Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 239095 пъти)

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #450 -: Август 16, 2015, 11:16:01 pm »
Тери няма да е сега :) Сатурн с десцедента дава отделянето на сестра ми от вкъщи един вид раздяла. Сатурн ми е управител 8 ми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #451 -: Октомври 02, 2015, 12:17:42 am »
Здравейте :)

ще се гмурна в темичката с два въпроса, надявам се да споделите опита си :)

Предстои ми прогресивно новолуние - на 31 октомври - ще бъде в 12 дом във Водолей. А след това напролет опозиция на прогресивна и натална луна.

За новолунието съм се интересувала, имам идеи. Какво да очаквам обаче от опозицията? Луната ми е силна :(
Над силата е само умението да я владеем!

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #452 -: Октомври 02, 2015, 09:08:09 am »
На моята прогресивна Луна не и остана много до опозицията с натално Слънце.
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #453 -: Октомври 04, 2015, 12:07:06 pm »
с карта е по-лесно  :)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #454 -: Октомври 04, 2015, 01:55:33 pm »
Разбира се :) Ето я моята карта :)

Виждам, че единствения аспект, който новолунието прави е тригон с нат.Плутон - той е във Везни, интерсептирани в 7 дом, У8.

От доста време тр.Плутон ми действа по тао квадрата - Плутон-Меркурий-Юпитер и понеже е в съвпад с Меркурий - У3, У4 и У7 - промените са най-вече по отношение брака. При квадрата с Юпитер и на физическо ниво - операции.

Това Новолуние - дано да затвърди усилията ми по реформулиране на брака :) Т.е да е нещо, като хубав кик оф :)
« Последна редакция: Октомври 04, 2015, 01:59:49 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #455 -: Октомври 06, 2015, 10:11:38 am »
Веднага ми се наби на очи Сол.Асц. върху нат. СЛВ и СД на диспозитора им Плуто върху тях-явно ще е година,ако се касае за новия солар,на много промени,както на физ.ниво,свързани с операция и задлъжняване по 8-кредит,болка,която не те убива,а те прави по-силна....
а за опозето прогр.Луна с наталана по оста 12-6 с заформяна на фокус-точка нат.Венера У1,съ У7 /т-каре/ финансови разходи ще надскочат очакванията,свързани са с деца,здраве и съпруг
прогр.Луна в 12 в опозе на нат.Лъв/6-ще си поставена пред избор,по теми свързани с нат.Луна,егото,индивидуалността по знака ,ще се наложи да отстъпиш за нещо,компромис,пази се от погрешни преценки и неразувни решения ,свързани със взаимоотношения,лични или бизнес,с клиенти, необходима ти е някаква кауза,мисия,идея,проект-благотворителност,свързана с деца,пробоно работа  за детска кауза,за помощ на хора в нужда за да ти донесе удоволетворение,и тази дейност да стой в сянка,кой и защо помага,да няма публичност и рекламна цел,иначе подобно положение може да донесе нежалателни промени ,свързани в/със  смяна на работата,компромис или да си тръгнеш,възм.са подмолни тайни действия,интриги,сплетни,някаква тайна да стане явна,предадено доверие и това много да те нарани и огорчи,да засегне емоционалният ти покой, на здравословно ниво-уязвими са кръвообръщение,схващане на мускули на краката,здравословни проблеми/грижи,свързани  с дете,тв.майка

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #456 -: Октомври 06, 2015, 02:11:05 pm »
strelicka :) благодаря :) Трудни години ще бъдат тази и идната .... особено здравословно. Минавам през серия операции, за които нямам средствата и задлъжнявам .... Сигурно ще излезе и нещо непредвидено :(

Там, където са соларния асцендент, дирекционен Плутон и нат. СЛВ е и прогр. ДС. Там е и соалрната Венера. Т.е. соларна Венера - У2 и У7 е на соларния асцендент. Явно ще ме тормози много това задлъжняване, има си хас на някой да му е приятно.

