Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 237976 пъти)

Хермес

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 282
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1215 -: Април 22, 2021, 11:29:42 pm »
Нали така ще преча на съседите отдолу. И това не е решение за мен, по-добре аз да си пусна музика на слушалки, лошото е че ако заспя може да не чуя алармите сутринта.

Една нощ нищо няма да им стане. Поне ще са предупредени. Ако после ти кажат нещо, ще кажеш, че отгоре вдигат много шум.  ;D
Ти си съобразителна и не искаш проблеми. И аз преди години така разсъждавах, но после реших, че каквото повикало -такова се обадило. Тоест, държа се със всеки индивидуално, според както се държат с мен. Това е синдромът на огледалото. Аз ги отразявам. Освен това имам голямо въображение, когато играя като тях. Понякога се плаша от себе си, не от другите. Но иначе съм добър човек.   :D
Но това не е поведението, което искам да имам. Най-щастлив бях, когато успях да постигна пълно безразличие към всичко. Тогава нищо и никой не можеше да ме засегне по никакъв начин. Защото, както пише в Адвайта, освободеният счита света за не по-важен от стрък трева. Така се чувствах и аз. Напълно свободен. Но това е друга тема.  :D
« Последна редакция: Април 23, 2021, 12:05:28 am от Хермес »

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1216 -: Април 22, 2021, 11:39:34 pm »
Идва лято и ще пътувам често до морето, докато свърши и дойде есента може да забременее, ако не се пазят. Тогава ще трябва да слушам плачове, ако е в тяхната стая. Всичко може да се случи.
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1217 -: Април 23, 2021, 08:42:37 am »
И при мен предстои транзитен марс съвпад прогресивна луна, кажи речи по същото време тр. плутон опозиция с нея. Натални 6-12 дом, прогресивни 5-11.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 998
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1218 -: Април 26, 2021, 10:54:10 pm »
Прояви се този съвпад с много интриги. Кофти хора.  :(
 
Тапите за уши вършат прекрасна работа.  :)
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2096
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1219 -: Май 19, 2021, 11:14:15 pm »
В момента имам точен съвпад на прогресивни Луна и Венера в 10- ти дом, Риби.
Противно на очакванията ми , че нещо любовно ще ме сполети, няма такова събитие.
Тази седмица бях на фризьор, днес изненадващо  получих комплект скъпи сребърни бижута от близка жена , които веднага сложих, срещам се с приятели навън, днес и вторият ми братовчед е станал дядо, след 20 дни ще ходим на обучение в любим град. Дребни хубави неща по Луна и Венера.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7360
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1220 -: Май 20, 2021, 11:19:33 am »
Корея, благодаря за споделеното. При мен съединението на двете планети по прогресия беше преди около месец в телец, 12 дом. Венера на трон, Луната в екзалтация, нямам нищо по-забележимо. Но при мен и нат. Сатурн е там.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2096
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1221 -: Май 20, 2021, 12:29:31 pm »
Аз тръгнах с голямата кошница, моята приятелка също като при мен имаше новолуние върху Слънце и два месеца по- късно същият съвпад- хвана си гадже, при бившия пак  така проработи, при една приятелка наскоро - месец пътувания и почивка от работа, ама тя си има любовник и не го заменя за нищо на света. :D
Не е като да няма мераклии,даже са много, но след преживяното съм много внимателна с кого да се захвана и съм станала голяма претенция.
Другото е, че имам желание да се контя, сменям дрехи и чанти, бижута, хората го забелязват.
Финансово също съм Ок- Луна ми е У1,2.
Имам и съвпад на прогресивно МЦ и Юпитер, ама нямам никакво желание за обучения и развитие в работата, а наесен ще имам шанс .
« Последна редакция: Май 20, 2021, 12:31:55 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Novak

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 42
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1222 -: Юни 01, 2021, 03:32:23 pm »
След 2-3 дена прогресивната ми Луна влиза в Риби  :( :-[

Не знам дали правилно разсъждавам, но при съвпад на прогресивна Луна с нат. Мерк, който ми е У5 не срещнах любовта, та се чудя дали при прогресивна Луна секстил нат. Венера няма да е това време?  ::) Или хич няма нищо общо  ;D
2021/2022 соларът ми има "тенденции" за любов, ама тя тая любов за мен вече отдавна изглежда мираж.  ???
Какво мислите?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7360
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1223 -: Юни 01, 2021, 05:04:42 pm »
След 2-3 дена прогресивната ми Луна влиза в Риби  :( :-[

