Автор Тема: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка  (Прочетена 25401 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #15 -: Септември 27, 2013, 05:10:53 pm »
Юпитер е у2 при това, в рецепция по екзалтация с осмодомна Луница. ;D

в крайна сметка и юпитер (твои пари) и луна (чужди) се управляват по терм от марс, което независимо кои аспекти четем (по знак или с орбис), показва, че много енергия ще бъде влагана за изкарването на пари, но поне марс може да действа, така че ще ти стигат силите

ако пък вземем слънце (трициплет) у2 и меркурий - у8 - в 5-ти, следва, че хонорари ще има винаги, така че не бой се :)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #16 -: Септември 28, 2013, 11:20:52 am »
Рени, от началото на темата се чудя да пиша ли по нея.

Моята фортуна е на 26 градуса в Скорпион, в съпвад с Мц ми е, но от 9 дом. Мц е на 28 градуса.
Въобще не я усещам тази фортуна. Не знам защо така, но нещата по 9 и 10 дом не ги усещам повлияние от нея.
Дирекционен Сатурн ми е точно върху Фортуната.  :o На моменти имам такива настроения като твоите, когато транзитен Сатурн се е подкачил с фортуната ти. Но не е постоянно чувство.
Не би ли трябвало да имам някаква полза или влияние като е толкова близо до Мц?
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #17 -: Септември 28, 2013, 07:15:33 pm »
Рени, от началото на темата се чудя да пиша ли по нея.

Моята фортуна е на 26 градуса в Скорпион, в съпвад с Мц ми е, но от 9 дом. Мц е на 28 градуса.
Въобще не я усещам тази фортуна. Не знам защо така, но нещата по 9 и 10 дом не ги усещам повлияние от нея.
Дирекционен Сатурн ми е точно върху Фортуната.  :o На моменти имам такива настроения като твоите, когато транзитен Сатурн се е подкачил с фортуната ти. Но не е постоянно чувство.
Не би ли трябвало да имам някаква полза или влияние като е толкова близо до Мц?

Emma,това ти се е "паднало" ,разгледай какво се случва между Слънце,Луна и АСЦ и тогава ще разбереш как да я "ползваш" наготово като шанс,възможност. Как са поставени Марс ,Плутон и имат ли аспекти към Фортуна в натала ти ?
Харесай си я !!!  :)
Аз така съм направила ,без да знам ,преди време за какво иде реч-харесвам всичко ,онова ,което е свързано с нея и там ми върви въпреки всичко. ;)




Марс и Плутон какви аспекти имат в натала ти и към Фортуна
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #18 -: Септември 28, 2013, 10:08:41 pm »
Рени, Марс и Плутон нямат връзка с Фортуна.

Марс е в 10 дом, но не е близо до Мц. Има секстил към Слънце и Венера, тригон към Луна.
Плутон е част от стелиум в 8 дом, в съвпад със Сатурн и Слънце, той е в единия край на стелиума, Венера в другия. Има секстил към Нептун.
Фортуна е в опозиция с Хирон.  ;D Тя малко като бит котак стои самотна. Освен с Мц и Хирон, с други не общува.
Може би точно в това е проблем.

Първо трябва да я открия някак. Иначе какво ми остава, ще си я харесвам. Аз плутонището си харесвам, че нея ли няма.  ;D
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #19 -: Септември 29, 2013, 10:35:23 pm »
Рени, Марс и Плутон нямат връзка с Фортуна.

Марс е в 10 дом, но не е близо до Мц. Има секстил към Слънце и Венера, тригон към Луна.
Плутон е част от стелиум в 8 дом, в съвпад със Сатурн и Слънце, той е в единия край на стелиума, Венера в другия. Има секстил към Нептун.
Фортуна е в опозиция с Хирон.  ;D Тя малко като бит котак стои самотна. Освен с Мц и Хирон, с други не общува.
Може би точно в това е проблем.

Първо трябва да я открия някак. Иначе какво ми остава, ще си я харесвам. Аз плутонището си харесвам, че нея ли няма.  ;D

Emma,Уран съвпад ли е с Фортуна при теб?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #20 -: Септември 30, 2013, 12:35:02 pm »
Рени, Уран ми е на 2 градуса в Стрелец. Мц на 28 градуса в Скорпион. Фортуна на 26 градуса в Скорпион. Мисля си, че 6-7 градуса са прекалено много за съвпад в този случай.
Уран и Фортуна са ми обградили Мц.
Сега се сетих, че може едно от проявленията на Фортуна да е свързано с висшето образование и учението. Много бързо усвоявам информация и като цяло в университета ми вървеше леко ученето като придобиване на знания, усвояване на материята. Но и Меркурия ми е с хубави аспекти, това също дава отражение.
Другото, за което се сещам и може да е следствие на Фортуна, много неща ми се отдават с лекота. Дейности, които не съм учила или имала понятие за тях, мога бързо да усвоя и се справям  отлични показатели.
Но Меркурий ми е в точен секстил с Уран, не е ясно той ли е причината за бързото учене, Фортуната ли удря рамо.

