Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 284393 пъти)

Radost P

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
Re: Синастрии
« Отговор #1290 -: Октомври 24, 2017, 03:31:20 pm »
Много благодаря за отговора!!! Пускам я и неговата също. Всъщност сме близки, но в отношения на почти непрекъсната кореспонденция (писмена) вече над две години. Той е този, който е прекъсвал интимните отношения, може би защото не иска или не е сигурен дали иска да прерастват в сериозна връзка, но после тези отношения отново са започвали..и така няколко пъти.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1291 -: Октомври 25, 2017, 11:10:31 am »
Radost P, на теб ти е малко трудничко да си в стандартни близки отношения с акцент върху Водолей, Овен, Меркурий. От една страна  искаш да си в силно емоционални близки отношения, но от друга да не си така ангажирана във всеки един момент с другия. Веднъж си доминираща, после отиваш в другата крайност да те доминират. Приемаш нещата твърде лично с тази опозиция на Луна Овен-Плутон/ Юпитер/Сатурн и обикновено ги възприемаш грешно., което води до отрицателни реакции. От 2 г  тр. Уран се бунтува около единия от управителите на АСЦ ти Плутон и върху чувството ти,, че "там"(тези отношения) не ти е мястото( Луна в Овен), като сега след Нова година вече окончателно ще ускори процеса, който предстои на прекратяване на типа взаимоотношения в този им вид. Ти може да ги задържиш изкуствено поне още една година или да сложиш естествения им такъв завършек като такива. Има нещо все висящо, неясно около желаното, което търсиш в близките (ти) връзки,Марс, другия управител на АСЦ е в Риби в 4-ти дом, от което все бягаш- няма как тогава да (ти) се случва "действителна "връзка. Това не  е нещо 'лошо" или фатално, просто показател къде трябва да направиш промени в  себе си, ако искаш да си все развълнувана  в партньорството - Уран в 1-ви дом.
Ако те е заинтригувала астрологията, чети, интересувай се как работи и същата дава възможност да разсъждаваш върху вечното "защо на мен". Късмет. :)
« Последна редакция: Октомври 25, 2017, 11:28:46 am от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Radost P

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 3
Re: Синастрии
« Отговор #1292 -: Октомври 25, 2017, 02:58:06 pm »
Благодаря ти, Рени, наистина има върху какво да помисля и работя, за да се променят нещата. Хубав и ползотворен ден ти желая!

Growandlearn

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Синастрии
« Отговор #1293 -: Ноември 25, 2017, 01:01:34 am »
Здравейте,
Дали бихте могли да ми помогнете?
Запознах се с мъж, който не очаквах и не бях подготвена да ме развълнува толкова силно и това ми причинява огромен дискомфорт и лутане.
Чувствам се объркана относно неговото отношение към мен и дали въобще има симпатии от негова страна или всичко е в моята глава... Дали въобще има смисъл и шансове да се получи нещо с него... прикачвам синастрия и моята натална карта (а), на мъжа - (b)
Много ви благодаря за помощта - не спирам да мисля вече месеци и трябва да взема някакво окончателно решение.  :lol_hitting: (или да се набия!)

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Синастрии
« Отговор #1294 -: Ноември 25, 2017, 09:19:55 pm »
Синастрията ви няма да коментирам. Без прогресии нищо не значи дори и да имате привидно допирни точки.
Разгледах наталната карта на мъжа. Има тенденция да е меркантилен и водещо в отношенията му да е личният интерес. Склонен е да гледа на жените като на "ресурс". Това ми направи впечатление и затова ти го пиша. Както му е отношението конкретно към теб - не знам.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Growandlearn

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Синастрии
« Отговор #1295 -: Ноември 25, 2017, 09:45:45 pm »
Благодаря за отговора. Това за меркантилността заради венерата му в Козирог ли го казвате? Не ми е направило впечатление да е такъв, такива хора не ми допадат и си мисля, че бих усетила.
Относно прогресиите, не съм много ясно, но предполагам говорите за progressed synastry chart, доколкото знам, за позицията на планетите към момента...
Прикачвам две прогресии, наложени една върху друга и негова натална към моя прогресия...
Тепърва започвам да се интересувам от астрология, извинете ме за невежеството.
« Последна редакция: Ноември 25, 2017, 10:03:15 pm от Growandlearn »