Не знам дали правилно разсъждавам, но при съвпад на прогресивна Луна с нат. Мерк, който ми е У5 не срещнах любовта, та се чудя дали при прогресивна Луна секстил нат. Венера няма да е това време?  ::) Или хич няма нищо общо  ;D
2021/2022 соларът ми има "тенденции" за любов, ама тя тая любов за мен вече отдавна изглежда мираж.  ???
Какво мислите?
Новак,Луната управлява ли 1/7,5/11 домове ,или да е в аспект по натал?Какви други аспекти с натални планети и прогресивни ще направи.Профекция асц къде е ,знак ,дом.Фирдарий ?Един аспект само ,нищо повече от контакт,пътуване,срещи,общуване.
При мен прогресия Луна в риби ми се отразява зле-плач,стрес,сънища......вода,вода.Но мойта е близнашка(в натала) и прави квадрат към нея.В риби имам Венера,Юпитер в скорпион,прогресия Луна направи тригон с Юпитер,у7,у8,у11,любов не срещнах.Луната е у3ти дом.Но разбрах нещо,което ми причини огромен стрес.

Novak

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 42
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1224 -: Юни 01, 2021, 07:14:52 pm »
Не, Сафо  :( Като се замислих и загледах по-подробно (едва след като написах горния коментар) осъзнах, че ще е свързано с работа и нищо общо общо с любов. Луната ми е У2, в 6 дом в Стрелец. И прогресивната скоро мина през МЦ (съвпадна с датата на последното ми повишение) и съответно прогресивната докато е в Риби ще се движи в 10 дом. То хубаво - кариера, пари, статус, ама къде е тая любов. Не съм се влюбвала от 2010 насам  :'( А не съм на 40 или по-голяма. В натала Луната ми е неаспектирана.

Мен точно това ме притеснява най-много - да не ме удари на рев, сълзи, депресия  :-X Макар, че като си виждам настроението от 3 дена насам, май натам отиват нещата.

Ali_Lun

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1154
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1225 -: Юни 01, 2021, 08:27:38 pm »
Аз от опит знам,че прогресивната Луна по дом действа много повече,отколкото по знак.Така че остави знака,гледай дома.А и не само Луната,прогресивната карта(планетите)я разглеждай по домове,не по знаци.

Novak

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 42
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1226 -: Юни 01, 2021, 09:22:31 pm »
Аз от опит знам,че прогресивната Луна по дом действа много повече,отколкото по знак.Така че остави знака,гледай дома.А и не само Луната,прогресивната карта(планетите)я разглеждай по домове,не по знаци.

Това е успокояващо. Дано! Че аман от кофти емоции вече  :)
Благодаря, Ali_Lun

Макар, че когато пр. Луна ми беше в Скорпион, помня какво чудо беше, тогава бях излязла от една токсична, ужасна 5г връзка и бушуваха страшни емоции. След това като влезе в Стрелец почувствах какво е да дишаш отново. Но, ще видим сега. Дано си прав/а.
« Последна редакция: Юни 01, 2021, 09:24:44 pm от Novak »

Хермес

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 282
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1227 -: Юни 07, 2021, 10:30:40 pm »
Скоро Луната ми ще прогресира в 8 дом, разбрах, че е подобно на Скорпион. Помня много добре този период. Голяма трансформация, интересувах се от окултизъм, езотерика, търсех истината, тогава открих философията, която следвам и досега. Харесваше ми съсредоточеността, можех да медитирам много лесно. Учудвах се как успявам да запазя емоционално спокойствие в очевидно стресиращи ситуации. Много ми допадна. Въпреки, че имаше и много крайности, но тази фиксираност в една цел е уникална. Изцяло използвах този период за откриване на дълбоката същност.
Дори малко се разочаровах после когато Луната прогресира в Стрелец. Защото няма тази сила. Сега знам, че пак ще продължа със същността.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1228 -: Юни 08, 2021, 08:11:02 am »
По тъпо нещо от прогр. Луна в близнаци в 3-ти дом, на дали има.

+ тр. Меркурий R в близнаци
« Последна редакция: Юни 08, 2021, 08:12:35 am от romantica »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #1229 -: Юни 25, 2021, 01:07:24 pm »
По тъпо нещо от прогр. Луна в близнаци в 3-ти дом, на дали има.

+ тр. Меркурий R в близнаци
Луна по прогресия е била веднъж в този дом и знак, тогава си започнала начално училище  :)