Автор Тема: Прогностика- практичеси упражнения  (Прочетена 170810 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #105 -: Март 14, 2014, 09:56:50 am »
Всъщност заради наталният ти ретро марс, може пък ретро периодът му сега да е добър, значи остава да не е в опозиция на нат венера (и сатурн също)
Проблеми не виждам, по-скоро може да се изкушиш от професионални възможности и да започнеш прекалено много да работиш, заради което мъжът да започне да мрънка, а ти да не искаш да отстъпиш
Сега марсът като мине през плутон- да кажеш какво се случва, това ще ни ориентира до някаква степен

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13588
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #106 -: Март 14, 2014, 10:02:45 am »
Ам,чул те Оня O:-)
кой,глухият спонсор ли ;)
Стреличке, а ти не си ли чувала, че Господ дава, но в кошара не вкарва  :)
Кабалита може сама да си набави парите за книга/и по един или друг начин, може да спечели от лотарията например  :29:

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #107 -: Март 14, 2014, 10:31:36 am »
Всъщност заради наталният ти ретро марс, може пък ретро периодът му сега да е добър, значи остава да не е в опозиция на нат венера (и сатурн също)
Проблеми не виждам, по-скоро може да се изкушиш от професионални възможности и да започнеш прекалено много да работиш, заради което мъжът да започне да мрънка, а ти да не искаш да отстъпиш
Сега марсът като мине през плутон- да кажеш какво се случва, това ще ни ориентира до някаква степен

О, непременно ще споделя, ако се случи нещо интересно.  :72:
А между другото, Марс откакто стана ретро, противно на очакванията, енергичността и доброто ми настроение се увеличиха. Преди това усещах Сатурновата дупка доста силно.
А от професионални възможности се изкушавам лесно, затова и отлагах второто дете досега  ;)

М/у другото по него време е имало доста обрати в живота ти, хората при обърнати възли какви кризи изживяват, ти-бременееш :)

Обратите в живота ми тогава бяха изцяло положителни. Точно по това време получих и неочаквано наследство.
Тежкият период дойде при Сатурновия възврат през 2010-2012 г.
Serve, love, give

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #108 -: Март 22, 2014, 07:54:00 am »
Тригон на прогресивна Венера към натален Марс може ли да донесе нова любовна връзка, ако не е подкрепено от друго, освен от един соларен съвпад на двете в 7?

Happy58

  • Гост
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #109 -: Март 22, 2014, 11:02:43 am »
Тригон на прогресивна Венера към натален Марс може ли да донесе нова любовна връзка, ако не е подкрепено от друго, освен от един соларен съвпад на двете в 7?

е то какво още трябва да има :)

Умнице, ти да не правиш някакви бели??? Какви са тези любовни предсказания  :57: :57:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13588
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #110 -: Март 22, 2014, 12:27:02 pm »
Тригон на прогресивна Венера към натален Марс може ли да донесе нова любовна връзка, ако не е подкрепено от друго, освен от един соларен съвпад на двете в 7?
накара ме да погледна при мен какво се е случило при това положение- пр Венера в сходящ съвпад с натален Марс на 1 гр разлика започнах връзка с един скорпион, голям тиквеник се оказа и ми разби нервите, връзката устоя половин година някъде, на точния съвпад, една година след споменатата връзка започнах нова връзка с друг скорпион, този беше художник, романтична натура уж, но много пиеше и ми изневеряваше, така че само аз бях влюбената в него, той едва ли е примирал толкова за мен, щом съм била една от постоянните му бройки за секс, та с това искам да подчертая, че аспектът не ми е донесъл любовна връзка, а сексуални, може би защото при мен се е случил в знака на скорпион, а може би заради намесата на Нептун, който е в точен съвпад с Марс да съм имала разочарования
три години след художника срещнах мъжа си, който и до днес е влюбен в мен и ме удовлетворява емоционално- тогава пр Марс вече е преминал в стрелец, което го поставя в тригон с наталната ми Луна, а пр Венера в скорион вече е избягала от точния съвпад с Марс/Нептун и е в точен семисекстил с натална Венера

Happy58

  • Гост
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #111 -: Март 22, 2014, 12:44:38 pm »
Тригон на прогресивна Венера към натален Марс може ли да донесе нова любовна връзка, ако не е подкрепено от друго, освен от един соларен съвпад на двете в 7?
накара ме да погледна при мен какво се е случило при това положение- пр Венера в сходящ съвпад с натален Марс на 1 гр разлика започнах връзка с един скорпион, голям тиквеник се оказа и ми разби нервите, връзката устоя половин година някъде, на точния съвпад, една година след споменатата връзка започнах нова връзка с друг скорпион, този беше художник, романтична натура уж, но много пиеше и ми изневеряваше, така че само аз бях влюбената в него, той едва ли е примирал толкова за мен, щом съм била една от постоянните му бройки за секс, та с това искам да подчертая, че аспектът не ми е донесъл любовна връзка, а сексуални, може би защото при мен се е случил в знака на скорпион, а може би заради намесата на Нептун, който е в точен съвпад с Марс да съм имала разочарования
три години след художника срещнах мъжа си, който и до днес е влюбен в мен и ме удовлетворява емоционално- тогава пр Марс вече е преминал в стрелец, което го поставя в тригон с наталната ми Луна, а пр Венера в скорион вече е избягала от точния съвпад с Марс/Нептун и е в точен семисекстил с натална Венера

