Автор Тема: Знаци и поличби  (Прочетена 151865 пъти)

Strelec

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 241
Re: Знаци и поличби
« Отговор #195 -: Август 23, 2015, 07:59:04 pm »
Ти как мислиш?
Не си ли чела разказа "По жицата", където търсят бяла лястовица, за да оздравее болната дъщеря на Петър Моканина, като я зърне.
Чела съм разказа.. , но там става въпрос за бяла лястовица , а тази беше черна  :)

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Знаци и поличби
« Отговор #196 -: Август 23, 2015, 10:20:31 pm »
Пък около мен по тъмно редовно летят прилепчета,това вече втора година  :)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3333
Re: Знаци и поличби
« Отговор #197 -: Август 23, 2015, 10:23:30 pm »
Пък около мен по тъмно редовно летят прилепчета,това вече втора година  :)

И при мен има - явно някъде по покривите на околните къщи имат гнезда.


Аз днес също имах преживяване с лястовица - не влезе вкъщи, но беше влязла навътре на терасата и се стресна като излязох да хвърлям нещо. Интересно :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Знаци и поличби
« Отговор #198 -: Август 23, 2015, 10:36:38 pm »
Аз днес видях два пъти папуняк. Било птица по Меркурий.

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Знаци и поличби
« Отговор #199 -: Август 24, 2015, 12:08:48 am »
Чела съм разказа.. , но там става въпрос за бяла лястовица , а тази беше черна  :)
Черна- бяла, нали не е кукумявка, а лястовиче- добрия вестител на пролетта, на зараждането на нещо ново.
По време на жегите, като държах вратата на балкона отворена, на два пъти влезе гълъб в стаята, черен със зеленичко на гушката- уплаши ме, понеже се блъскаше в прозореца, а не заради цвета  :)
« Последна редакция: Август 24, 2015, 12:20:04 am от akruks »

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Знаци и поличби
« Отговор #200 -: Август 24, 2015, 12:15:34 am »
Черна- бяла, нали не е кукумявка, а лястовиче- добрия вестител на пролетта, на зараждането на нещо ново.
Преди 2-3 месеца около мен кръжа бяла кукумявчица.Не може да е бухалче в града,те са в горите  :017: Беше изненадващо безшумна.Странно е да виждаш движение,в което няма звук. Не я свързвам с нищо,освен с това,че е излязла на разходка и да си хване храна
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Знаци и поличби
« Отговор #201 -: Октомври 20, 2015, 01:37:19 pm »
След като изгледах един научно-популярен филм за живота на паяците, вече не ги трепя злобно и безпощадно. Грижат се за чистотата на нашите домове. /друг е въпросът, че ме мързи да обирам паяжини  ;D/
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Знаци и поличби
« Отговор #202 -: Октомври 20, 2015, 01:45:25 pm »
Като се замисля за една по проста прогноза поличбите са достатъни ,като гледам как ми върви в гъбарството /мухаха ;D/ това не е случайно-гледам прогресии и транзити не са лоши,нещата са вързани :72:

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Знаци и поличби
« Отговор #203 -: Октомври 20, 2015, 01:50:27 pm »
Паяци не обичам  ;D Преди изпита, на който ме скъсаха ме полази такова животно и вече си знам, че на никакви пари не е  ;D

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Знаци и поличби
« Отговор #204 -: Октомври 20, 2015, 02:03:22 pm »
Имаше период, в който се бях превърнала в тоалетна за пернати и никакви пари не видях  ;D ;D ;D

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Знаци и поличби
« Отговор #205 -: Октомври 21, 2015, 01:43:35 pm »
Аз си имам сколопендер/стоножка май не е точната дума/, уф каква гнус. И при това в спалнята. Не обичам да убивам, а да го хвана и пусна ме е страх. Още не ме е полазило, дано не е отровно.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Знаци и поличби
« Отговор #206 -: Октомври 21, 2015, 02:49:08 pm »
Единия начин е с мухобойка и молитва за душата и да почива в мир ;D Без убийство единствено с лепливи картони за мишки -по 2 лева са.аз ловя хлебарки с тях,обаче най-често аз се хващам :D ,много трудно се чисти това лепило ей :(

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Знаци и поличби
« Отговор #207 -: Октомври 21, 2015, 07:02:16 pm »
enigma, коя от двете хубавици си имаш за домашен любимец?



Ако е първата - виж и сметката час по-скоро  :29: Втората само изглежда страшна, иначе е безобидна.  :)
Дясното изображение, Луне. То се скъта нейде под леглото, няма да ме изяде, надявам се да не е отровно. Сега в края на есента заблудени мухи, миризливки намирам по стаите. денем като напече, отварям да влиза свеж въздух, цяла зима ще сме като къртици....
Не толкова ме е страх, колкото не мога да убивам, още не съм създала нищо, че да убивам. Ще го намеря изсъхнало някъде напролет. Нямам арахнофобия.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Знаци и поличби
« Отговор #208 -: Октомври 22, 2015, 07:28:13 pm »
Това е Къщна стоножка, не е опасна. Няма страшно щом на теб не ти пречи  :)
Аз обаче имам арахнофобия и не мога да живея с многокраки под един покрив  :29:
Лошото е,че облъчена от ню ейдж дрънканиците последните години не давам да се убива, дори вредител. Миналата година от тоалетната излезе мишка, няма капан, убиха я. И ми стана жално и виновно, главицата й беше колкото бобено зърно. Но нямаше спец. по ловене, иначе щях да я пусна да си джитка навън. сега, ако се случи ще търся друг вариант, пацифистки.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Знаци и поличби
« Отговор #209 -: Ноември 05, 2015, 07:52:36 pm »
Я кажете какво трябва да значи, ако почнат да ви се чупят разни неща често. Откакто мина  септемврийското затъмнение и ми тръгна на чупене.  :012: Неволно, естествено.  :012: То всичко почна с тази прословута чиния, където ме жигоса с белег на пръста. В края на септември установих, че едната дръжка на любимите ми слънчеви цайси се е счупила в чантата ми. Обикновено ги държа в калъф, но понякога ги пусках просто така в чантата. И може би един от тези пъти е бил фатален. А чантата е малко тип шопър и раничката на Бананчо от Плодчетата  :D , демек сандъче със съкровища отвсякъде. А преди няколко дни си изтървах четката за коса  (пак любима) на пода в банята и псоледствията са необратими. Да поясня , че четката беше от една много специфична пластмаса, прозрачна, наподобяваща много плътно стъкло.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name