Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 281279 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Синастрии
« Отговор #825 -: Септември 15, 2015, 12:13:54 pm »
Здравейте :)! Може ли да се отчете като действащ, съвпадът между Плутон и Венера  9 гр, в Скорпион в 5-ти дом ? Другата Венера също е ангажирана със секстил с Плутон 3 гр . Кой от двата аспекта действа по-силно ?
9гр е голям орбис, за да го отчиташ за съвпад, секстилът на партньорската Венера с Плутон е действащ. За всичко останало намери литература и чети, няма да преписваме книгите тук, за да ти дадем изчерпателен отговор  :)

Скорполей

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 24
Re: Синастрии
« Отговор #826 -: Септември 15, 2015, 12:19:19 pm »
Благодаря ти, akruks !  :08:
Разбира се, че се опитвам да се ограмотя астрологично, но е хубаво да чуеш мнението на някого от гледна точка на опит и т.н. А и информацията не винаги се препокрива в различните източници :) .

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #827 -: Септември 15, 2015, 01:07:27 pm »

Какво е влиянието на съвпада на ЛВ със светилата ?


аз мога да ти помогна само по този въпрос :)

Първо, важно е с кой възел - северен или южен.

Ако е съвпад с южен, значи, в предишен живот сте имали връзка по дадената планета - Луна примерно е майка и дете, Меркурий - приятели или колеги в обучение, Венера - близки приятели .... При този съвпад хората се чувстват близки един с друг по някакъв начин - онова особено чувство, че се познават отнякъде, отпреди.

А при северен възел е друго - северния възел е нова енергия за човек и тя е непозната, затова създава дискомфорт. И когато някоя от партньорските планети попада там, ние не се чувстваме много удобно с този човек. Но задачата на този съвпад е, този човек, който притежава дадена планета в даден дом и знак, да ни покаже, как се живее този вид енергия. Примерно, ти имаш северен възел в 9 дом, в Телец и партньора има Слънце там - чрез неговата изява съответно тези дадености, ти ще имаш възможност да видиш на живо, да разбереш, как точно се живее Телец в 9 дом. В този случай не трябва да се сърдим на недоразуменията с този човек, да не го обвиняваме, че е Телец в 9 дом, а да наблюдаваме и да опитваме да правим същото като него, колкото и да ни е трудно.

Скорполей

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 24
Re: Синастрии
« Отговор #828 -: Септември 15, 2015, 02:36:30 pm »
Здравей, Happy58 :) !
Благодаря ти, че отдели време за отговор !
В едната синастрия, която ме вълнува, има съвпад на мое Слънце с партньорски южен възел, в 8-ми дом в Козирог . В другата синастрия съвпадите са повече -партньорски южен възел (6-ти дом) в съвпад с мое Слънце  (8-ми дом) и мой северен (12-ти)в съвпад със Слънце и Луна на партньора(в 11-ти).
Аспектите, които правят възлите с другите планети значими ли са ?

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #829 -: Септември 15, 2015, 03:00:45 pm »
Здравей, Happy58 :) !
Благодаря ти, че отдели време за отговор !
В едната синастрия, която ме вълнува, има съвпад на мое Слънце с партньорски южен възел, в 8-ми дом в Козирог . В другата синастрия съвпадите са повече -партньорски южен възел (6-ти дом) в съвпад с мое Слънце  (8-ми дом) и мой северен (12-ти)в съвпад със Слънце и Луна на партньора(в 11-ти).
Аспектите, които правят възлите с другите планети значими ли са ?

Е, явно, че връзката ви е важна - имате да си довършвате някакви неща и сте се събрали. Самия съвпад на южния възел не е кой знае какво от гледна точка на еволюцията на човек/душата - той дава просто указание за връзка от преди.
Но е добре да използваш съвпада на твоя СЛВ със Слънцето и Луната на човека - гледай предимно знака - дома не винаги е еднакъв (горе малко съм се поувлякла в писането) - знака е важен. Този човек определено притежава качествата на знака на твоя СЛВ - наблюдавай го и се учи. :)
Другите мажорни аспекти също са важни - особено квадратурата - тя създава силно напрежение. А тригона е лек, подпомагащ - стандартните значения. Партньорската планета, която прави квадрат към твоята ос, ще те ръчка и предизвиква постоянно да интегрираш оста в живота си и предимно СЛВ. Интересно става, когато ти самата имаш планета в квадрат към възлите и партньорската е кацнала отгоре - разказва ти се играта - аз имах това "щастие" - не е лесно :)
Изпитала съм ги и двете - и съвпада и квадратурата .... не е лесно, както казах, но ако осъзнаваш какво се случва, всички проблеми се осмислят и намираш правилния път в един момент.

Забравих, в темата за електронните книги има една на Селесте Тил за лунните възли - на руски е - има и за синастричните съвпади. Квадратурите се тълкуват подобно, но с напрежение, ръчкане.

