Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 277983 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #375 -: Януари 13, 2015, 10:31:01 pm »
А какво в хороскопа по транзити показва,че натива ще завърже връзка с по-млад екземпляр? :017:
За натала го знаем.Меркурий управител на 7ми дом може би или на 5ти дом.
Чудя се.
По натал имам Сатурн У5 в 5д в секстил Юпитер съУ7, но в квадрат с Нептун У7 и Марс У8- никога не съм се влюбвала в по-възрастен, всички гаджета, както и съпругът ми са по-малки от мен на възраст, Меркурий У1 в 1д не прави аспект.
С драстична възрастова разлика в моя полза имаше заигравки по време на уранова опозиция, когато Уран транзитираше в 7д, с двама слънчеви близнака и един с Луна в близнаци  :)

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Синастрии
« Отговор #376 -: Януари 13, 2015, 10:39:59 pm »
А аз защо си паднах по млад??? :012:

Паднала силно казано,но?
Заради урановата опозиция ли? :012:

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Синастрии
« Отговор #377 -: Януари 13, 2015, 11:00:15 pm »
Композитна карта се разглежда за хора, които съжителстват заедно. В случая тя няма значение затова я пропускам.

Твоят телешки стелиум е в неговия 1 дом и Луната ти е в знака на неговия асц. Привлечен е от теб, има усещане за близост и разбиране. Неговият стелиум е в твоя седми дом и може би ти гледаш малко по-сериозно на нещата. Опозицията Венера-Плутон е сексуален аспект, Луната му в твоя осми дом също говори, че има сексуално привличане. Откъм аспекти е малко постно. Ти имаш Телец и Риби, той - Овен и Водолей. Не виждам сплав тук. Иска, тръпка - може и да има. Но до там.

Можеш да се позабавляваш без много планове и очаквания. Той е по-малък и от мен - може би на 23-24 години като гледам къде са Сатурн и Плутон. Изживей си емоцията и давай нататък:)
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #378 -: Януари 13, 2015, 11:01:13 pm »
Много често, една от проявите на Урановата опозиция или т. нар. криза на средната възраст при жените се случва точно по този начин - "заигравка с по-млад мъж". Причините са няколко от неслучвана ученическа любов до вкопчване в миналото, а Уран това и чака, да обърне всичко с главата надолу. Точно в тези 3-5 г. колкото горе-долу продължава този период по улиците , у дома, в офиса, в магазина, изскачат жени с къси полички и шарени къдрички, шантавелки, с млади левенти, смеят се , танцуват и пеят без повод и причина, а другите, все още не пристъпили "палавата възраст" сочат с пръст подигравателно същите. Всички минават оттам, така че ... ;)

При мъжете проявата е малко по-различна в тази възраст и малко по-късно настъпва.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Синастрии
« Отговор #379 -: Януари 13, 2015, 11:14:01 pm »
Благодаря ви момичета :)

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Синастрии
« Отговор #380 -: Януари 13, 2015, 11:22:52 pm »
Всъщност аз все още не съм се заиграла.
Даже се чудя възможно ли е това? Имам  вътрешни противоречия.
Но съм доста учудена и не съм предполагала.
Та аз изобщо не харесвам млади мъже :017:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #381 -: Януари 13, 2015, 11:30:48 pm »
Кажете нещо за тази синастрия моля :)
Много червено.....ужасТ :012:

А вижте колко е интересен и композита :)
Твоите Луна, Марс, Венера в телец квадрат с неговите Луна, Марс, Венера водолей- твоите потребности- емоционални и сексуални, и начинът ти на действие са различни от неговите, няма я и връзката Луна-Слънце, която да тушира споменатите различия, може би твоята Луна е била привлечена от неговия АСЦ, но това не е достатъчно при липса на други благоприятни показатели. Овнето е със Слънце в 12д и твоето също попада там- с нещо ти  е длъжник от минал живот, но едва ли в този ще си разчисти задължението. 

