Автор Тема: Прогностика- практичеси упражнения  (Прочетена 170751 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #120 -: Март 24, 2014, 08:54:48 am »
Там е въпроса, че не знам дали да го броя този полусекстил. Марс е само с един аспект (квадратура) от мажорните, но пък венера има в изобилие. Бях чела, че минорните ги взимаме, когато няма достатъчно мажорни. Ама когато едната планета или, пък другата няма ..... От друга страна, не знам, как се изразява полусекстила в натала, за да преценя дали се изразява - каква връзка мужду двете да опитам да намеря в живота ми. А опит има достатъчно, имам база за анализ - само кажете какъв вид изражение на този аспект да търся.
Според мен пропускаш основните неща- имаш Венера У11, съУ4 в 3д, в дева, в точен съвпад с Плутон У5- имаш нужда от любов на приятелски начала, която да се изразява в аналитично и задълбочено общуване, Венера е също в съвпад с Уран У8 в 3д, което описва принадлежността ти към кръг от хора, които се занимават с астрология, от друга страна Сатурн У7,У8 е в 9д- партньорството,интимното ти общуване трябва да е законно, полусекстилът на Венера и Марс изважда на повърхността напрежение и съзидателност. Слънцето ти в 4д във везни също се нуждае от брак, дом и семейство. Марс У5 в лъв, във 2д- любовта ще ти носи щедри подаръци, освен това ще имаш приходи от творчески занимания. И накрая да не пропуснем Луната У1 в 7д, която прави хубав секстил със Сатурн У7- имаш нужда, необходимост от сътрудничество,  от това да си ценена професионално сред колегите, в обществото, а това ще ти се отдава с лекота. Според този аспект и разположение на управителите на 1-ви и 7-ми дом би трябвало да се радваш на успешен, стабилен и продължителен брак/връзка, на нежност и подкрепа.

направо ти завиждам на търпението, с което обясняваш (поне спрямо мен ).  O:-)

Аз не ги пропускам всички тези неща, акрукс, напротив, отчела съм ги всичките - но реалността не е такава, точно обратното е - и затова търся причината. Ако тя е в мен, да се опитам (най-малкото) да се поправя, доколкото мога. А ако просто така трябва да бъде, да го приема и да не хабя излишна енергия в нещо като страдание по неосъществени блянове.
Относно отношението на колеги и професионалната оценка - отвреме навреме е така. Всичко друго, абсолютно всичко друго е само в моите желания. Може би тепърва ще се случи, но е факт, че най-продуктивния ми период като човек и жена премина в абсолютна самота - вече 12 год - от възврат до възврат на Юпитер - аз и друг път съм го споменавала този факт. Може би е имало някакъв смисъл, но ми се струва малко пресилено - на 35 год падна гилотината и абсолютно всякакъв вид опити за интимна връзка бяха просто посичани в зародиш.

Описвам това не да се оплаквам, в никакъв случай, аз вече свикнах/приех - просто се уча на астрология и нумерология :). Предполагам, че много хора биха ми завидяли точно на тези комбинации, които ти описваш, но .... реално не се осъществиха. И ми е интересно, кой е фактора, който е възпрепятствал осъществяването им. Всичките ми връзки бяха по квадратурата Марс-Нептун/ЮЛВ. Имах една единствена възможност описаното да се осъществи (тя нямаше нищо общо с този аспект), но аз съзнателно я прекъснах, и сега, връщайки се назад, може би съм била права, въпреки че и досега съм убедена, че това беше моят мъж (ако искаш, можем да я обсъдим от теоретична гледна точка).

А пък за полусекстила - въпроса пак беше теоретически - опитвам се да уча, на база жизнения опит - имам много силна памет и за датите на събитията и за усещанията - все едно сега се случва (но само за нещата след 10-12 гос, преди това ми е пълна мъгла, с някакви откъслечни кратки спомени) и се опитвам да я използвам. В книжката на Джеф Грийн по отношение положението на моя Плутон пише точно това - силна памет относно събитията в живота ми, с цел да предавам/уча на другите усещанията и уроците.

ее, много дълго стана ...

