Автор Тема: Знаци и поличби  (Прочетена 151785 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Знаци и поличби
« Отговор #30 -: Март 04, 2014, 10:10:34 pm »
Стига бе, изумяваш ме, при нас кълвачът напролет, че и по-рано е като градското врабче. на ниско е и се вижда, че и чува отдалеч. Явно зависи всеки от нас какво е готов да види и чуе....

не бе, зависи кой в кой край живее  :85:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Знаци и поличби
« Отговор #31 -: Март 04, 2014, 10:22:49 pm »
Стига бе, изумяваш ме, при нас кълвачът напролет, че и по-рано е като градското врабче. на ниско е и се вижда, че и чува отдалеч. Явно зависи всеки от нас какво е готов да види и чуе....

не бе, зависи кой в кой край живее  :85:

 А ,сега кажи ти къде се "катериш" редовно ,че ги виждаш тези хвъркатите с остър поглед ?!?  :72:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Знаци и поличби
« Отговор #32 -: Март 04, 2014, 10:27:08 pm »
хаха - никъде
на магистралата

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Знаци и поличби
« Отговор #33 -: Март 05, 2014, 02:42:07 am »
Тълкуването на поличби прилича на тълкуването на сънища ,само не ми е ясно как така тоя сън е толкова материален  :57:В случая май сокола ,,не е това което е,, :85:,споменава се за ,,синхронизация,, и това не ми е ясно много ,по скоро подравняване на скорости,говорим за знаци-когато човек е в кола ,движеща се с висока скорост по магистрала всичко встрани му е размазано,затова пътните знаци се поставят близо до пътя .Съзнанието действа подобно-вижда ,забелязва знаци близо до пътя си .
« Последна редакция: Март 05, 2014, 03:36:26 am от Oposit »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Знаци и поличби
« Отговор #34 -: Март 05, 2014, 07:40:52 am »
Тълкуването на поличби прилича на тълкуването на сънища ,само не ми е ясно как така тоя сън е толкова материален  :57:В случая май сокола ,,не е това което е,, :85:,споменава се за ,,синхронизация,, и това не ми е ясно много ,по скоро подравняване на скорости,говорим за знаци-когато човек е в кола ,движеща се с висока скорост по магистрала всичко встрани му е размазано,затова пътните знаци се поставят близо до пътя .Съзнанието действа подобно-вижда ,забелязва знаци близо до пътя си .

Oposit,хареса ми .

А ,би ли дал твой личен прочит на "сокола"  ,като знак/поличба ,в случая ?!? ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Знаци и поличби
« Отговор #35 -: Март 06, 2014, 01:57:50 am »
Рени,по аналогията ми със сънищата проверих в такава книга-там сокол да сънуваш е предзнаменование за среща с данъчен инспектор/някаква проверка/,първоначално си го помислила за гарга-ще подцениш тази проверка,не съм спец по сънища защото аз не сънувам,но си спомням има значение в кой ден от месеца е сънувано за това кога ще се сбъдне,струва ми се интересна хипотеза за изследване .Иначе знаци и поличби се тълкшват опростено обикновено-добър/лош знак,тоя специално не мисля е такъв .

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Знаци и поличби
« Отговор #36 -: Март 06, 2014, 09:06:46 am »
Рени,по аналогията ми със сънищата проверих в такава книга-там сокол да сънуваш е предзнаменование за среща с данъчен инспектор/някаква проверка/,първоначално си го помислила за гарга-ще подцениш тази проверка,не съм спец по сънища защото аз не сънувам,но си спомням има значение в кой ден от месеца е сънувано за това кога ще се сбъдне,струва ми се интересна хипотеза за изследване .Иначе знаци и поличби се тълкшват опростено обикновено-добър/лош знак,тоя специално не мисля е такъв .

Благодаря.)))
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Знаци и поличби
« Отговор #37 -: Март 08, 2014, 03:19:06 pm »
Рени, за мен соколите, орлите и подобни птички символизират силата и необятността, свободата.

Виждала ли си соколче в полет? Обикновено съм ги виждала в планински райони, по високите места, където звуците на съвремието липсват, но е там музиката на природата, тишината, която се оказва изпълнена с живот. И в това безвремие виждаш една птица да се рее по високото, а ти си точица на земята. Като господари са на високото.

Ето ти и малък снимков поздрав. Аз съм слаб фотограф, снимата е от лято 2013, някъде в планината. Сокол в полет.



I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Знаци и поличби
« Отговор #38 -: Март 09, 2014, 06:08:56 pm »
Emma,много мило-благодаря ти. :-*

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Знаци и поличби
« Отговор #39 -: Май 23, 2014, 11:25:59 am »
Премествам си коментара, след като Папи посочи къде:

Ехооо, здравейте. Виждам за знаци си говорите, искам да споделя, може да ви се струва налудничаво, защото е несъществено. Вече два пъти този месец губя ластик за коса, който ползвам ежедневно и после си го намирам. Но го губя навън, извън дома или офис и след това "се срещаме", на следващ, по-следващ ден, дори май първия път бяха минали няколко. Нито смачкан или настъпван, нищо, седи и си ме чака на "странно" място, някъде на пътя, където минавам нередовно например. Аз не губя често, но когато ми се случи, страдам за вещите си, преживявам си го. Вчера няколко пъти компулсивно си преравях чантата, въпреки че знаех, че не е там и го жалех. Снощи си го намерих, чак ми се стори нереално.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Знаци и поличби
« Отговор #40 -: Май 23, 2014, 09:45:19 pm »
И аз си местя питанката.

Вчера и днес се сблъсквам с умрели/загинали животни- котка, гларус, гълъб.
Какво значи това? :017:

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Знаци и поличби
« Отговор #41 -: Юни 02, 2014, 09:49:18 pm »
И аз си местя питанката.

Вчера и днес се сблъсквам с умрели/загинали животни- котка, гларус, гълъб.
Какво значи това? :017:
Сама трябва да разбереш какво значи това. Знаците и синхроничностите са индивидуални.
При мен бълват като из ведро. Друг е въпросът,че разбирам "посланието"им ,чак когато настъпи събитието. Но знам,че ще има събитие.И все пак,понякога успявам да разбера предварително какво ми показват.
Същото се отнася и за сънищата ми- имам сънища символи,чието значение след време разбирам ,имам и буквални. За буквалните-най-точни са при Новолуние
/особено ако има и затъмнение/ и при растяща луна. При намяляваща луна -лошите сънища не ме притесняват

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Знаци и поличби
« Отговор #42 -: Юни 03, 2014, 12:45:46 pm »
Да, индивидуални са.

Ако не ти е ежедневие да се сблъскваш с умрели животинки, може и да е някакъв знак. Но то това не е изключение... По улиците трупове да искаш. Макар, че имах период, в който подобни изживявания се разгръщаха пред очите ми в по-разтърсващ вариант.

А в сънищата ми са основна символика за нещо лошо, но така е при мен. Зависи също "котка, гларус, гълъб" какво ти говорят по принцип.   
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Знаци и поличби
« Отговор #43 -: Юли 03, 2014, 10:42:31 am »
Днес сутринта разхождайки кучето си ,на около 1-2 метра от вкъщи в краката ми се озова синьо детско гребенче-това знак ли е и ако да ,за какво ?!?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Знаци и поличби
« Отговор #44 -: Юли 03, 2014, 06:49:55 pm »
Ох и аз искам знаци - ама не се явяват ???

Или има, но не ги виждам.....