Автор Тема: Хоби и забавление  (Прочетена 23037 пъти)

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3109
Re: Хоби и забавление
« Отговор #60 -: Август 06, 2017, 07:32:56 pm »
А това сладурче според вас какви интереси ще има? Таткото му е приготвил вече ските- най-малкия размер, щял да го качва на тях като стане на годинка  :) Гледах тази зима видео от неговата ски-писта, с дъщеричката на негов приятел- без щеки такова спускане прави това момиченце на ненавършени 2г, че ми скри шайбата  :o и беше с розови ски и екип, алпийска гърла  :012: Сега, засега, внук ми, като истинска рибка, още от втория месец се разбра, че много обича да е до вода- имат там едно езеро, дъщерята като го разхождаше на ръце около езерото и му минаваха коликите, и спеше нощем спокойно.  В момента пак е до езеро, в италианските Алпи, рита в количката с боси крачета, ухилен до ушите, няма как да кача видеото да го видите, и чуете как пее  :012:
 
Меркурий Риби У1,5 със Слънце/Нептун =фотография, йога, танци, плуване,медитация, изкуство,с въображение и фантазия- да твори,фентази,  поезия
с У3 в 5 Луна ,към каквото го насочи мама,ще обича да пътува ,скипер мимимум,да плава с лодки,кораби и всичко свързано с вода-сърф,гмуркане,гребане/кану,каяк/, плуване,
фигурно пързаляне,ски,пак с вода,но в др.агрегатно състояние
харесва ми тригона Марс-Сатурн, Мерка У1,5 каре Сатурн  У9/най-точният асп.в хороскопа/ ,хоби-пътешественик,ще облича във форма въображението,природата ще го зарежда, добър за преходи планински,алпинизъм,ще е издържлив на физически натоварвания,спорт


romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1900
Re: Хоби и забавление
« Отговор #61 -: Януари 28, 2018, 09:01:51 pm »
Тр. Слънце и Венера във Водолей - 12 дом.
Тр. Сатурн в 10 дом в съвпад с нат. Нептун на К11.

Никога не съм работила с глина (предполагам, че има отношение към Сатурн), а винаги съм имала желание. Купих 2 различни вида и от вчера с това се занимавам. Много ми допада. Увличам се и по декупажа от известно време.

Примерни картинки от нета:


Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хоби и забавление
« Отговор #62 -: Януари 28, 2018, 09:09:34 pm »
Има много оригинални бижута от полимерна глина.
С такива материали никога не съм работила, навремето се увличах да плета гердани и гривни - правих нанизи от мъниста, камъчета. Сама измислях плетки, модели за такива бижута.
Наскоро бях попаднала на много интересен сайт за ръчно направени бижута – цветя, запечатани в смола.

Напоследък, за да релаксирам, меся домашни хлябове.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1900
Re: Хоби и забавление
« Отговор #63 -: Януари 28, 2018, 09:45:09 pm »
Да, Лили.
Аз взех обикновена бяла, въздушна - евтина български и друга италианска DAS. Идеята ми е да направя това - http://rallitoblog.blogspot.bg/2012/03/2012.html

За хляба, супер! Казват, че месенето на хляб е терапия... Тези дни си мислих и аз да пробвам да направя хляб с твърд квас - левито мадре, но ми се струва нещо сложно. Преди време имах несполучливи опити с течния квас и оттогава не съм пробвала.
Напоследък в нас си правим содени питки и забелязах огромна разлика в брашното на София Мел и това на Екосем... :-\
В тази група има много хубави рецепти - https://www.facebook.com/groups/698490593506639/

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хоби и забавление
« Отговор #64 -: Януари 28, 2018, 09:49:21 pm »
Наистина е много релаксиращо да месиш. Правя хляб с мая, чакам да втаса тестото.
Обикновено от лимецово или пълнозърнесто брашно /грахам/. Но от лимецово става по-сух, по-трудно се надига. От пълнозърнесто се получават пухкави, меки и направо сладки хлебчета, много сочни.

В тестото добавям смляно ленено семе, сурово слънчогледово. Отгоре се намазва с разбъркано яйце и се поръсва с белен сусам или микс от семена. И го пека на фурна, нямам специална машина за хляб.
« Последна редакция: Януари 28, 2018, 10:19:28 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2115
Re: Хоби и забавление
« Отговор #65 -: Януари 28, 2018, 10:18:02 pm »
Аз не меся, всъщност месила, точила съм като дете, вече предпочитам готовото от хлебопекарната или тестените неща на майка ми. Тя също е доволна от София Мел и още повече от едно, предлагащо се само в Кауфланд.
Онзи ден една жена донесе за Бабинден лучник- много ми хареса. Тестото като за тутманик , плънката - запържен лук с картофи на кубчета и червен пипер. Много вкусно беше, Вкусът на лук беше убит и плънката доволно сладнееше.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1900
Re: Хоби и забавление
« Отговор #66 -: Януари 28, 2018, 10:46:38 pm »
Корея, брашното на София Мел е избелвано и с разни консерванти. На Екосем е натурално без такива добавки. Има разлика в цветовете и във вкуса. При точене се вижда, че брашното не съдържа толкова глутен, а той дава разтегливостта на тестото, т.е. явно използват по-чист вид пшеница.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хоби и забавление
« Отговор #67 -: Януари 28, 2018, 10:48:24 pm »
Вземам лимецово брашно на Балчо, но доколко е натурално и без примеси – не знам.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Re: Хоби и забавление
« Отговор #68 -: Януари 28, 2018, 11:03:04 pm »
При точене се вижда, че брашното не съдържа толкова глутен, а той дава разтегливостта на тестото, т.е. явно използват по-чист вид пшеница.

Това е несерериозно
Всяка пшеница съдържа глутен, абсолютно задължително
Но пък може по-хубавото брашно да няма подобрители, стабилизатори и кой знае какви още глупости

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хоби и забавление
« Отговор #69 -: Януари 28, 2018, 11:05:50 pm »
И брашно от елда съм вземала, но е много сухо. Само за палачинки става, ама и те са като подметки.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Re: Хоби и забавление
« Отговор #70 -: Януари 28, 2018, 11:18:43 pm »
Малко за глутена
Апелирам да не се информирате за здравето си от сайтове като за-жената и др.подобни

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2115
Re: Хоби и забавление
« Отговор #71 -: Януари 28, 2018, 11:58:26 pm »
Като знам черния хляб как го боядисват да е черен , нищо чудно да избелват брашното.
Скарана съм със здравословното хранене и еко продукти, по- точно нямам вяра на състави и гаранции по етикети, имайки впредвид страната, в която живеем.
Даже се чудя дали водата в бутилката действително е минерална или трапезна, та какво остава за състав на брашно.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1900
Re: Хоби и забавление
« Отговор #72 -: Януари 29, 2018, 12:07:15 am »
Papy, първата ми специалност е свързана с растения. Знам, какво съм публикувала и не се информирам от булевардни сайтове.

Не съм написала, че не съдържа, а че не съдържа толкова. При ГМО сортовете пшеница целта освен да бъде устойчиво растението на различни външни фактори и високи добиви се цели, и по-високо съдържание на глутен. Друг е въпросът, че от 50-те години насам няма чист сорт пшеница, затова се препоръчва употребата на лимец, като най-древен сорт.

Тук какво брашно мислиш, че се използа http://www.tehra.com/bg/product/brashno+za+banici+ - "гарантирано постоянно качество, за получаване на здраво и пластично тесто, което не се къса при разточване"?!!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Хоби и забавление
« Отговор #73 -: Януари 29, 2018, 12:12:11 am »
Не съм параноик, но и аз вече съм доста скептична каква храна и напитки ни пробутват. Независимо с какъв етикет и с какви гаранции за качество.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7914
Re: Хоби и забавление
« Отговор #74 -: Януари 29, 2018, 12:15:36 am »
Всъщност, романтика, можем да си ядем колкото искаме глутен, защото нямаме непоносимост и нетолерантност, нали
И ако сега напишеш “доказано е, че глутенът вреди”-моля, посочи ми изследвания и т.н., които го доказват