пожелавам на всички приятна и успешна седмица. Сега трябва да започвам работа :)

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #121 -: Март 24, 2014, 10:51:45 am »
Тригон на прогресивна Венера към натален Марс може ли да донесе нова любовна връзка, ако не е подкрепено от друго, освен от един соларен съвпад на двете в 7?

е то какво още трябва да има :)

Умнице, ти да не правиш някакви бели??? Какви са тези любовни предсказания  :57: :57:
Ами всъщност е подкрепено - прогресивната Венера е на градуса на Вертекс, сходящият тригон вече е на по-малко от градус. Соларът е за следващия ми рожден ден, когато аспектът ще е точен. Венера/Марс натално са в квадрат.

Зепознах се с много готин мъж неочаквано, синастрията е чудна! По всякакъв начин ми показа, че много ме харесва. Но стана толкова внезапно и бързо, че се уплаших.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13588
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #122 -: Март 24, 2014, 01:31:21 pm »
Може би тепърва ще се случи, но е факт, че най-продуктивния ми период като човек и жена премина в абсолютна самота - вече 12 год - от възврат до възврат на Юпитер - аз и друг път съм го споменавала този факт. Може би е имало някакъв смисъл, но ми се струва малко пресилено - на 35 год падна гилотината и абсолютно всякакъв вид опити за интимна връзка бяха просто посичани в зародиш.

Описвам това не да се оплаквам, в никакъв случай, аз вече свикнах/приех - просто се уча на астрология и нумерология :). Предполагам, че много хора биха ми завидяли точно на тези комбинации, които ти описваш, но .... реално не се осъществиха. И ми е интересно, кой е фактора, който е възпрепятствал осъществяването им.

Ами то и при мен на 35г беше същата история, работа-вкъщи-децата-работа, а любов, секс- само насън, приятелки- нъцки, всички стояха на дистанция да не би с готиното си тогава тяло да им прелъстя половинките
А то било много просто- достатъчно е човек да се научи да бъде сам със себе си щастлив, останалото си идва само...
Погледнах ти пак натала, знам ли, може опозицията на Луната У1 в 7д с Юпитер в 1д и  опозицията на Плутон У5 със Сатурн У7 да са изиграли тази роля при теб, но опозициите са по-леки за отработване от квадратите. Също имам ЮЛВ в 5д, а нодалната ми ос квадратира опозицията Венера-Юпитер при мен  :)
Ха, ти си имала през януари 2013г прогресивно Новолуние - трябва да е настъпил положителен обрат в живота ти, нова връзка, работа, повишение, повече пари...

Happy58

  • Гост
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #123 -: Март 24, 2014, 01:58:03 pm »
Акрукс, днес цял ден разсъждавам по поста ти и гледам картите :)

новолунието го отпиши - абсолютно нищо нямаше или поне не в любовната сфера. По това време се спуках от купуване и четене на астрологични книги. Ако гледаш натала ми превърти минутите на 00,03ч - ситуацията се поизменя :).

А сега за мъжете и по повод предния ти пост. У7 се намира в 9-10 дом. Всичките ми партньори са били чужденци и един българин, живеещ в чужбина (за момента не отчитам дали са били свободни въобще, за брак). За да имам брак с такъв, се предполага, че ще трябва да отида да живея в чужбина, което би трябвало сигурно да се тълкува нещо като емиграция. Това пък е свързано с 12 дом, чийто управител обаче е в 4 дом, до Слънцето, което пък предполага връзка с родината, нежелание за чужбина поне. Не знам, поне такива логически връзки си правя - може и да бъркам.

Боже, толкова съм благодарна, че имам с кого да обсъждам ....

Сега ще пусна солара на годината, в която получих единственото си предложение за брак.

Happy58

  • Гост
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #124 -: Март 24, 2014, 02:09:05 pm »
ето го солара. Човекът е с СЛВ в Стрелец, 17гр, Слънце в Козирог - някъде м/у моя Дсц и Луната ми.

