Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 239215 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #825 -: Юли 17, 2017, 06:57:38 pm »
Пр. Луна тригон Юпитер - У5, може ли да е бременност?
пр. Луна - разопложение по дом (натален), по знак и едва тогава аспекти.
Това тригонче ще подпомогне делата по 5д., но сам по себе си не е достатъчен да свърши работата на щъркел. Имаш сол. 5д в 8-ми и сол. Венера в сол. 5д- може да заченеш, когато пр. Луна навлезе в 5д. , сега с тригона си към Юпитер в 9д може да те бракува, ако не си омъжена.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #826 -: Юли 17, 2017, 08:23:02 pm »
Пр. Луна тригон Юпитер - У5, може ли да е бременност?

Може да те направи решителна за бременност, да търсиш смисъл в една бременност. Може да го разчетеш и символично- "раждането" на нов проект , занимание, образование, споделяне на твои нужди пред публика/ публикации и т.н.  Или ти самата да се радваш за чужда такава. Луната винаги има отношение към 4-ти, така че, може докато действа тригона един месец, да ти е приятно да се усамотиш вкъщи, да откриеш някакво приятно занимание у дома, със семейството, да приключиш по- леко някои емоционални ангажираности по аналогиите на активираните сфери, да се подготвиш за "раждането " на нещо ново. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #827 -: Юли 20, 2017, 10:15:45 pm »
Внимавай какво си пожелаваш ?!?  ;)
Ти готова ли си да те "тресе тока" и да чуеш "истинската" истина, да търсиш смисъла във фактите, такива каквито са , да се смесиш с хора, с които да мислиш(те) на една вълна, или същите да те провокират да рискуваш в бъдещи планове,амбиции, статус, които тепърва ще се разгръщат ? И имаш ли рождена настройка към експериментирането, към резките промени, към ускорения ритъм на живот, буквално да ловиш информацията от въздуха, да те удрят светкавични мисли, на които веднага да реагираш, да ги осмисляш ?  :)
Е, Уранясах!
В комбинация с тр. Венера върху Марс и тр. Слънце върху Сатурн се очертаваше прекрасен ден, няма да изпадам в подробности. Можех да сложа начало на нещо, което е почти мечта.
Да, ама не...
Явно наистина не съм готова за хвърлянето надолу с главата в новото и неизвестното.
И ще си продължа само с мераците за промени и следващото от това недоволство от всички и всичко.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #828 -: Юли 20, 2017, 10:56:51 pm »
Това не е никво уранясване?

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #829 -: Юли 20, 2017, 11:04:45 pm »
Това не е никво уранясване?
Да де, само статистически съм .
Реално докато не достигна ония висоти от цитирания пост на Рени, ще има само да си представям какво можеше да е , ако...
Сатурн не ме пуска лесно.
« Последна редакция: Юли 22, 2017, 12:13:58 am от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #830 -: Юли 21, 2017, 10:50:45 pm »
Е, Уранясах!
В комбинация с тр. Венера върху Марс и тр. Слънце върху Сатурн се очертаваше прекрасен ден, няма да изпадам в подробности. Можех да сложа начало на нещо, което е почти мечта.
Да, ама не...
Явно наистина не съм готова за хвърлянето надолу с главата в новото и неизвестното.
И ще си продължа само с мераците за промени и следващото от това недоволство от всички и всичко.

А забеляза ли ЮЛВ в съвпад със Слънцети ти и Уран, в близост до Хирон и в точна тао квардатура с Мекурий и Сатурн, които влияят на втори, седми, осми, четвърти и дванадесети дом?
Аз бих казала, че си уранясала наистина в комуникацията и чувството за мярка и задръжки.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #831 -: Юли 22, 2017, 12:18:38 am »
Изобщо не съм обърнала внимание на тр. ЮЛВ и аспектите му, благодаря, че ми изостри вниманието.
Има време да се " развихри" прогресията, не знам защо толкова надежди възлагах на нея да бъда някак си над нещата и да си върна вътрешното спокойствие и оптимизъм.
Засега- само планове и мисли без грам действие. Като оная приказка за  патката и многото мислене... :85:
« Последна редакция: Юли 23, 2017, 10:55:51 am от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #832 -: Юли 22, 2017, 08:52:20 am »
планирам,чакам,очаквам=търпение и уран са оксиморони

