: Септември 21, 2015, 07:06:59 pm »
Дано вече нещо добро да идва,че тоя Сатурт ми разказа играта,мисля,че си научих урока  :lol_hitting:

Съгласно Еволюционна астрология на Джеф Грийн, и написаното от други астролози по книгите, Сатурн ти е най-важната планета в картата - ще циклиш на нея доста дълго време - отговорност, дисциплина, постоянство, работа. Начина за справяне с него - чрез партньорства с другите хора, в естествени, прями взаимоотношения, може и чужбина.

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #722 -: Септември 21, 2015, 08:26:22 pm »
Аз съм студентка по право вече 3 година,но не участвам в никакви групи и кръжоци,не работя...не знам къде може да се прояви това с груповата работа.Като цяло съм си по самостоятелна,до степен,че изобщо не мога да работя в колектив,времето ще покаже това с колективната работа как ще се прояви.

да, верно че още си млада .. извинявай, не съобразих ..
Съвсем нормално е, с ЮЛВ в 1 дом да си си самодостатъчна :), но СВ е в 7 дом - ще бъдеш принудена да се научиш да работиш с други хора - Сатурн също е в 11 дом, във Водолей. Бъди нащрек за това, което се случва около теб тези 1-2 месеца - няма как да няма ситуация, която да те насочи към написаното. А можеш и сама да го предизвикаш - нали ти написах какво означава секстила ти на Юпитер - опитай :)
Приятели не може да нямаш - може там да се случи нещо ... или някой приятел да ти стане гадже :)

Happy58

  • Гост
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #723 -: Септември 21, 2015, 09:11:20 pm »
Даже ще си насоча сега усилията да помагам във фирмата на мама ,така ще съм в колектив и ще съм полезна с нещо,каквото и да стане с усилия от моя страна,все ще е за добро,само да се махне този Сатурн от 7 дом и да му падне квадратурата към наталния ми Сатурн и всичко ще е ок.Много Ви благодаря Happy58 i Julia!  :)

ето, виждаш ли - хубава идея - но го прави с удоволствие.

А Сатурн няма да се махне :) - прочети си бавничко и хубаво в предния пост какво ти бях написала - това трябва да ти стане навик в живота, за да не изпитваш отрицателната страна на Сатурн :). Няма да ти е лесно, защото Асц е Телец, но ... животът не е санаториум, както се казва :).
Току-виж, там, във фирмата, се появил някой младеж и си изкараш една любов  :58:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #724 -: Септември 25, 2015, 12:21:48 am »
Забелязах тази особеност при юпитеровите транзити, особено през МС и светилата. Често имаме големи очаквания от такъв транзит, а на практика не получаваме нищо, периодът може да мине съвсем рутинно или дори да донесе някоя криза. В случай на криза, ако съвпада с важен юпитеров транзит, може би трябва да се замислим дали вървим в правилна посока и дали пък не трябва да си актуализираме целите и представите за перспектива. Друго обяснение засега не намирам за "ялови" юпитерови транзити /тези, които удрят на кухо и нищо не носят/.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #725 -: Септември 25, 2015, 12:33:48 am »
При ингреса в Дева при мен направи опозиция със Слънцето в Риби. Явно в моята карта Слънцето работи като класически сигнификатор на мъжа. Появиха се разни объркани типажи (все пак Слънцето е в Риби) и с отминаването на транзита от раз ги игнорирах.
Имаше активност и покрай университета, но не бих казала, че нещо се е случило при точния аспект. Събитията бяха само по темите на Слънцето в женска карта.

Юпитер каквото и да засегне в картата ми винаги първо ми показва голяяяямата кошница, аха да й се зарадвам и се оказва, че е пълна с ако, а в добрия случай - е празна  ;D
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #726 -: Септември 25, 2015, 12:34:19 am »
Моят "бонус" от юпитеровия транзит е осъзнато сънуване /пак се повтори/, но вероятно се дължи на мунданната опозиция Юпитер/Нептун, тя ми ляга точно върху MC/IC.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

deny123

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #727 -: Септември 25, 2015, 10:57:13 am »
Аз принципно не съм тръгнала с голямата кошница по отношение на дадения транзит :),така че не мога да кажа, че имам големи очаквания, но се надявам да ми донесе доза оптимизъм, ще видим дали това ще се случи.
Мерси за отзивите :)!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #728 -: Септември 25, 2015, 12:41:33 pm »
Чисто теоретично, мислите ли, че ако има депресия - Юпитер може да я разшири  ::)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #729 -: Септември 25, 2015, 01:08:36 pm »
Конкретно и само юпитеров транзит не съм виждала да донесе депресия. Но евентуално би могъл да я задълбочи, ако се случва на фона на други бавни транзити и тежки прогресии, като натисне някоя чувствителна точка в хороскопа.

