Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 277956 пъти)

ladycharm

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 36
Re: Синастрии
« Отговор #735 -: Юли 29, 2015, 04:45:17 pm »
Ох, наистина не й е лесно ...

За тази синастрия какво ще кажете, той е външният. Как я вижда, могат ли да имат нормална връзка, той не е женен и няма деца, за каква я смята?


Безкрайно ви благодаря!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #736 -: Август 04, 2015, 05:40:16 pm »
Здравейте, знаещи :). От доста време търся обяснение на един парадокс. Става въпрос за едно мое увлечение по мъж, който всъщност не харесвам, но не ми илиза от ума... Абсолютно не мой тип е - по-възрастен, лустросан чичо – умник, с голямо самочувствие… Дава ми работа от време на време и не спира да ме търси, вече трета година. Нямам идея дали има някакви мераци към мен, но по-вероятно е, че няма.  Първоначално интересът ми към него ми изглеждаше буквално като чужда намеса  :o /шантаво е знам/, но впоследствие си стана дежурна мисъл... Не съм го искала и няма да продължи това е ясно, но се чудех дали има нещо, което пропускам. Имам чувството, че го познавам, повече отколкото е възможно обективно. Разглеждах картите и освен съвпадите на луните със северните възли не виждам някаква особена пикантерия. Исках да ви питам дали виждате астологични  /кармични/ причини за това „нещо“ : ) Аз съм вътр. кръг. И Благодаря!
хах, близнаците и в напреднала възраст умеят да влизат в ума на жената, дори и доста по-млада, че и се женят за нея, в повечето случаи не минават само с един брак
а как само сте заковали Луните с възлите, помежду си са в хармоничен аспект, Слънцата ви също, кармично е съвпада на негов Плутон с твоята Венера, макар да не е точен по градуси- не се вижда по тази карта орбисът им. Сатурн на двамата са в опозиция, което може да хвърля сянка на недоверие между вас, да имате коренно различна предтава относно сигурността, но с взаимни услия може да постинете стабилност. Сатурна ти е в трион с неговата Луна, както и неговия с твоята.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Синастрии
« Отговор #737 -: Август 04, 2015, 06:02:54 pm »
Здравейте, знаещи :). От доста време търся обяснение на един парадокс. Става въпрос за едно мое увлечение по мъж, който всъщност не харесвам, но не ми илиза от ума... Абсолютно не мой тип е - по-възрастен, лустросан чичо – умник, с голямо самочувствие… Дава ми работа от време на време и не спира да ме търси, вече трета година. Нямам идея дали има някакви мераци към мен, но по-вероятно е, че няма.  Първоначално интересът ми към него ми изглеждаше буквално като чужда намеса  :o /шантаво е знам/, но впоследствие си стана дежурна мисъл... Не съм го искала и няма да продължи това е ясно, но се чудех дали има нещо, което пропускам. Имам чувството, че го познавам, повече отколкото е възможно обективно. Разглеждах картите и освен съвпадите на луните със северните възли не виждам някаква особена пикантерия. Исках да ви питам дали виждате астологични  /кармични/ причини за това „нещо“ : ) Аз съм вътр. кръг. И Благодаря!
Неговото Слънце е в твоя 5Д,а в и пред твоя 8Д доста ваши планети.
Марс/Лилит съвпадат с твое Слънце,кото е сексуален аспект също така и отделно неговите 2 планети правят тригон с твоя нептун,та нелогичните,но съществуващи,ефирни увлечения има защо да са факт.освен това той не е чичко с тези години разлика.Просто той не съответства на твоите представи,но щом задаваш въпроси за него ти е вълнуващ.Неговият Плутон май има съвпад с твоите Венера/Луна,той да не е мийдълпойнт на тях двете,а?Измъкни се,ако можеш.  :012:
А твоят Юпитер в неговия 8Д дали не влияе на разширяване на либидото.
П.П:Нагонът няма нищо общо с разума и вменените ни естетически ценности.Нагонът се пали от нагон,а задоволяването на "ниско ниво" може да е много релаксиращо и освобождаващо
« Последна редакция: Август 04, 2015, 06:16:47 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #738 -: Август 04, 2015, 08:11:06 pm »
Иначе да, Плутон!  Прилича на плутонова болест, но тук поне според моите разбирания орбисът е малко голям /5ᵒ/ и не би трябвало да влияе чак толкоз ...не знам. Това за Юпитер в осми не го бях поглеждала така – добро попадение Дракониада. А Сатурн в опозиция със себе си може и да не е толкова лошо. Бях чела в някаква статия, че в търсене на своята цялост Сатурн може да отключи доста зрял контакт. А и козела при определени обстоятелства става наистина похотлив...
5 гр. е работещ аспект, за светилата и куспидите е до 2гр., а за опозицията на Сатурн не съм казала, че е лоша, просто в началото може да е трудно, и ако за Сатурн в козирог няма да е проблем, понеже е в своя знак, то заточения в рак Сатурн няма да е добре.
Главното за една добра синастрия  е да има хармоничен аспект между Луната на единия със Слънцето на другия, а при вас те са в квадрат.

