Автор Тема: Прогресивна Луна  (Прочетена 239127 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #465 -: Октомври 14, 2015, 07:56:08 pm »
моята току що е минала в 12ти дом. самоизолация ли да очаквам в близките 2 години?  ::) но пък ще ми съвпадне със слънцето - може да се оженя  :012:

Моята е в 12 дом - изобщо не съм се изолирала :) освен сега покрай възстановяването - но не го броя. чисто физически не мога д аизлизам, а емоционално съм си ОК :)

Във водолей е - и ми е бунтарско и то много. В края на месеца имам прогресивно новолуние :) Някой дали го е преживял наскоро - да сподели?
Над силата е само умението да я владеем!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #466 -: Октомври 15, 2015, 12:13:35 am »
Акрукс, виж моля те по това време транзитният юпитер, а също и нептун, какви аспекти са правели към наталната ти карта :)
Нептун е бил козирог, квадратирал е от 4д Луната и Слънцето, а Юпитер в близнаци в 9д е квадратирал Уран У6 в 12д- това е за периода, когато се омъжих и почина сестра ми, а когато родих първата си рожба, а след това почина баща ми, тр Нептун пак е козирог в 4д, но квадратира моя Юпитер У4 в 8д в комплект с тр Уран в 4д в квадрат Слънце/Луна; тр Юпитер тъкмо е навлязъл в знака рак в 10д

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #467 -: Октомври 15, 2015, 09:22:33 am »
Ами значи намираме обяснение за повратните събития, сега виж следващите 2 години транзитните юпитер и нептун какво ще аспектират в картата ти, и можеш да направиш прогноза какво ще ти се случи докато прогресивната ти луна е в риби. Със сигурност няма как да е същото :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #468 -: Октомври 15, 2015, 11:35:35 am »
Terry, на мен след седмица ми предстои ингрес на пр. Луна в Козирог на 2 * от К2. Сатурн е в Стрелец разходящ съвпад с АСЦ на 1, 5 *. Пр. Луна влизайки в 0 * Козирог прави квадрат с нодална ос и Юпитер у АСЦ по оста 4/10 ти. Луната ми е У 8-ми и е поставена в 5-ти съвпад Сатурн/ Венера. Прогноза ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #469 -: Октомври 15, 2015, 01:04:07 pm »
Ами значи намираме обяснение за повратните събития, сега виж следващите 2 години транзитните юпитер и нептун какво ще аспектират в картата ти, и можеш да направиш прогноза какво ще ти се случи докато прогресивната ти луна е в риби. Със сигурност няма как да е същото :)
Да, нали това писах и аз, че със сигурност няма да е същото- няма как два пъти да умрат вече умрелите  :012:
Нептун догодина на 1 юни е върху моя Хирон в 6д, Юпитер е на моя АСЦ, а Сатурн от 4д квадратира АСЦ , а месеци след това, през октомври, Нептун е ретро, но пак е съвпад с Хирон, тр Юпитер опозиция с Луната на К8, тр Сатурн в 4д, но ретро и съвпад с ИЦ, тр Хирон от 7д квадратира Мерка У1, У10, тр Плутон е на южния възел

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #470 -: Октомври 15, 2015, 03:26:28 pm »
Моята е на 2 градуса в Близнаци в натален девети - откакто излезе от телец през август отслабнах с лекота чрез разделно хранене с 10 кг. и продължавам да се храня според прочетеното за алкалната диета, не смесвам храните, леко ми е, влизам в стари рокли, хайманосва ми се, дори намерих шофьорската си книжка, която не съм я поглеждала от 20 години и ще я подновявам, а след това - опреснителни шофьорски курсове смятам да изкарам.