Сега като се замисля, се сещам /това е единственият логичен отговор, който намирам/, че на мен някой юпитеров транзит обиковено ми е отварял очите за безперспективността на дадено нещо. И ако има наченки на депресивно състояние, това може да го отключи или да го задълбочи.
« Последна редакция: Септември 25, 2015, 01:14:57 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #730 -: Септември 25, 2015, 01:25:54 pm »
А ако си поставиш нова цел, няма ли да се измести фокусът? Понякога това помага, зарежда те с нови сили, с инициатива да промениш нещо в живота си, да пробваш нещо различно. От друга страна, ако човек е напълно доволен от това, което е постигнал дотук, и не желае друго, решение по-трудно се намира.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #731 -: Септември 25, 2015, 02:00:23 pm »
Не е нужно да захвърляш всичко изградено дотук и да започваш от нулата. Би могла да си поставиш цел, свързана с лично усъвършенстване и която да допринесе и за професионалните ти изяви по някакъв начин - напр. да придобиеш допълнителни умения или да оптимизираш наличните, да добавиш нещо към тях. Нещо да надграждаш.

И аз съм поставена в донякъде подобна /но не аналогична/ ситуация - вече няма накъде да се преквалифицирам. И с наличните качества и опит не мога да намеря мегдан за изява, а какво да кажем, ако имам повече. Затова реших, че няма смисъл от преквалификации, оттук нататък ще си разширявам и усъвършенствам уменията в това, с което се занимавам от години.

Сещам се, че когато карах сатурново завръщане, също имах такова усещане. Тъкмо се бях дипломирала във втори вуз и си мислех, че вече няма за какво да продължавам да уча. Впоследствие обаче се оказах в задънена улица и се случи така, че направих рязък завой и минах на съвсем друго поприще, за което въобще не бях учила. Самостоятелно се обучих, преквалифицирах се според съществуващите изисквания и в момента съм в ситуация, в която отново не изпитвам удовлетвореност от постигнатото, човек с 3 професии. Затова реших, че оттук нататък трябва да задобрявам в това, което правя, а не да търся нови поприща, които носят съмнителен успех. Няма да се преквалифицирам и да ставам космонавт, за такава кариера по-отрано се мисли.  :012:



« Последна редакция: Септември 25, 2015, 02:06:25 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #732 -: Септември 25, 2015, 02:42:28 pm »
При мен предстои:

1. Тригон на Юпитер със стелиума на К11 - тр.Плутон (У8) и натален Меркурий (У3, У4 и У7). В момента Плутон трансформира брака, дома и т.н. Тригонът на Юпитер от 6 дом ще ме активира у дома, явно. Или ще разшири обхвата на трансформацията  ::)

2. Съвпад на Юпитер с ДС и от там секстил с Венера (У2) в 8 дом, в падение по дом и знак. Може би следва да очаквам финансова инжекция от партньора под формата на заем  ::)
Над силата е само умението да я владеем!

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #733 -: Септември 25, 2015, 03:08:26 pm »
Мисля, че няма как човек да изпитва за дълго удовлетвореност в това отношение. Средата е динамична, условията се променят бързо ... дори да има удовлетворение - ще е временно и за кратко, а усилията за постигането му са полагани доста по-дълго .... Като, че ли по-доволни са хората с по-ниски очаквания.

Наблюдавам нещо при себе си, което крайно, ама крайно ме учудва. занимава ми се с ПР, комуникация, общуване .... това пък от къде дойде. Напълно съм наясно с всички негативи на това и някак от вътре ми се иска, ей така по детски, като си искаш нещо - искаш си го - дори да е нелогично и ирационално :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Транзити на Юпитер
« Отговор #734 -: Септември 25, 2015, 03:14:03 pm »
Стигнах едно ниво, при което за мениджър нямам нужния опит и никой не би ти дал шанс, ако минаваш официално обявен конкурс, но нивото на обикновен офис служител вече отдавна съм надраснала и в това отношение няма какво ново да науча и да търся перспектива. За мен това е задънена улица.

Добре че имам и още една алтернатива - свободна професия, иначе просто не си представям какво щях да правя в тази ситуация. Оцелявам съвсем сама.

Но за да не съм и аз оф топик по темата, ще кажа, че по време на юпитеров транзит през 2 дом /в огнен знак/ съм сменила професионално поприще, именно тогава започнах да печеля повече, появиха се възможности за допълнителен доход /заработка/. По същото време Сатурн транзитираше през МС.

В момента транзитният Юпитер минава през МС и пак го има същото усещане за липса на посока. Ясно е само едно - трябва нещо да надграждам. За това, което правя, нови умения не ми трябват, но трябва да оптимизирам вече съществуващите.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui