Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 239128 пъти)

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #240 -: Юни 24, 2014, 03:46:41 pm »
прогресивна луна в дева май започна да се проявява - изненадващ силен интерес към отглеждането на цветя.
иначе нямах нито 1 цвете в къщи  ::)
имам и прогресивно ац в точен съвпад с натална венера у1,8.
но май луната ще обвиня

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #241 -: Юни 24, 2014, 04:34:42 pm »
Прогресивната Луна изобщо не я усещам - нито при смяна на знак, нито при аспект с натална планета  :( Сега погледнах, че вече от няколко месеца е в Скорпион при мен, минала е през наталния Плутон - нищо! Понеже още ме тресе Сатурнов възврат в 8-ми дом се чудя, дали като достигне градусите на Сатурн / Луната /, няма да има някакво проявление?
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #242 -: Юни 24, 2014, 04:49:10 pm »
Никаква проява нямаше. Може би заради Сатурновия възврат в 8-ми не съм усетила - така или иначе скорпионските въпроси са на преден план от доста време.
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #243 -: Юни 24, 2014, 07:40:09 pm »
Никаква проява нямаше. Може би заради Сатурновия възврат в 8-ми не съм усетила - така или иначе скорпионските въпроси са на преден план от доста време.

е те това не е ли луна върху плутон + прогр луна в скорпион?

3apa

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 99
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #244 -: Юни 24, 2014, 11:13:40 pm »
Моята продължава да пътува в Рак, в комбинация с тр. Нептун върху Венера-та ми, доста ме избива на рев. Ама огнената Луна не се дава лесно и не се стига до много драми.
На мен само Венера и Луната ми останаха директни в прогресия. Някой преживял ли всичко ретроградно и как е?

ThuNdeRGoDDeSS

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1087
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #245 -: Юни 24, 2014, 11:15:19 pm »
Еее, Зара, и Слънцето би трябвало да е директно!  :29: А ретро планети по натал имаш ли?

3apa

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 99
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #246 -: Юни 25, 2014, 07:41:03 am »
Така де, и Слънцето е директно :08:
И по натал имам, но по-малко - Юпитер, Марс и Сатурн. В момента Меркурий и Уран са стационарни. Мерка скоро тръгва ретро, Уран ще постои така за две-три години. И Нептун е, за сега, директен.

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #247 -: Юни 25, 2014, 08:49:34 am »
Така де, и Слънцето е директно :08:
И по натал имам, но по-малко - Юпитер, Марс и Сатурн. В момента Меркурий и Уран са стационарни. Мерка скоро тръгва ретро, Уран ще постои така за две-три години. И Нептун е, за сега, директен.

При мен това се е случило лятото на 2010 - от това време насам наистина съм се променила много - станах по-интровертна, започнала съм повече "търсения в себе си", но най-непрактичното, което много ме притеснява е, че изгубих интерес към работата си, в която съм много добра и сега въобще не знам, какво точно ще правя, за да си изкарвам прехраната. То четене на книги и дълбаене добре, ама трябва и да се яде, да се плащат сметки .... голям проблем ми е. Аз също ще се радвам, ако някой сподели за ретро Меркурий.
По принцип в натала се намира в 4 дом, У12, у3 и у4. А прогресивния е влезнал на 4-5 градуса в Стрелец, там обръща и сега се кани да се връща отново в Скорпион и това се случва в 5 дом. По мнение на колеги тук, работата ми наистина е по Меркурий - във Везни е, управлява един стелиум в трети дом ... работя във финансова сфера, но не е банка - по скоро е по Дева, в комбинация с Везни.

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #248 -: Юни 25, 2014, 11:51:19 am »
е те това не е ли луна върху плутон + прогр луна в скорпион?
Исках да кажа, че нямаше никакви конкретни събития при съвпада на прогресивната Луна с наталния Плутон, който ми е на 0 гр. Скорпион - по това време Луната е сменяла и знак. Иначе аз съм със Слънце и Венера в Телец и Плутон, Марс, Сатурн в Скорпион и дълго време темите по Телец / Скорпион ще са на дневен ред / заради транзита на Сатурн през Скорпион /.

Исках да попитам - опозицията на прогресивната Луна с наталното Слънце смята ли се за прогресивно пълнолуние?
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

MayFlower

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 457
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #249 -: Юни 25, 2014, 03:33:49 pm »
Днес прогресивна Луна е в точните градуси на натално МЦ! Много силно ми се нрави акцента върху 10-ти дом, астро.ком ми дава валидност на аспекта един месец, тоест до 25 юли ще ѝ се радвам на Луната на най-високото място в картата :)

По случайност или не, днес също така навлизам и в нов подпериод по фирдарии-Луна/Слънце, колко време става да го чакам и него!

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #250 -: Юни 25, 2014, 04:54:18 pm »
Бернадет Брейди казва, че се гледа прогресивно новолуние, когато двете светила са прогресивни, има събитие следващите 7 години на първата квадратура, пикът, когато жънем посятото, е на прогресивно пълнолуние, но то е прогресивно слънце опозиция прогресивна луна. В зависимост от това къде е започнало новолунието, се гадае какво ще бъде пълнолунието. За прогресивна луна в скорпион споменава, че много често жените раждат, защото се отдават на по-плътски желания :) Ако искаш ще ти изпратя книгата, става въпрос за "Орелът и чучулигата".
Бебета сега не са ми на дневен ред, но знам ли през следващите 2 год. и половина  :57:
"Орелът и чучулигата" не съм я чела, ще се радвам, ако може да ми я изпратиш  :)
Благодаря  :-*
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #251 -: Юни 25, 2014, 05:52:39 pm »
Бебета сега не са ми на дневен ред, но знам ли през следващите 2 год. и половина  :57:
"Орелът и чучулигата" не съм я чела, ще се радвам, ако може да ми я изпратиш  :)
Благодаря  :-*

книгата е качена в темата за книгите

Tanya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 635
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #252 -: Юни 25, 2014, 06:03:17 pm »
книгата е качена в темата за книгите
Благодаря, ще погледна  :)
"За да създадеш приятелство с Бог, трябва да си му равен, в противен случай това е лошо приятелство и ще се превърне в просия."
                                    Свами Рама

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #253 -: Юни 28, 2014, 07:05:34 am »
а има ливръзка с у6?
защото в телец би трябвало да дава склонност към чревоугодничество
като спомена, в дева имам засилен интерес къмз дравословното хранене.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #254 -: Юли 01, 2014, 06:24:00 pm »
Остават ми броени дни до съвпада на прогр. Луна с нат. и още малко, до пресичането на АС в риби, а от известно време имам умора в очите, усещане, че сякаш гледам през вода... Дали на някой се е случвало?