Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 283375 пъти)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Синастрии
« Отговор #255 -: Декември 10, 2014, 08:18:07 pm »
Благодаря ти много, Сатин!

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Синастрии
« Отговор #256 -: Декември 10, 2014, 08:46:21 pm »
Супер, Уран. И на мен така би ми харесало.
Срещите са приятелски към момента. Не е първа, но е една от първите. Познаваме се от много години, но не сме имали възможност да се опознаем досега.

Това оня пич- дето ти се кефеше на естетиката ли е? :)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Синастрии
« Отговор #257 -: Декември 10, 2014, 08:56:50 pm »
Драко, ето синастрията - сега ще видиш какво ме вълнува в него. Усещането, че имаме емоционална близост освен физическо привличане.

Можете да си говорите, Не знам защо започвам с това, вероятно, защото ми е важно на мен.  :012:
Неговият Плутон попада в твой 8 дом и оттам гали луницата ти. Троновият му Марс има хармонични аспекти с твои Луна и Меркурий- не те напряга.
Много засегнати са ви възлите.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Синастрии
« Отговор #258 -: Декември 10, 2014, 09:01:46 pm »
Да, същият е. И да - добре си говорим. Оказа се, че вкусовете ни са подобни (дотук поне).

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Синастрии
« Отговор #259 -: Декември 10, 2014, 09:07:25 pm »
Мирабелка, много нодално, много кармично.
Разбирам защо така си въвлечена.
Марсовете на опозиция при мен са давали страховито сексуално привличане. Както и в съвпад. То не е просто любов и секс, то е 'война', но пък как пристрастява.  ;D

Той натално е със сатурнясала Венерка, че и в Рак. В знаково каре с Марс. И на него не му е лесно със собствените любовни трепети и изразяването им.
Сатурнясалите Венери мълчат като партизани за любовта си. Но често прозира зад чисто материално обгрижване - носене на нещо сладичко.
Мой опит със сатурнясала Венера и Марс ( ;D ;D ;D ;D ;D ;D ) - разбрах за емоции след подаряване на любими за мен смокини... по време, което не им е сезон.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Синастрии
« Отговор #260 -: Декември 10, 2014, 09:13:35 pm »
О, много сладко това със смокините. Ето такива жестове харесвам много... И аз му върнах жеста с аналогичен жест. Благодаря ти за анализа, Ема!

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Синастрии
« Отговор #261 -: Декември 10, 2014, 09:21:03 pm »
Малки жестове, които говорят за познаване на навици, вкусове, слаби места, размекват и са много по-ценни от позьорщината- вечеря в скъп/моден ресторант/бар или каквото там е. :) Кръчмите са за кифлите и евтините тела. :012: Душите се печелят  с душа.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Синастрии
« Отговор #262 -: Декември 10, 2014, 09:29:12 pm »
На един пич Плутона му е върху асцендента ми-означава ли,че изпитва привличане към мен?Знам,че само по един аспект не може да се съди,но все пак  :012:

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Синастрии
« Отговор #263 -: Декември 10, 2014, 09:54:24 pm »
Да, Уране, така е.

При охладените от Сатурн Венери има и вътрешна борба - да разкиря чувствата си->да покажа слабост/зависимост пред другия. За сметка на това добре се информират, без да го правят целенасочено и натрапчиво. Те не питат, те виждат, слушат, запомнят, структурират. И когато мине време, правят жестове, уж между другото. Но хич не е така.
Това е 'военна' Венерка, не обича лигавщините.
А и твой Сатурн допълнително я квадратира. Не стига личните му проблеми със Сатурна, а и ти си го подхванала.  ;D
Хич не е лесно с дисхармоничните аспекти на Сатурн в синастриите. Трябва време, напасване, да избягаш от чувството, че някой те наставлява, ръководи, охлажда.

При него Венерката е в Рак, привидно чувствена, но има нужда от приласкаване, от емоция, за да повярва в себе си. Сатурновите Венери често са твърде критични към себе си, нужно им е време, за да си повярват и да повярват, че са 'избрани' от другия, че са 'заслужили' с качествата си вниманието и любовта.
При него хем в Рак, хем сатурнясала.

Марс в твърд аспект със Сатурн също дава едно задържане. Ти би трябвало да го знаеш най-добре, притежаваш го. Там се трупа заряд, трупа се дълго и избухва като фойерверки, когато пробие сатурновата бариера.
Негов Марс може да е тронов, но е в знаково каре със Сатурн. А и Венера. Отново си има своя конфликт между мъжкото/женското начало.

Все пак имате опозе Слънце и Луна, което си е доста привързващо. Луна/Венера в Козирог също е силна позиция.
Но това с нодалните оси е голям магнит. А ако му знаем и часа на раждане, ще е още по-интересно. Нодална ос на някой върхи някоя от главните оси на друг(асц/дсц, иц/мц) е нещо, от което много трудно се бяга.

По-предизвикателното според мен ще е карето на твоите Марс, Сатурн и Плутон към Луната му. Доста си го целнала, все с тежките 'личности' си запознала Луната му. И да не искаш да оказваш натиск върху него, той може да усеща такъв, да остава с чувството, че се опитваш да го ръководиш, променяш.
Луничките страдат и от един от твоите приятели, а какво остава за тримата хубавци.
И аз целя чужди светила с Плутон/Сатурн. Трудна връзка, с много предизвикателства, борби, усещане за контрол над партньора, дори да не правя нищо в тази посока, на моменти и усещане, че съм сухарка(един от най-несериозните хора в околията съм). Но това беше докато се понапасне малко ситуацията. Все пак е силно привързващо положение. 'Ела, зло, че без теб по-зло.'

Венери в опозиция също са ми давали силно привличане. Не смятам, че е нещо непреодолимо за една връзка, по-скоро дискомфорт за кратко след отлитането на пеперудите и виждане на реалността. Но опозициите разделят и притеглят двама души. Ако преодолеят желанието да са във вечен конфликт.

Забравих да напиша, че сексуалното привличане при твърди аспекти между Венери/Марсове, Марсове, Венери е като мълния. Все едно ток те бие, няма я тази плавност на желанието, много е...изяждащо. След това сякаш има застой, не е постоянно нагнетено. Но нагнети ли се отново... То не е любов и секс, то е война.  ;D

Аз харесвам тази синастрия. Има своите предизвикателства, но трудно ще се изплъзнете един от друг. Много нодално, много сатурново, плутоново. Ако те е страх от такива любови и връзки - пали кецовете и давай назад, докато е време!  ;D

Очевадните неща няма да пиша - слънца на знаков хармоничен аспект и т.н. Все хубавини.  :-* :58:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Синастрии
« Отговор #264 -: Декември 10, 2014, 10:23:07 pm »
Ема, много, много ти благодаря за подробния анализ! Длъжница съм ти. :58: :-*

Аз също имам Венера и Марс, барнати от Сатурн. Затова започнах да си мисля, че моите страхове са и негови страхове. Много точно си ги  описала. Мен много ме е страх да се разкрия (по принцип).
А и признавам си, че преди той правеше опити за сближаване (шегаджийски на пръв поглед по-скоро), а аз го режех кофти.
« Последна редакция: Декември 10, 2014, 10:26:39 pm от Mirabella »

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Синастрии
« Отговор #265 -: Декември 10, 2014, 10:56:10 pm »
Не си ми длъжница, Мирабелка.  :38: :-* Участвам в дискусията по желание, не по принуда.