уран е импулс на мига, това,което ни връхлита,оставя ни в шок,премахва страх,ограничения,прегради,преминава границата,скача в неизвесното без да мисли-осмисля-пресмята,забравя за защити,безопасност и предсказуемост,руши всичко,което ни носи сигурност,ако не сме склонни да приемем промените или се съпротивляваме активно,той е новото начало и традиции,норми и закони не са в списъка с приоритети,той няма списък,трябва,искам,желая,освобождава ни от тях  и от робуване на предръсъдъци и ограничения,може да е опустошителен като ураган,след него нищо построено не остава същото,пресича планетарния принцип на планетата,с която е в асп.,създава хаос,разтърсва ни за да се събудим от застоя,клишетата,да ни развълнува,пробуди за нов,противоположен /различен ,четириизмерен поглед върху сферите управлявани от активираната от уран планета
всеки ден е раждане с изтрита памет за миналото и бяло платно за бъдещето ,гениалността и лудостта ги разделя една крачка,която уран те подтиква да прекрачваш постоянно,
единствените постоянни и сигурни при него са само промените,недоволство,непокорство , потискано до сега търси освобождение,диви изблици на младежки лудории
шанс  да изживееш пропуснатото,свобода на избор и избор на свобода :72:

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #833 -: Юли 30, 2017, 09:31:24 am »
Здравейте!
Прогресивната ми Луна е на градус от куспидата на 3 дом. Някой има ли желание да сподели какви проявления може да има през този дом и най вече на самата куспида

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #834 -: Юли 30, 2017, 02:08:56 pm »
Здравейте!
Прогресивната ми Луна е на градус от куспидата на 3 дом. Някой има ли желание да сподели какви проявления може да има през този дом и най вече на самата куспида

След като сменя дом, месец преди това и месец след това, се усеща промяна в нагласата и емоционалните ти реакции, към случващото се , в случая по 3-ти дом. Според това , дали пр/ Луна  е в кардинален, фиксиран или подвижен знак, реакциите могат да бъдат съответно: крайни/ импулсивни, стабилизиращи/ ""алчни/лакоми", адаптивни, със ситуации на безпокойство. Това е падащ дом, така че докато пр.  Луна  е там, по-вероятно е да имаш преживявания и събития на ментално ниво, да търсиш смисъла на случващото ти се досега , да размишляваш върху делата по дома, да осъзнаваш какво точно ти е отношението към : близки роднини, комуникации, колеги, как се грижиш да поддържаш ума си в изправност, как възприемаш реалността. Това е дома на Меркурий, който винаги може да  каже (" питаш "натален такъв)- а,  сега накъде, ако си на кръстопът. Всяка ретро фаза на Меркурий ще ти дава информация как и с какво да се ангажираш и кой, какво  и защо , да спрат да вълнуват вниманието ти, как това ще го случиш-пр. Луна. Сега ще си направиш план, ще се подготвиш за важното , което предстои в 4-ти кардинален дом. Ще (се) научиш на гъвкавост, мобилност, мнение, разнообразие в ежедневието, а според това в кой знак е пр. Луна и какви аспекти прави, по какъв начин това ще се случва. Затваряш една врата и отваряш друга, влизаш в нова стая с преживяното, с"багаж", ако има такъв от предходния дом- ти ще прецениш как изживяното във 2-ри дом ще го "подредиш" и материализираш в 3-ти, нали знаеш,че всеки 2-ри производен дом е ...финансов и ако картата ти е настроена с изява 3-ти, Меркурий/Венера, Дева, Близнаци, Юпитер-тогава може и да ти е паричен този период. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #835 -: Юли 30, 2017, 11:03:45 pm »
Днес ми хрумна нещо.
Винаги съм имала доверие на предчувствията си, но откакто съм с Уранова Луна в 8-ми дом още в зародиш надушвам престъпника в книга или филм. Някак си детайл около този човек ме навежда на мисълта , че е именно той. Отделно зарязах романтиките и съм на крими и трилър вълна.
Не, че е крлепир, но може да се окаже полезно в реалността ми.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #836 -: Юли 31, 2017, 08:57:47 am »
Днес ми хрумна нещо.
Винаги съм имала доверие на предчувствията си, но откакто съм с Уранова Луна в 8-ми дом още в зародиш надушвам престъпника в книга или филм. Някак си детайл около този човек ме навежда на мисълта , че е именно той. Отделно зарязах романтиките и съм на крими и трилър вълна.
Не, че е крлепир, но може да се окаже полезно в реалността ми.
аз съм така по рождиние -скорпи луна в секстил към диспозиторите си у8 марс съвпад с уран и плутон на асц.,мнителност,която уран/ плутон трансформират в прозорливост
и крими каналите с реални случаи са ми любими

надявам се дребнавостта на девата ти да бъде задоволена :08: ,майка ми беше така слънце везни+дева,съживяваш я със забележките си
когато човек е притеснен,правописа му е последна грижа
« Последна редакция: Август 01, 2017, 08:56:31 am от strelicka »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
« Последна редакция: Юли 31, 2017, 01:19:06 pm от akruks »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #838 -: Юли 31, 2017, 01:24:22 pm »
Акрукс, комбинацията Везни+ Дева в картата ти, много ме забавлява и винаги откликваш със същата на мунданните същи конфигурации- харесва ми.  :012:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #839 -: Юли 31, 2017, 09:07:10 pm »
Рени,благодаря ти много за изчерпателния отговор :58: