Автор Тема: Прогностика- практичеси упражнения  (Прочетена 174949 пъти)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #870 -: Август 15, 2016, 08:09:35 pm »
извинявам се, че се намесвам, но само да вметна - венера в това си положение е в точен квадрат към възлите. И това, че е неаспектирана от други планети, затруднява нейното проявление, което пък е нормално да се прояви на физически план, защото (както каза акрукс - да не пропусна да отбележа :) ), тя е и диспозитор на У1.
Нодалната ос, разбира се  :38: И Марс, връх на Таото, в квадрат към Меркурий, диспозитор на Венера, на К8 дом - операция на бъбрека! Другият квадрат към Уран/Сатурн в първи дом, предполагам операцията не е била спешна, но е била неотложна.
Марс в 4 дом те заковава вкъщи, а и точно заради него предположих, че нещо идва от бащата. Не можем да сме категорични, но алкохола от кръвта на бащата, може да е предпоставка за заболяването, органът може да не се е развил както трябва.
« Последна редакция: Август 15, 2016, 08:14:39 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #871 -: Август 15, 2016, 08:37:28 pm »
Мъжка карта. Едно и също събитие се случва на една и съща дата, но в различни години. Указват ли картите какво е?
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13599
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #872 -: Август 15, 2016, 08:51:36 pm »
Да не е станал баща?

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #873 -: Август 15, 2016, 08:53:09 pm »
Само по транзити едва ли ще сме точни ... :017:  но, абсолютно едно и също ли е събитието или с един и същ резултат? Още оглеждам, но имам предположение, че пред 1998 е било в следствие на външи обстоятелства и чужда воля, докато през 2006 по собствено желание и решение.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13599
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #874 -: Август 15, 2016, 08:55:27 pm »
извинявам се, че се намесвам, но само да вметна - венера в това си положение е в точен квадрат към възлите. И това, че е неаспектирана от други планети, затруднява нейното проявление, което пък е нормално да се прояви на физически план, защото (както каза акрукс - да не пропусна да отбележа :) ), тя е и диспозитор на У1.
Вметката в скобите е излишна, Хепи!
Да, Венера е квадратирана от СЛВ на ИЦ, а диспозиторите им са в опозиция.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #875 -: Август 15, 2016, 09:07:45 pm »
Събитието е абс. едно и също. Да кача ли прогресии+дирекции за двете дати?
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13599
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #876 -: Август 15, 2016, 09:13:55 pm »
И Марс, връх на Таото, в квадрат към Меркурий, диспозитор на Венера, на К8 дом - операция на бъбрека! Другият квадрат към Уран/Сатурн в първи дом, предполагам операцията не е била спешна, но е била неотложна.
Марс в 4 дом те заковава вкъщи, а и точно заради него предположих, че нещо идва от бащата. Не можем да сме категорични, но алкохола от кръвта на бащата, може да е предпоставка за заболяването, органът може да не се е развил както трябва.
О, в това отношение сме категорични, че точно алкохолът в кръвта и семето му е виновник за аномалиите, с които са родени, защото майката никога не е пиела и пушила, дори по празници. Единдтвената ѝ грешка е, че на младини се омъжила по любов за неподходящ човек.
То не е само една операция, на няколко пъти е опериран, подобно на моя позната, която е парализирана заради счупен шиен прешлен като е била на 16г, а последните 10г се оказа, че бъбреците са основен проблем- на няколко пъти я оперират, за да чистят бактериите в тях, че от залежаване е правила утайка, макар да е пиела нужното за деня количество вода. По същия начин сега урината ѝ се стича от тръбичка, изведена от тялото, в една пластмасова торбичка, която стои до нея в леглото, под завивките. При нея Венера У6 е на К8, а нейният диспозитор Юпитер е заточен в дева и в съвпад с Марс и Плутон- диспозиторите на Нептун, по който са бактериите.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #877 -: Август 15, 2016, 09:15:42 pm »
По-добре ще бъде да ги качиш:)  Засега предполагам оставане без работа - първия път - уволнение, втория - напускане.  :017:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

liamfieta

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 81
  • "Това, което трябва да се случи - то се случва.Вся
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #878 -: Август 15, 2016, 09:17:51 pm »
По картите на Алена , мисля че е някаква промяна свързана с работа напускане/започване на нова работаа
"Това, което трябва да се случи - то се случва.Всяко нещо си стои в пространството и си чака времето и мястото, за да се случи." - Ванга