Сега видях, че Слънцето му е в опозиция с твой Уран. Отново е синастричен аспект, който изисква малко време, за да покаже хубавите си страни.
Не е лесен отново, защото поразеното Слънце от чужд Уран има усещането, че от отсрещната страна са прекалено несериозни, необвързващи се.
Ти вече спомена за себе си, че си човек, който цени свободата си, съвсем закономерно с това Слънчице във Водолей, Асц Водолей, Луна в съвпад с Уран. За теб надличностното, приятелството, свободния дух са от значение.
При него това може да изглежда преекспонирано, защото със Слънцето си(егото) усеща много силно твой Уран. Тези със Слънцата, особено ако са от хората, които имат нужда от повече отдаденост, те са в затруднено положение. Търсят връзка, а сякаш намират човек, който е навсякъде другаде, не и в тези отношения.
Положителното е, че той е със Слънце в Близнаци, те не са така обсесивно настроение.
Уран в аспект със светила може да носи усещането, че си говорите 'телепатично'. Една енергия протича - знаеш какво ще каже/помисли този от другата страна. Това му е много хубаво проявление, сякаш енергията протича много бързо между индивидите.
Проверено от синастрични Уран върху мое Слънце. И мой Уран опозиция чужда Луна. В първия случай аз съм потърпевшата, дълго време оставях с едно чувство, че в другата страна липсва интерес, прекалено е освободен, незаинтригуван. Хубавото проявление е, че взаимно се радваме на лудории, адреналинови, смели начинания. Аз по натура съм склонна да правя лудории, този Уран върху Слънцето ми ме накара съвсем да прекрача границите си, научих много нови за мен неща. Едно от тях е, че в мен има неподозирана до момента смелост.
Във втори случай този с Луната страда от мой Уран, изглеждам прекалено отдалечена и неангажирана. Навярно бия ток по емоциите му, не особено приятно. Но има голяма телепатия.
Трудното е осънаването, че чуждата освободеност не е на лична основа, не е лично отношение.  ;D И може сетивата ти да го усещат в пъти повече, отколкото е реалността.
Хубавото е, че урановите аспекти те карат да прескачаш собствените си граници, да виждаш света през нови очила, разширяват ръгозора ти. Лудориите вече са си плюс на съвсем битово ниво. Те носят смях, усмивки - не е лошо като влияние.  :-*

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Синастрии
« Отговор #266 -: Декември 10, 2014, 11:05:41 pm »
Това за телепатичното усещане е точно така. Мисля си някой ден за нещо и после, като разговаряме, той го казва. А докато ми разказва случки от живота си, имам дежавю, че това вече съм го чувала, но няма как да ми го е разказвал досега.
Той също обича свободата, намекна ми го и в подтекст ме подпита дали аз давам свобода (подтекстът беше в професионален въпрос). Основно по професионални теми говорим - ах, този Сатурн. И постоянно се сравнява с мен и е самокритичен доста. Критикува се, когато смята, че не е направил нещо добре, както смята, че аз съм го направила.   
Негов Уран пък е в тригон с мое Слънце.
Отново много ти благодаря, Ема! :-*
« Последна редакция: Декември 10, 2014, 11:07:24 pm от Mirabella »

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Синастрии
« Отговор #267 -: Декември 10, 2014, 11:13:18 pm »
Много зачестиха постовете ми, не ми е присъщо да лапвам думата.
Често привличаме себеподобни, Мирабелка.

Аз съм със сатурнясала Венера, осмодомна, в съвпад и с Плутон. Мой партньор е с още по-точен съвпад на Венера и Сатурн, осмодомни. И при двамата във въздушен знак.
При мен има асц Водолей, Уран на Мц - силно си търся свободата. При мой партньор светилата са в опозиция с Уран - отново темата за свободата.
При мен Слънцето е плутонясало. При мой партньор има асц Скорпион, Плутон е в знакова опозиция със светилата.

На пръв поглед сме много различни - Слънцата ни са в опозиция. Но за всички останали сме си еднакви, приличаме си по свободомислие, властност, неумение да показваме емоциите си, избухливост и т.н.

Трудното е, че колкото сме си еднакви отделно, напрегнатите аспекти в синастрията създават проблем да 'заработим' като едно цяло. То това му е философията на всичко - напрегнатите аспекти да заработят в някаква градивност, да научат на обединение. Изисква се много време, търпение, много предизвикателства, борби, наранявания, болка. Ако имаш силата да понесеш, може и да се окаже чуден резултат след време. Просто не се получава веднага и плавно, както е при синастриите с хармонични аспекти.

И да, привличаме подобни на нас, защото са нашата отрова и лекарство едновременно. Лекуваш другия, лекуваш и себе си. Защото чрез него виждаш своите лични изпитания.

Човешките взаимоотношения са сложни. Особено като ги мислиш.

Глупците не страдат от трудностите на тези съждения, за тях живот е много по-опростен.  :85: :85: :85:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Синастрии
« Отговор #268 -: Декември 10, 2014, 11:21:50 pm »
Качвам ви синастрия с един пич,дето сме на 2 полюса,изобщо нямаме нищо общо.Ако на някой му се разглежда ви я поствам  ;)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Синастрии
« Отговор #269 -: Декември 10, 2014, 11:22:37 pm »
Много ми харесва как си го написала, Ема! Пожелавам ви щастие на теб и твоя любим мъж!