Автор Тема: Синастрични аспекти  (Прочетена 82884 пъти)

Love-me

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 175
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #105 -: Април 04, 2014, 04:46:32 pm »
Рени, в моята карта този аспект е опозиция, в синастрията с мъжа ми - квадрат, при дъщеря ми Сатурнчо е цъфнал точно на Асц... Явно ще си съжителстваме с него и ще видим кой кого.  :lol_hitting:

Като Слънчева Рибка понякога лесно се доверявам на мнението и твърденията на околните. Но съм забелязала, че за важните неща в живота си по-скоро съм слушала интуицията си. Така че, едно такова твърдение само може да ме стимулира да докажа, че понякога нещата не стоят по начина, по който са описани в книжките. При мен все пак Сатурн невинаги действа логично (примера от вчера с транзита му през 12 дом).
 ;)
Serve, love, give

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #106 -: Април 04, 2014, 08:54:35 pm »
За Сатурн в синастритен аспект с партньорско светило съм чела, че дава трайни връзки, важи и за твърди аспекти. Често се среща в брачните синастрии. Двете ми най-дълги връзки бяха с такъв аспект - Слънце в квадрат със Сатурн (със Скорпион и Телец). Но е възможен и друг сценарий при такъв аспект - да е указание за "удобен партньор", т.е. човек, когото не обичаме истински, но го избираме и преценяваме като подходящ за стабилен брак.
Сатурн дава дълготрайност, а жертвата му проявява форма на мъчителна зависимост и си мисли, че не бива да се бунтува, защото няма право. Да, връзката може да е дълга, но това не значи, че ще е щастлива освен ако няма други компенсиращи аспекти в синастрията.
Хармоничните аспекти на Сатурн също дават дълготрайност, но там няма тези негативни тенденции. 

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #107 -: Април 04, 2014, 08:56:45 pm »
Компенсиращите би трябвало да са Слънце-Венера, Луна-Венера, Венера-Марс.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #108 -: Април 04, 2014, 09:17:11 pm »
Изпусна Слънце - Луна; Слънце - Марс; Слънце - Юпитер. Това са все аспекти, които са важни за хармонията и приятелството в едни отношения.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #109 -: Април 04, 2014, 09:30:34 pm »
Сатурн дава дълготрайност, а жертвата му проявява форма на мъчителна зависимост и си мисли, че не бива да се бунтува, защото няма право. Да, връзката може да е дълга, но това не значи, че ще е щастлива освен ако няма други компенсиращи аспекти в синастрията.
Хармоничните аспекти на Сатурн също дават дълготрайност, но там няма тези негативни тенденции.

Azazael,представи си карта с акцент на Овен,Уран,5-ти дом ,АСЦ/ДСЦпо оста Стрелец/Близнаци-как Сатурн би "дал " дълготрайност във взаимоотношенията ,когато натива влезе в същите ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #110 -: Април 04, 2014, 09:46:30 pm »
Това вече ми е трудно да си го представя ... ;D
Толкова свободолюбиви хора според мен ще избягат инстинктивно от подобни "Сатурнови окови" преди да се е появило чувство на зависимост.  :29:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #111 -: Април 04, 2014, 09:49:29 pm »
Тогава ,как Сатурн "дава дълготрайност ....хармонична или не " ?!?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #112 -: Април 04, 2014, 09:58:06 pm »
Всъщност говорех за негативните аспекти на Сатурн.
Когато аспектът е съвпад или тригон, че дори и секстил към Слънце, Луна, Венера според мен стабилността е налице. Дори и свободолюбия тип ще се приземи и обвърже.
Дълготрайността може да се даде от Сатурн, а дали ще е хармонична зависи от цялата синастрия! Когато синастрията като цяло е лоша, една стабилизация от Сатурн може доста да навреди. При една раздяла например "жертвата" на Сатурн дълго време ще се възстановява.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #113 -: Април 04, 2014, 10:07:25 pm »
Съвпадът не е лек аспект,а при Сатурн и секстил/квадрат са под въпрос дали са леки.
Разбрах,какво имаш предвид ,затова ти зададох и тази задачка-няма как да обвържеш един натив ,ако той няма тази необходимост,не е настроен към този тип връзки ,било то и с леки или тежки аспекти на Сатурн. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #114 -: Април 04, 2014, 10:57:04 pm »
при квадрати и опозиции също има дълготрайност
"таймингът" е  важен

