Автор Тема: Прогностика- практичеси упражнения  (Прочетена 170773 пъти)

Samoella

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 104
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #195 -: Март 28, 2014, 07:22:19 pm »
Да :), а иначе по повод на броя бракове, Риби ми е на К7, Нептун -У7 -е в 3 дом, Юпитер, съуправител на 7 е в 4 , засега нито един брак..

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13588
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #196 -: Март 28, 2014, 08:44:11 pm »
Да :), а иначе по повод на броя бракове, Риби ми е на К7, Нептун -У7 -е в 3 дом, Юпитер, съуправител на 7 е в 4 , засега нито един брак..
и при мен Нептун е в 3д, а за брак се гледа връзка между 1-ви и 7-ми дом, както и между диспозиторите на управителите на тези домове
например имам Меркурий У1 в дева, диспозитор на дева е Меркурий, който е в секстил с Нептун У7 и секстил с Марс, който е диспозитор на знака, в който се намират Нептун У7 и Юпитер съУ7, Меркурий е в съвпад с Плутон, диспозитор на знака на Нептун

Samoella

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 104
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #197 -: Март 29, 2014, 05:45:24 pm »
Първо за връзка между У1 и У7-Меркурий-У1 в Лъв тригон с У7 -Нептун в Стрелец
Меркурий-У1 в Лъв е в 11 дом, диспозитор на Лъв е Слънце -У12 в 12 дом квадрат с У7 Нептун и квадрат с Марс в Дева в 12 дом.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13588
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #198 -: Март 30, 2014, 02:41:48 pm »
Първо за връзка между У1 и У7-Меркурий-У1 в Лъв тригон с У7 -Нептун в Стрелец
Меркурий-У1 в Лъв е в 11 дом, диспозитор на Лъв е Слънце -У12 в 12 дом квадрат с У7 Нептун и квадрат с Марс в Дева в 12 дом.
Слънцето и Юпитер в кой знак са и какъв аспект сключват?

Samoella

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 104
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #199 -: Март 30, 2014, 02:46:37 pm »
Слънцето и Юпитер в кой знак са и какъв аспект сключват?

Слънце в Лъв 12 дом тригон с Юпитер на трон в Стрелец-4 дом.
Марс в 12 в Дева тригон с Юпитер в 4 дом.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13588
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #200 -: Март 30, 2014, 02:57:13 pm »
Слънце в Лъв 12 дом тригон с Юпитер на трон в Стрелец-4 дом.
Марс в 12 в Дева тригон с Юпитер в 4 дом.
не знам като какъв го включваш Марс, в случая разглеждахме У1, У7 и техните диспозитори, но Марс в дева би трябвало да е в квадрат по знак с Юпитер в стрелец, а в същото време в преден коментар си поставила Слънцето в лъв, че е квадратс Нептун в стрелец, а те са в тригон по знак
Най-добре си дай цялата карта, заедно с градусите на планетите, за да добием цялостна представа за нещата

Samoella

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 104
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #201 -: Март 30, 2014, 03:34:24 pm »
не знам като какъв го включваш Марс, в случая разглеждахме У1, У7 и техните диспозитори, но Марс в дева би трябвало да е в квадрат по знак с Юпитер в стрелец, а в същото време в преден коментар си поставила Слънцето в лъв, че е квадратс Нептун в стрелец, а те са в тригон по знак
Най-добре си дай цялата карта, заедно с градусите на планетите, за да добием цялостна представа за нещата

