Автор Тема: Знаци и поличби  (Прочетена 151765 пъти)

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Знаци и поличби
« Отговор #90 -: Август 07, 2014, 02:03:59 am »
Ако име на град те преследва нонстоп - хората говорят за него около теб, случайно ти го споменават познати, та като цяло не минава един ден без да го чуеш 2-3 пъти, това пък какво значи?  :017: Става въпрос за дооооста дълъг период, не е поради някакви текущи събития града да бъде спряган.

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Знаци и поличби
« Отговор #91 -: Август 07, 2014, 02:25:16 am »
Ако име на град те преследва нонстоп - хората говорят за него около теб, случайно ти го споменават познати, та като цяло не минава един ден без да го чуеш 2-3 пъти, това пък какво значи?  :017: Става въпрос за дооооста дълъг период, не е поради някакви текущи събития града да бъде спряган.
Ако имаш възможност - посети този град или проучи историята му - може да излезе нещо интересно  :).
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Знаци и поличби
« Отговор #92 -: Август 07, 2014, 08:25:14 am »
Или самото име да е ключът?

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Знаци и поличби
« Отговор #93 -: Август 07, 2014, 10:16:33 am »
Ходих до града - за Бургас става въпрос. По едно време тези Бургаски споменавания бяха спрели, сега като отидох, пак се подновиха.  :012: :012: :012: :012: Града много ми хареса, даже обмислям да се преместя там, но явно не това е отговора, до който Вселената иска да достигна.  :D :D :D С приятелката, с която бяхме, се шегувахме, че това е някакво видоизменено, по-голямо Русе защото:

- Главната пешеходна улица се казва Александровска - като в Русе
- По центъра имат паметник Альоша - и в Русе близо до центъра има
- Видяхме заведения План Б, Вега, и в Русе има такива
- АААА! Да не забравяме какво скоро научих - новите плочки по Русенската Александровска са произведени в Бургаски завод.  :85:

* Случайните прилики са установени с една разхода на центъра.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Знаци и поличби
« Отговор #94 -: Август 10, 2014, 09:39:59 pm »
Позната, която не ми е близка, иска да ми даде/подари обувки. Какво трябва да значи това? :017:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Знаци и поличби
« Отговор #95 -: Август 10, 2014, 10:02:14 pm »
Може просто да ги е взела и да не й стават, и сега да търси на кой да ги подари.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Знаци и поличби
« Отговор #96 -: Август 10, 2014, 10:13:28 pm »
Може просто да ги е взела и да не й стават, и сега да търси на кой да ги подари.
Да, твърди, че са й дадени от нейна приятелка, но и на нея на са й по мярка.

п.п.Говорим за нови обувки.

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Знаци и поличби
« Отговор #97 -: Август 10, 2014, 10:46:24 pm »
И аз не го виждам като знак, наистина просто понякога така се случва. Виж, ако няколко човека ти подаряват обувки, бих се замислила вече.  :012:

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Знаци и поличби
« Отговор #98 -: Август 15, 2014, 11:20:24 pm »
Днес на терасата намерих едно голямо, добре оформено перо от гълъб. Не беше паршиво, черно-сиво на цвят. Дали може да означава нещо повече от "гълъб е бил на балкона, 100 процента)  :57: :012:
« Последна редакция: Август 15, 2014, 11:41:47 pm от Flora »
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Знаци и поличби
« Отговор #99 -: Август 15, 2014, 11:46:56 pm »
Сега им падат, нещо се сменят, намирам няколко пъти така по улицата. И от свраката ми започнаха някакви малки да падат и гледам, че има едни нови тръбички, в които други растат.  :)

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Знаци и поличби
« Отговор #100 -: Август 16, 2014, 12:29:15 am »
Сега им падат, нещо се сменят, намирам няколко пъти така по улицата. И от свраката ми започнаха някакви малки да падат и гледам, че има едни нови тръбички, в които други растат.  :)

Да, рационално е обяснението  :012:  Обаче намерих и нещо в нета по тоя въпрос:

Цитат
Ако се натъкнете случайно на перо от птица, то това е предзнаменование. Ето няколко значения, които гърците придавали на цвета на перата: Оранжево- възхищение.  Зелено- приключение. Зелено с черно- известност и благосъстояние.Кафяво-добро здраве/или подобряване на здравето/. Кафяво с бяло- щастие. Червено- късмет. Сиво- мир и спокойствие. Сиво с бяло- изпълнение на желанието ви. Синьо- любов и радост. Синьо с бяло и черно- нова любов, отношения или дружба. Виолетово- увлекателно пътуване. Черно с бяло-предотвратяване на  неприятности. Черно- буквална или фигурална смърт, неудача. В случай на удачно предзнаменование, щателно изплакнете перото с вода, оставете го да изсъхне и след това го пазете на безопасно място. Може да използвате перото като амулет, талисман. Например намирайки синьо перо, вие решавате да укрепите дружбата си с някого. Можете да сложите перото в плик- талисман за вашия приятел като символ на любов и радост, която се надявате да изпитва към вас.  Или ако сте се сблъскали с трудности, след като намерите черно-бяло перо, можете да го изгорите, за да прогоните неприятностите.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Знаци и поличби
« Отговор #101 -: Август 16, 2014, 12:43:58 am »
Да, и аз принципно бих отдала значение, ако не знаех, че е такъв периода и птиците сменят пера.  :)

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Знаци и поличби
« Отговор #102 -: Август 16, 2014, 10:47:50 am »
С вашите гълъби ще ме уморите :57: Откакто преди десетина дни писахте за премазани гълъби видях 4 такива, едните бяха двойка,  :57:вчера пак  :57:видях. Какво им става на тези иначе мили птици, слънчасали ли са че не се пазят.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Знаци и поличби
« Отговор #103 -: Август 16, 2014, 12:23:16 pm »
На 13-ти карах с висока скорост над 120 км/ч, в последния момент ми пресече пътя катеричка с орехче. Ако имаше кола в насрещното нямаше шанс гадинката. Едва овладях колата, на сантиметри й се размина. Освен знак да карам умерено, друго може ли да е?

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Знаци и поличби
« Отговор #104 -: Август 19, 2014, 01:32:35 am »
Освен знак да карам умерено, друго може ли да е?

Само варианти: да получиш неочаквана помощ, ресурс или да ти се върне в точния момент нещо инвестирано, може да не е непременно материално. При всички случаи е хубаво, така мисля.   

п.п. аз наскоро пак бях свидетел на гадости с животинки на пътя : Х
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred