Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 284491 пъти)

Purple

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Синастрии
« Отговор #1035 -: Април 03, 2016, 04:34:56 pm »
Юпитер в седми дом, Венера в пети, Луна точно на IC, съвпад на AC/DC с нодална ос — що пък да няма синхрон? :) Много е шарена картата, трудно откривам аспектите, но и тези не са малко.

Има и Слънце - СЛВ, СЛВ квадрат Слънце/Сатурн. Започвам да осъзнавам колко много влияят и знаковите аспекти - нищо, че не са в орбис. Ето таблица, ако на някого ще му е по-лесно - аз съм хоризонтала. Сближихме се на много интересни транзити/прогресии - началото беше повече от особено  :012:
"In life we will die over and over again, until the day that we can walk the earth with only our immortality left. "

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Синастрии
« Отговор #1036 -: Април 03, 2016, 10:32:54 pm »
Искам само да попитам дали локус фортуна т.е. точката на щастието е от особено значение при синастриите? Например локус фортуна на Х в точен съвпад със Слънцето на У как бихте го възприели? Или локус фортуна на Х съвпад Марс на У и локус фортуна на У съвпад Венера на Х?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрии
« Отговор #1037 -: Април 03, 2016, 10:37:38 pm »
Далеч не е фактор с първостепенно значение, ако изобщо се отчита в синастриите. Но някои модерни астролози какво ли не отчитат.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Синастрии
« Отговор #1038 -: Април 03, 2016, 11:11:56 pm »
Далеч не е фактор с първостепенно значение, ако изобщо се отчита в синастриите. Но някои модерни астролози какво ли не отчитат.
Благодаря за отговора, въпреки че аз, като че ли усещам влиянието й. Ами Вертекс?
« Последна редакция: Април 03, 2016, 11:18:02 pm от Aquarius »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрии
« Отговор #1039 -: Април 04, 2016, 07:28:19 pm »
Ами Вертекс?

Оста Вертекс/Антивертекс се отчита в синастриите, но пак зависи от астрологичната школа и от предпочитанията на астролога. Може би има резон, защото се изчислява, доколкото си спомням, по доста подобен начин като АС /преди съм го смятала на ръка, но забравих вече/.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Синастрии
« Отговор #1040 -: Април 04, 2016, 08:41:53 pm »
Оста Вертекс/Антивертекс се отчита в синастриите, но пак зависи от астрологичната школа и от предпочитанията на астролога. Може би има резон, защото се изчислява, доколкото си спомням, по доста подобен начин като АС /преди съм го смятала на ръка, но забравих вече/.
Благодаря за пояснението

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Синастрии
« Отговор #1041 -: Април 07, 2016, 03:20:09 pm »
Една синастрия и от мен, ще се радвам да чуя странично мнение  :) Синхронът е невероятен - почти нереален(за голяма част от нещата си допадаме, а за останалите се допълваме). Разсъждавала съм много за кофти аспектите и как се проявяват, но не е като по учебник(Сатурн - Марс, Сатурн - Луна и Меркурий - Марс). Ако на някого му се коментира(и аз ще споделя расъжденията си) - аз съм вътрешния кръг  :)
Не знам връзката от колко време е,за да не са се изявили напрегнатите аспекти Марс/Меркурий и Марс/Сатурн,но ми се струва,че няма половин година това запознанство.
Имате Юпитер в съвпад с партньорските Венера/Слънце и Хирон,като към този Пепеляшков съвпад няма нито един напрегнат аспект.Няма Ядрени сблъсъци,няма нищо.Може би от тази връзка ще излезе нещо дълго и добро.Ще чакам да ни кажеш за развитието.Транзита на Юпитер от там вероятно ще конкретизира нещата окончателно.
Марс и Сатурн са ви в квадратура и към Марс няма подкрепящи аспекти,които да го хармонизират,което ще е крайъгълен камък.Сатурн обаче е със Секстил от Юпитер,което ще го облагородява.
Паднал Марс квадрат Меркурий Везни.Ако останете заедно словесното противоборство ще е осезаемо.
Съвпад на Плутон и Венера,само с подкрепящи аспекти.Май има начин да преодолеете неприязънта,която ще предизвикат стресиращите фигурки  :012:
« Последна редакция: Април 07, 2016, 03:35:15 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Синастрии
« Отговор #1042 -: Април 07, 2016, 04:21:36 pm »
Имате ли наблюдения върху огледален съвпад на Венера и Сатурн, негова Венера и неин Сатурн и нейна Венера и негов Сатурн,семейни са.По Сатурн съдим за дълготрайност ли?

Първата ми голяма любов имаше Сатурн точно върху моите Венера и СЛВ. Връзката продължи 11 години, много моделираща и структурираща за мен, като жена.
Над силата е само умението да я владеем!

Purple

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Синастрии
« Отговор #1043 -: Април 08, 2016, 01:19:56 pm »
Не знам връзката от колко време е,за да не са се изявили напрегнатите аспекти Марс/Меркурий и Марс/Сатурн,но ми се струва,че няма половин година това запознанство.
Имате Юпитер в съвпад с партньорските Венера/Слънце и Хирон,като към този Пепеляшков съвпад няма нито един напрегнат аспект.Няма Ядрени сблъсъци,няма нищо.Може би от тази връзка ще излезе нещо дълго и добро.Ще чакам да ни кажеш за развитието.Транзита на Юпитер от там вероятно ще конкретизира нещата окончателно.
Марс и Сатурн са ви в квадратура и към Марс няма подкрепящи аспекти,които да го хармонизират,което ще е крайъгълен камък.Сатурн обаче е със Секстил от Юпитер,което ще го облагородява.
Паднал Марс квадрат Меркурий Везни.Ако останете заедно словесното противоборство ще е осезаемо.
Съвпад на Плутон и Венера,само с подкрепящи аспекти.Май има начин да преодолеете неприязънта,която ще предизвикат стресиращите фигурки  :012:

Драки, благодаря ти за споделеното мнение  :58:

Мога аз да кажа своите наблюдения  :)
Връзката започна на тр. СЛВ върху негово Слънце и квадрат мой СЛВ. Има един куп транзити и при двамата в онзи момент. При прогресиите имаме негово Слънце точна опозиция моя Луна, смяна на мои прог. МЦ/ИЦ.

За Меркурий квадрат Марс(то има и съвпад) знам как го отработваме. Ние не спираме(буквално) да говорим  :lol_hitting:. Той не млъква, аз не млъквам - и двамата обичаме много да чоплим някоя тема, да разсъждаваме на глас. Погледнато отстрани, сигурно изглеждаме натоварващи, но е глътка свеж въздух да видиш някой също толкова луд като теб, който обича да анализира, да вербализира всичко в и извън себе си  :012:

За Сатурн - Марс - в тази връзка не съм Сатурн, не ми се налага. Аз го усещам като Мъж много силно и за първи път се оставям да бъда жена - да бъда глезена, обгрижвана, защото самото му присъствие ме подтиква, а и виждам, че на него това му харесва.
Аспектите на Юпитер дават лекота - много се забавляваме, смеем, шегуваме, има и голям кръг от приятели около нас. Емоционално си пасваме и имаме еднакво виждане за смисъла на връзките, за целта на взаимоотношенията. И пак казвам - синхронът(чисто енергийно) е уникален, щом дори другите го регистрират като силен резонанс помежду ни.

Редно е да спомена, че тази връзка дойде след период на мноого голяма моя вътрешна трансформация. Научих се да не съм пасивно - агресивна в общуването, да гледам по-леко на нещата, да се грижа за себе си и най-вече да се обичам и приемам. Имаше много уроци в последните две години, огромни проблеми в сферата на взаимоотношенията, докато осъзная къде ми е била грешката  :)
"In life we will die over and over again, until the day that we can walk the earth with only our immortality left. "

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Синастрии
« Отговор #1044 -: Април 10, 2016, 12:10:10 pm »
Драки, благодаря ти за споделеното мнение  :58:

Мога аз да кажа своите наблюдения  :)
Връзката започна на тр. СЛВ върху негово Слънце и квадрат мой СЛВ. Има един куп транзити и при двамата в онзи момент. При прогресиите имаме негово Слънце точна опозиция моя Луна, смяна на мои прог. МЦ/ИЦ.

За Меркурий квадрат Марс(то има и съвпад) знам как го отработваме. Ние не спираме(буквално) да говорим  :lol_hitting:. Той не млъква, аз не млъквам - и двамата обичаме много да чоплим някоя тема, да разсъждаваме на глас. Погледнато отстрани, сигурно изглеждаме натоварващи, но е глътка свеж въздух да видиш някой също толкова луд като теб, който обича да анализира, да вербализира всичко в и извън себе си  :012:

За Сатурн - Марс - в тази връзка не съм Сатурн, не ми се налага. Аз го усещам като Мъж много силно и за първи път се оставям да бъда жена - да бъда глезена, обгрижвана, защото самото му присъствие ме подтиква, а и виждам, че на него това му харесва.
Аспектите на Юпитер дават лекота - много се забавляваме, смеем, шегуваме, има и голям кръг от приятели около нас. Емоционално си пасваме и имаме еднакво виждане за смисъла на връзките, за целта на взаимоотношенията. И пак казвам - синхронът(чисто енергийно) е уникален, щом дори другите го регистрират като силен резонанс помежду ни.