Growandlearn

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Синастрии
« Отговор #1296 -: Ноември 25, 2017, 10:33:20 pm »
Благодаря и за този отговор. Даже, ми направи впечатление, на няколко пъти ми споделя (въпреки, че е луна и асц. Скорпион и не е много по признанията), че се чувства постоянно даващ и всички разчитат на него... И че сякаш очакват винаги да е на разположение.
Нямаме връзка, малко по-горе съм писала, че се запознахме и аз се увлякох, но неговото поведение месеци наред вече е "странно". Това, което ме обърква е, че усещам взаимност, разбиране и дори доза спокойствие и доверие, а от друга страна.... той се държи странно.
Затова въпросът ми беше само аз ли си въобразявам, че може да се получи нещо и че той има отношение към мен.
Дори не мога да си формулирам въпроса, наистина не знам какво е отношението му към мен и дали има някакви изгледи за развитие...
Чувствам се изтощена и объркана от цялото чакане и неяснота...

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Синастрии
« Отговор #1297 -: Ноември 25, 2017, 10:37:13 pm »
Grow.., не само заради Венерата във втори дом. Луната в първи дом в мъжка карта дава прилепчивост, а в Скорпион - поглъща чуждите емоции без насита. Неговият У1 - Марс е в женски знак. Условно е в 6 дом, но в знака, в който попада куспидата на 7 - в Телец. В комбинация с разположението на Луната и Венерата за мен това обуславя консуматорска нагласа.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Growandlearn

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Синастрии
« Отговор #1298 -: Ноември 25, 2017, 10:46:10 pm »
Звучи ужасно... поне за мен :( .... Четох, че той в момента минава през транзит Плутон съвпад Венера, за който четох, че предполага преобръщане в личните отношения и възможност за изграждане на по-здравословни такива. Дано му се отрази добре...

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 694
Re: Синастрии
« Отговор #1299 -: Ноември 26, 2017, 10:58:33 am »
Звучи ужасно... поне за мен :( .... Четох, че той в момента минава през транзит Плутон съвпад Венера, за който четох, че предполага преобръщане в личните отношения и възможност за изграждане на по-здравословни такива. Дано му се отрази добре...
Проблемът ти, според мен, е транзитен Нептун през 7-ми дом. Нещо, което имаш зададено и по натал със съвпада на Нептун (у7) и Сатурн (у5) в 5д. А именно - нереалистични/идеалистични/романтизирани/нафантазирани представи, очаквания и мечти/желания за любовта, взаимоотношенията и любовния обект като такъв изобщо. И сега просто тази (твоя) тема ти е на дневен ред.
Моят съвет е (той е от опит и аз си намислям/измислям хора и свят) - използвай периода за творчество и натрупване/събиране на това усещане/сензация и своеобразното му консервиране за зимата. Останалото - к'вото дойде;

Growandlearn

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Синастрии
« Отговор #1300 -: Ноември 26, 2017, 11:23:25 am »
Благодаря за коментара.
Знам за Нептун и Сатурн и за нереалистичните представи, само че минаха години в такива и взе леко да ми писва и да се чувствам не ок, обезверена в личен план.
Напоследък си мисля, че имам по-реалистично виждане за хората и връзките. Също така ми писна и да си "творя" - въпреки че обичам, и да си седя в някаква мъгла и изолация. Цялото напрежение за мен идва от това, че смятах, че съм преценила този път по-добре коментирания господин и че имам по-ясни представи. Да кажем, че усещането ми беше по-различно. Но явно продължавам да се заблуждавам във виждането си за ситуации/хора.
И да.....в крайна сметка... к'вото дойде.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Синастрии
« Отговор #1301 -: Ноември 26, 2017, 12:24:57 pm »
Айде, стига го обиждахте тоз Нептун ,че ми писна .Изкарахте го най-големият глупак и льохман-не е .Обидена съм от негово име, че една такава фина духовна планета все я спрягате, като евтина турска дъвка-измама, самозаблуда, мъгла, дъра бъра ..Пък и кой смее да подцени Сатур, в пети би ли позволил самозабрава до глупост? А би ли работил заедно с Нептун за реализацията-материализация на най-смели мечти, творчески проекти и мечтани любови-да. Всеки има различен житейски план, ако всеки е хепи няма да се прераждаме и нека не се правим на големи психолози на гърба на Нептун. Не не е той неслучването и заблудата, на 90%  ОТ  пишещите ли Нептун ги е оглупил ,че са с неслука в личния живот поради нереалистични оплаквания. Искам извинения от името на Нептун писна ми да го обиждат туй момче  :012:

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Синастрии
« Отговор #1302 -: Ноември 26, 2017, 12:33:23 pm »
Growandlearn, ти ми се струваш силно емоционална, мечтателна, лесно привързващата се, чувствителна, влюбчива натура, докато господинът сякаш трудно е готов да поеме риск и да излезе от зоната на комфорта си заради връзка/чувства/любов. Темата за личните отношения, любовта и страстта ми изглежда централна в живота ти - ти буквално живееш, за да обичаш и да бъдеш обичана. Освен това може би си нетърпелива по отношение на постигането на целите, които си поставяш, и спечелването на обекта, когото харесваш. Мъжът от картата е по-скоро прикрит в емоционално отношение (може би крие ранима вътрешност?) и ми се струва, че предимно държи на личния си комфорт.

Това, което най-силно ме притеснява в синастрията ви, са разменените квадратури между Луна и Венера. Такива напрегнати аспекти могат да затрудняват споделянето на чувства и емоции. Другото не е зле - картите ви си приличат по наличието на вода (влага) в тях. Ако имате възможност за общи занимания, при които водата да влезе в действие, може би това би ви помогнало да се сближите и да преодолеете влиянието на квадратурите Луна/Венера - например съвместни творчески или благотворителни дейности.

Growandlearn

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Синастрии
« Отговор #1303 -: Ноември 26, 2017, 12:54:07 pm »
"Пък и кой смее да подцени Сатур, в пети би ли позволил самозабрава до глупост?"
//Ако на някого помагат моите коментари: как чувствам Нептун - да, творчески тип човек съм, да, вярвам в някакви духовни и дълбоки отношения, да, много съм идеализирала предишните си връзки;
относно Сатурн - усещам го като едно гласче, което като похленча, колко ми е мъчно и романтично ме кара да си седна на г.. и да действам. Като влак е... Но идват и моменти, в които ми става тежко, че с всичко се справям сама, действам, реализирам проекти, идеи, но... съм "сама в боя"... Също мисля, че Сатурн често ми подсказва, макар и тихо, една много трезва оценка за хората, но аз често правех компромиси и я смекчавах, опитвайки се да имам по-отворено виждане за нещата. (по-философско)

В крайна сметка ми е трудно да определя къде наистина започвам да "идеализирам" и "романтизирам" хората и къде "знам, какво точно се случва"

"А би ли работил заедно с Нептун за реализацията-материализация на най-смели мечти, творчески проекти и мечтани любови-да."
 // Да. Въпреки, че досега нямам никакви индикации, че ще сполуча в личен план - няма да се откажа.

Извинете за целия спам, но напоследък наистина ми е доста тежко. Ако мога така да се изразя - работиш, зима след зима, посаждаш, коригираш, отглеждаш, знаеш, че има пролет, обаче не знаеш ще дойде ли въобще...... Надявам се коментарите да са ви от полза.

Благодаря.

Growandlearn

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Синастрии
« Отговор #1304 -: Ноември 26, 2017, 01:02:02 pm »
Growandlearn, ти ми се струваш силно емоционална, мечтателна, лесно привързващата се, чувствителна, влюбчива натура, докато господинът сякаш трудно е готов да поеме риск и да излезе от зоната на комфорта си заради връзка/чувства/любов. Темата за личните отношения, любовта и страстта ми изглежда централна в живота ти - ти буквално живееш, за да обичаш и да бъдеш обичана. Освен това може би си нетърпелива по отношение на постигането на целите, които си поставяш, и спечелването на обекта, когото харесваш.
Благодаря Мирабела, няма да си кривя душата и ще кажа, че това, което касае мен в описанието е на 90% така. За мъжа, разбира се, не мога да коментирам, но наистина имам предположения, че цени личния си комфорт, защото не иска да се открие (ранимост).
Също така, той също има творчески наклоностти, но на този етап е невъзможно да правим нещо заедно, въпреки че би ми доставило удоволствие и смятах, че би било приятно и за двамата.