Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 277994 пъти)

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Синастрии
« Отговор #765 -: Август 09, 2015, 10:57:48 pm »
и кой го казва?

Аз. Защо? А кой пише, че има - живият живот със сигурност не, пък че астро.ком не ги чертае, също не е довод. Огледайте първо синастриите около себе си и после я карайте по стандарти.

Таис, ти си напълно права, естествено.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Синастрии
« Отговор #766 -: Август 09, 2015, 10:59:58 pm »
Какви допустими орбиси в синастрии - това са вицове.
Аз. Защо? А кой пише, че има - живият живот със сигурност не, пък че астро.ком не ги чертае, също не е довод. Огледайте първо синастриите около себе си и после я карайте по стандарти.

Таис, ти си напълно права, естествено.
дайте разказчета с аспекти
или си говорете сами двенките
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #767 -: Август 09, 2015, 11:00:17 pm »
Аз. Защо? А кой пише, че има - живият живот със сигурност не, пък че астро.ком не ги чертае, също не е довод. Огледайте първо синастриите около себе си и после я карайте по стандарти.

Таис, ти си напълно права, естествено.

Е как защо - астрологията е наука, а всяка наука си има правила, които са база, за изучаването и прилагането й.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #768 -: Август 09, 2015, 11:00:24 pm »
Стихиите показват всичко, а градуса (до)колко силно всеки от участниците реагира на другия с природата на съответната планета в типа синастрия. Тук, има взаимодействие на Луна/ Слънце отразено от аспекта квадратура, така че Луната не е изолирана и  има индикация за близка връзка, просто единия от двамата няма да се чувства удобно, познай кой ?  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рада

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
Re: Синастрии
« Отговор #769 -: Август 09, 2015, 11:03:25 pm »
Гледай сега ти Радини вълнения.
Ама ти какво по-точно попита като пусна синастрията-"ще успея ли да си тръгна от този мъж" или "какво показва,че няма да се получи между нас в синастрията"
Благодаря, че се включи! Опитвам се да си тръгна, защото според мен само аз съм емоционално свързана. Обичам астрологията, но когато става въпрос за мен съм неуверена в знанията, които имам.

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #770 -: Август 09, 2015, 11:04:11 pm »
дайте разказчета с аспекти
или си говорете сами двенките

аз разполагам само с една такава синастрия, собствена - и при първото ѝ тълкуване забелязах този кометар на една от участничките във форума по нея - Луната на мъжа не прави никакъв аспект в орбис с моята карта. И реалността е такав - интерес от негова страна има, но не и емоционална ангажираност.
И за да сме коректни, попитах преди малко, дали някой е забелязвал такова нещо при други синастрии.
Тук, в темата, няколко страници назад има още една такава - не си спомням дали има обратна връзка по нея.

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Синастрии
« Отговор #771 -: Август 09, 2015, 11:06:37 pm »
Е как защо - астрологията е наука, а всяка наука си има правила, които са база, за изучаването и прилагането й.

Чудесно. Значи отричаме реалността и обективно как се случват синастриите, започваме да следваме "правилата". Въпрос на личен избор в крайна сметка.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #772 -: Август 09, 2015, 11:09:01 pm »
Стихиите показват всичко, а градуса (до)колко силно всеки от участниците реагира на другия с природата на съответната планета в типа синастрия. Тук, има взаимодействие на Луна/ Слънце отразено от аспекта квадратура, така че Луната не е изолирана и  има индикация за близка връзка, просто единия от двамата няма да се чувства удобно, познай кой ?  ;)

Е, уж градуса показва доколко ще реагира (като тук него въобще го няма), а пък има близка връзка.

Както и да е - забравете. Нямам настроение за празни обяснения.

Рада

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 94
Re: Синастрии
« Отговор #773 -: Август 09, 2015, 11:09:10 pm »
не говоря за стихии - те показват как, а градуса показва дали въобще дадената планета участва в синастрията. Затова и зададох въпроса. И орбиса при синастрията не е по-голям от 5 гр, доколкото знам. Близко е до Дсц, но на колко билзко е - попитах, но още няма отговор до момента.

ДС е на 21 гр. 23', а моята Луна на 15 гр. 53'.

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Синастрии
« Отговор #774 -: Август 09, 2015, 11:09:34 pm »
Стихиите показват всичко, а градуса (до)колко силно всеки от участниците реагира на другия с природата на съответната планета в типа синастрия. Тук, има взаимодействие на Луна/ Слънце отразено от аспекта квадратура, така че Луната не е изолирана и  има индикация за близка връзка, просто единия от двамата няма да се чувства удобно, познай кой;)

Аха. Да не говорим за участието на Плутон.
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрии
« Отговор #775 -: Август 09, 2015, 11:10:10 pm »
В епохата на Средновековието, честно казано, не се сещам да са правили синастрии. Тогава уж са наблягали на правилата, постулатите и спазването им, нямало е място за много свободни интерпретации. Замислям се, с изключение на някои техники от Джйотиш, да не би синастрията да е продукт на съвременната астрология?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #776 -: Август 09, 2015, 11:11:08 pm »
Много исках да се справя сама с картите, но ще се радвам, ако някой реши да ги разгледа. Това, което според мен показва, че нищо няма да се получи е квадрат моя луна и негово слънце. Сатурн съвпад слънце и моите планети в негов 12 д. също
Твоето Слънце е в негов 1д, неговото в твоя 4д- по разположение за брак са добри
Луните ви са в тригон- имате сходни потребности и емоционалност, с еднакъв АСЦ - сигурно визуално си приличате, имате еднакви предпочитания, преживели сте в един и същ период еднакви или сходни събития- при това положение една зловредна планета преминава и при двамата в един дом- с моя мъж сме така и когато е гадно, ни е двойна гадорията, но винаги има подкрепа от бенефици, така че се преживява
Сатурн е съвпад само по знак със Сатурн, пресметни си мийдпойнта Слънце/Луна и виж дали съвпада с негова планета
« Последна редакция: Август 09, 2015, 11:14:44 pm от akruks »

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Синастрии
« Отговор #777 -: Август 09, 2015, 11:18:19 pm »
ДС е на 21 гр. 23', а моята Луна на 15 гр. 53'.
Край. С 1 градус повече от позволеното... ; )))
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Синастрии
« Отговор #778 -: Август 09, 2015, 11:18:59 pm »
Лили, кому е било нужно в онова време да знае , дали Робин Худ ще се спаси Лейди Мириам или просто Марианчето от 5 -та къща вляво от гората и ще имат дълга и щастлива връзка ? Тогава колко хора са знаели къде ги сърби,за да ги почеше някой , по 5-ти или по 8-ми дом ? ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #779 -: Август 09, 2015, 11:19:08 pm »
Край. С 1 градус повече от позволеното... ; )))

На теб какъв ти е проблема? не можеш ли нормално да дискутираш и да излагаш мненията си?