Автор Тема: Прогностика- практичеси упражнения  (Прочетена 201998 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6492
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #360 -: Август 06, 2015, 07:16:27 pm »
Живото застрашаваща операция, в която момчето прояви смелост и воля, и бързо се възстанови. Не е имало катастрофа в случая, а болест. Иначе през соларната година, започнала октомври 2012г. , имаше успешни сценични представи в група- огнена формация. Това е.
Благодаря за отговора!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13704
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #361 -: Август 06, 2015, 07:27:11 pm »
Това пък един път не съм видяла дир юпитер в/у нат сатурн да е нещо хубаво-за картата на момчето говоря
  От Левин
Цитат
Във всички случаи, когато при интерпретацията възникне двойственост, трябва да се гледа с каква планета се работи и какви аспекти прави анализираната планета. При което, на първо място трябва да се гледа – с каква планета, а след това вече – какъв аспект.
Съвпад с деструктивни планети (Марс, Сатурн, Уран, Плутон ) се счита за нехармоничен аспект при материалните дейности.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #362 -: Август 06, 2015, 07:29:53 pm »
И защо не надделява обратното правило - съвпад с бенефик...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #363 -: Август 06, 2015, 07:30:38 pm »
Да допълня по хороскопа на осмодомната Лъвица със седмодомен акцент.

В наталната карта е заложено облагодателстване, придобиване на по-висок социален и материален статус посредством мъж/е и съпружество. Също така се предполага минаване през кризи в отношенията. Но това са кризи, които няма да я съсипят, на мен ми се вижда достатъчно устойчива, а и като опора стъпва върху високи амбиции.

Но само по дирекции, както казах, ми е трудно да определя посоката на събитието - дали е бонус от съдбата или загуба.

Дирекция на МС към Уран предполага неочакван развой, а и като цяло неспокойна и трудно предсказуема година. Но при този час дирекцията е сходяща, не се знае дали вече е проработила в апликация. Поради наталния квадрат на Уран с осмодомно Слънце бихме могли да предположим и някаква загуба, но като цяло картата й е с по-висок потенциал за облаги в сравнение със средностатистическите случаи.

Между другото, сега обърнах внимание, че по прогресия има точен квадрат между Венера и Уран. Нещо трябва да е разтърсило партньорската й сфера, при всички положения тук би трябвало да е настъпила съществена промяна.



 
« Последна редакция: Август 06, 2015, 07:44:41 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13704
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #364 -: Август 06, 2015, 07:42:57 pm »
И защо не надделява обратното правило - съвпад с бенефик...
Рару, ако сипеш мед в каца с картан или катран в каца с мед, все няма да ядеш мед накрая.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13704
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #365 -: Август 06, 2015, 07:47:15 pm »
Събитието наистина е било значимо - всички домове в картата са засегнати. Опитах се да видя кое е основното събитие, заради което са настъпили и другите промени, но не съм сигурна. Все пак мисля, че е имало раздяла в семейството - смърт или развод /дир. МЦ съвпад с н.Уран, квадрат н.Слънце; пр.меркурий, У1, квадратура и дир.Марс, У4, в куинконс с н.Нептун, съвпад н.АС и сол.МЦ; дир.Сатурн квадратура с н.Венера; тр.Сатурн през 12дом/, след което следва може би преместване в друго жилище, възможно и в друг град, сол.АС съвпад К3; дир.Венера тригон К4, започване на работа- пр.Луна в 6 дом; дир.венера, У6, секстил к10, което е като пробуждане за жената – дир.уран в съвпад с н.Нептун при съвпада на сол.МЦ с н.АС,  занимаване с въпросите на финансите и ресурсите, с които разполага – дир. АС на К2, тр.плутон през 2 дом и дир.марс на к8.
Нищо от написаното не отговаря на реалността, не ми се сърди, но е така.
Ако желаете, ще напиша отговора.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #366 -: Август 06, 2015, 07:56:08 pm »
Рару, ако сипеш мед в каца с картан или катран в каца с мед, все няма да ядеш мед накрая.

