Автор Тема: Синастрии  (Прочетена 277634 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрии
« Отговор #870 -: Ноември 14, 2015, 03:32:42 pm »
Какво ще кажете за тази синастрия.

На ниво емоционален контакт и общуване нещата изглеждат по-добре /на повърхността/, на ниво трайно харесване - не чак толкова, има скрити подводни камъни.

Основното тук е, че младежът е с малко по-труден и противоречив характер, от време на време може да инициира конфликти - него това го "храни", да усеща противодействие. Любовният му живот не изглежда хармоничен.

« Последна редакция: Ноември 14, 2015, 03:49:04 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

WhiteRose

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Синастрии
« Отговор #871 -: Ноември 14, 2015, 03:41:46 pm »
Здравейте, може ли коментар за тази синастрия, някакъв потенциал за развитие?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрии
« Отговор #872 -: Ноември 14, 2015, 04:26:49 pm »
Да ви кажа, без да искам никого конкретно да засегна.

В този формат, в който пускате синастричните карти, могат да се кажат само две-три общи приказки. Нито се виждат градусите, нито дори знаците и аспектите понякога.

Един по-напреднал астролог изобщо не би си правил труда да анализира такава карта. Ефектът ще е същият като при хвърляне на боб.

Разбирам ви, че искате да запазите анонимност. Просто казвам, че в този вид синастриите са трудни за разглеждане. На Аделина отговорих, само защото горе в картата има посочени данни. Качествена синастрия не се прави по този начин, иначе за алабала приказки тази картинка става.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Синастрии
« Отговор #873 -: Ноември 14, 2015, 04:32:39 pm »
Синастрията не показва потенциал за развитие.

Затова не разглеждам картата в този ѝ вид, а и като цяло не ми е приоритетен този дял от астрологията. В отговора по синастрията на Аделина разгледах наталната карта на младежа. Динамиката на двете карти към момента на запознанството/навлизане в отношения също трябва да се разгледа. Има хармонични синастрии, които се случват в неподходящ момент, и в резултат или не се стига до връзка, или нещата тръгват в нежелана посока.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Синастрии
« Отговор #874 -: Ноември 15, 2015, 07:55:36 am »
Lilla благодаря за коментара.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Синастрии
« Отговор #875 -: Ноември 21, 2015, 07:06:08 pm »
Скорпионинът от първа декада ли е? :) Става интересно, това.

Но сигурно и с друго се трескате, само с Уран не ми звучи много любовно.

Орбис — май всичко в един знак работи. Слънцето има 8°30'–9° собствен орбис, транссатурновите не знам. От порядъка на Сатурн вероятно, 4°–5°. Значи дори да са на 12° или 14° разстояние Слънцето и Уран, пак ще се усеща съвпадът.

Purple

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 137
Re: Синастрии
« Отговор #876 -: Ноември 21, 2015, 07:22:28 pm »
:017: Какво се случва, когато Урана на единия тресне Слънцето на другия  :012:
Колко е допустимия орбис за съвпад при синастрия  :017:

Зависи... в синастрия на парче няма как да се каже, трябва да се види коя планета какво управлява, къде се намира и колко е силна. Едно е - Слънце съвпад Уран във Водолей(където Слънцето е в заточение, а Уран на трон), друго е в Лъв(ъъ примерно де)  :)
« Последна редакция: Ноември 21, 2015, 07:27:12 pm от Purple »
"In life we will die over and over again, until the day that we can walk the earth with only our immortality left. "

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Синастрии
« Отговор #877 -: Ноември 21, 2015, 07:35:03 pm »
На мен ми допада тая табличка: http://www.skyscript.co.uk/gl/moiety.html

Позволява малко луфт в аспектите, но иска съобразяване кои две планети се аспектират. Най-вероятно стойностите за Уран, Нептун и Плутон ще са 0, понеже теорията е изградена върху видимостта в небето, не го бях съобразил това.

Човек и добре да живее, рано или късно нагазва в дебрите на синастриите  :012: Дано да не стигна до любовните хорари само :-X ;D

Има време, де :012:
« Последна редакция: Ноември 21, 2015, 07:36:34 pm от Reptil »

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Синастрии
« Отговор #878 -: Ноември 21, 2015, 09:23:08 pm »
Витхце, този със Слънцето е като обновен от този с Уран. Научава нови неща за себе си. Добива смелост, понякога безразсъдство. Проблем - такива отношения изискват доза свобода. Не липса на загриженост. Но тук свободата и усещането за нея са много чувствителни. Може би и за двамата. Този с Уран може да има усещането, че свободата му 'прегаря' от силната личност на Слънцето. В съвщото време Слънцето може да си мисли, че от другата страна искат прекалено много свобода, не е лично и дълбоко.