Happy58

  • Гост
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #879 -: Август 15, 2016, 09:20:47 pm »
Нодалната ос, разбира се  :38: И Марс, връх на Таото, в квадрат към Меркурий, диспозитор на Венера, на К8 дом - операция на бъбрека! Другият квадрат към Уран/Сатурн в първи дом, предполагам операцията не е била спешна, но е била неотложна.
Марс в 4 дом те заковава вкъщи, а и точно заради него предположих, че нещо идва от бащата. Не можем да сме категорични, но алкохола от кръвта на бащата, може да е предпоставка за заболяването, органът може да не се е развил както трябва.

Честно казано, за мен този Марс означава нещо по майката, но ... това вече излиза от рамките на точните прогнози

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #880 -: Август 15, 2016, 09:28:24 pm »
Честно казано, за мен този Марс означава нещо по майката, но ... това вече излиза от рамките на точните прогнози
Ами аз свързах 4 дом с бащата, корена, затова набедих него. :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #881 -: Август 15, 2016, 09:46:28 pm »
Ето за двете събития - прогресии и дирекции.

На мен първото, което ми се наби на очи при транзитите към датата е Слънцето на МС и в единия случай Сатурн, в другия Марс над стелиума Слънце/Венера в 12 дом.
« Последна редакция: Август 16, 2016, 08:25:48 am от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #882 -: Август 15, 2016, 10:46:47 pm »
Предположението ми е - по първата дата  - уволнение, по втората - напускане на работа.

Първото, което ми направи впечатление, беше Сатурн в първата карта и Марс във втората в съвпад с Венера и Слънцето, особено значимо за Венера като управител на 1 и съуправител на 6 дом. И в двете карти тр.Слънце е високо горе на К10.

За първата дата Сатурн върху Венера/Слънце ми говори за наложено отвън ограничение по отношение на изява и работа. Уран транзитира през 10 дом като квадратира :
-Меркурий, У2/6 - внезапно свиване на парични постъпления, а и прекратяване на договор, по Меркурий
-АСЦ – изненадваща промяна, свързана с кариера
-СД Венера – промяна в самочувствието и в кариера, и работно място
Транзитен Плутон на К8 дом – дълбоки промени в сферата на дома – общи финанси, заеми, дългове и т.н.
СД Лилит е в съвпад с Юпитер, У8 дом
Тр.СЛВ в контраантисия с Плутон, У7 – партньорите
Прогресивен Уран се е придвижил до точна квадратура със Сатурн, У10.
Транзитен Нептун в критичен градус – 29* Козирог – възможно е да е бил жертва на интриги
Сол АСЦ е във 2 дом и показва акцентът на внимание върху собствените финанси.

По втората дата отново тр.Слънце е на К10, този път в компанията на Хирон, но  квадратиращо наталното си положение.
Тр.Марс е върху натални Венера и Слънце, а Юпитер е на К6 , ь сол.АСЦ е в 6 дом и ми се струва, че в този случай има повече лекота и планове за бъдещето.
СД Уран е К8  - може би тук също има някакви външни причини за решението му, но в крайна сметка го взема той.
Тр.Нептун, У12 е в секстил към СД Марс, съУ 12  - може да е искал да си почине.
Тр Нептун квардатира СД Венера – съмнително е дали е било най-правилното решение.
« Последна редакция: Август 15, 2016, 10:49:07 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13599
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #883 -: Август 16, 2016, 01:57:12 am »
Ето за двете събития - прогресии и дирекции.

На мен първото, което ми се наби на очи е Слънцето на МС и в единия случай Сатурн, в другия Марс над стелиума Слънце/Венера в 12 дом.
В първия случай Слънцето е на АСЦ, а не на МС, а Слънцето му е У5 в натала
На мен пък първото, което ми се наби в очи е пр Луна- в първия слчуай в 5д, в другата карта в 7д, по която е второто дете и подкрепям първото си изказване по транзитите, че е станал баща и в двата случая.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #884 -: Август 16, 2016, 08:25:21 am »
За Слънцето имах предвид по транзити. Ще уточня в горния пост  :72:
Над силата е само умението да я владеем!