Eaglet

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 238
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #471 -: Октомври 15, 2015, 03:30:20 pm »
На мъжа ми луната навлезе в Риби миналия месец и за този месец реши и отказа цигарите чрез лекарство, купено от най-дразнещия аптекар, който имаме в квартала  :012:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #472 -: Октомври 15, 2015, 04:04:03 pm »
Terry, на мен след седмица ми предстои ингрес на пр. Луна в Козирог на 2 * от К2. Сатурн е в Стрелец разходящ съвпад с АСЦ на 1, 5 *. Пр. Луна влизайки в 0 * Козирог прави квадрат с нодална ос и Юпитер у АСЦ по оста 4/10 ти. Луната ми е У 8-ми и е поставена в 5-ти съвпад Сатурн/ Венера. Прогноза ?  :)


Идеята е да се гледат транзити на планетата, управител на знака, в който е прогресивната луна, както и транзити към наталното й положение. Т.е. гледаме транзитният сатурн, аспектира първи - седми дом - промяна към затвърждаване на образът, който имаме за себе си, което естествено рефлектира в отношенията ни с другите. Наталният ти сатурн доколкото помня е в овен, т.е. транзитният ще го тригонира, но уран (може би?) ще направи съвпад с него, и ако сатурн ти управлява втори дом, а уран трети, ще имаш стабилност в сферите на тези два дома, но и нови начала - уран.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #473 -: Октомври 15, 2015, 08:21:12 pm »

Идеята е да се гледат транзити на планетата, управител на знака, в който е прогресивната луна, както и транзити към наталното й положение. Т.е. гледаме транзитният сатурн, аспектира първи - седми дом - промяна към затвърждаване на образът, който имаме за себе си, което естествено рефлектира в отношенията ни с другите. Наталният ти сатурн доколкото помня е в овен, т.е. транзитният ще го тригонира, но уран (може би?) ще направи съвпад с него, и ако сатурн ти управлява втори дом, а уран трети, ще имаш стабилност в сферите на тези два дома, но и нови начала - уран.

Благодаря, Terry,  за насоката. :08:

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #474 -: Октомври 15, 2015, 08:29:35 pm »
На мъжа ми луната навлезе в Риби миналия месец и за този месец реши и отказа цигарите чрез лекарство, купено от най-дразнещия аптекар, който имаме в квартала  :012:
Хъ, припомних си, че при предишния престой на пр Луна в риби бях спряла цигарите, не само покрай бременностите и ражданията, а преди това, още когато се омъжих, че моят съпруг не ми даваше да пуша, дори ми подхвърли преди това, че ще се ожени за мен, ако спра цигарите и му родя 8 деца, в деня на сватбата свали бройката на 4 (на видеото се вижда как ми показва 4 пръста на ръката, докато си слагам подписа), а сега видя зор и с две  :012:

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #475 -: Октомври 15, 2015, 08:41:28 pm »
Разбирам желанието на Рибята Луна да прави бебета  :012:

Ами как да не иска, рибките нали трябва да си пускат хайвера някъде  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #476 -: Октомври 15, 2015, 08:43:16 pm »
Разбирам желанието на Рибята Луна да прави бебета  :012: , ама не би ми хрумнало да я "обвиня" в трезвеност  :017: Да й се ненадява човек  :012:
Явно в 6-ти дом не се чувства добре опиянена  :)

Happy58

  • Гост
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #477 -: Октомври 15, 2015, 08:59:28 pm »
Аз бая ще почакам до спирането на цигарите ...  :91: :91: - може пък през 6 дом да се отчете - не че и той е много скоро, ама все пак ..

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #478 -: Октомври 15, 2015, 10:03:06 pm »
Явно в 6-ти е казала да на бебетата, не на цигарите  :) Мъдра Луна  :)
По-скоро мъдър Козирог  :)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Прогресивна Луна
« Отговор #479 -: Октомври 16, 2015, 09:38:45 am »
Моята прогресивна Луна в момента е в Риби. Не мислих,че мога да стана по-емоционална, но ето че се случи  :) превърнала съм се в Тити Папазов. ;D Дори реклама по ТВ може да ме разчувства.  Колкото до заблудите и имагинарните идеи, при мен са винаги на дневен ред.

А в кой дом е? Относно заблудите и имагинерните идеи - имаш ли нептунова доминанта в хороскопа, или аспекти на нептун към слънцето и/или меркурий?
Frankly, my dear, I don't give a damn.