Уран на седмодомието е върху Слънцето ми. Това може да е много лошо. Но може и да е много добро. Няма средно положение. Изисква се време да се нагодиш и да разбереш, да не приемаш лично някои неща.
В началото мен ме избиваше на обсесии, които той усещаше като опит за отнема на свободата му. Бих казала, че в момента, в който мен спряха да ме интересуват тези неща, станахме като скачени съдове. Нещото, което и двамата не понасяме особено. Но ето... променящо.

А хубавините от този синастричен аспект - безброй. За мен. Голяма смелост ми даде този човек. И без него съм луда глава. Но след запознанството с него - не ни е нужно много да се уговаряме за някоя лудория. С половин дума и сме навити. Не ми се изброява колко съвместни безразсъдства имаме, някои са и неприлични.
Да, промени ме. Но не го намирам за страшно. Като свеж полъх ми е. Още повече, че това се случва в мой 8 дом. А там определено има нужда някой да разбутва блатото.

При мен Слънцето е управител на 7 дом. Даде ми нови представи за партньорствата. Попаднах в коренно различна среда. Почувствах различни неща. Разчупи ми всички определения. И сега ми е по-спокойно, много предразсъдъци изчезнаха, а те те затварят в кутия, ограничават те.
При него Уран е управител на 4 дом. Определено съм Слънце в дома му. След толкова години, в които е имало неразбирателства... Не, че искам да се хваля. Но това е истината, която той сам споделя. Колкото и тежък характер да имам, чувства се по-щастлив. Осветлявам някои неща, които са си му лични и интимни. Но и е по-въвлечен в духовните работи след връзката ни.

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Синастрии
« Отговор #879 -: Ноември 21, 2015, 09:25:57 pm »
Не знам дали интуицията е също от този аспект. Телепатията.
Но имаме страшна телепатия. Пресен пример - след вечеря мислено си пея една песен. В следващ момент го чувам как той на глас запява песента от мястото, на което аз мислено съм спряла. Просто...  То не е само това. Понякога имам чувството, че някои мисли ги улавя в зародиш и довършва изреченията. Предполагам, че и за него е така, без да го е споменавал.

С много малко хора съм имала такава телепатия. Тя е чак плашеща.  :57:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Синастрии
« Отговор #880 -: Ноември 21, 2015, 09:53:47 pm »
Това със свободата и обсесиите са си лично твой проблем, Витхце. Той ще е там всеки път. Иначе те разбирам какво усещаш. Аз също съм крайно чувствителна на тема свобода и ограничения. Но искам дълбоки връзки. Този момент на баланс... все едно да съградиш цял дворец на връхче на топлийка.
Но това си е мой проблем. С мен самата. Ако от другата страна има човек, който усеща, че ми е много голям личен проблем, не ме напъва, не бута пръсти в отворени рани - всичко върви. И се отпускам и не съм чак толкова лоша. Но някой ръчка ли ме постоянно - започвам да се нервя, всичко да ме дразни и да бягам. Ставам още по-неуловима. Хората, които искат да ме уловят, трябва да ми дадат привидна свобода. Махни въжето и съм твоя. Ако го стягаш, ще го срежа и ще офейкам. Парадокс. Когато съм най-свободна и невързана, тогава съм най-гальовна и търсеща близост.
Моето седмодомие е същото. В началото не разбирах добре, когато ми каже, че всичко между нас ще се получи, ако не го говоря, не го обсъждам и не го търся неистово.
Съдба, винаги има неща, които ти се случват, за да разбереш в каква ситуация си бил и какво е трябвало/не е трябвало да правиш.

I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Синастрии
« Отговор #881 -: Ноември 21, 2015, 10:20:17 pm »
Ема, много красиво си описала синастричен аспект.

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Синастрии
« Отговор #882 -: Ноември 21, 2015, 10:22:58 pm »
Не знам дали интуицията е също от този аспект. Телепатията.
Но имаме страшна телепатия. Пресен пример - след вечеря мислено си пея една песен. В следващ момент го чувам как той на глас запява песента от мястото, на което аз мислено съм спряла. Просто...  То не е само това. Понякога имам чувството, че някои мисли ги улавя в зародиш и довършва изреченията. Предполагам, че и за него е така, без да го е споменавал.