Ще внимавам по темата за лунната опозиция. Донякъде работата ми е такава, но не касае деца, а възрастни. Целенасочено много се пазя от публичност .... но сигурно от някъде ще се спретне интрига и ще изтече информация, а не бива :( Много трудно преживявам предателства, дано успея да го избегна :)
Над силата е само умението да я владеем!

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #457 -: Октомври 06, 2015, 02:30:02 pm »
ако имаш колежка/подчинена ,с тлееща взаимна неприязън,може при опозето да има удари зад гърба
с майка ти в добри отношения ли си,тази опозиция може както да те скара ,така и да те помири,зависи от съществуващите до сега отношения с близката женска част около теб,промянята ще е на 180 градуса,може и приятелка да те разочарова по венера,абе карето дето си имаш по натал луна-венера  си се усещала необичана,нежелана,все не ти е достигала обич,не си се харесвала,при сравнение с другите  усещането ,че те изпреварват с едни гърди време,недостатъчност,която трудно се превръща в усещане за хармония и пълнота
« Последна редакция: Октомври 06, 2015, 02:33:51 pm от strelicka »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #458 -: Октомври 06, 2015, 02:42:28 pm »
Вероятно зълва ми (врата до врата сме) ... от там постоянно има удари под пояса .... аз гледам да не обръщам внимание, но явно или ще ескалира или ще се кротне. А тя е и със Слънце в Скорпион ...
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #459 -: Октомври 14, 2015, 01:48:49 pm »
Моята е стрелешка, но нищо юпитерово не усетих дотук. Дори се вманиачиш на тема здравословно/балансирано хранене и прочистващи диети/глад. По едно време доста се бях позакръглила, но сега пр. Луна е в тригон с дядо Сат, държи ме във форма.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #460 -: Октомври 14, 2015, 01:52:31 pm »
Моята е в Овен, то затова съм станала толкова борбена и избухлива. Абсолютен нервак съм станала  :012: Гледам, че и асц ми е минал в Стрелец.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #461 -: Октомври 14, 2015, 01:55:41 pm »
Моята натална е Стрелешка, Лиле  :012: Цял живот съм вманиачена по темата :57: Така, че работи си  :72:

Добре де, защо пък точно Стрелецът ще се измъчва с лечебен глад и ще се прочиства?  :017:

Макар че този знак се свързва и с лечителството, да. Особено последните му няколко градуса, където е "жилото на Скорпиона" - звездите Шаула и Лезатх. Първите му градуси май също попадат в такъв отрязък - в Змиеносеца.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #462 -: Октомври 14, 2015, 03:12:47 pm »
Моята пр. Луна в края на ноември преминава в знак риби.
Преди години, когато беше в този знак се омъжих, след месец почина сестра ми, година и половина по-късно родих, след дни, прекарани по болниците и много инжекции, след това почина баща ми. Вярно, че всичко останало е било различно, но все пак "страх пази лозе"  :)

Kler

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 909
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #463 -: Октомври 14, 2015, 03:16:30 pm »
моята току що е минала в 12ти дом. самоизолация ли да очаквам в близките 2 години?  ::) но пък ще ми съвпадне със слънцето - може да се оженя  :012:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #464 -: Октомври 14, 2015, 03:50:26 pm »
моята току що е минала в 12ти дом. самоизолация ли да очаквам в близките 2 години?  ::) но пък ще ми съвпадне със слънцето - може да се оженя  :012:


В 12ти дом - надали :)

Моята пр. Луна в края на ноември преминава в знак риби.
Преди години, когато беше в този знак се омъжих, след месец почина сестра ми, година и половина по-късно родих, след дни, прекарани по болниците и много инжекции, след това почина баща ми. Вярно, че всичко останало е било различно, но все пак "страх пази лозе"  :)

Акрукс, виж моля те по това време транзитният юпитер, а също и нептун, какви аспекти са правели към наталната ти карта :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.