Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 277564 пъти)

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #360 -: Декември 28, 2014, 02:17:35 pm »
Тъпият тел аутокъмплийтва
Можеш да забраниш това...  ;)

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #361 -: Декември 28, 2014, 02:20:49 pm »

 Съвсем друг е въпросът колко жесток може да бъде Плутон докато е влюбен-двете неща изобщо не му пречат да ги изразява едновременно и това не са легенди.
Аз не съм била влюбена. Не съм изпитвала нищо към този. Бяхме просто в познати докато не ми разкри намеренията си към мен-това  ме отблъсна адски силно и не желаех дори да ме доближава повече. Въпреки точния съвпад на негова Венера с мой Плутон- Плутон остана безразличен  :)

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #362 -: Декември 28, 2014, 02:25:22 pm »
Била съм и Венера и Плутон в различни синастрии.Дори в една имах негова Венера в съвпад с моя Плутон.Не останах безразлична.  :D НО му разказах играта,въпреки всичко.  :D
Гледам,че някой Плутон те е омагьосал.  :012:
Плутон силно се ангажира емоционално с всяка планета,която види в мажорен аспект около себе си-СПОКОЙНО.  :012: :08: :043:
Ничий Плутон не ме е омагьосал. Шастливо омъжена жена съм, която изучава в дълбочина синастрията. Правя съпоставки и събирам наблюдения. Въпреки всичко, което написахте не вярвам висшите планети да могат да бъдат "омагьосани". Примера ми в горния пост смятам е достатъчно красноречив. Моята теория е, че за да се влюбиш трябва някой да засегне Венерата и Марса ти. Венерата-любовта, Марс-сексуалното привличане. That`s all  ;)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрии
« Отговор #363 -: Декември 28, 2014, 02:33:31 pm »
Според мен, за да е трайно привличането по Венера в аспект с транссатурнова планета, трябва да има и други синастрични връзки. Ако липсват класическите синастрични аспекти като Слънце-Луна, Луна-Венера, Слънце-Венера, Луна-Марс, Венера-Марс, тогава търсим връзка между лични планети и оста АС/ДС.

Най-продължителната връзка в живота ми е по опозицията на Венера с транссатурнова планета, но има и струпване на партньорски планети в моя 7 дом. Неговата Венера е в опозиция с моя Нептун, моята Венера е в опозиция с неговия Плутон.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #364 -: Декември 28, 2014, 02:43:02 pm »
Да де... Както казах Венера и Марс трябва да са засегнати. По силно е привличането когато са засегнати от висшите планети, но трябва да е взаимно иначе привличането ще си остане еднопосочно  ;)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрии
« Отговор #365 -: Декември 28, 2014, 02:47:54 pm »
Имам познат, с който имаме огледален съвпад Венера/Марс, т.е. два пъти се повтаря, при това доста точен по градуси. И не бих казала, че с нещо ме привлича. По Луна/Марс по-силно ми въздействат.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Синастрии
« Отговор #366 -: Декември 28, 2014, 03:15:12 pm »
Ничий Плутон не ме е омагьосал. Шастливо омъжена жена съм, която изучава в дълбочина синастрията. Правя съпоставки и събирам наблюдения. Въпреки всичко, което написахте не вярвам висшите планети да могат да бъдат "омагьосани". Примера ми в горния пост смятам е достатъчно красноречив. Моята теория е, че за да се влюбиш трябва някой да засегне Венерата и Марса ти. Венерата-любовта, Марс-сексуалното привличане. That`s all 
планетите и аспектите в синастрията си действат много добре, но при определни условия.  синастрията не е всичко за една връзка. има много хубави синастрии с лош край и не чак толкова хубави с продължителни и щастливи връзки.
1. времето, в което срещаме даден човек определя дали той ще има значение за нас, дали ще остане за дълго в живота ни и въобще ще осъществим ли някаква по-значима връзка.
времето, в което имаме потребност от създаване на връзка- дирекции, прогресии, транзити носещи обвързване .
2. друго важно условие е да бъдат активирани в картите и на двамата, в един и същи период.
3. другият да има в натала сходен аспект на поне един от тези, които преживяваме по транзити, дирекции и т.н. , носещи обвързване

иначе синастрии с "омагьосващи" аспекти може да имаме с всеки втори, но не създаваме лични връзки с всеки срещнат.
« Последна редакция: Декември 28, 2014, 03:20:45 pm от nerealna »

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #367 -: Декември 28, 2014, 06:12:09 pm »
Интересна теория, Дракониада! А ти как мислиш дали може да се влюбиш в човек, чиито планети ме засягат Венерата ти да речем? Имате ли такива примери?  :017:

Аз съм влюбената, но моята Венера не се докосва (ако не броим един съвпад от 5 гр и един тригон 4 гр) от негова планета. Той не е влюбен в мен, но неговата Венера е в съвпад с моето Слънце.