а твоята Венера има ли аспект с Марс в натала? И мъжа ти има ли нещо общо с характеристиките на наталния ти марс?

аз с моя марс в квадратура си мислех, че никога няма да намеря мъж, подходящ за дълготрайна връзка .... но може би има някаква малка надежда. Е, верно че съвпада не е квадратура, ама ... все пак тези неподходящи мъже :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #112 -: Март 22, 2014, 01:53:13 pm »
Тригон на прогресивна Венера към натален Марс може ли да донесе нова любовна връзка, ако не е подкрепено от друго, освен от един соларен съвпад на двете в 7?

Smarta,същата дава желание в тази посока  ако нещо друго не притиска Венера ,а това че се случва чрез прогресия ,означава ,че онова ,което искаме/желаем има възможност да бъде изразено,борейки се за него,стремейки се към него-Венера /Марс тригон.Сега разглеждаш дали по натал има тази индикация,която е активирана в момента ,как са поставени участниците в същата и как и на кой влияе цялата мунданна картина.
Ако при теб Венера управлява 1/5/7 -ми домове или се намира там ,Марс също има някаква връзка със същите ,нодална ос ,вероятността сега "срещайки " се по прогресия  да дават такава индикация ,за любовна връзка е напълно вероятна ,но Венера е сигнификатор и на финанси ,и на способности/таланти,на ценностна система ,така че прецени къде е акцента при теб . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13588
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #113 -: Март 22, 2014, 04:12:42 pm »
а твоята Венера има ли аспект с Марс в натала? И мъжа ти има ли нещо общо с характеристиките на наталния ти марс?

аз с моя марс в квадратура си мислех, че никога няма да намеря мъж, подходящ за дълготрайна връзка .... но може би има някаква малка надежда. Е, верно че съвпада не е квадратура, ама ... все пак тези неподходящи мъже :)
Венера е везни на 18гр, а Марс скорпион на 14гр е в точен съвпад с Нептун
Марс и Нептун при мен са в квадрат със Сатурн У5 в 5д, а Венера У във 2д е в тригон с него- получавам редовно подаръци
В синастрията моя Марс прави най-точен аспект с Уран на мъжа ми- секстил, като характеристика има, не знам откъде идва, той има само Нептун в скорпион- нали сме едно поколение, иначе е със Слънце козирог и Марс дева, но гледам има доста МП в скорпион около градусите на моя Марс-  Слънце/АСЦ, Венера/Марс, Венера/Плутон, Венера/Уран, Меркурий/Уран, Мерк/Плутон, Мерк/ Марс, а при него Меркурий е У1

Happy58

  • Гост
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #114 -: Март 22, 2014, 06:03:34 pm »
а твоята Венера има ли аспект с Марс в натала? И мъжа ти има ли нещо общо с характеристиките на наталния ти марс?

аз с моя марс в квадратура си мислех, че никога няма да намеря мъж, подходящ за дълготрайна връзка .... но може би има някаква малка надежда. Е, верно че съвпада не е квадратура, ама ... все пак тези неподходящи мъже :)
Венера е везни на 18гр, а Марс скорпион на 14гр е в точен съвпад с Нептун
Марс и Нептун при мен са в квадрат със Сатурн У5 в 5д, а Венера У във 2д е в тригон с него- получавам редовно подаръци
В синастрията моя Марс прави най-точен аспект с Уран на мъжа ми- секстил, като характеристика има, не знам откъде идва, той има само Нептун в скорпион- нали сме едно поколение, иначе е със Слънце козирог и Марс дева, но гледам има доста МП в скорпион около градусите на моя Марс-  Слънце/АСЦ, Венера/Марс, Венера/Плутон, Венера/Уран, Меркурий/Уран, Мерк/Плутон, Мерк/ Марс, а при него Меркурий е У1

Благодаря много, значи, както и Рени обяснява по-горе, трябва си и аспект в натала - то твойто е било само тренировка :), подготовка за истинския и понеже нат марс ти е в съвпад с Нептун, от кошничката си си изтеглила точно негови представители :)

И после си си избрала мъж по Луната ти :), за да ти е по-удобно :)

Happy58

  • Гост
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #115 -: Март 22, 2014, 06:09:22 pm »
Тригон на прогресивна Венера към натален Марс може ли да донесе нова любовна връзка, ако не е подкрепено от друго, освен от един соларен съвпад на двете в 7?

