Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 277545 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #105 -: Август 27, 2014, 01:59:33 pm »
Аз съм в обратната ситуация, рахуто ми е на асц, не се чувствам хваната в кармичен капан, просто знам, че това е човекът
...заради което пък мога да си правя каквито искам скандали  :D

кое ти е обратното Папи ?

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Синастрии
« Отговор #106 -: Август 28, 2014, 11:40:08 pm »
Реших да направя синастрия между мен и моята директорка, която много ценя и уважавам. И не на последно място, усещам нейното добро чувство към мен и подкрепа, макар и да не е явно изявено,а по-скоро скрито и мълчаливо.
Часът на раждане не й го знам.
В натала, тя има луна съвпад ретроградна венера във водолей. Те съвпадат с точност с моя северен възел на ДС.
Нейният меркурий е в съвпад с хирон отново във водолей.Попадат в моя 7ми дом.
Моето слънце е в съвпад с нейният лилит. Тя има уран в лъв,който е в съвпад с моя АС.

Интересно е някакси :)
За жалост не й знам АС.

Smarta

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 537
Re: Синастрии
« Отговор #107 -: Септември 03, 2014, 08:10:29 pm »
точно де - негов Асц върху мой СЛВ и е в комбинация с негов Сатурн :)
О, това е много силно!

Кая, имам такава връзка с приятел - на моя ЮВ с Венера е негов АС, а на моя СВ е негов Сатурн с ДЦ. Много силна връзка се получи, но приятелска. При други обстоятелства може би щеше да е повече от приятелска. Както ти казваш - ограничена във времето. С ума си не го разбирам, но го усещам точно така. В тази синастрия неговата нодална ос пък е по моята МС/IC. СВ (неговият) е на моя ИЦ и той ми помогна много да се стабилизирам вътрешно.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Синастрии
« Отговор #108 -: Септември 08, 2014, 03:15:13 pm »
Добрееееее  :012: ще питам по друг начин...до какво водят многото, твърде много съвпади в една синастрия  :017:
Може и до абсолютно нищо да не доведе-личен опит.Няма фигура,в каквато и да е комбинация от планети,които да значат,че ще се случи нещо приятно.Но пък има гаранция в сексуално консумирана връзка с напрегнати аспекти между Марс/Плутон,Плутон/Катурн Плутон/Слънце Марс/Сатурн не води на добро.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Purple

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Синастрии
« Отговор #109 -: Септември 08, 2014, 04:20:41 pm »
Е, по принцип какво означават многото съвпади де..

Няма формула за много съвпади в синастриите(особено при астрални близнаци). Първо - разликата в домовото разположение на планетите дава и по-различни изяви на същите. Второ - луната и нейните аспекти(освен ако не са родени в един ден и близки часове). Според мен в такива случаи синастрията действа на принципа на огледалото(от съответния натив зависи дали ще му харесва да се оглежда в себе си, или не). Като цяло се води, че подобно синастрии не са за препоръчване, защото водят до бързо омръзване(пак огледалото). Пък и като налазят тежкарите по транзити едни и същи радиксни точки - кой ще прави компромис?
"In life we will die over and over again, until the day that we can walk the earth with only our immortality left. "

Purple

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Синастрии
« Отговор #110 -: Септември 08, 2014, 05:25:39 pm »
Ахам, благодаря  Purple   :-*
И аз си мисля някакви такива неща, но смятам наистина да проверя нещата на практика :)
Защото до момента многото съвпади водят до много силно привличане, а как ще се развият нещата ще видим  :)
Не сме съвсем астрални близнаци, но близо...два дни разлика. Интересно е, да откриеш някой почти като теб  :)


Това първоначално привличане е нормално, но според мен може да бъде последвано от едно огромно отегчение.
Ти го възприемаш като хубаво да видиш някой като теб - на мен например би ми било крайно неприятно  :57:
Но подобна синастрия може да е и увеличително стъкло точно за черти/качества, които не харесваме у себе си и да е двигател за промяна и осъзнаване(като в основата си всяка реализирана синастрия има такъв резон).
Абе дерзай - това какво ще излезе е друга бира( и рядко е плод на партньорската карта).  :)
"In life we will die over and over again, until the day that we can walk the earth with only our immortality left. "

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Синастрии
« Отговор #111 -: Септември 08, 2014, 05:43:10 pm »
Е, по принцип какво означават многото съвпади де...иначе хипотетично може да доведе, може да не доведе това е ясно...
На този етап определено води до някакви неща, но все още е рано да се каже  :017: Ще разказвам  :012: Явно ще трябва да си проверя сама до какво ще доведат съвпадите  :012:
Нещо като препоръка:
"върви се нанякъде" може да е само филм в главата на единия  до някое време.Имай предвид.
Аз срещнах мъж роден точно на моя ден в същата година.Жалко за съвпада на Марс и Юпитер които имаше-беше много мекотелест в  и слабохарактерен.Та и огледалната синастрия не е предпоставка дори за приятелство или духовна връзка.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Синастрии
« Отговор #112 -: Септември 08, 2014, 05:54:45 pm »

Ти го възприемаш като хубаво да видиш някой като теб - на мен например би ми било крайно неприятно).  :)
И тук една вметка: аз исках да видя нещо като мен,
но видях нещо което нямаше нищо общо с мен и се разочаровах. :)
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Purple

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Синастрии
« Отговор #113 -: Септември 08, 2014, 06:42:08 pm »
И тук една вметка: аз исках да видя нещо като мен,
но видях нещо което нямаше нищо общо с мен и се разочаровах. :)

Което е поредното доказателство, че 2+2 не прави винаги 4 в астрологията. Свободна воля сме били имали, казват дебелите книги  ;)
"In life we will die over and over again, until the day that we can walk the earth with only our immortality left. "

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Синастрии
« Отговор #114 -: Септември 08, 2014, 07:38:27 pm »
Което е поредното доказателство, че 2+2 не прави винаги 4 в астрологията. Свободна воля сме били имали, казват дебелите книги  ;)
Заради което си извадих извода,че рождената среда,семейството дава статуса и съзнанието на родения,а не толкова хороскопа.Например съм сигурна,че на земята в същия ден заедно с Моцарт са се родили и други,но само той и "безсмъртен" може би защото само неговият баща е имал пиано в къщи,а не заради домовата разлика в картите.
Когато срещнах "моя двойник" и той очакваше интимност от мен разбрах,че сме от "различни светове".Бяхме възпитавани от родители от различни социални и интелектуални нива и според мен бяхме несъвместими за нищо.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрии
« Отговор #115 -: Септември 08, 2014, 07:44:41 pm »
Статуса - да, съзнанието - само донякъде, по-скоро възпитанието, манталитета. Но аз, макар и да съм възпитавана в една среда с останалите близки, съм с коренно различни виждания и мироглед. Така че и за манталитета не съм сигурна - определено средата оставя отпечатък, но тя не може да те направи такъв, какъвто в своята същност не си.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Синастрии
« Отговор #116 -: Септември 18, 2014, 10:44:41 pm »
Някой има ли впечатления за съвпади върху АСЦ си от чуждо прогресивно Слънце,Сатурн,Юпитер?
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Синастрии
« Отговор #117 -: Септември 18, 2014, 10:49:05 pm »
Не, но сигурно е значимо.

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Синастрии
« Отговор #118 -: Септември 20, 2014, 11:19:45 pm »
Някой има ли впечатления за съвпади върху АСЦ си от чуждо прогресивно Слънце,Сатурн,Юпитер?

А дали е свързано с кармата, когато прогресивното слънце на единия е в 4ти дом на другия?

И добре ли е когато прогресивното слънце на единия е в 7ми дом на другия?
 
Става въпрос за една двойка.

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #119 -: Септември 21, 2014, 08:44:26 am »
А дали е свързано с кармата, когато прогресивното слънце на единия е в 4ти дом на другия?

И добре ли е когато прогресивното слънце на единия е в 7ми дом на другия?
 
Става въпрос за една двойка.

домовете май нямат значение - само точните аспекти.