Автор Тема: Най-точни аспекти  (Прочетена 26884 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #105 -: Март 02, 2016, 09:11:01 am »
Да разбирам, че отговорът е "не"

До момента не съм била изправена пред такъв избор, но кой знае какво предстои :)
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3357
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #106 -: Март 02, 2016, 09:23:25 am »
А като имаш 2 най-точни? При мен с орбис 0 градуса са:

тригонът на Нептун с асцедента
секстилът марс венера, където двамата са управители на нодалната ос и марс е диспозитор на венера

след това е квадратурата на светилата, тя е с около 1 гр. орбис
Frankly, my dear, I don't give a damn.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #107 -: Март 02, 2016, 09:37:29 am »
Вероятно усещаш комбинирано действието им. Занимаваш ли се с изкуство? Вероятно си много приятен събеседник :)
Как ги усещаш ти самата?
« Последна редакция: Март 02, 2016, 09:42:29 am от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #108 -: Март 02, 2016, 09:47:53 am »
А като имаш 2 най-точни? При мен с орбис 0 градуса са:

тригонът на Нептун с асцедента
секстилът марс венера, където двамата са управители на нодалната ос и марс е диспозитор на венера

след това е квадратурата на светилата, тя е с около 1 гр. орбис
не съм много в настроение да мисля за моя натал,но при теб какво ще е фокусът?Тригон Нептун/асц набързо го тълкувам като харизма?как го чувстваш?  :)
 А секстилът Марс/Венера диспозитори на нод ос е логично да преценяваш добре поне до къде свършват 'всички" и започваш "ти" и да нямаш проблем с границите,което пък ще ти е от полза да си вървиш по СЛВ.

     Малък пример за натален аспект под градус: От скоро транзит на Сатурн ми засегна другият най-точен аспект Сатурн/Лилит,което ми изостри чувствително и без това омразната тема брак и деца.Е така (себе)усещам точен аспект-фиксидеи и лудост  ;D
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #109 -: Март 02, 2016, 09:49:57 am »
А като имаш 2 най-точни? При мен с орбис 0 градуса са:

тригонът на Нептун с асцедента
секстилът марс венера, където двамата са управители на нодалната ос и марс е диспозитор на венера

след това е квадратурата на светилата, тя е с около 1 гр. орбис

Според мен лично ти влияе втория с личните планети. При първия участва транссатурнова планета и има риск от неточност, заради часа, все пак.
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3357
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #110 -: Март 02, 2016, 09:53:16 am »
Не, не се занимавам с изкуство, но доста често това са повечето предположения като ми видят картата.  :)  За марс и венера...не знам, венера е най-слабата планета в картата, по-зле от това май няма накъде. Марс пък е в 7ми дом, пак не е добре поставен и слабо го усещам.

Относно Нептун, мога ако реша да създавам това впечатление у хората, каквото пожелая според тяхната нужда в момента или според това как искам да ме възприемат.

Драко, проблем с границите имам тъй като имам достатъчно скорпионово влияние и рибешко, така, че там ми е слабо място. Нептун в тригон с асцедента в комбинация със  слънцето, управител на асцедента в 8ми дом носи сексапил, ама така си мисля аз де :012:

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3357
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #111 -: Март 02, 2016, 09:54:35 am »
Според мен лично ти влияе втория с личните планети. При първия участва транссатурнова планета и има риск от неточност, заради часа, все пак.

Часът ми е точен, градусът на асцедента е проверен по много методи. Тук обаче има друго нещо - остта асцедент десцедент при мен е аспектирана от Сатурн и всички бавни планети, така, че от там се смесват влиянията.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #112 -: Март 02, 2016, 09:55:36 am »
Вероятно усещаш комбинирано действието им. Занимаваш ли се с изкуство? Вероятно си много приятен събеседник :)
Как ги усещаш ти самата?
така не мога да разбера към кой е въпросът  :012:
Тери трябва да е по-приятен събеседник от мен,защото Нептунът и е с пряк хармоничен излаз към асц.Моят асц е пренатоварен с мажорни напрегнати аспекти и изразът ми изобщо не е мек.Иначе в главата ми съм благороден човек.  :D
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #113 -: Март 02, 2016, 09:58:08 am »
Не, не се занимавам с изкуство, но доста често това са повечето предположения като ми видят картата.  :)  За марс и венера...не знам, венера е най-слабата планета в картата, по-зле от това май няма накъде. Марс пък е в 7ми дом, пак не е добре поставен и слабо го усещам.

Относно Нептун, мога ако реша да създавам това впечатление у хората, каквото пожелая според тяхната нужда в момента или според това как искам да ме възприемат.

Драко, проблем с границите имам тъй като имам достатъчно скорпионово влияние и рибешко, така, че там ми е слабо място. Нептун в тригон с асцедента в комбинация със  слънцето, управител на асцедента в 8ми дом носи сексапил, ама така си мисля аз де :012:
  :012:  :-\ И хармонична ли си поне в теб със Скорпион/Риби и Нептун/асц  ;)  :043:
Много вода...  :) Сигурно има начин да е хармонична в себе си
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #114 -: Март 02, 2016, 10:00:09 am »
така не мога да разбера към кой е въпросът  :012:
Тери трябва да е по-приятен събеседник от мен,защото Нептунът и е с пряк хармоничен излаз към асц.Моят асц е пренатоварен с мажорни напрегнати аспекти и изразът ми изобщо не е мек.Иначе в главата ми съм благороден човек.  :D

Всъщност въпросът беше към Тери :) Попитах я заради точните й аспекти. Способността да се настроиш към другите от Нептун към АСЦ/ДСЦ, любвеобилността на секстила Венера/Марс - предположих, че общуването й е много приятно.
Ние с овнешките Меркове сме по-категорични :) Предполагам и твоят е такъв. :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3357
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #115 -: Март 02, 2016, 10:03:10 am »
Общуването...не съм сигурна дали е много приятно, Меркурий е в 8ми дом а плутон в 3ти, определено обичам да насилвам да се приеме моята гледна точка.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #116 -: Март 02, 2016, 10:09:46 am »
Terry, имаш ли някъде карта или е тайна? СЛВ от Марс или от Венера се управлява - написа, че управляват нодалната ос, но коя планета - кой възел?
Над силата е само умението да я владеем!

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #117 -: Март 02, 2016, 10:12:57 am »
Общуването...не съм сигурна дали е много приятно, Меркурий е в 8ми дом а плутон в 3ти, определено обичам да насилвам да се приеме моята гледна точка.

Манипулатор инквизитор :P  :38:
И моят Меркурий е в 8-ми и в леко широка, но опозиция с Плутон, та ми е познато. :)
« Последна редакция: Март 02, 2016, 10:30:39 am от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #118 -: Март 02, 2016, 10:14:48 am »
Terry, имаш ли някъде карта или е тайна? СЛВ от Марс или от Венера се управлява - написа, че управляват нодалната ос, но коя планета - кой възел?
Алена, моят секстил на Марс със СЛВ не е коментиран още, а виждам че се интересуваш от аспекти на лични планети с възлите. Какво би казала за този аспект? :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3357
Re: Най-точни аспекти
« Отговор #119 -: Март 02, 2016, 10:17:07 am »
Terry, имаш ли някъде карта или е тайна? СЛВ от Марс или от Венера се управлява - написа, че управляват нодалната ос, но коя планета - кой възел?


Тайна е :012: венера управлява СЛВ във везни и е в точен съвпад с ЮЛВ.

Манипулатор инквизитор :P  :38:
И моят Меркурий е в 8-ми и в леко широка, но опозиция с Плутон, та ми е познато. :)

Ееее, чак инквизитор не съм, нептунът позамазва положението :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.