Purple

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #115 -: Април 04, 2014, 11:42:25 pm »
В синастрия всички аспекти с тежки планети носят евентуална дълготрайност - Сатурн, Уран, Нептун и Плутон. Тези аспекти(особено твърдите) предполагат - няма да казвам карма, а уроци - работа по въпросната връзка(без значение дали е интимна, приятелска или делова). Проблемът е, че всяка от тези планети има различно "изискване" към партньорите - ако то не бъде изпълнено, ако се върви срещу планетния принцип(тоест - ако не искаш да си научиш уроците) - връзката се разпада. Един от набеждаваните за връзкоразбивач аспект Венера-Уран(особено твърд) ще даде дълготрайност ако партньорите си осигурят свобода, ексцентричност и експлозивност в отношенията( а дали това ще стане - зависи от НАТАЛА). Винаги, когато пристъпвате към синастрия гледайте наталите - от там тръгва всичко(и там свършва - разбира се). Та, приказки за обречености на фона на даден синастричен аспект са ми малко странни - в общия случай - ако си го търсиш, ще го намериш. Освен това трябва да се следят и по-фини взаимодействия - връзки между куспиди, съвпади с ъгли и т.н. Сиастрията е комплекс от всяка една сфера на астрологията - натална, предиктивна(може да има перфектна синастрия, но партньорите да се разминат във времето - т. нар тайминг е важен) и т.н. Не подхождайте детински - ако има връзка, то синастрията може да ви помогне да разберете какви точно са уроците и как да ги "научите", ако няма връзка - гола синастрия без разглеждане на прогресии, транзити, дирекции и солари, няма да ви даде информация дали ще бъдат двама души заедно - как и колко дълго време. Всичко е комплексно и започва първо от и с Вас и Вашата същност. Надявам се да съм била полезна  :)  :-*
"In life we will die over and over again, until the day that we can walk the earth with only our immortality left. "

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #116 -: Април 05, 2014, 08:02:49 am »
за плутон и нептун ми е малко странно да носят дълготрайност защото са доста бавни и са по-скоро поколенчеси.
примерно възрастовата група която би била приемлива за мен  ще има съвпад на плутон с моя стелиум. е няма как да има сериозна връзка с всеки от нея :)

но пък не са ми приятни или бързо се разочаровам от хора, чиито слънца са на квадрат с въпросния стелиум или сатурна ми.

и да се поясня за "печатът на нещастието"- както каза AzaZaeL дълготрайност не значи щастие. точно това се има предвид - че ако са налица фактори за дълготрайност, то хората може и до живот да си стоят в нещастна връзка/брак.


« Последна редакция: Април 05, 2014, 08:10:07 am от Kler »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13588
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #117 -: Април 05, 2014, 09:31:54 am »
Толкова ли е страшен този квадрат?  А сега сериозно, като цяло не мисля, че случайно сме заедно - моето Слънце и Луна са в неговия 12 дом. А неговото Слънце е точно в липсващата точка на моя Тао-квадрат. Той е буквално моето Слънце - оптимизъм, добро настроение, самочувствие, а аз го тормозя понякога с изблици на черногледство и страхове.
Квадратът между Сатурн и Слънце в синастрията е кармичен, както и разположението на твоето Слънце в неговия 12д., така че действително не сте случайно заедно, както си написала...
Доколко е страшен този квадрат няма как да се каже за всички, защото всеки по различен начин преживява нещата.
Например Сатурн на майка ми е в квадрат със Слънцето на баща ми (Бог да го прости!), но той има този квадрат и в натала, макар че по-точен по градуси е квадратът на неговото Слънце със Сатурн на майка ми(разлика 2гр), а между неговите разликата е почти 8гр.  На всичко отгоре и моя Сатурн, и този на сестра ми квадратираха неговото Слънце... Ами не беше щастлив в семейството, макар че с голяма любов се е оженил за майка ми, но тя все го тормозеше и оронваше авторитета му с просташките си изцепки. Знаеше, че той няма как да се разведе, понеже беше на отговорна длъжност и под пагон, и го тровеше бавно, но сигурно с нейните вечни сръдни, упреци, ежедневни скандали по измислени от нея поводи, понеже не можела да го гледа спокоен и весел, както се изрази веднъж пред мен  :-\ 

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #118 -: Април 05, 2014, 09:33:38 am »
Понеже темата се завъртя около аспектите на Сатурн в синастрията ,като показател за дълготрайност в една връзка-дълготрайност във връзките дават наталните карти на участващите ,а Сатурн показва защо е важна тази връзка за нас.
В зависимост от това , с кое /кой  се идентифицираме ,дали Луна,Венера,Марс,Меркурий....зависи какво търсим или ни е удобно в една връзка , за да бъде тя дълготрайна или не.

И коя е отправната точка за дълга връзка ,след като тръгваме от индивидуалност -за някой дълготрайност е 3 месеца,за друг 23 г ,а за трети цял живот ?1?
За мен всяка връзка е важна ,защото натала ми  "иска "това ,а не колко ще продължи във времето-Луна/Венера/Сатурн в съвпад,защото мирогледа ми е такъв-акцент на Огън/Уран/5-ти дом,но същия този стелиум /акцент,кореспондиращ си с Рак/7-ми дом,Телец в натала -ще търси сигурност,дълготрайност в една връзка на всяка цена.
Така че ,Сатурн потвърждава желаното в  натала ни ,в една синастрия ,Юпитер ни уверява в същото и разширява,а външните планети усилват влиянието /акцентират темата на планетите/домовете ,които активират.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Синастрични аспекти
« Отговор #119 -: Април 05, 2014, 10:35:29 am »
Малко ще обърна медала и ще кажа за това, как "лошият" Сатурн се чувства в една връзка с Луна или Слънце, когато тя не е тригон или секстил. Човекът със Сатурна усеща собствените си бариери и задръжки на фона на едно чуждо светило много по-осезаемо. Нещо повече, самият аспект провокира човека със Сатурн да влиза в такова себеусещане, което през цялото останало време няма. Например аз се чувствам супер яко в кожата си (и как не, с прогр. Слънце и Луна в Овен!), но когато се срещна с най-добрия си приятел, чиято Луна се мъдри много близо до моя Сатурн, тогава като че ли леко помръквам. Той ми се радва, показва ми, че ме харесва през цялото време, че му е приятно с мен, че иска да сме заедно, но аз усещам неговата светлина, чувствам как грее, колко много е себе си и как естествено му се получава. Въпросът е, че извън неговото присъствие и съм точно така. Всъщност и това не е съвсем пълно описание, защото аз го усещам само от време на време, не постоянно. Аспектите на светило със Сатурн е един художествен контраст от вида "черно-бяла композиция". В този смисъл съвпадът на Луна/Сатурн е ценен опит за Сатурна, да получи отвън необходимата му светлина, с която да огледа защитите и дисфункциите си. И сега, ако с моя бест френд сме по-неосъзнати и не разбирахме от астрология, може би щеше да е тежко. Аз щях да чувствам неговата светлина като заплаха, която да извади от сенките болките и недъзите ми. Но аз го възприемам като шанс и когато почувствам свиването - типичната болка на Сатурн в подобни аспекти, аз се възползвам и правя промяна. Първо казвам на глас проблема, после го обсъждаме с чувство за хумор (най-доброто канализиране на Сатурн е хуморът), след това изменям жизнената си ориентация, начинът на възприятие, и накрая настъпва голямо удовлетворение. Иначе съм наясно, че ако реагирам първично, както ми идва, ще нараня този ценен за мен човек.

Затова при всеки труден аспект на Сатурн със светило, винаги иде реч за битка на светлината с тъмнината, а разрешението на аспекта е двамата човека да не се идентифицират първосигнало с ролите на "светлия" и "тъмния", а да бъдат публика на кръстосването на енергиите, която коментира от първия ред и подвиква на актьорите на сцената. За да се случи това обаче, и двамата човека трябва да са се научили да бъдат честни със себе си и след това с другите и да пиглеждат в най-мрачните части на себе си, да гледат без страх, срам и вина нелицеприятните си черти и това да не им пречи да обичат себе си, даже напротив - да засилва себеприемането и обичта към себе си.

Към това има още две условия. Едното е аспектите в рождените карти. Моето приятелче има доста точен квадрат Сатурн/Луна.  Понякога казва "първите двайсет години само оцелявах". Дори да го нагазя, той е навикнал на тая енергия. При мен нещата не стоят така. В някои кратки контакти с такива аспекти ми е идело да умра.

Второто положение е общото състояние на синастрията. Ако преобладават хармоничните аспекти, дори при труден контакт на Сатурн със светило, при духовно осъзнаване връзката може пак да е чудесна. Обратно обаче няма смисъл да се мъчат хората. Синастрията с това другарче е прекрасна.

Затова вярвам, че рожден или синастричен аспект със Сатурн се преодолява и канализира само чрез духовно развитие, чрез постоянно нарастващо себеосъзнаване.

И един друг въпрос. Имате ли наблюдения дали съвпадите на синастрична планета със Северния възел пораждат дълготрайност. От скоро правя накива наблюдения и не мога да твърдя за "време", както при Сатурн, но за "мисия" - да. Като че ли тогава докато не се разгърне потенциалът на северния възел, който планетата буди, хората не се разделят. А при съвпад на св със сатурн имате ли наблюдения?