Редно е да спомена, че тази връзка дойде след период на мноого голяма моя вътрешна трансформация. Научих се да не съм пасивно - агресивна в общуването, да гледам по-леко на нещата, да се грижа за себе си и най-вече да се обичам и приемам. Имаше много уроци в последните две години, огромни проблеми в сферата на взаимоотношенията, докато осъзная къде ми е била грешката  :)
Желая ти споделяне на нуждите,естествено!  :-* Мисля,че има достатъчно хармонизиращи аспекти,за да се случват положителни вълнения.  :08: Все пак,трябва и "сол в живота" и вярвам,че Марс и Меркурий ще я организират по някое време.   :57:

 Рядко,но успявам да се скарам с любимото ми осмодомие.Неговият Меркури получава от моите планети само хармонични аспекти,но моят Меркурий съвпада със Слънцето му и получава опозиция от неговите Плутон/Уран.Неговата опозиция ми активира тао-та/маота със Сатурн и Лилит,та по веднъж на година се разхвърчават искри.  :D Обикновено аз избухвам и то за дребни неща,които ми изглеждат много важни  :d030: ,но той пресира с Плутон личния ми Сатурн ядосва ме и решавам,че няма да го обичам повече.  :012:
« Последна редакция: Април 10, 2016, 12:15:33 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Purple

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Синастрии
« Отговор #1045 -: Април 10, 2016, 01:55:51 pm »
Желая ти споделяне на нуждите,естествено!  :-* Мисля,че има достатъчно хармонизиращи аспекти,за да се случват положителни вълнения.  :08: Все пак,трябва и "сол в живота" и вярвам,че Марс и Меркурий ще я организират по някое време.   :57:

 Рядко,но успявам да се скарам с любимото ми осмодомие.Неговият Меркури получава от моите планети само хармонични аспекти,но моят Меркурий съвпада със Слънцето му и получава опозиция от неговите Плутон/Уран.Неговата опозиция ми активира тао-та/маота със Сатурн и Лилит,та по веднъж на година се разхвърчават искри.  :D Обикновено аз избухвам и то за дребни неща,които ми изглеждат много важни  :d030: ,но той пресира с Плутон личния ми Сатурн ядосва ме и решавам,че няма да го обичам повече.  :012:

Благодаря ти Драки  :-*

Далеч съм от мисълта, че винаги всичко ще е идеално  :012: Ще ми стане скучно ако е така. Но и двамата не сме конфликтни личности и обичаме да споделяме и анализираме, така че ако има проблем - ще се седне и ще се говори(Има тригони Сатурн - Меркурий - двоен аспект).

Конфигурацията му Луна квадрат Марс с моя Сатурн отгоре за цвят не е много розова картинка, но ми прави впечатление, че всичките му най-близки му я активират тази квадратура  :012: Не е избухлив, но има оргомна нужда да се доказва, да е по-добър и по-добър в нещата, които прави. На мен не ми пречи - с мен няма за какво да се съревновава, а и аз не съм такъв типаж - спокойно го оставям да води и на двамата така ни е добре. На мнение съм, че към мъжкото его трябва да се подхожда внимателно, за да не се окаже накрая, че си "кастрирал" партньора си и се чудиш защо не е мъж, а...(айде няма да казвам какво). Нека е силен, инициативен щом има нужда да ме закриля и да ми е опора - не, че не мога да се справя сама, ама нищо няма да докажа нито на себе си, нито на него ако се състезаваме кой е по-велик.

Мисля, че тр Сатурн през 7 дом много ми отвори очите и ми промени вижданията за отношенията. Много взе в началото, но после ми се отплати с лихвите. Естествено, първо трябваше аз самата да си отворя очите за много неща. Допълнително, тр. Уран като ми разтресе кардиналното Тао ме научи да живея за мига и без твърде много очаквания и вкопчване. На принципа съм, че ако нещо трябва да стане - ще стане, ако не, значи така е по-добре  :012:
"In life we will die over and over again, until the day that we can walk the earth with only our immortality left. "

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Синастрии
« Отговор #1046 -: Април 13, 2016, 06:59:11 pm »
Общували ли сте с мъже, които имат в натала си Слънце там, където е Вашата Луна? Моля да коментирате наблюдения :)
Над силата е само умението да я владеем!

Aquarius

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 237
Re: Синастрии
« Отговор #1047 -: Април 13, 2016, 08:36:46 pm »
Общували ли сте с мъже, които имат в натала си Слънце там, където е Вашата Луна? Моля да коментирате наблюдения :)
Аз познавам и съм общувала :) Странното е, че имаме и съвпад на Марс/Венера+Луна, а никога не съм го харесвала не само, защото не се е държал добре с мен, а изобщо самият му характер е проблемен.
« Последна редакция: Април 13, 2016, 09:43:37 pm от Aquarius »

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Синастрии
« Отговор #1048 -: Април 13, 2016, 09:27:42 pm »
Общували ли сте с мъже, които имат в натала си Слънце там, където е Вашата Луна? Моля да коментирате наблюдения :)
Не, но мисля, че някои основни постулати в синастрията не работят на 100, защото и ние се променяме прогресивно. Според планетите в прогресия, например венера, слънцето също ще хване поне знак и половина, понякога-3 бр знаци.  Примерно в натала около МЦ има-2-3 планети, с времето и според големина на домовете, те ще мръднат и до 12 дом, че оцветят нещата.
И друго предполагам, ако човек твърде се идентифицира в картата си с определен , непроработен аспект, планета, то такъв аналог среща в отношенията.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Синастрии
« Отговор #1049 -: Април 13, 2016, 09:56:24 pm »
Общували ли сте с мъже, които имат в натала си Слънце там, където е Вашата Луна? Моля да коментирате наблюдения :)
Аз съм и са слънчевият знак, който най не харесвам.
Мъж Рак- бррррр... :012:
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...