Smarta,същата дава желание в тази посока  ако нещо друго не притиска Венера ,а това че се случва чрез прогресия ,означава ,че онова ,което искаме/желаем има възможност да бъде изразено,борейки се за него,стремейки се към него-Венера /Марс тригон.Сега разглеждаш дали по натал има тази индикация,която е активирана в момента ,как са поставени участниците в същата и как и на кой влияе цялата мунданна картина.
Ако при теб Венера управлява 1/5/7 -ми домове или се намира там ,Марс също има някаква връзка със същите ,нодална ос ,вероятността сега "срещайки " се по прогресия  да дават такава индикация ,за любовна връзка е напълно вероятна ,но Венера е сигнификатор и на финанси ,и на способности/таланти,на ценностна система ,така че прецени къде е акцента при теб . :)

Рени, при положение, че аспекта е тригон, не би ли трябвало да стане нещото с лекота?

И да попитам, ако в случая Венера и Марс в натала са в полусекстил, брои ли се за аспект, или трябва да се прецени, доколко важен е той за двете планети? При мен са в съвсем точен такъв, и ако нещо закача венерка положително, автоматически квадратира или е опозе на Марс - що не може да е все по хубавата писта :)

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #116 -: Март 22, 2014, 06:44:29 pm »
Хепи,кой ти гледа полусекстила,след като е доста слаб аспект. Тригонът дава всичко с лекота, ама те пуска по пързалката, така че, с лекота може и да се подхлъзнеш...
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #117 -: Март 23, 2014, 03:06:36 am »
Happy,тригонът е юпитеров аспект и като такъв ,наистина дава възможност за лекота,увереност в изразяване на двете планети ,но трябва и прецениш къде ще се насочи енергията,каква ще е проявата -може  с лекота да ти  забършат портфейла,уверено да заявиш нетипичната си сексуална ориентираност и с лекота да има конфликтна ситуация ...и т.н. :)
Полусекстилът ,по-скоро се усеща неговото влияние при транзит и най-вече от Уран ,заради природата му.Но ето ти сподели ,че при теб е важен този аспект,значи го "броиш" и то с акцент върху Венера.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #118 -: Март 23, 2014, 07:32:17 am »
Там е въпроса, че не знам дали да го броя този полусекстил. Марс е само с един аспект (квадратура) от мажорните, но пък венера има в изобилие. Бях чела, че минорните ги взимаме, когато няма достатъчно мажорни. Ама когато едната планета или, пък другата няма ..... От друга страна, не знам, как се изразява полусекстила в натала, за да преценя дали се изразява - каква връзка мужду двете да опитам да намеря в живота ми. А опит има достатъчно, имам база за анализ - само кажете какъв вид изражение на този аспект да търся.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13588
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #119 -: Март 23, 2014, 02:01:28 pm »
Там е въпроса, че не знам дали да го броя този полусекстил. Марс е само с един аспект (квадратура) от мажорните, но пък венера има в изобилие. Бях чела, че минорните ги взимаме, когато няма достатъчно мажорни. Ама когато едната планета или, пък другата няма ..... От друга страна, не знам, как се изразява полусекстила в натала, за да преценя дали се изразява - каква връзка мужду двете да опитам да намеря в живота ми. А опит има достатъчно, имам база за анализ - само кажете какъв вид изражение на този аспект да търся.
Според мен пропускаш основните неща- имаш Венера У11, съУ4 в 3д, в дева, в точен съвпад с Плутон У5- имаш нужда от любов на приятелски начала, която да се изразява в аналитично и задълбочено общуване, Венера е също в съвпад с Уран У8 в 3д, което описва принадлежността ти към кръг от хора, които се занимават с астрология, от друга страна Сатурн У7,У8 е в 9д- партньорството,интимното ти общуване трябва да е законно, полусекстилът на Венера и Марс изважда на повърхността напрежение и съзидателност. Слънцето ти в 4д във везни също се нуждае от брак, дом и семейство. Марс У5 в лъв, във 2д- любовта ще ти носи щедри подаръци, освен това ще имаш приходи от творчески занимания. И накрая да не пропуснем Луната У1 в 7д, която прави хубав секстил със Сатурн У7- имаш нужда, необходимост от сътрудничество,  от това да си ценена професионално сред колегите, в обществото, а това ще ти се отдава с лекота. Според този аспект и разположение на управителите на 1-ви и 7-ми дом би трябвало да се радваш на успешен, стабилен и продължителен брак/връзка, на нежност и подкрепа.
« Последна редакция: Март 23, 2014, 02:03:31 pm от akruks »