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #382 -: Януари 13, 2015, 11:33:09 pm »
Та аз изобщо не харесвам млади мъже :017:
Има млади мъже, както и жени, които са доста по-зрели от по-възрастните от тях, а за харесване отскочи до магазина да видиш, че агнешкото е по-скъпо от овчето, защо ли?  :012:

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Синастрии
« Отговор #383 -: Януари 13, 2015, 11:38:57 pm »
почти всичките ми приятели са по-млади от мен. не знам как става, все на такива попадам и много се разбираме. меркурий ми е близо до мц, в овен- оттам мисля че е.

имам марс в рак , венера в риби , скорпион на к5 и не мога да си обясня защо водните мъже много ме дразнят. все съм си падала по земно-въздушни.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #384 -: Януари 14, 2015, 12:38:28 am »
имам марс в рак , венера в риби , скорпион на к5 и не мога да си обясня защо водните мъже много ме дразнят. все съм си падала по земно-въздушни.
а луната в кой знак е, че моята овенска  само в овни се влюбваше от 1-ви до 10-ти клас включително

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Синастрии
« Отговор #385 -: Януари 14, 2015, 06:52:26 am »
почти всичките ми приятели са по-млади от мен. не знам как става, все на такива попадам и много се разбираме. меркурий ми е близо до мц, в овен- оттам мисля че е.

имам марс в рак , венера в риби , скорпион на к5 и не мога да си обясня защо водните мъже много ме дразнят. все съм си падала по земно-въздушни.

И аз съм с меркурий съвпад МС, МС в овен.

Да не би нещо съвпада на тр уран с меркурий да ми го е донесл тоз младок? :017:
Но пк от друга страна меркурий ми е управител на 3ти дом...а не на 5ти или 7ми или 11ти...странно.
А пък може да се окаже просто обикновено привличане за известно време и нищо повече...и скоро да отшуми.


Не знам обаче с какво ще се прояви дир уран, който вече е здраво стпил в 5ти дом :17:

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #386 -: Януари 14, 2015, 08:11:54 am »
И аз съм с меркурий съвпад МС, МС в овен.

Да не би нещо съвпада на тр уран с меркурий да ми го е донесл тоз младок? :017:
Но пк от друга страна меркурий ми е управител на 3ти дом...а не на 5ти или 7ми или 11ти...странно.
А пък може да се окаже просто обикновено привличане за известно време и нищо повече...и скоро да отшуми.


Не знам обаче с какво ще се прояви дир уран, който вече е здраво стпил в 5ти дом :17:

позицията на дирекционните планети в даден дом не оказва влияние, освен в случая на стъпване върху куспидата. Така че, спокойно :)

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Синастрии
« Отговор #387 -: Януари 14, 2015, 08:51:29 am »
Той отдаван стъпи на К5.....и вече е вътре в дома.

Не се сещам за събития или просто не мога да ги различа :017:

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Синастрии
« Отговор #388 -: Януари 14, 2015, 09:09:58 am »
а луната в кой знак е, че моята овенска  само в овни се влюбваше от 1-ви до 10-ти клас включително
луната ми е в близнаци, 11 дом. слънце в телец.
мъжът ми - луна, асц , венера, меркурий и сатурн в телец. слънце в близнаци, 2 дом.
« Последна редакция: Януари 14, 2015, 09:13:39 am от nerealna »

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #389 -: Януари 14, 2015, 09:13:30 am »
Той отдаван стъпи на К5.....и вече е вътре в дома.

Не се сещам за събития или просто не мога да ги различа :017:

е, отдавна-отдавна - колко? Те дирекционните се движат с 1 градус на година. Спомням си, че преди време го дискутирахме този казус - бях ти пуснала копие от една книжка даже. Най-малкото, по това време нещо ново с детето ти да се е случило - нова градина/училище/компания ... знам ли, зависи как ще се тълкува Уран в този случай - У на твоя дом или на неговия производен - това още не го знам.