Автор Тема: Прогностика- практичеси упражнения  (Прочетена 174521 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #885 -: Август 16, 2016, 06:07:24 pm »
Стреличке, в стремежа си да се докажеш права в твърденията си се увличаш в писането на неща, които нямат общо с действителността, извинявай, но в случая прекали.

Благодаря и аз те обичам  :38:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13595
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #886 -: Август 16, 2016, 06:10:56 pm »
Благодаря и аз те обичам  :38:
нали сме плутонианки- разбираме се  :-*

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #887 -: Август 16, 2016, 09:11:42 pm »
Така - да се паркирам и аз най-накрая пред лаптопа и да споделя за събитията, за които попитах :)

Първо да благодаря на всички включили се  :58: Събитията са пътни инциденти. Въртяли са се по лед на магистралата. По чудо се е разминало нещо страшно. Но уплахата е била голяма, първия път е пътувал с майка си.

Аз не видях нищо толкова плашещо, освен, че в единия случай Марс, а в другия Сатурн са в съвпад със Слънцето и Венера У1 в 12 дом. Странно ми се видя, че Слънцето е било на МС. Нали датата е една и съща, а в едния случай по прогресия е на АС.

Гледах за аспекти към К3, управителя на 3 дом, по прогресии и дирекции също, абе - не виждам  ::)

Преди да започна да пиша се сетих да погледна соларите за двете години - дали се виждат инциденти и според мен там има индикации. При първия случай - сол.Уран е в 1 сол. дом и квадратира нат.АС с Меркурий на него във възврат. Във втория случай - сол.Юпитер е в съвпад с нат.Сатурн в 12 сол. дом и от там заедно квадратират АС и Меркурий.

Понеже К3 се пада на 0:00:33 в Рак - започвам да се чудя - дали не е в края на близнаци  ::)

Ако за някого представлява интерес - бих качила карти за двата солара :)

Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #888 -: Август 16, 2016, 09:49:51 pm »
Интересно Алена :) Като чета събитията, нищо чудно часът му на раждане да не е точен. Ако К3 е в Близнаци, тогава тр.Уран в квадратура с АСЦ и Меркурий по първата дата, би насочила към пътен инцидент. Но за втората, не мога да видя напрегнат аспект към тях. По нея виждам Плутон в 150* към К2, но това нищо не ни дава по темата.
Щом казваш, че са се разминали само с уплаха, то и 6 дом някак си отпада, вероятно е акцентиран по други причини.

И в двете карти веднъж Сатурн, втори път Марс активират рождения тригон на Венера към Луната, така че може би вторият път също е бил с някоя жена.

В соларът са акцентирани важните теми/събития, но по дирекции задължително трябва да има показано, също по прогресии и транзити, да действат в синхрон, а тук .... :017: Но, сложи ги, да ги довършим темата. :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #889 -: Август 16, 2016, 11:14:43 pm »
е огледам по конкретни събития за ректификация. Наистина - малко назад и се сменят управители :) Дълъг период от живота му е бил в безкрайни командировки. Напълно възможно е Меркурий от АС да му е У3  :)

Вторият инцидент е бил по-лек и не толкова рисков, като първия. Може и затова да не е толкова видим в картите  ::)

Ето и соларите:
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #890 -: Август 16, 2016, 11:37:06 pm »
В допълнение на това, което каза по-горе по соларите - в първия 3 сол.дом е върху натален АСЦ и Меркурий, а във втория - 9 сол.дом е там. И двата показващи пътуване.
Във втория солар, освен това соларна Луна е в самото начало на 3 натален дом - вълнения/притеснения от пътуване.

Има ли връзка с разстоянията, на които е пътувал в двата случая - в първия да е било по време на близко пътуване, а във втория - на далечно?

Смятам, че трябва да му мръднеш малко часа на раждане.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13595
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #891 -: Август 16, 2016, 11:40:09 pm »
рално погледнато не е имало инцидент, че да бъде засечен астрологично- все едно като съм вървяла зимата по заледен тротоар и съм се подхлзнала, уплашила съм се да не падна, после да го разглеждам като все едно съм паднала и потрошила, а  то само съм се подхлъзнала

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #892 -: Август 17, 2016, 10:04:58 am »
Е, няма умрели, да, но на тази дата не се качва в автомобил и като минем край мястото се кръсти ... Емоционално го преживява все още, държи му влага, макар, че е минало много време (от 1998г до сега). Аз гледах, че на въпросната дата - Слънцето му е на МП Венера/СЛВ, но не намерих някаква пряка връзка.

Делфинче, благодаря - първото въртене е било на магистралата, второто в града. Мисля няма връзка.

Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #893 -: Август 17, 2016, 10:40:30 am »
Ето за двете събития - прогресии и дирекции.

.......................

аз обикновено гледам първо за най-точния аспект на дирекционна ос с точка от картата. Тук имаме:

1. дата - дир СЛВ е в точен тригон с натален Марс. дотук нищо лошо, само че марс му е много важен на този човек - той е упр на включен знак и диспозитор на ЮЛВ. Има работа човека по тази планета. Като добавим и това, че е в Риби и е в квадрат с Нептун, ситуацията става още по-по-. Марс се намира в 11 дом, дома на Уран.
   Същевременно дир Уран е в опозиция с нат Юпитер
 - и като цяло се получава, че в повечко му е дошъл оптимизма и увереността, но заради тригона нещата са приключили добре.
  Оттам нататък идват транзитите за активиране.