Марс е на 0 в дева, а Нептун е на 2 в Стрелец, ето картата
« Последна редакция: Април 01, 2014, 06:41:28 pm от Samoella »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13588
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #202 -: Март 30, 2014, 05:11:24 pm »
Марс е на 0 в дева, а Нептун е на 2 в Стрелец, ето картата
Меркурий У1 е в тригон с Нептун у7  и с Юпитер съУ7
техните диспозитори Слънце и Юпитер са също в тригон
Нептун е екзалтиран  в знак стрелец, но Меркурий У1 е заточен в този знак, освен това Меркурий У1 е изгорян от Слънцето и в падение в лъв
Слънцето има един сходящ хармоничен аспект- с Юпитер, така че и според древните писания един брак ти е драснат по натал със сигурност, родена си в 1-ва четвърт на Луната, а за родените в тази лунна фаза пише, че имат късно щастие
Другото което е, че Юпитер е в съвпад с Акумен, която не е сред добрите звезди, освен това разположението му в 4д и като негов у-л, може да показва, че си свързана прекалено с корените, с традициите, с мнението на семейството ти относно партньорствата- не би приела мъж от друг етнос и религия, трябва да е според твоето потекло, а от друга страна любовта е важна за теб и Сатурн у5 на Мц е във фриволните близнаци
По прогресия Меркурий и Юпитер са в квадрат, но прогресивните У1 и у7 нямат аспект, а техните диспозитори са в съвпад, освен това пр Венера е в сходящ съвпад с натално Слънце, така че се очертава да срещнеш голямата си любов в най-скоро време, ако не си я срещнала все още- пожелавам ти го!


Samoella

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 104
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #203 -: Март 30, 2014, 06:14:14 pm »
Акрукс благодаря ти, ти си невероятна!

Happy58

  • Гост
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #204 -: Април 01, 2014, 04:37:37 pm »
Тук нали се упражняваме :)

Днешното ми упражнение беше ситуацията при постъпване на първата ми "нормална" работа - след сервитьорските и измислено-секретарски истории. Работа, свързана с език, преводи, секретарска, в чужда фирма. Гледам втор прогресии и транзити - все пак си беше важно събитие. Това, което виждам, е:
- квадрат от прогр МС към нат Луна в 7дом, У1
- опозиция на прогр МС към прогр Слънце - ако се брои
- прогр Слънце квадрат към нат Луна
- 2 дом в прогресивната карта преминава от знак в знак - по това време вече е на 00 градуса и нещо.
- Тр Уран, У8 се кани да направи съвпад с наталната Луна, У1.

Тези предпоставки достатъчни ли са? И тези твърди аспекти на прогр МС не предполагат ли проблем?
Питам и защото никъде не участва момента с "чужбина, чужди езици", а това беше основната ми работа. Как би могло да се разбере в този случай естеството на работата? То и 6 дом не виждам да участва, или не е задължително?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13588
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #205 -: Април 01, 2014, 05:03:27 pm »

- Тр Уран, У8 се кани да направи съвпад с наталната Луна, У1.

Тези предпоставки достатъчни ли са? И тези твърди аспекти на прогр МС не предполагат ли проблем?
Питам и защото никъде не участва момента с "чужбина, чужди езици", а това беше основната ми работа. Как би могло да се разбере в този случай естеството на работата? То и 6 дом не виждам да участва, или не е задължително?
щом тр Уран е бил съвпад с твоята Луна, значи е бил в секстил с МЦ- положителен, лек аспект, показващ внезапна промяна в кариерата, освен това е в секстил с Нептун У9 в натала и съвпад с пр Луна
по това време тр Нептун У9, У10 е също в козирог, в тригон с Плутон, Уран и Венера в 3д, в секстил с Нептун У9 и с пр Меркурий- имаш достатъчно показатели за дейност, свързана с 9 дом, ако кажеш точната дата ще ти изкарам и още

Happy58

  • Гост
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #206 -: Април 01, 2014, 08:17:05 pm »
щом тр Уран е бил съвпад с твоята Луна, значи е бил в секстил с МЦ- положителен, лек аспект, показващ внезапна промяна в кариерата, освен това е в секстил с Нептун У9 в натала и съвпад с пр Луна
по това време тр Нептун У9, У10 е също в козирог, в тригон с Плутон, Уран и Венера в 3д, в секстил с Нептун У9 и с пр Меркурий- имаш достатъчно показатели за дейност, свързана с 9 дом, ако кажеш точната дата ще ти изкарам и още

само Уран към МС съм пропуснала, другите са вече разходящи и то на доста (повече от 5 гр)

обаче не съобразих друго - при последната ректификация 9 дом мръдна с малко и влезе в последния градус на водолей - сега се усетих - то на картата не се забелязва, а аз още не съм свикнала. Сега вече и чуждите езици и фирми се включиха :)

ама трябваше акрукс да се намеси, с  :lol_hitting: :lol_hitting: по плутончето в 3. дом :) :) :)

По този случай, може ли да попитам, какво трябва да има в трети дом, за да тръгнеш да задълбаваш в учене и подобни, само ако някой те предизвика? Иначе нещо не ми се получава - все правя пропуски, грешки ... Или може би Меркурий във Везни, който има нужда от диалог, за да изкара знанията си?

Happy58

  • Гост
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #207 -: Април 01, 2014, 08:42:53 pm »
такааа, продължавам да питам :)

когато всички сигнификатори, които се използват, са ретроградни - какво да очакваме?

Срещам мъж (който беше единствения подходящ за мен, според мен си) в момент, в който сигнификаторите за тази среща в транзитното си състояние са все ретроградни: У7 (той по рожд си е ретро),тр  Уран за промяна и чужбина, транз Нептун като участващ откъм 5 дом (прави сам със себе си секстил), тр Плутон прави квадрат към У7, Юпитер се разхожда открай докрай през 5 дом, но ретро и в този момент е на куспидата му - и всички са ретроградни ......

И в същия момент транз СЛВ минава през ЮЛВ

на туй му се вика .... е....а ти и късмета. А аз обвинявах себе си. Що така се случва????

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #208 -: Април 01, 2014, 09:12:36 pm »
такааа, продължавам да питам :)

когато всички сигнификатори, които се използват, са ретроградни - какво да очакваме?

Срещам мъж (който беше единствения подходящ за мен, според мен си) в момент, в който сигнификаторите за тази среща в транзитното си състояние са все ретроградни: У7 (той по рожд си е ретро),тр  Уран за промяна и чужбина, транз Нептун като участващ откъм 5 дом (прави сам със себе си секстил), тр Плутон прави квадрат към У7, Юпитер се разхожда открай докрай през 5 дом, но ретро и в този момент е на куспидата му - и всички са ретроградни ......

И в същия момент транз СЛВ минава през ЮЛВ

на туй му се вика .... е....а ти и късмета. А аз обвинявах себе си. Що така се случва????

Happy, външните планети са ретро през голяма част от времето, Плутон например 6 месеца в годината върви назад. Затова някои астролози не обръщат внимание на ретроградността на бавнодвижещите се такива.

Отчиташ ретроградността на планетите от Меркурий до Сатурн, те вече имат значение.
Виж също дали някоя прогресивна планета не е сменила хода си.

През периода който описваш си имала обрат на нодалната ос-сигурна индикация за важно събитие.

Happy58

  • Гост
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #209 -: Април 01, 2014, 09:29:59 pm »
Happy, външните планети са ретро през голяма част от времето, Плутон например 6 месеца в годината върви назад. Затова някои астролози не обръщат внимание на ретроградността на бавнодвижещите се такива.

Отчиташ ретроградността на планетите от Меркурий до Сатурн, те вече имат значение.
Виж също дали някоя прогресивна планета не е сменила хода си.

През периода който описваш си имала обрат на нодалната ос-сигурна индикация за важно събитие.

нодалната ос е ясна ... обаче все повече си мисля, че в картата, която отчита началото на дадено събитие, е закодирано и развитието му. И това сега ме човърка ... не можеше ли да започна връзката по време на директния ход :) ???? аз се шегувам, но наистина ми е интересен този въпрос - и затова се опитвам да намеря отговори.