Скорполей

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 24
Re: Синастрии
« Отговор #830 -: Септември 15, 2015, 04:07:21 pm »
Happy58 , благодаря ти !  :38:
Със сигурност ще потърся материали по темата с възлите !

gogo

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 7
Re: Синастрии
« Отговор #831 -: Септември 19, 2015, 08:14:55 pm »
привет на всички тук..има ли бъдеще тази връзка :) преди години имахме връзка..разделихме се..сега сме пак заедно
Благодаря

mimss

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 107
Re: Синастрии
« Отговор #832 -: Октомври 01, 2015, 06:14:44 pm »
 :) С резерви съм към тази връзка, а нямам обяснение защо..струва ли си да опита човек
Човекът до теб, едно от малкото неща, които можеш да избираш, трябва да бъде повече. Да очаква повече от живота СИ и да прави повече за живота ВИ.

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Синастрии
« Отговор #833 -: Октомври 04, 2015, 04:18:01 pm »
Някой да помогне, синастрия между 2ма мъже, хетеросексуални. В картата пълен съвпад на домове, знаци и кардинални оси с разлика от 6 градуса. Все едно гледаш повторение, напълно еднакво - никаква роднинска връзка. Планетите са на различни места, но еднакви АС, ДС, ИС, МС и домове, знаци.  И объркани взаимоотношения с една жена във времето. Единият с много съвпади по нодалните оси с нея - 4 негови планети съвпад с нейна нодална ос, съвпад на негова нодална ос с нейна МС/ИС и неин юпитер, съвпад негова МС/ИС с нейна АС/ДС, съвпад неин сатурн-негово слънце, неин плутон-негова луна и стелиум с тесни съвпади на негови венера и меркурий с нейни венера и слънце в негов 9ти неин 12ти дом, двойни връзки по венера-плутон, марс-плутон.  По-маловажните няма да ги изброявам, няма нещо, което да не е в съвпад или опозиция. При вторият с нея двоен съвпад на сатурн с южен възел, нейна венера съвпад с негова МС, негова венера съвпад с нейна ИС, нейни марс, луна съвпад с негова ДС, двойна опозиция слънце-луна. И двамата мъже с куспида 7ми дом водолей, а тя силно изразена въздушно-водолейска. История от миналото?

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Синастрии
« Отговор #834 -: Октомври 04, 2015, 04:23:59 pm »
И след цялото гледане к'во точно се питаме? Дали има задгробен живот? Ми...   ::) :017:  сигурно има.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Happy58

  • Гост
Re: Синастрии
« Отговор #835 -: Октомври 04, 2015, 04:47:38 pm »
Някой да помогне, синастрия между 2ма мъже, хетеросексуални. В картата пълен съвпад на домове, знаци и кардинални оси с разлика от 6 градуса. Все едно гледаш повторение, напълно еднакво - никаква роднинска връзка. Планетите са на различни места, но еднакви АС, ДС, ИС, МС и домове, знаци.  И объркани взаимоотношения с една жена във времето. Единият с много съвпади по нодалните оси с нея - 4 негови планети съвпад с нейна нодална ос, съвпад на негова нодална ос с нейна МС/ИС и неин юпитер, съвпад негова МС/ИС с нейна АС/ДС, съвпад неин сатурн-негово слънце, неин плутон-негова луна и стелиум с тесни съвпади на негови венера и меркурий с нейни венера и слънце в негов 9ти неин 12ти дом, двойни връзки по венера-плутон, марс-плутон.  По-маловажните няма да ги изброявам, няма нещо, което да не е в съвпад или опозиция. При вторият с нея двоен съвпад на сатурн с южен възел, нейна венера съвпад с негова МС, негова венера съвпад с нейна ИС, нейни марс, луна съвпад с негова ДС, двойна опозиция слънце-луна. И двамата мъже с куспида 7ми дом водолей, а тя силно изразена въздушно-водолейска. История от миналото?

че е от миналото, от миналото е, ама ... какво от това? Обикновено важните хора в живота ни са все от миналото. Нека си довършат каквото имат да довършват.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Синастрии
« Отговор #836 -: Октомври 04, 2015, 04:57:22 pm »
Bast, пускай синастриите. За любовен триъгълник ли говорим? :)

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Синастрии
« Отговор #837 -: Октомври 04, 2015, 05:07:20 pm »
Не мога. Нямам право. Всичко е прекъснато вече, точно защото е неправилно, но не бях срещала такова нещо в домовете, освен при роднини, а то и там, чак такова съвпадение не съм виждала. Аз кармичните връзки по осите отдавна ги видях и ми беше ясно, че е нещо старо, но сега се питам и тримата ли са участвали.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Синастрии
« Отговор #838 -: Октомври 04, 2015, 05:13:55 pm »
С толкова активност по възлите трябва да видиш и драконовите карти, и синастрии - драконови и сравнение драконова - тропическа.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Синастрии
« Отговор #839 -: Октомври 04, 2015, 05:16:10 pm »
И все пак разискваме хипотези. Ами ако няма минали животи и тези аспекти имат съвсем друго обяснение в настоящия живот?
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.