Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 284405 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1935 -: Април 12, 2023, 08:02:16 pm »
Лисана, и в двете карти има Марс/ Меркурий, което е привликателно за Венера Близнаци, и в двете карти има Марс/Сатурн, а Марс и Сатурн имат отношение към 1-7 дом при теб.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fly

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
Re: Синастрии
« Отговор #1936 -: Август 08, 2023, 02:53:10 pm »
Здравейте, прикачвам синастрията на мен и мъжът ми . Вече сме заедно повече от 10 години с едно дете . Може би от 2-3 години нещата тотално вече се разминават . Не мога да разбера аз ли греша нещо или проблема е някъде другаде . Няколко пъти се опитвам да започна разговор по темата но виждам , че не го интересува и си говоря напразно . Реално него го интересуват всички други но не и какво се случва между нас . Решенията които касаят семейството си ги взема сам и аз научавам пред свършен факт . Когато искам да помогна с нещо се приема с неохота или крайния резултат се критикува.  Аз съм в синьо , той в червено.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Синастрии
« Отговор #1937 -: Август 08, 2023, 04:00:04 pm »
fly,той е стелиум във везни,Венера ще се върне в ретроградно движение до съвпадът му Сатурн/Луна.Там е стационарната и точка,преди да тръгне в директен ход.
И двете ти светила са ранени от негови Марс и Сатурн.
Щом сте в съжителство/брак,вероятно композит е по-подходящ да се разгледа.
Надявам се да се включи някой,който разбира от синастрии.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1938 -: Август 08, 2023, 05:08:36 pm »
fly, първо разгледай какво се случва в твоята натална карта. Хората не харесваме промяната. Нещо в твоето отношение, поведение се е променило, което веднага променя и динамиката на връзката, както и отношението на другия. Всичко това  е  отразено по прогресия, дирекция, профекция. Аналогично и в картата на партньора ти. След като се разгледат динамиките в двете карти, чак тогава всичко това се прилага и към синастричната карта или смесена такава. Ако търсиш "защо" и "как", ако не задаваш хорарен въпрос и веднага разбираш къде е "изгорял бушона", само толкова.
Период 2-3 г е транзит на Сатурн в знак, Юпитер прави мажорен аспект към себе си, Прогресивна Луна сменя знак и евентуално дом, промяна може да има и в градуса на Асц по дирекция, възлите са сменили знак.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fly

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
Re: Синастрии
« Отговор #1939 -: Август 08, 2023, 06:29:24 pm »
fly, първо разгледай какво се случва в твоята натална карта. Хората не харесваме промяната. Нещо в твоето отношение, поведение се е променило, което веднага променя и динамиката на връзката, както и отношението на другия. Всичко това  е  отразено по прогресия, дирекция, профекция. Аналогично и в картата на партньора ти. След като се разгледат динамиките в двете карти, чак тогава всичко това се прилага и към синастричната карта или смесена такава. Ако търсиш "защо" и "как", ако не задаваш хорарен въпрос и веднага разбираш къде е "изгорял бушона", само толкова.
Период 2-3 г е транзит на Сатурн в знак, Юпитер прави мажорен аспект към себе си, Прогресивна Луна сменя знак и евентуално дом, промяна може да има и в градуса на Асц по дирекция, възлите са сменили знак.
Благодаря на Рени и Сафо за коментарите .Прикачвам две композитни карти и транзит на моята карта от 2020 и от тогава си мисля , че се промениха нещата .

fly

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 56
Re: Синастрии
« Отговор #1940 -: Август 08, 2023, 06:30:24 pm »
Композитната карта

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Синастрии
« Отговор #1941 -: Август 09, 2023, 01:26:23 pm »
В композитната карта транзитен Плутон е в опозиция с Луната.
Годината,за която говориш 2020,цикъл Сатурн/Юпитер е стартирал в опозиция с Луната.
Щом сте заедно от 10 години,дирекция комп.асц е в последни градуси на козирог в опозиция Луна.


romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Синастрии
« Отговор #1942 -: Август 09, 2023, 06:50:49 pm »
Провокирана от другата тема и постоянните медийни новини през последните дни за насилието към жените ме интерсува имате ли впечатления за следния аспект в синастрия -

Марс (жена) в точна опозиция с Плутон (мъж) задължително ли е да провокира насилие/агресия?

PS. Нямам часове на раждане.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #1943 -: Август 14, 2023, 10:51:14 am »
Романтика, зависи от статуса на Марс в картата на жената, но винаги ще провокира  към/с конфликти, спорове, които да доведат към тип насилие.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #1944 -: Август 15, 2023, 03:37:03 am »
Марс (жена) опозиция Плутон (мъж)

При този аспект жената прекалено набляга на мъжката роля. Всичко е пресилено, тъй като тя се опитва да достигне до самата сърцевина на подсъзнателната същност на своя партньор. Така тя го подстрекава и провокира, като че ли подсъзнателно го обвинява заради липсата й на женственост. Мъжът чувства, че се трансформира, но не може да разбере избухванията и темпераментните прояви, които вижда в своята партньорка. Има нещо животинско в този аспект, което провокира най-лошото и от двамата партньори. Ако другите аспекти в картата имат благоприятно значение, тогава много неща трябва да бъдат научени посредством действието на този аспект за кратък период от време.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Синастрии
« Отговор #1945 -: Август 15, 2023, 01:23:44 pm »
romantica, зависи в какви натални конфигурации е включен този синастричен Плутон. Човек със синастричен Плутон в опозиция с натален Марс, може да е в ролята на мощен катализатор за чудеса от храброст, но и на човек, който създава предпоставки, условия и обстоятелства, които пресират и доминират личната енергия.

gerivas

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 299
Re: Синастрии
« Отговор #1946 -: Октомври 30, 2023, 07:09:07 am »
Май най накрая срещнах читав партньор ...  ???

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
Re: Синастрии
« Отговор #1947 -: Октомври 30, 2023, 09:28:21 am »
Май най накрая срещнах читав партньор ...  ???

Прилича ми на кармично  и предопределено, уроци , учене. Със сигурност много полезна връзка и за двамата.

gerivas

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 299
Re: Синастрии
« Отговор #1948 -: Октомври 31, 2023, 07:08:15 am »
Май най накрая срещнах читав партньор ...  ???

Прилича ми на кармично  и предопределено, уроци , учене. Със сигурност много полезна връзка и за двамата.
Благодаря много ❤️

Jupiter

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Синастрии
« Отговор #1949 -: Декември 26, 2023, 04:12:23 pm »
 :)
« Последна редакция: Декември 30, 2023, 11:28:06 am от Jupiter »