Значи, ние се запознаваме, но аз не знам, че той има мераци спрямо мен. Поддържаме някаква телефонна връзка, но аз все още съм в неведение. В един момент, докато аз приказвам, че имам нужда от отпуск и почивка някъде на топло, той ми предлага да отида до Испания и оттам до канарските заедно с него - аз ще си почина, той щял да си свърши някаква работа. Речено-сторено. Ооообаче - там установявам първо неговите сексуални мераци, а седмица по-късно ми прави предложение за брак, от вида "ти си свободна, време ти е за дете, а аз това търся".
На мен ми беше необходимо време, естествено, за да взема решение. И го взех - приех, въпреки че той не ми харесваше в никакъв смисъл, освен в лунно-козирошкия ми - не пие, не бие и е отговорен, време ми е. Майка ми беше много против, стигнахме до много обтегнати отношения с нея.
И в един момент, около 2 месеца след предложението (като междувременно си поддържаме ние връзката по телефон), той изчезва от хоризонта и след още 2 седмици аз разбирам от други хора, че предишната му приятелка била бременна и са го "принудили" да се ожени за нея. И моя куинконкс остана неосъществен. :)

датата на предложението е около 10 юни 2002

Спика е в картата, защото не знам как да я махна :) - не знам как се тълкува и не я гледам
« Последна редакция: Март 24, 2014, 02:16:49 pm от Happy58 »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7912
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #125 -: Март 24, 2014, 03:48:19 pm »
Е, сложи солар с натал- и домове
Сложи пр и солар арк
Сложи и транзити
Щом е толкова единствено събитието, да му обърнем подобаващо внимание

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13588
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #126 -: Март 24, 2014, 04:12:16 pm »
ето го солара. Човекът е с СЛВ в Стрелец, 17гр, Слънце в Козирог - някъде м/у моя Дсц и Луната ми.

датата на предложението е около 10 юни 2002

Спика е в картата, защото не знам как да я махна :) - не знам как се тълкува и не я гледам
сол Иц в твоя 9д показва пътуването ти в чужбина и възможността да се преместиш да живееш там, сол Мц в 3д- предложението за брак, сол Асц в 5д и сол 5д в 10д - любовта и желанието ти за деца ще са активна и важна тема през годината и има шанс да узакониш любовта си, сол Плутон в сол 1д- трансформация на личността, сила да промениш живота си в друга посока, а сол Луна в сол 1д- емоциите, които са те владеели
синастрично Слънце в 7д е хубава позиция за брак, а това за неговия СЛВ не знам за какво го казваш, попада в твоя 6д и квадратира съвпада ти Венера/Плутон в натала, а може би защото съвпада със сол Луна, но последното е просто съвпадение.



Happy58

  • Гост
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #127 -: Март 24, 2014, 04:20:58 pm »
ето го солара. Човекът е с СЛВ в Стрелец, 17гр, Слънце в Козирог - някъде м/у моя Дсц и Луната ми.

датата на предложението е около 10 юни 2002

Спика е в картата, защото не знам как да я махна :) - не знам как се тълкува и не я гледам
сол Иц в твоя 9д показва пътуването ти в чужбина и възможността да се преместиш да живееш там, сол Мц в 3д- предложението за брак, сол Асц в 5д и сол 5д в 10д - любовта и желанието ти за деца ще са активна и важна тема през годината и има шанс да узакониш любовта си, сол Плутон в сол 1д- трансформация на личността, сила да промениш живота си в друга посока, а сол Луна в сол 1д- емоциите, които са те владеели
синастрично Слънце в 7д е хубава позиция за брак, а това за неговия СЛВ не знам за какво го казваш, попада в твоя 6д и квадратира съвпада ти Венера/Плутон в натала, а може би защото съвпада със сол Луна, но последното е просто съвпадение.

за неговия СЛВ - ами не знам ... нали го имам като инфо, както и да е.