Ако трябва да гледам 9 дом като свързан със съдебни неща, може да се каже, че съм имала късмет.  ;D
Имала съм едно напечено дело, в което ситуацията беше малко на кантар и можеше да е с кофти последици за мен, но в крайна сметка нещата се разминаха някак сами, макар месеци наред да се влачех по съдилища.
Не мога да отнеса всичко до Фортуна. Може би е само нюанс, подкрепа. А може и тепърва да се разгръща като потенциал в хороскопа ми.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #21 -: Септември 30, 2013, 01:26:45 pm »
Emma,разбира се ,че от това ,което сподели не е проява на Фортуна ,тя е просто една точка ,но пък резултат от Слънце,Луна и АСЦ ,но пък виж как започна да я "усещаш " и тълкуваш .Хубаво е когато се събират два Марс -а в Стрелец и "работят" в една посока  ;).Луната ти в Лъв ли е ,освен стелиума във Везни ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #22 -: Септември 30, 2013, 05:31:55 pm »
Това ,че Марс в Стрелец е палав и "философ " не го прави несериозен  ;) При теб няма динамичен аспект към Марс ,който да го провокира.

Нещо такова ми изникна като интерпретация за твоята Фортуна,предопределена  си да се чувстваш щастлива със своя статус и обществено положение,кариера ако развиеш всичко свързано с Марс и иска; хората да те виждат просто ...щастлива. :)

Emma , извън темата,пълният 8-ми дом и Венера на трон ,компенсират ли при теб дефицита на Вода и по какъв начин се проявява същия (дефицита) ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #23 -: Септември 30, 2013, 08:05:16 pm »
Дотук усещам предимно Въздух и Огън -самоирония,хумор,нужда от общуване ,без задръжки,импулсивност,Аз...аз ...власт аз...власт  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #24 -: Септември 30, 2013, 11:55:57 pm »
Emma ,за мен "Аз " и "власт " не са "мръсни" думи,те носят със себе си особености ,които характеризират същността на даден човек,когато същите са силно акцентирани.В случая при теб няма как да избягаш от тях ,поради видими от картата ти причини ,но както споделяш ,можеш да ги ползваш по възможно най-благоприятен за теб и останалите начин.Човек трудно "пуска" някой и много зависи кой е той (синастрични планети ,АСЦ ) във водните си домове,особено ,ако там има табута,тайни и известен дискомфорт със случващото се там .

Да ти кажа мое мнение е ,че "малките' его-та ,са вече на изчезване -всички външни планети през последните години в периода от 20 г бяха /са в знака на своя обител и разбиха на пух и прах мита за "Скромността краси човека".
Ти имаш по натал един "компромисен " Сатурн ,който във времето би ти отворил "вратите на 8-ми дом ". :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #25 -: Септември 02, 2015, 08:18:53 pm »
Каква щуротия замислих тази вечер   :d030:
Имам Локус Фортуна в 1Д в Лъв.Тази точица дали има сила да определя външния вид ?Не намерих инфо да влияе,но не намерих и че не влияе на визията.Като се погледна в огледалото виждам неземна красота  :D ,но се съмнявам,че е от Овенския стелиум,а не от фортуната в Лъв(,те Лъвовете все се съмняват в красотата си,а ние не)  :D
Сериозно,хора,чули ли сте да влияе на визията,ако е в 1Д или в мажорен аспект с асц?
« Последна редакция: Септември 02, 2015, 08:27:26 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #26 -: Септември 02, 2015, 09:45:28 pm »
И моята Лф е в 1д,даже в 10* съвпад С Асц/новолуние/,обаче не виждам в огледалото неземна красота :043:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #27 -: Септември 02, 2015, 09:47:02 pm »
ЛФ не се свързва с визията, тя играе важна роля по въпроси, свързани с благосъстоянието, материалния успех.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #28 -: Септември 02, 2015, 09:55:22 pm »
Моята ЛФ е в риби,1д,точен тригон с диспозиторите си у1д Нептун,точна опозиция 2у1д Юпитер, :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Lot of Fortune-предопределена да бъде благоприятна точка
« Отговор #29 -: Септември 02, 2015, 10:27:09 pm »
Хм, никога не ми е хрумвало да я свързвам с материалното благосъстояние :) При това положение - при мен в 8 дом, в скорпион , в съвпад  с Уран (орб. 3 гр) - може да получа внезапно наследство  ::) И да се почувствам ударила джакпота? Не виждам от къде, но то бе бъде ли изненада, ако го чакам :)

Иначе - все съм си мислила, че е мястото, където се чувстваме ние самите екзалтирани и понеже е в 8 дом, в Скорпион - си я напасвах в посока - удоволствие от секса, увличане по окултното ....

А понеже се изчислява от позицията на Слънцето, Луната и Асцендента - съм се чудела дали не е точката, в която двете светила, като символи на Аз-а, чувствеността и физическото тяло (АС)  - хармонират? И когато от там премине тяло - то да дава отклик и в трите обекта, от които се изчислява.

Ще наблюдавам бъдещи съвпади :)
Над силата е само умението да я владеем!