С много малко хора съм имала такава телепатия. Тя е чак плашеща.  :57:

С някои хора се случва. Усещанията за близост, съдбовност… и всякакви такива неща стават много силни :)

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Синастрии
« Отговор #883 -: Ноември 21, 2015, 10:52:49 pm »
Уране, изживяла съм го този аспект. Заради това съм го описала. Но и не съм последовател на идеята, че напрегнатите аспекти категорично показват несъвместимост между двама човека. Както и плутонови, сатурнови... Не са леки, в никакъв случай.

Моите Плутон и Сатурн са в опозиция със светилата на седмодомието. Много силно му бъркам в здравето на моменти. В началото му беше трудно, защото и без да правя нищо, самото ми присъствие го караше да се чувства, че искам да го контролирам, охладя, вкарам в някаква рамка. Нали... аз и рамка=магаре и сандали. Но той така усещаше Сатурн и Плутон.
Луната му е управител на 9, а Слънцето на 10 дом. При него промените са лични, не само по домове. Бил е семеен мъж, с изградени навици в това отношение. Чрез мен трябваше символично да убие старите си разбирания за себе си и жената, съпругата, положението в обществото. И да види, че има и друг тип жени. Но не беше лесно. Чисто ежедневно - не беше свикнал да бъде придружаван от жената до себе си. Макар и толкова години семеен. В началото за мен беше проблем. Чувствах се зле. Обсесиите.  :72: Когато спрях да се интересувам от темата, нещата се получиха. Излизахме разделени и точно след 10 минути се откривахме, защото не ни свърташе. По отношение на Луна като у9 - започна да се интересува от други религии и философии. А беше много категоричен във вярата си преди да имаме връзка. Но се пропука. Все едно някаква какавида беше. Не съм го натискала никога за повече разчупеност. Нито му навирам интересите си.
Разбирам го за натегнат аспект на Плутон към Луна. И без да го желае някой, Луната може да се чувства наранена, заплашена, да е в отбранителна позиция.
Негов Плутон е в съвпад с мой Меркурий - у5 и 8. Какво да кажа... промени, промени, прераждане по отношение на 5 и 8 дом. Той съвсем буквално ме възроди в миг, в който не вярвах някога отново да изпитам любов към мъж, както и сексуално желание към такъв. Но промените дойдоха с голяма мъка. В някои мигове със собствената си личност ми изливаше тонове плутонщина, без да го желае, това е било моя проекция. Стигнах дъното в начин на мислене. И изплувах. Дъното го стигнах, когато транзитен Плутон направи каре към Меркурий.  :012:
По отношение на 5 дом и децата също ми се наложи да премина през Ад. Аз не съм родител в истински смисъл. Нямах време да заживея с идеята, че трябва да замествам някак майката на детето му. В един момент си сам дете, в следващ момент се налага да станеш родител под някаква форма. Нямах тези 9 месеца, през които една жена заживява с идеята, че ще има дете, свиква с присъствието на дете, когато е в утробата й. Директно влязох в боя. Което беше много трудно за мен и детето. Но чрез него направих промени. До степен да се науча да обичам дете, което не съм родила. И е трудно, и е отговорно. Защото нямаш право на много грешки спрямо детето, защото то ги приема по-лично, когато са от 'чужд' човек.

Благодаря на Вселената, че ми даде този опит чрез него. Каквото трудно има в мен, наложи се да го разруши. За да изляза от рамките си.
Има и много хубави моменти от тези аспекти. Но са лични и е невъзпитано да ги споделям.  :012:

Репси  :08: Ако се случваше с всеки човек, нямаше да е специално.
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Синастрии
« Отговор #884 -: Ноември 21, 2015, 11:07:27 pm »
Мнение след мнение, но е хубаво да се отбележи, че не само той е с Уран в тези градуси. Покрай него е нормално да вляза в контакт с приятелите му - около неговата възраст. Все с Урани в тези градуси. И все върху стелиума ми. Един от приятелите му, с който имаме още по-точен(до секунди) съвпад на негов Уран и мое Слънце, той също оказа много голяма роля в живота ми. По отношение на личността ми. Нов поглед за мен ми даде. Отрази ме някак, видях се през неговите очи. И ми открехна вратата към собствените му разбирания. Много научих и от него.

В предходна връзка съм имала съвпад на мъжки Уран с мой Меркурий. Имахме много смахнати любовни отношения. На приливи и отливи. Той е друг човек, с който имах страховита телепатия.
Поради съвпад с мой у5/8, много интуитивни сексуални отношения имахме. Леле! То не е за разказване.  :012: Имах чувството, че си четем мислите с докосвания. Голяма синхроничност. Защото и двамата сякаш знаехме кога, какво как...
Но телепатията с него е и по други синастрични аспекти.
Аз така ги обичам, да са ми по оси, възли и т.н.  :012:
I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.