Всичко друго си е така, с тази подробност, че аз не съм имала никакви чувства към този човек ... то това е особеното, и реално, не съм изпитвала необходимост от деца - всичко дойде изведнъж. Ако бях родила, то щеше да е заради статуса, а не че обичам този човек. (колкото и грозно да звучи това)

И другото, това че в крайна сметка, дори при предполагаемата моя трансформация, брака не беше сключен и то не заради мен или него, а поради намеса на външно обстоятелство - това как може да се види в картите? То на мен това ми е интересно .. :)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13588
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #128 -: Март 24, 2014, 04:41:48 pm »
И другото, това че в крайна сметка, дори при предполагаемата моя трансформация, брака не беше сключен и то не заради мен или него, а поради намеса на външно обстоятелство - това как може да се види в картите? То на мен това ми е интересно .. :)
без да гледам картите не мисля, че външна намеса трябва да се търси- реално ако този човек е искал да се ожени за теб е щял да накара бившата си приятелка да абортира, като ѝ каже, че вече е сгоден за теб- нали си му била приела предложението? Вината си е изцяло негова, че се е отметнал толкова бързо, а това е показано при теб от тр Уран У8 в 8д- бързо започване и приключване, по нетрадиционен за теб начин, на сексуална връзка, освен това 8д се свързва с официалните документи и институции, в същото време тр Нептун У9, У10 е бил на К8, когато е приключила връзката ти, а когато е стартирала и си получила предложението си имала тр Юпитер на АСЦ, в прогресивната карта когато си заминала и получила предложението имаш пр Луна У12 на пр Мц и пр Юпитер У5 в пр12д

Happy58

  • Гост
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #129 -: Март 24, 2014, 04:47:31 pm »
ето го солара. Човекът е с СЛВ в Стрелец, 17гр, Слънце в Козирог - някъде м/у моя Дсц и Луната ми.

датата на предложението е около 10 юни 2002

Спика е в картата, защото не знам как да я махна :) - не знам как се тълкува и не я гледам
сол Иц в твоя 9д показва пътуването ти в чужбина и възможността да се преместиш да живееш там, сол Мц в 3д- предложението за брак, сол Асц в 5д и сол 5д в 10д - любовта и желанието ти за деца ще са активна и важна тема през годината и има шанс да узакониш любовта си, сол Плутон в сол 1д- трансформация на личността, сила да промениш живота си в друга посока, а сол Луна в сол 1д- емоциите, които са те владеели
синастрично Слънце в 7д е хубава позиция за брак, а това за неговия СЛВ не знам за какво го казваш, попада в твоя 6д и квадратира съвпада ти Венера/Плутон в натала, а може би защото съвпада със сол Луна, но последното е просто съвпадение.

това с У10 в 3 дом заради евентуално подписване на договор ли е? Или има друго обяснение?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13588
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #130 -: Март 24, 2014, 05:00:11 pm »
това с У10 в 3 дом заради евентуално подписване на договор ли е? Или има друго обяснение?
да, сол Мц в 3д показва пътуване с определена цел, получаване на предложение, подписване на договор

Happy58

  • Гост
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #131 -: Март 24, 2014, 05:55:05 pm »
Никой друг ли няма да се включи??? Правим упражнение само.

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #132 -: Март 24, 2014, 06:11:15 pm »
Хепи, гледайки солара ти, виждам разочарование от връзка и евентуална изневяра.
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека

Happy58

  • Гост
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #133 -: Март 24, 2014, 06:18:32 pm »
Хепи, гледайки солара ти, виждам разочарование от връзка и евентуална изневяра.

така беше, ама кои са показателите?

kabala

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 514
  • Числата са нашето минало, настояще и бъдеще
    • http://kaballa.wordpress.com
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #134 -: Март 24, 2014, 06:32:51 pm »
Дсц. в 11 дом. е един от показателите. Освен това в него има и сатурн, който, почти винаги дава отлагане или че бракът няма да се осъществи. Осми дом заема част и от първи, което говори за трансформации и преживявания, не леки. Луната е в опозиция на Сатъра. А пък, Луната на всичкото отгоре е в 7 по натал и тук има комбинация 8 солар- 7 натален- 1 соларен Малко по-късно, през годината, Сатурн прави квадрат към венера, плутон и уран, независимо,че ще има и секстил с марс.
Не всеки, който ти сочи правилния път е минал по него. Сенека