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #368 -: Декември 28, 2014, 07:04:14 pm »
планетите и аспектите в синастрията си действат много добре, но при определни условия.  синастрията не е всичко за една връзка. има много хубави синастрии с лош край и не чак толкова хубави с продължителни и щастливи връзки.
1. времето, в което срещаме даден човек определя дали той ще има значение за нас, дали ще остане за дълго в живота ни и въобще ще осъществим ли някаква по-значима връзка.
времето, в което имаме потребност от създаване на връзка- дирекции, прогресии, транзити носещи обвързване .
2. друго важно условие е да бъдат активирани в картите и на двамата, в един и същи период.
3. другият да има в натала сходен аспект на поне един от тези, които преживяваме по транзити, дирекции и т.н. , носещи обвързване

иначе синастрии с "омагьосващи" аспекти може да имаме с всеки втори, но не създаваме лични връзки с всеки срещнат.

и за да се отчете връзката между двамата, според Рашмън (а и е логично), прогресивната карта на единия трябва да има връзка с наталната или прогресивната на другия и обратно. забелязала съм, че при важните връзки участват и Вертекс, Хирон или нодална ос.

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #369 -: Декември 28, 2014, 08:15:22 pm »
Аз съм влюбената, но моята Венера не се докосва (ако не броим един съвпад от 5 гр и един тригон 4 гр) от негова планета. Той не е влюбен в мен, но неговата Венера е в съвпад с моето Слънце.
Съвпада и тригона се броят. Орбисите са в рамките на допустимото. Кои планети участват?

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #370 -: Декември 28, 2014, 08:19:07 pm »
Съвпада и тригона се броят. Орбисите са в рамките на допустимото. Кои планети участват?

съвпад меркурий, тригон Сатурн. Но според мен не би трябвало да се броят, защото има няколко почти точни аспекта, които добре работят.

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Синастрии
« Отговор #371 -: Януари 02, 2015, 02:35:13 pm »
А какво в хороскопа по транзити показва,че натива ще завърже връзка с по-млад екземпляр? :017:

За натала го знаем.Меркурий управител на 7ми дом може би или на 5ти дом.


Чудя се.

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Синастрии
« Отговор #372 -: Януари 02, 2015, 03:16:40 pm »
А какво в хороскопа по транзити показва,че натива ще завърже връзка с по-млад екземпляр? :017:

За натала го знаем.Меркурий управител на 7ми дом може би или на 5ти дом.


Чудя се.

За натал конкретно-Венера в Близнаци, както е при мен.
Никога не съм имала сериозна връзка с по-възрастен мъж. Разликата ни може да е била по-малко от година, но все в мой плюс. По някакъв начин много силно привличам по-млади партньори.

Затова и винаги съм си мечтала за сатурнов тип, ако ще и да е четвърт век по-възрастен от мен. :( Много ми омръзна от незрели, недорасли хлапаци.

Иначе по прогресии ако Меркурий направи връзка със Слънце или Марс при жена, или пък с У5. Но то като не  дадено в натала, няма как да се случи.
« Последна редакция: Януари 02, 2015, 03:18:21 pm от MayFlower »

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Синастрии
« Отговор #373 -: Януари 02, 2015, 03:38:50 pm »
При мен по натал не е заложено да имам по-млад партньор и мъжете, с които съм имала връзка или дори само някакви емоции, са били по-големи от мен с поне 7-8 години.
Но пр. Меркурий в съвпад с нат. Слънце даде отношения с мъж с близнашка Венера и акцент на Дева и Мерк. Така че пак проработи, но както Мей казва - според рамките, които задава наталната карта.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Синастрии
« Отговор #374 -: Януари 12, 2015, 05:21:19 pm »
Кажете нещо за тази синастрия моля :)
Много червено.....ужасТ :012:

А вижте колко е интересен и композита :)
« Последна редакция: Януари 12, 2015, 10:34:53 pm от Babyblue »