Klio

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 10
Re: Синастрии
« Отговор #739 -: Август 04, 2015, 08:50:24 pm »
Цитат
Главното за една добра синастрия  е да има хармоничен аспект между Луната на единия със Слънцето на другия, а при вас те са в квадрат.
Квадрат е та дрънка  :014: А, Плутон гледа сеира на Луната и Венерата...

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Синастрии
« Отговор #740 -: Август 04, 2015, 09:16:37 pm »
Защо задължително трябва да е тригон Луна/Слънце ? Квадратът е марсов аспект,вярно краткотрайна,но страстна авантюра,не е толкова лошо,особено пасва когато е замесен овен ,Марс,Плутон,скорпион,това е на техен език,тригонът им се вижда лигавичък ::)Изпробвано!
« Последна редакция: Август 04, 2015, 09:19:01 pm от Oposit »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #741 -: Август 04, 2015, 10:47:24 pm »
Добре е да има аспекти (поглед ) между планетите, точките в една синастрия, за да е "добра". Типа аспект ще покаже динамиката на същата.Иначе "главното " в синастрията са наталните карти на участниците в нея.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Синастрии
« Отговор #742 -: Август 04, 2015, 11:18:37 pm »
Квадрат е та дрънка  :014: А, Плутон гледа сеира на Луната и Венерата...
Гарантирам ти,че Плутонът също е на ръба.Освен това не се гърчи само твоя Юпитер,а и неговия 8Д е силно повлиян.Проблемът е в самоконтролът на Плутон,наистина,защото умее да изглежда незаинтересован,особено когато му е най-важно.  :08:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #743 -: Август 05, 2015, 12:33:50 am »
Защо задължително трябва да е тригон Луна/Слънце ? Квадратът е марсов аспект,вярно краткотрайна,но страстна авантюра,не е толкова лошо,особено пасва когато е замесен овен ,Марс,Плутон,скорпион,това е на техен език,тригонът им се вижда лигавичък ::)Изпробвано!
какви аватнюри по Луна/Слънце, последните са по Венера/Марс
говорим за аспекти за продължителна хармонична връзка и брак, че е добре аспектите Луна/Слънце да са хармонични иначе Луната е незадоволена, независимо женска или мъжка- всеки човек има своите потребности, а ако някое доминиращо Слънце ги погазва ежедневно?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #744 -: Август 05, 2015, 12:34:59 am »
Иначе "главното " в синастрията са наталните карти на участниците в нея.
Всеки да си живее с натала тогава и сбогом синатрия!

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Синастрии
« Отговор #745 -: Август 06, 2015, 09:08:08 pm »

Може и така да е... Но при него сцената с Плутон и моите Луна и Венера там се развива в неговия 12 д. Няма как да се разбере. Да чакам да изплува нещо от блатото  ::)
Та така, изглежда там е заровено кучето. Да можеше да си измъкна емоциите от щепсъла - ама не!
Между другото,ако в твоя 12Д се развиваше действието,пак нямаше да разбереш какво става и ако съдя по личния ми опит щеше да си в по-голяма мъгла.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Синастрии
« Отговор #746 -: Август 06, 2015, 09:23:37 pm »
Ако има карма, луна с възли е мн добър симптом :)
А статистически - тези с опозиции слънце/луна са повече от тези с тригони, за квадратите не помня

Рада

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
Re: Синастрии
« Отговор #747 -: Август 08, 2015, 04:22:14 pm »
Привет на всички отново!
Имам нужда от помощ :). Какви аспекти в синастрията биха ми показали, че нищо няма да се получи с мъжа, с когото се опитвам да се виждам? С хоранен въпрос може би е по-лесно, но тъй като съм емоционално свързана, не мисля, че мога да стигна до верния отговор.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Синастрии
« Отговор #748 -: Август 08, 2015, 10:16:02 pm »
Ако няма аспекти, вероятно няма да е лесно, всичко друго зависи от вас

vermm

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 401
Re: Синастрии
« Отговор #749 -: Август 08, 2015, 10:28:31 pm »
То дете не се прави с приказки, а младежа обича да приказва, сигурно по няколко пъти на ден ѝ звъни, но не звъни само на нея- вятър го вее на бял кон, но и конят му чужд, използвач
Да знаеш Аkruks права излезе. Тоя е пълен нещастник! Търси само забавление и нищо друго!  :91: