Автор Тема: Прогностика- практичеси упражнения  (Прочетена 164607 пъти)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #945 -: Октомври 15, 2017, 08:18:31 pm »
Има ли развитие през последните дни? В динамика е картата.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #946 -: Октомври 15, 2017, 08:43:36 pm »
Уран, ти защо все не си "вярваш" ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #947 -: Октомври 15, 2017, 09:02:17 pm »
Има ли развитие през последните дни? В динамика е картата.

не разбрах въпроса, събитието е отпреди два дни, отказа се от съдебни дела, изобщо не смята да влиза в подобни битки, не отговаря на профила и, затова подписа по взаимно съгласие
няма да остане без работа, ако това имаш предвид, макар и формално на първо време, от утре е назначена на друго място

Аброад, и все пак, според мен "всяко зло за добро

секстил Сатурн към Луна/Марс, макар и с най-нисък рейтинг, заедно с разходящия съвпад на Юпитер към същия може да свърши работа, но надали докато не отмине прогресивен съвпад на Слънце със Сатурн
не съм влизала в други детайли, събитието ме разтърси силно, подкопа ми стабилна основа, морално-етична и т.н.
« Последна редакция: Октомври 15, 2017, 09:08:10 pm от abroad »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #948 -: Октомври 15, 2017, 09:20:32 pm »
Аброуд, не е било неочаквано. Опозицията Юпитер- Уран е в действие от миналата година месец декември, но паралелно със секстила Юпитер -Сатурн, които са по оста 1-7-ми, Уран е спрял тази година в градуса на Юпитер, у МЦ, у ДСЦ, затъмненията са 4/10-ти, Сатурн е спрял в 3-ти, у АСЦ мунданно беше ретро в 6-ти. Нищо, че Венерата й е под хоризонта, есенциално е силна, в дом на радост и би трябвало да е видима, с тригон Луна, неин диспозитор, в аспект с Юпитер, държи Марс- това е човек със стратегия и след "изгубването" ще възстанови усещането за баланс и хармония. Личният й стил ще й помогне в периода.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #949 -: Октомври 15, 2017, 09:28:02 pm »
неочаквано е, и нелогично, освен ако не ми убягва съществена информация
освен близък приятел, ми е и колега, в кухнята съм, не страничен наблюдател
е, предвид естеството на работата и отговорностите, ако решим да философстваме, винаги може да ни намерят слабо място, но не е това практиката, или поне не беше...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #950 -: Октомври 15, 2017, 09:36:31 pm »
Да, наистина изглежда нелогично, поне на пръв поглед. Да се чудиш откъде е дошло.
С толкова силен Юпитер, но май ведите ще се окажат прави за ретроградна екзалтирала планета – с такива да сме нащрек. А при нея Юпитер се намира в дома си на радост по античната система, по модерната – в 10 дом. Управлява два ъглови дома. Някой би казал - какво по-хубаво от това, хм... Обаче се загледах и видях, че в момента Кету минава през Меркурий, който с отчетена прецесия управлява два важни дома – изгряващия и кулминиращия знак. Нищо друго не съм гледала, нямам време за задълбочен прочит. При нея възлите са по оста 2/8, като Кету е в един знак с Луна/Марс и е зареден с такава енергия, може да носи неочаквани кризи.

Но както казва Рени, ситуацията вероятно е назрявала постепенно. Имаме и транзитен Уран в опозиция с Луната и Марс, сатурнова квадратура към наталното място и същевременно юпитерова /тъкмо се е разпаднала/. Юпитер е минал през знака и накшатрата на Луната. Вероятно има и нещо по дирекции, прогресии, профекции, планетарни периоди.

В крайна сметка, ако това внезапно уволнение не подкопава нейната сигурност, може да е било за нейно добро. Обикновено юпитеровите транзити към Луната, особено в съвпад и опозиция, бележат такива фази и нови пътища.

« Последна редакция: Октомври 15, 2017, 09:46:28 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #951 -: Октомври 15, 2017, 09:46:43 pm »
Като мине известно време ще погледнеш на ситуацията под друг ъгъл, от този на астрологичните факти- сега си афектирана, пристрастна, всеки би реагирал така в такъв момент. Ние тук разглеждаме картата, не човека, дистанцирани сме от "проблема", което дава преднина на по-обективен коментар.
Знаеш ли има едно такова правило при тр. на Уран към точки, планети, докато ги бушунира в период от 2-3 години: човек до последно отказва да въведе промяната по същите, държейки се за Сатурн като пример в работата започва не така стриктно да си изпълнява задачите, но не толкова видимо, понякога закъснява, опълчва се на поставените задачи, отказва да сътрудничи и все такива, но не по явен начин. И знаеш ли защо, защото отдавана може би иска да внесе някаква промяна в професионалната си заетост или да напусне същата, да я замени с друга, но не му стиска сам да го направи и накрая го уволняват в следствие неспазени, регламентирани трудови отношения и в мига, в който това се случва за нас, и другите това е неочаквано. Попитай колегата си след Нова година как се чувства на новата работа, заетост и как се е чувствала от лятото на 2016 г преди да я уволнят, какво се е случвало в живота й . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #952 -: Октомври 15, 2017, 09:47:56 pm »
Юпитеровата главна даша е много щастлив период, три години след навлизане в Сатурнова губи съпруга си, но кариерата тръгва нагоре

abroad

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 654
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #953 -: Октомври 15, 2017, 09:50:45 pm »
Като мине известно време ще погледнеш на ситуацията под друг ъгъл, от този на астрологичните факти- сега си афектирана, пристрастна, всеки би реагирал така в такъв момент. Ние тук разглеждаме картата, не човека, дистанцирани сме от "проблема", което дава преднина на по-обективен коментар.
Знаеш ли има едно такова правило при тр. на Уран към точки, планети, докато ги бушунира в период от 2-3 години: човек до последно отказва да въведе промяната по същите, държейки се за Сатурн като пример в работата започва не така стриктно да си изпълнява задачите, но не толкова видимо, понякога закъснява, опълчва се на поставените задачи, отказва да сътрудничи и все такива, но не по явен начин. И знаеш ли защо, защото отдавана може би иска да внесе някаква промяна в професионалната си заетост или да напусне същата, да я замени с друга, но не му стиска сам да го направи и накрая го уволняват в следствие неспазени, регламентирани трудови отношения и в мига, в който това се случва за нас, и другите това е неочаквано. Попитай колегата си след Нова година как се чувства на новата работа, заетост и как се е чувствала от лятото на 2016 г преди да я уволнят, какво се е случвало в живота й . :)

оу да, много точно
но имаме задължения и отговорности, които не позволяват своеволия, следователно се съобразяваме
иначе така си се чувстваме от дълго време насам, отпреди Уран :)
« Последна редакция: Октомври 15, 2017, 09:52:58 pm от abroad »

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #954 -: Октомври 15, 2017, 09:51:48 pm »
Уран, ти защо все не си "вярваш" ?  :)
Какво имаш предвид? :)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #955 -: Октомври 15, 2017, 09:55:26 pm »
И при мен така се е получавало, както и при мои приятелки и познати. Когато човек изпитва траен дискомфорт на работното си място, но все не му стиска сам да напусне, все изчаква и отлага, в един момент, независимо колко е стриктен, изпълнителен и изряден, могат да го изненадат с внезапно уволнение/съкращение. В такива ситуации, ако не вземеш пръв решение, събитията те изпреварват, друг го взема вместо теб. Наистина това е често срещана закономерност, наблюдавам я.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #956 -: Октомври 15, 2017, 09:56:04 pm »
не разбрах въпроса, събитието е отпреди два дни, отказа се от съдебни дела, изобщо не смята да влиза в подобни битки, не отговаря на профила и, затова подписа по взаимно съгласие
няма да остане без работа, ако това имаш предвид, макар и формално на първо време, от утре е назначена на друго място

секстил Сатурн към Луна/Марс, макар и с най-нисък рейтинг, заедно с разходящия съвпад на Юпитер към същия може да свърши работа, но надали докато не отмине прогресивен съвпад на Слънце със Сатурн
не съм влизала в други детайли, събитието ме разтърси силно, подкопа ми стабилна основа, морално-етична и т.н.
Знам, че е от преди няколко дни, но транзитни Слънце и Меркурий ще докоснат съвпада Марс/Луна.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #957 -: Октомври 15, 2017, 10:02:43 pm »
Какво имаш предвид? :)

Не си уверена в способностите си, познанията, ако щеш и опита ? Това заради Луна в 1-ви дом , там ли беше ?  ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #958 -: Октомври 15, 2017, 10:57:51 pm »
Не си уверена в способностите си, познанията, ако щеш и опита ? Това заради Луна в 1-ви дом , там ли беше ?  ::)
Da.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12568
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #959 -: Октомври 15, 2017, 11:08:02 pm »
Da.
Сега се сетих, при теб Уран/Юпитер са срещу Венера, при мен са срещу Слънце, заедно с нодална ос ; при теб 2-8 ми или влизат по оста 3/9 , при мен 4/10 ? Ето я част от разликата.  .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“