2. дата - предполагаме, че К3 идва малко назад, значи и к2 и К8 ще мръднат мъничко и тогава дир Уран в/у К8 ще стане точен аспект. Предполагам, че тогава и дир К3/К9 ще застане в точен квадрат с нодалната ос.
   - дир Марс е в куинконс с нат Уран
   - но и тук имаме подкрепящ аспект - дир Слънце е в тригон с Марс
  И пак се получава същата комбинация - предупреждение за човека, как да си живее Марса (поне за мен е това)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #894 -: Август 17, 2016, 11:20:59 am »
Благодаря за анализа, Happy  :38:

Какъв е твоят прочит - как да си живее Марса? Има енергия в излишък, която не умее да управлява рационално  ::) Когато я владее - може да обърне земята, но в повечето случаи има деструктивни за себе си и другите действия.
Над силата е само умението да я владеем!

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #895 -: Август 17, 2016, 11:45:09 am »
Купена къща в чужбина със заем,защо не виждам показатели за това :017:Картата не е ректифицирана-мисля ако мръдне с 5* напред тр.Уран на Асц. и тр.Плутон на МЦ е по-вероятно .Тр.Плутон на МЦ мисля показва заема.
« Последна редакция: Август 17, 2016, 11:55:44 am от Bin »

Happy58

  • Гост
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #896 -: Август 17, 2016, 12:22:11 pm »
Купена къща в чужбина със заем,защо не виждам показатели за това :017:Картата не е ректифицирана-мисля ако мръдне с 5* напред тр.Уран на Асц. и тр.Плутон на МЦ е по-вероятно .Тр.Плутон на МЦ мисля показва заема.

В този вариант имаш дир сатурн секстил към К4, а дир К9/К3 сменя знак - ако това е достатъчно. Тя дирК3 е в разходящ съвпад със сатурн в 4 дом - може би сделката е започнала преди година  ???
Ако се мръдне часа, за да застане К8 с дир Плутон, тогава дир К4 сигурно ще застане в тригон с Юпитер, У9.

Нямаш ли други събития за дамата?
« Последна редакция: Август 17, 2016, 12:24:37 pm от Happy58 »

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #897 -: Август 17, 2016, 01:12:23 pm »
У4 прогр.Луна съвпад У8 Марс

Сол.АСЦ. В 8 д. С изгряващ Сатурн и сол.Венера върху нат Луна/Венера в 9 нат.
Сол Луна на сол.МС
Сол.К8  на К4
НА 20 юли,три дни по-късно- пълнолуние върху У3 Меркурий,активира нат.опозе със Сатурн в 4 дом
финализира,нещо заложено по натал У4 Лунв 9,съвпад У2 ,7Венера каре У8 Плутон- освен заем не участват ли лични пари и  на съпруга
аха,прочетох какво си написал -или заема ще се изплаща общо като задължение
при наличие на СД ,който изброй Хепи

« Последна редакция: Август 17, 2016, 01:20:27 pm от strelicka »

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #898 -: Август 17, 2016, 01:13:58 pm »
Хепи,дамата е сестра ми,събития-раждане на деца- 1-6.06.1996,второ-5.05.2006,иначе идеята е даже по-отдавна-там заемите са 2% лихва ,наема е 1000 евро така че си е направо задължително,обаче ме притеснява че и двамата не мислят много,път до работа в столицата, 2 часа е прекалено отиване и връщане,има къщи в много по-близки села на половин цена-направили са го само защото друго приятелско семейство е купило там,те винаги имитират,сами не могат да се оправят ,а мъжът и е скорпи-личи си по плутон на ДСЦ и първия апликиращ аспект тригон на Слънце с Плутон-винаги се пази в тайна,не е за пръв път,този път аз гаранция няма да бъда обаче :17:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13595
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #899 -: Август 17, 2016, 01:22:49 pm »
Купена къща в чужбина със заем,защо не виждам показатели за това :017:Картата не е ректифицирана-мисля ако мръдне с 5* напред тр.Уран на Асц. и тр.Плутон на МЦ е по-вероятно .Тр.Плутон на МЦ мисля показва заема.
Няма нужда да се мърда, самият ингрес на дирекционна АСЦ/ДСЦ показват промени за самата нея в личен план, така и на дома, защото ДСЦ е производен 4-ти от 4-ти, нов дом.
Дир. Марс в 4д опозиция на Меркурий У3, Марс е У1, У8- покупка на жилище на кредит, дир. СЛВ в 9д също в ингрес- промяна, свързана с бъдещето в чужбина, преминава в знака козирог, чийто диспозитор Сатурн  натално е в 4д и дир Марс скоро ще се съедини с него, като в същото време и дир СЛВ ще на Луната У4 в 9д, Луна У4 е във взаимна рецепция със Сатурн У10 в 4д, за нещ основната цел е да има стабилен дом и семейство, което е на път да осъществи. В солара е показано преди всичко борча- сол К8 на ИЦ, сол АСЦ в 8д и сол Сатурн У2 в сол 1д- всичко това показва, че актуално през годината за нея е вземането на кредит, свързан с недвижима собственост, поемане на финансово задължение, ще се наложи да затегне колана, сол СЛВ заедно със сол Юпитер У1, съУ4 и сол Луна У8 в 9д също показват бъдеще в чужбина, обвързано с дом на кредит. Сол Уран У3 в сол 4д- може би внезапно се е появила идеята за покупка, не го е планирала дълго преди това, все пак да внимава при оформянето на документи и боравенето с пари, че сол Нептун У4 е в сол. 3д. в квадрат със сол. Сатурн У2, У3.