По принцип се смята, че ако бенефикът "вижда" малефика, действието на последния е смекчено

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #367 -: Август 06, 2015, 09:04:19 pm »

Ако желаете, ще напиша отговора.
Давай!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13704
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #368 -: Август 06, 2015, 09:50:47 pm »
По принцип се смята, че ако бенефикът "вижда" малефика, действието на последния е смекчено
в натала и при транзити да, но явно при дирекциите е друго
сама го каза, че наблюденията ти са такива, аз нямам насъбрани наблюдения за съвпад на дир. Юпитер въру натален Сатурн

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #369 -: Август 06, 2015, 09:54:50 pm »
Да ви кажа, не е като да не съм виждала положителни събития при негативни дирекции с участието на малефик.

Сетих се за една бивша колежка - омъжи се за студентската си любов при квадрат на дир. Сатурн към нат. Луна.

Но пък си роди детенце /първа и доста късна бременност - 38 г./ при юпитерова дирекция към МС.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #370 -: Август 06, 2015, 10:02:58 pm »
Нищо от написаното не отговаря на реалността, не ми се сърди, но е така.

Няма за какво да се сърдя, при положение, че е казано така добронамерено.
За коментара ми по картата на първата жена - написах го, за да поясня, защо мисля така, независимо, че преди това събитията по тази карта бяха обяснени.

сол АСЦ съвпад с дир МЦ- това са две отделни техники, всяка една поотделно се тълкува в зависимост от връзката с натала, а не помежду им.
Дир. Меркурий е логично да е съвпад с дир. АСЦ, защото в натала са в съвпад и се местят напред заедно с градус на година.
Тук не става дума за смесване на техники, а за това, че имаме акцентиране на 10 дом. Така написано подвежда, права си.
Движат се заедно, логично е, и заедно стигат до определена точка.
« Последна редакция: Август 06, 2015, 11:39:45 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13704
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #371 -: Август 06, 2015, 10:04:23 pm »
Ето още една карта на жена, с наскоро отминало значимо събитие, което е?
И при тази жена, както и при предната, на която бях дала карта, събитието е брак, но втори за нея.
Жената от тази карта живее с този мъж повече от 10г., може би имат 15г съжителство, още нямаше развод с първия си мъж, когато заживя с този- ерген, с 9г по-млад, един от двамата сина на родители, които имат известна в цялата страна търговска верига. От първия брак има син, който го отгледа първият ѝ съпруг, от този имаше спонтанен аборт, после роди и след раждането бебето умря ( края 2012), а през 2014г роди успешно момиченце, като седмица преди да роди подписаха брак в съвета, без церемония. Сега повториха разписването на официална церемония, сключиха църковен брак, направиха сватба със зрелищна заря. Самата тя на снимките е като попикано мушкато, на видеото- насила се весели на дансинга. Но пък сменя колите постоянно- все спортни модели, последен писък на модата.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #372 -: Август 06, 2015, 10:10:48 pm »
Акрукс, благодаря за обратната връзка. Значи има две основни събития - раждане на дете и сключване на брак.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13704
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #373 -: Август 06, 2015, 10:32:36 pm »
Акрукс, благодаря за обратната връзка. Значи има две основни събития - раждане на дете и сключване на брак.
Картата е за деня на сватбата миналия месец, а детето роди преди година.
Все пак ти единствена написа, че събитието се отнася до парньорски взаимоотношения, в положителния смисъл.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогностика- практичеси упражнения
« Отговор #374 -: Август 06, 2015, 10:39:01 pm »
Да ти кажа, на кантар беше - дали е сключване на брак или разтрогване на вече съществуващ такъв.

Но сега вече наистина съм склонна да приема, че МС е във Везни.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui